Откога жълтък

  • 796
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
При бебе със съмнение за алергия откога може да се започне да му се дава жълтък, то в момента е на 6м.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
След годинката,да не казвам,че и по-късно Peace
Не си прави експерименти с детето!

# 2
  • Мнения: 262
Ние сме с Атопичен Дерматит и от миналата седмица му давам 1/4 жълтък веднъж седмично. Засега не сме имали проблем.

# 3
  • Мнения: 46 403
След годинката,да не казвам,че и по-късно Peace ...

Да Peace

Моето е без алергии, но дадох за първи път на 1г. и 7м.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
И Тери е без алергий,но и дадох чак на 1г и 3м.

# 5
  • Мнения: 2 152
Много се изписа за този жълтък.Имаше не една и две теми.Първо трябваше да се разровиш,за да не се пуска пак такава тема Peace

Блонди,много, много пъти е писала за жълтъка.Навсякъде препоръчват да е поне след 6-7м. Щом самото дете е с риск от алергия, може и въобще да не даваш.Аз също съм на мнение, че в жълтъка не се садържат чак толкова полезни вещества.Ако има нужда от набавяне на желязо - всеки ден месце е много по-добър вариянт

Аз още не съм давала и не смятам скоро да дам.Като свършат жегите, на есен живот и здраве, малкия ще е на година - тогава ще дам Flutter

# 6
  • Мнения: 27 524
Без алергия - след годинка, с алергия - след 3. Няма нищо важно в жълтъка, което да го няма другаде!

# 7
  • Мнения: 5 362
При бебе със съмнение за алергия откога може да се започне да му се дава жълтък, то в момента е на 6м.
След годинка,че и малко повече.
И да не даваш-Блонди ти е писала-няма да пропуснеш кой знае какво.
Аз лично дадох на 5 мес. за пръв път,но през големи интервали от време го давам.

# 8
  • софия
  • Мнения: 636
С РИСК ОТ АЛЕРГИЯ - СЛЕД 3Г.АЗ СЪМ С АЛЕРГИЯ КЪМ ЯЙЦА - И ДОСЕГА НЕ ЯМ. НА ПОЧТИ 30Г СЪМ СЪС СЪВЪРШЕН ХЕМОГЛОБИН.НА ДЪЩЕРЯ МИ МЕ Е СТРАХ ДА ДАВАМ ДА НЯМА И ТЯ ТАКАВА АЛЕРТГИЯ.АЗ ЛИЧНО ЩЕ ЧАКАМ ДО 3Г,ВЪПРЕКИ СЪПРОТИВАТА НА ЛЕКАРКАТА, КОЯТО КАЗВА, ЧЕ И СЕГА МОГА ДА ДАМ, НО НИЕ С МЪЖА МИ СМЕ ТВЪРДО ПРОТИВ - ВСЕ ПАК ДЕТЕТО Е НАШЕ, А НЕ НА ЛЕКАРКАТА #Crazy

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Без алергия - след годинка, с алергия - след 3. Няма нищо важно в жълтъка, което да го няма другаде!
Абсолютно!

# 10
  • Мнения: 1 032
Най- малкото изчакай да минат горещините, т.е. ако си решила да даваш нека да е есента. Поне според мен опасността от салмонела или някакво натравяне е доста сериозна. Аз лично съм от тези, които мислят че има важни и ценни съставки в жълтъка и го въведох преди годинката. Но това си е моето мнение и не ангажирам никой с него.

# 11
  • Мнения: 4 362
Не съм още захранила,не мисля и да го правя.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
А какво казва педиатърката?
Иначе жълтък аз давам от 6-месечна възраст.

# 13
  • Мнения: 2 587
Без алергия - след годинка, с алергия - след 3. Няма нищо важно в жълтъка, което да го няма другаде!

Захраних след годинка и то в преработен вариант(в палачинка),иначе и аз мисля че нищо ценно няма в него и само жълтък не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт