Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора

Здравейте,
Искам да вzема на сина ми , сега 1 г. и 7 м. домашно животно. Той се интересува от животни, радва се на всички кучета, котки и птици, които види навън и иска даги гали, радва се на животните в zоопарка. Гледачката му има 3 големи котки и той мнго оиграе с тях.
Аz сега се двоумя между куче и котка. Има ли хора с малки деца и дом. животни? С кое животно по би се погодило детето на таzи въzраст? С куче или с котка? А кое животно по би се погодило с малко дете? С кое ще ни е по лесно? И двамата с мъжа ми работим. ще има ли проблем кучет да стои само в къщи денем?
Благодаря ви предварително.
Цитирай

UK, Harlow/София

Не бих взела котка, напатих се от тях.Котката се привързва към дома си, а кучето към стопаните си.На този етап ми стигат грижите за детето, не бих се занимавала и с куче, или каквото и да е друго животно.Много са ангажиращи.Но определено на детето ти с куче ще му е по-добре!
Цитирай

София

На една моя позната котката , която гледат от 10 години за малко не извади окото на тригодишната и дъщеричка  ooooh! Няма да ти разказвам какъв шок изживяха ...
Куче - ОК ! Стига да ти се занимава на теб ...
Цитирай

Varna, Bulgaria

За пък и Валентина също обожаваме котките. От както се помня все съм имала котка, поне една, а сега в родителите ми има 2 дори. Не съм имала проблем, когато гледаш какво прави котето и парираш всяка проява на агресия, не съществува проблем.
Валентина умее да общува с животни, внимателна е и предпазлива, но и тя е вече почти на 4.
Кучета обожавам също, единствения ми проблем е, че кучето трябва да се извежда поне 2 пъти през деня, когато е топло ок, обаче зимата, толкова ми е хубаво в къщи на топло, че...
Мислех си на първо време да вземем на Валентина една костенурка, а когато си отидем в нашия апартамент и сме си само двете там, ще си вземем и едно коте! Така сме решили двете заедно.
Всеки най-добре познава детето си и знае кое животно би му се понравило повече и с кое детето би се справило.
Така мисля аз.
Цитирай

София

На една моя позната котката , която гледат от 10 години за малко не извади окото на тригодишната и дъщеричка  ooooh! Няма да ти разказвам какъв шок изживяха ...
Куче - ОК ! Стига да ти се занимава на теб ...
Една стара притча описва може би най-точно характера на тези домашни животни:
Докато цялото семейство седи на масата и вечеря, котката лежи пред камината и си мисли "Боже дано тази нощ децата на стопаните да измрат - така утре всичкото мляко ще бъде за мен". В това време, кучето, което лежи на прага, за да не духа в стаята, си мисли: "Боже, дано тази нощ стопанката да зачене, така след време ще има още някой който да обичам и още една ръка, която да ме гали." Hug
Цитирай

Пловдив

И ние обичаме животните,но не бих взела животно в къщи.Това си е ангажимент и то сериозен.Все пак ако трябва ще е например рибка или нещо след ,което няма да се налага да тичам и чистя постоянно.Изборът си е твой,все пак ти ще го гледаш,а детето ще му се радва Laughing
Цитирай

usa

Имаме познато семейство с 3 деца и куче. Родителите работят целодневно и двамата. Няма проблем кучето да стои у дома през деня. Ако  се налага да пътуваш обаче, трябва да осигуриш кой да го гледа. Не знам как са при вас тези услуги, те казаха, че тук е по $40 на ден да го дадеш на гледане. Та ще си носят кучето с тях до България и назад по самолета, така са решили.
Аз не съм навита на нещо такова, макар че и моите са луди по животни, особено големият. На риба или костенурка се навивам. Не могат да се гушкат, но ако толкова им се милва животно, наоколо има ферми или пък в детския зоопарк.
Между другото, тук в зоопарковете има някаква инициатива да си осиновиш животно за един уикенд срещу не кой знае каква сума.
Може и при вас да има, и ако искаш, опитай да видиш как ще се понасяте.
Цитирай

DE

И кучето и котката си е отговорна работа. Котките са своенравни животни, не подлежат на дресировка. Кучетата се привързват лесно към стопаните и им е много мъчно като са сами в къщи. Съдя по моето куче.
Моят съвет е - рибки. Напълно безобидни същества!
Цитирай

Пловдив

От 20 години насам все сме с куче вкъщи. Все едри породи - коли и доберман. Когато се родиха децата продължих да си гледам кучето. И през ум не ми мина да го дам на някого. Но ако сега имам дете на няма и две години, само заради детето /пък и по каквато и да е друга причина/ куче не бих взела. Казвам куче, защото това за мен е единственият вариант за домашен любимец. Животното иска много грижи и внимание. И с бебе на ръце не бих се наела да отглеждам и малко животно /в смисъл бебе-животно/. Това е нечестно спрямо животното. Иначе, да, кучето е идеално. И само може да стои. Но не е там работата. Ако въпросът беше само какво животно да вземем - куче!
Цитирай

Добрич

Бях 7 клас когато си взехме куче.Сега то е на 10години и живее в майкини,дъщеричката ми много обича да играе с него,но въпреки това на този етап не бих го взела в нас.Според мен е голяма отговорност да гледаш животно,не е от ден за два  Peace Както аз обичам да казвам"изгледали сме едно 10 годишно дете  Wink ".Трябва да го научиш да не пишка вкъщи,и на него му излизат зъби и то е нервно,има нужда от най-малко две разходки на ден и т.н. Мога да ти препоръчам рибки и такова си имаме  Very Happy малката много им се радва,закача ги през стъклото,говори им и все кара дядо си да ги храни  Mr. Green
Една стара притча описва може би най-точно характера на тези домашни животни:
Докато цялото семейство седи на масата и вечеря, котката лежи пред камината и си мисли "Боже дано тази нощ децата на стопаните да измрат - така утре всичкото мляко ще бъде за мен". В това време, кучето, което лежи на прага, за да не духа в стаята, си мисли: "Боже, дано тази нощ стопанката да зачене, така след време ще има още някой който да обичам и още една ръка, която да ме гали." Hug

много хубаво казано,не бях го чувала  Hug
Цитирай
Дъщеря ми от едно морско свинче получи голяма екзема на врата,която лекувахме повече от 3м.Сега й взехме рибки,но мрънка за куче,но както казват другите момичета е много ангажиращо.А и са носители на болести.
Цитирай

Искам да вzема на сина ми , сега 1 г. и 7 м. домашно животно. Аz сега се двоумя между куче и котка.

Куче. Лабрадор или голдън ретрийвър.

Цитирай

София

Имам котка на 13г. която остана в дома на майка ми.Живеем наблизо и докато бях бременна поемах грижите за нея- храна,чистене,смяна на тоалетна...
Но откакто родих изцяло съм я оставила на майка ми да се грижи за нея.
Не я взех понеже е стара и не ми се искаше да я местя,а и всеки ден си я виждам....
Много я обичам,но ако трябваше и за нея да се грижа нямаше да се оправя Confused
С коте има по-малко грижи ,отколкото с куче- става въпрос да се отглежда в апартамент
Мисля че сина ти още е мъничък и надали ще разбере че животинчето не е играчка- моя постоянно я преследва и тормози ,а си мисли че я гали и гушка.Така постъпи наскоро и с едни слепи кученца- от стискане и радост милите скимтяха от болка Crazy
Иначе всички деца обичат животните и аз никога не бих го лишила от удоволствието да се грижи сам за животинче,но нека стане малко по-голям....
п.п.Притчата за котето и кучето ме натъжи,понеже котките много ги обичам,но си е вярно.... Crying or Very sad
Цитирай

Sofia

рибки
Цитирай

София

Мисля,че куче е ок.Но даваш ли си сметка че грижите за малко куче не отстъпват по нищо по-малко от тези за малко дете??
Аз кучо го взех малкия като беше на година и половина някъде и не мога да опиша какво сновене между детето и кучо беше целодневно.Три месеца беше само вътре понеже не му бяха минали ваксините и нон-стоп по него с парцала,хранене по 4 пъти на ден,игра и с него....Тва е!
Ако ще е по цял ден само не препоръчвам куче голяма порода което като моето иска МНОГО движение-иначе е по-скоро тормоз за кучето отколкото нормален живот!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора