Давате ли децата си на сборна група?

  • 1 587
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
става въпрос за децата които ходят на ясла
В наща градина от 4ти юни до 3ти септември има сборни групи с деца от различни възрасти и различни госпожи....и тъй като ние имаме възможност му го спестихме това.майта майка ще го гледа два месеца а през август аз,защото съм отпуска.
И въпроса ми е дали правилно сме постъпили или е трябвало да го запиша на тези сборни групи.Мисля си че е още малък и когато премине от ясла в градина ще го оставям и през лятото ако му се ходи.
Въпорса ми е подтикнат от репликата която Светльо ми каза сутринта:"мамо утре ще ходя на градина".
Той харесваше ходенето,но ако можеше да си остане вкъщи му беше по-добре и сега се чудя какво да правя,да му търся ли градина за през лятото или да си остане вкъщи?
Вие как постъпвате?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Габриела не ходи в сборните групи, защото алтернативата е при баба на село. След цяла учебна година в София, поне според нас, има нужда от смяна на климата и средата. Трудно се разделя с приятелите и учителките, но пък с голям ентусиазъм си приготвя багажа за ваканцията.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Миналата година беше дежурна тяхната градина и си ходеше /беше в яслата още/. Нямах алтернатира 2 месеца да има кой да я гледа. Тя ходеше с удоволстие, играеше си с децата...харесваше и.
Сега пак съм я записала за юли на сборна група, в друга градина - засега тя е ентусиазирана - ще видя като тръгне там как ще е положението.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много рядко се налага да са в сборни групи, но това е защото си имаме баба и дядо на разположение за лятото.
 Иначе по празници и разни заработванки са ходили за по 2-3 дни.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Като няма кой да ги гледа, ще ходят и ходят Peace

# 5
  • Мнения: 3 268
Да,ходи.Нямаме проблем с това.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Голямата мразеше сборните групи и ходеше при баба си. За малката май няма значение коя е госпожата, важното е да е в градината. Миналата година си ходи, нямаше проблеми. Ала при нас яслите не ги събират с големи и си беше на практика пак сред позната среда.

# 7
  • Мнения: 2 700
Досега винаги съм твърдяла, че сборните групи не са чак толкова лоши и че дъщеря ми се е справяла безпроблемно с тях. Да, ама не. За мое най-голямо учудване тези дни (тя е на 8 и 1/2) най-неочаквано за мен ми изтресе колко й било мъчно, когато се е налагало да ходи в сборни групи Shocked. Онемях, първо защото не го бях разбрала Embarassed и второ, защото за да го помни толкова време, значи силно я е маркирало. Като я попитах защо не ми го е казвала досега, душичката ми  Heart Eyes отговори, че го била казала веднъж, а аз съм й била обяснила, че друг вариант няма, защото сме на работа.
Така че, променям стопроцентово позицията си. Ако имате възможност някой да ви ги гледа, по-добре не ги пускайте на сборна група.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз си мисля, че е стрес за тях. И, както вече казах, голямата се наложи и не ходеше на сборна.
Но ме караш да се замисля, Соларис, за малката, която ще е за първи път тази година на сборна група...

# 9
  • Мнения: 104
Ще-неще няма избор!!! Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 644
Определено за мен е правилно    Peace
Щом има кой да го гледа детето няма какво да му се вайкаш.
Аз също моята дъщеря няма да я давам в сборната група,ще си я гледам,друг избор нямам   Hug  Нямам намерение да я депресирам още от сега    Naughty

# 11
  • Мнения: 185
Ходят. Синът ми беше сменил за няма и година ясла, градина, сборна група в друга градина и друга група в неговата си градина. Не мисля, че се е депресирал!
Дъщеричката досега е сменяла частна с държавна ясла, сборната група в друга ясла й предстои юли и август тази година...
Аз мисля, че промяната винаги се отразява на децата по някакъв начин. Но ПРОМЯНА е и да отидат при баба и дядо, дори и за седмица! Особено след като целогодишно са с нас. Все пак - други правила, друга среда (или климат)... Така че... Всеки сам избира, стига да има избор, де.  Wink

# 12
  • Мнения: 687
Радвай се, че имаш избор Simple Smile
Аз и да искам, няма къде да го пратя. Единственият вариант е да напусна работа, за да го гледам три месеца и половина. Поради тази причина ще си ходи цяло лято. Сега в началото малко мрънка сутрин, но и това ще мине. А и не мисля, че му е чак толкова зле да играе по цял ден, макар и с по-големи деца Wink

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Всяка година са на сборни групи. Няма кой да ги гледа. Не обичат сборните групи, да. Но по-скоро защото повечето им приятелчета ги няма, отколкото по някакви други причини. Ако имаше кой да ги гледа с чиста съвест бих им спестила поне месец-два сборната група. По чисто организационни причини обаче - сменят се госпожи непрекъснато, местят им гардеробчетата, губят се навици и правила...

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за 2г. моят син е обиколил 3-4 дежурни ДГ и съответните им сборни групи. Нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт