Втори път не бих ....

  • 71 590
  • 533
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 702
Момичета, винаги с голямо удоволствие участвам в разговори за жилища и обзавеждане. Най-вече, защото това е обмяна на опит и възможност човек да се поучи и от грешките на другите, а не само от своите. На моя приятелка й предстои скоро да се нанесе в гарсониера. Стягат си я, правят си я, както трябва. Единственото, което я натъжава е, че хвърлят толкова много труд и средства, а скоро ще се наложи да мислят за нещо по-голямо. Аз съвсем сериозно й заявих, че предимството на това, да стягаш апартамент втори път е, че няма да повториш грешките от първия.
Та, споделете къде сгрешихте, кое не стана както си го мислехте и кое е това, което непременно ще гледате да избегнете, ако ви се наложи да правите ремонт отново.

И както е редно, аз да кажа първа:

- повече не бих си сложила в кухнята бял теракот. Всяка капка вода се размазва във вид на кални стъпки. Всяка прашинка се вижда. Да не говорим за това как ми се зацапаха фугите. Бих избрала нещо в керемидената гама.

- бих долепила мивката в кухнята почти до стената, т.е. до водобранната лайсна. Сега имам разстояние между двете около 4-5см. Когато си мия ръцете и остане сапун по кранчетата, трябва да го отмия, нали. И тогава водата не пада в мивката, а между лайсната и мивката. След това трябва да я обера с гъбата. И после да си измия ръцете . . .  #Crazy

- фаянсаджията не направи правилен наклон на банята и на едно място ми се събира вода    #2gunfire  (за първи път през живота си използвам този имотикон! наистина ми идва да го убия!!!) Друг път ако има, вземам си отпуска и ще стоя плътно до него, а преди да му платя, първо лисвам една кофа вода, пък след това - зависи.


Вие сте!

# 1
  • Мнения: 4 380
Доста се напрягах да си спомня за някакви грешки. newsm78
Една от най-големите грешки които отчитам не само при себе си в миналото, но и забелязвам масово сред хората, това е подчинение на някакви грешни обществени стереотипи. За съжаление в България хората първо масово са бедни, второ нямат вкус и елементарна култура на бита и просто не са информирани. Обзавеждат се гледайки от съседа. Нищо чудно- малкото списания на тази тема показват "произведения" на архитекти- не на дизайнери и на практика са много лош учител.

Виждам масово прехласване по мебели, които сега не бих нарекла по друг начин освен евтини боклуци- мдф. пдч и подобни ламинирани боклуци масово производство и тип "икея". Има няколко стереотипа в това число в обзавеждането на баните които ме дразнят изключително.
Най-голямата грешка която правят повечето е да започнат ремонт без да имат представа как трябва да изглежда всичко в завършен вид. Т.е. слагат подово покритие, после боядисват или лепят някакви тапети като цвета се избира пак от това какво е направил съседа или с анкета в някой форум. Laughing и хоп, изведнъж после се сещат че и някакви мебели трябва да се избират и се чудят сега пък какво да му сложат на това. Laughing Така не става. Когато започнеш да плетеш блузка примерно трябва да знаеш как тя трябва да изглежда в готов вид за да следваш адекватно етапите.

Относително белия теракот, това не е така. Това дали ще си личи боклука по теракота зависи не от цвета, а от качеството му.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Първо да отбележа, че съм съгласна с мнението на xenia относно стайлинга  на дома по съседство и приятелство, но все пак не се практикува съвсем масово. Може би времето на "крадената идейка" от съседа бавно, но сигурно отминава. Аз съм ЗА консултиране с архитекти "вътрешен дизайн", но само ако ти се правят разни разходи. newsm78, а що се отнася до материалите- винаги според кесията. Grinning

Съвсем по темата:1. Никога повече релефен теракот- какъвто и да е цвета се събира мръсотия и триенето е като за световно и то с "агресивни" препарати.

                              2. Черните мебели са ми адски стилистични, но трябва да се почистват от прах всеки ден  #2gunfire

ще допълвам                         



Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 15:18 от AlexaS

# 3
  • Мнения: 4 380
Цитат
Може би времето на "крадената идейка" от съседа бавно, но сигурно отминава.

 Mr. Green Изобщо не съм съгласна. Достатъчно е да се преброят тук темите "покажете си еди-какво си".

Не съм съгласна относно консултацията с архитект. Той разбира от дизайн не повече от съседа.

Схващането за черните мебели също е грешен стереотип.

# 4
  • Мнения: 4 546
не бих си сложила плочки до тавана в банята - мисля, че затова става мухъл  Close
за наклона в банята - еим ние уж му висяхме на главата - 3 пъти го поправя и пак малко вода се събира
не бих си взела същите плочки за стената на кухнята. бих изчакала 1 седмица да заредят тези, които ми харесваха

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
......................в България хората първо масово са бедни, второ нямат вкус и елементарна култура на бита...................

Ти сигурно си била единствената с добър вкус и чуство за стил... не си издържала на елементарната ни култура и си заминала някъде....

Ако сутрин ставаш с г... нагоре - ми излез, разходи се, пий кафе с приятелка - дано имаш де... /сутрешен крос сред росна трева... също помага/..... е такива неща.

Това е място за споделяне, за мнение, за съвет, за идейка или просто за прекарване на част от времето. Ако имаш нужда от самоутвърждаване... това е друг въпрос, ма не тук му е мястото /или поне не под такава форма/.

# 6
  • Мнения: 583
Момичета не се карайте де. Ние правихме от- до в нов апартамент в продължение на 1 година, и не съм гледала кой как си е боядисал или обзавел дома. Идеите за боядисване определено никога няма да взема от където и да било, защото всеки си има вкус, а и специално на мен не ми харесват съчетания в една стая на няколко цвята - например синьо и зелено, или зелено и лилаво или розово, но всеки си има вкус. Също така не ми харесват мебелите, които в момента са модерни - като отсечени са, а не са ми удобни. В кухнята, трапезарията и хола съм с гранитогрес - така ми харесва. Коридора също е с гранитогрес. Едната баня е бяло и черно - но стилно, а другата - бяло и зелено. От никого не съм гледала, и с никого не съм се съобразявала - единственото нещо, което съм мислила е, да не би след 3-4 години като погледна  дома си и да видя неща, които са временни и неудобно, но съм ги сложила тогава, защото е било модерно. Винаги и във всичко предимно гледам да е удобно и практично, но и същевременно винаги актуално. Никога не бих си сложила тапети вече, и никога не бих си взела килими - персийски или мокет. Никога не бих си натъпкала която и да е стая с мебели - искам да има простор и светлина. А и не бих искала съвет от никой как да си обзаведа дома - всеки има вкус и усет различен от моя. Правя това, което ми харесва. Съчетавам цветовете, както на мен ми хареса, не живея за модата. Grinning

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Не бих си сложила такъв сифон, какъвто сложих сега. Тик-так май се водеше. абе един такъв, който се отваря като го настъпиш и така се и затваря. Е, вече не се затваря и отваря, счупи се и сега ми правят обикновен капак на сифона. А уж го направих за по-удобно.  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 404
Не бих сложила къси пердета,разваля им се ефекта,тогава се оставих да ме убеди продавачката,щели да пожълтеят от радиаторите-дрън-дрън.Също вертикалните щори не си харесвам,много са трудни за поддръжка.Мивката ми в едната баня е много красива,но крайно неудобна,защото кранът идва ниско и е невъзможно да напълня вода в леген примерно.
Xenia,ти прочете ли изобщо какво си написала newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Засега забелязвам колко ужасно се праши и колко е крехка декоративната стеничка от гипскартон, която направихме с цел лееееко визуално отделяне на кухнята от хола. Боядисана е в тъмно червено и съм сигурна, че всяко драсване с играчка от страна на Ники или който и да е друг - знаете, случва се, колкото и да се страеш - ще води до грозна деруга и бяло петно. Смятам като се освини порядъчно, да я облепя с тапет. Може би така ще е една идея по-устойчиво  Rolling Eyes
Второ - готовото корито на душ-кабината. Създаде ми повече главоболия, отколкото улеснение. На практика е невъзможно да пасне перфектно на стената и се налага едно запълване, гвацане, мазане...нямам думи Sick
После ще пиша за други неща. Убедена съм, че ще изскочат още много, в процеса на експлоатация Wink

# 10
  • Мнения: 1 404
Белинда ме подсети-всички стени са боядисани в меки,пастелни цветове,но само след година изглеждат ужасно-на петна,дири от драскотини...Може би тапетите са по-добър вариянт,не знам...

# 11
  • Мнения: 3 334
момичета страхотна темичка Hug..................предстои ни ремонт на цялото жилище и тези съвети ще ми помогнат доста.Ще следя с интерес .Благодаря  bouquet

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 619
Белинда ме подсети-всички стени са боядисани в меки,пастелни цветове,но само след година изглеждат ужасно-на петна,дири от драскотини...Може би тапетите са по-добър вариянт,не знам...
И тапетите ще изглеждат така, ако има кой да маже. Ял банан човека и после защо да не опипа стената. Или се засили с проходилката и прас! в стената Laughing Да ми е жив и здрав, като стане на 3-4 ще реминтираме.


Аз отичтам като грешка опитите да се спестят пари от дребни неща и временните неща остават най-постоянни.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 103
1. Втори път не бих сложила релефен едноцветен теракот на пода в банята. Ако ще по цял ден да го лъскам пак ще изглежда мръсен. Ужким за да не се пързалял - абсолютни глупости,  пързаля се повече и от стария. Даже планирам да го сменям, макар че е сложен само преди 3-4 месеца.

2. Бих гледала плочкоджията в ръцете докато реди плочките или направо бих взела друг плочкаджия, макар че този ми беше препоръчан от познати. Има на места видими разминавания между височината на плочките, а и не е оставил почти никакви фуги между тях и тези ралики си личат още повече.
Явно трудно се намира добър плочкаджия.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Да ми е жив и здрав, като стане на 3-4 ще реминтираме.
Нема такива филми, сестрице, на 3 е още по-зле Shocked "Аз съм нинджааааа smile3540Mr. Green
Ама да са живи и здрави, няма да си утрепя детето сега за една стена или една дамаска...Като е болен и се разкисне на дивана, го моля да стане да търчи и да ми прави бели и боклуци, ама няма Sad Тъй че - праз голям, ще пребоядисваме на всеки 2 години и туй то! А като си помисля, че ми се иска и още един тайфун вкъщи ooooh! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт