Децата полудяха

  • 2 984
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 268
http://dnes.dir.bg/2007/06/06/news1753036.html
Ние сме майките на тези деца.Време е нещо да променим.

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Умът ми не го побира - от къде толкова агресия у тия деца?

# 2
  • Мнения: 3 268
Може би им даваме малко любов.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ние им даваме любов. Но само на собствените си.

# 4
  • Мнения: 46 492
Не знам къде е проблемът, но много пъти съм писала- не е от скоро. Точно в моето училище рядко се е случвало, но мъжът ми разказва за плевенската математическа гимназия, че е било кошмар (по различни поводи де, не точно трева). Но е било преди '89 г., естествено всичко е потулвано, до медиите не е имало начин да стигне  Wink

# 5
  • Мнения: 804
Агресията поражда агресия. Това са децата на нашите деца, които израстнахте в безвремие. Вината е само наша.

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Моите лични наблюдения са , че това са деца , които са
задоволени от всичко и всички.
Почти 90% от случаите са деца  , които до този момент са получавали всичко само при отварянето на уста - " га ....на". Naughty

За мен решението е :
ангажиране на децата от ранна възраст с всякакви занимания .Свободното време ( прекаленото такова) води до такива резултати ( те просто се чудят с какво да се занимават).
Дори миналият месец изключихме двама от училището (направили кражби - планирани при това).  Shocked И пак казвам - децата бяха задоволени с всичко  Thinking !
Може би им даваме малко любов.
Аз съм сигурна , че любов и внимание не им е липсвало. Naughty

И все пак остава проблема преди всичко  в семейството , от там трябва да дойдат промените ( като за начало).
 newsm78

# 7
  • Мнения: 1 404
Може би им даваме малко любов.

И аз така смятам.

# 8
  • Мнения: 3 268
Човек,отглеждан с много обич не може да стане лош.

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Може би им даваме малко любов.

И аз така смятам.
любов и внимание.

# 10
  • Мнения: 1 416
Човек,отглеждан с много обич не може да стане лош.
Не съм съвсем съгласна, има много примери за обратното.
Иначе, че децата днес са много агресивни, е вярно. Както казва и Никол обаче, проблемът не е от днес. И преди десетина години си имаше побои, тормоз... Само не мога да преценя - по рядко ли се случваше или просто по-малко внимание се обръщаше?

# 11
  • Мнения: 3 425
Телевизия,филми и медии изпълнени с агресия!
Учители и родители все нямащи време!
Прекалено свободно време!
...май това се сещам  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 164
Моите лични наблюдения са , че това са деца , които са
задоволени от всичко и всички.
Почти 90% от случаите са деца  , които до този момент са получавали всичко само при отварянето на уста - " га ....на". Naughty

За мен решението е :
ангажиране на децата от ранна възраст с всякакви занимания .Свободното време ( прекаленото такова) води до такива резултати ( те просто се чудят с какво да се занимават).
Дори миналият месец изключихме двама от училището (направили кражби - планирани при това).  Shocked И пак казвам - децата бяха задоволени с всичко  Thinking !
Може би им даваме малко любов.
Аз съм сигурна , че любов и внимание не им е липсвало. Naughty

И все пак остава проблема преди всичко  в семейството , от там трябва да дойдат промените ( като за начало).
 newsm78

така е!Дори бих добавила:
безнаказаност на постъпките
безконтрол от страна на родители
и
безхаберие от страна на нас възрастните.
Агресията в днешната младеж е нещо много страшно, много дълбоко вече се е вкоренила в душата им и най-гадното е, чеси мислят, че  това е нормално Sad

# 13
  • Мнения: 2 237
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чувството за безнаказаност, откъде ли е дошло.
Тати ще ме защити, ще се обади еди къде си и на еди кой си...

# 15
  • Мнения: 3 164
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

хммм, сърбят ме пръстите да пиша, но знам-ще стане война Simple Smile
трайкам си Whistling

# 16
  • Мнения: 165
само ще обобщя,АПАТИЯТА КЪМ ВСИЧКО ОТ СТРАНА НА ЦЯЛОТО НИ ОБЩЕСТВО!!!
защото много хора живеят така ден да мине ,друг да дойде и все няма време за да се реагира на едикакво си или да се обърне внимание на уж дребни неща.Много лошо е и незнам кой има интерес да ни промива мозъците (респективно и на нашите деца с филми в които има непрекъснато насилие,изнасилвания,убийства,болести и дават и детайлни кадри които като видиш някой труп-само където миризмата не му усещаш)та това като се натрапва постоянно то и аз започнах да свиквам с тия кадри #Cussing outсамо негативи и простотии.Да не говорим,за това долнопробно за мен шоу БИГ БРАДЪР в който се толерира секса и се чака някакъв сеир та даже и между гей двойки.ОК не съм най голямата моралиска,но не мога да се съглася,че цитираното "шоу" трябва да излъчва именно тези кадри като реклама в най гледаното време по новините и дъщеря ми се подхилква до мен.Въпреки че е на 14 също се възмущава от това.Тревожи ме факта,че приемат много неща за нормално,но не е луд този който яде баницата а този който му я дава,та отговора се крие точно в началото на поста ми.За съжаление според мен точно ние родителите трябва да надигнем вой и да се спрат или ограничат много неща в нашата държавица!!!извинявайте за гневният ми тон,но като майка на тинейджърка наистина настръхвам от нещата които заобикалят децата ни

# 17
  • Мнения: 1 425
Ужас, аз това момиче Ганика го познавам.....  Сестра ми работеше в една кантора с баба й (Адвокатка, а преди това и съдия във Варненски районен съд) Бащата на момичето е следовател.... Нямам думи... И сега сигурно пак ще отърве кожата с такива роднини  #Cussing out

# 18
Помислете защо ние в училище не сме правили такива неща? Може би не сме искали?Напротив, искали сме , но ние имахме страх!Да не ни изключат, да ни намалят поведението и т.н наистина реални неща, без значение кои са майките и бащите ни.
А сега учителите ги е страх от учениците, така, че за какво изобщо говорим..............................
Всичко остава безнаказано, и децата се чувстват силни #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 821
Не спортуват, а спортът възпитава...

# 20
  • Мнения: 578
Обществото ни е двулично!
И децата го знаят.
Ценностите от книгите, които децата изучават в училище, ги няма в реалния живот! Нахалните, отворените, агресивните и тези с повечко пари са силните на деня! Проблемите се решават с рушвети или със заплахи, също като по филмите...

# 21
  • Мнения: 1 426
Ние може да си ги обичаме колкото си искаме... Само че как ги възпитаваме - с тия объркани морални принципи, които ни донесе Прехода...
Освен това обществото ни отвсякъде е отворено към агресия. Погледнете анимационните филмчета, предназначени за най-малките, в които задължително има поне по един як бой. Погледнете рекламите, в които се превъзнася физическата сила и собственото превъзходство за сметка на другите... Погледнете, ако щете, и закона за закрила на детето, според който учителката няма право да хване малкия побойник за ухото и така да го заведе при директора...

# 22
  • Мнения: 3 425
Ама това не е само в България и само младите...това е болестта на човечеството - агресията  Peace

И тук ги има доста такива случаи...скоро едно 17год го бяха пребили съученички,че била прекалено красива...сигурно гаджетата им са я заглеждали  newsm78 е,дайте сега да набием всички по-красиви жени,че мъжете ни ги заглеждат  newsm78 ; друго момиче го бяха пребили,че било прекалено дебело  ooooh! ....и само се говори в медиите за този феномен,но не знам доколко се действа!?

Това са само 2 примера,а колко има...а тези,които си избиват семействата и се самоубиват  newsm78

Ох,спирам,че от сутринта с тез тежки теми  Thinking

# 23
  • Мнения: 2 103
Не спортуват, а спортът възпитава...
подкрепям те за това мнение, което допълва картината на неангажираността на децата днес. Така е по-рлесно и на родителите-просто не им се занимава с водене на тенис, плуване или каквото и да е там. Ние не казваме на децата си,че трябва да бъдат добри,а дори да казваме всъщност няма  какда ги накараме да ни повярват след агресията заобикаляща ни от всякъде-книжки, филмчета....

# 24
  • Мнения: 503
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

хммм, сърбят ме пръстите да пиша, но знам-ще стане война Simple Smile
трайкам си Whistling
Спомняте ли си темата на Монда за учителката и хвърления в коша телефон? И там ставаше дума за безнаказаността. Само че повечето родителки наскачаха в защита на провинилия се и неговата майка- орлица. Ей от такива дребни неща се започва и се стига до гореописаната случка.

# 25
  • Мнения: 2 891
Такива нещаа е имало и в нашето детство, но по други поводи. От друга банда си или от друг отбор, училище, метъл или пък уейвър, и т.н. Сега причините са консуматорски, каквото е и обществото ни.

# 26
  • Мнения: 3 116
Момичета тези неща ги имаше и преди години, просто никой не ги разгласяваше. Мен например ме пребиха 2 момичета, била съм седми клас, значи 1990 година, ей така за кеф. Бяха от ТВУ. После си лежах с комоциото вкъщи и толкоз  Thinking

Не казвам че е правилно, напротив страшно е, но във всяко стадо има мърша  ooooh!

Как да се справим с проблема, като се спазват и прилагат законите !

# 27
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Болна тема ми е и на мене тази. Може и преди да е имало агресия, но случаите са били единични.

Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем. Моите лични наблюдения са, че агресивните деца са от семейства на родители с финансова несигурност, хора подложени на непрекъснат стрес, а също и от такива с ниска култура, възпитаващи "чалга-поколение". Страхът за "утрешния ден" прави родителите  изнервени, нестабилни, заредени с отрицателна енергия, агресивни и съответно пренасят тези си емоции върху децата.
Деца, които са бити, малтретирани, обиждани, определяни като "лоши",  стават лоши, избиват комплекси сред връстниците си, действат по примера който виждат в семейството. Имам поглед върху по-агресивните деца от ДГ.  Ставала съм свидетел на възпитателните методи, които прилагат родителите на тези деца в ДГ, пред очите на всички - бой, крясъци, обиди....

Друг е въпроса за липсата на ценностна система, за концентрацията върху материалните придобвки, за сметка на духовното развитие ....

А доколко спортът възпитава .... повечето мутри са бивши състезатели по борба, карате и пр..... Може би като изключим някои бойни спортове .....

# 28
  • Мнения: 804
Болна тема ми е и на мене тази. Може и преди да е имало агресия, но случаите са били единични.
Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем. Моите лични наблюдения са, че агресивните деца са от семейства на родители с финансова несигурност, хора подложени на непрекъснат стрес, а също и от такива с ниска култура...
"Бедността ражда порока" това е една много стара истина. Дали материална или духовна бедност - няма значение, просто резултатът е един и същ.

# 29
  • Мнения: 4 473
Такива нещаа е имало и в нашето детство, но по други поводи. От друга банда си или от друг отбор, училище, метъл или пък уейвър, и т.н. Сега причините са консуматорски, каквото е и обществото ни.

Точно така!
Самата аз съм била по подобен начин пребивана. Еднократно, в 6-ти клас. Причината - смятаха ме за задръстена, щом баба ми ми беше учителка и класен ръководител! Скочиха ми 4 момичета, други 4 гледаха сеир. Случаят се покри по мое желание, но злобата им породи злоба и у мен - върнах си побоя, и дълго го помниха след това. Не се гордея с последното, но повече никой не ме докосна.

# 30
  • Мнения: 550
Прекалено много свобода имат!Скучаят,не спортуват,не учат,нямат респект към нищо и никой!Живеят с някаква тяхна си фантазия и си мислят,че живота е   по-интересен като пребиеш някой и ти се размине-тогава сигурно ще са" голяма работа"!Проблема е в семейството,после в обществото и най -накрая липсата на по-строги закони за подобни деяния!Докато учениците пушат пред училището без да се притесняват от това така ще бъде...ми те се и дрогират в училищните дворове,тоалетните в градинките #2gunfireПущенето на трева сигурно е много модерно в момента #CrazyПърво да се замислим ние какъв пример даваме на децата си! Naughty

# 31
  • Мнения: 3 164
Болна тема ми е и на мене тази. Може и преди да е имало агресия, но случаите са били единични.

Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем. Моите лични наблюдения са, че агресивните деца са от семейства на родители с финансова несигурност, хора подложени на непрекъснат стрес, а също и от такива с ниска култура, възпитаващи "чалга-поколение". Страхът за "утрешния ден" прави родителите  изнервени, нестабилни, заредени с отрицателна енергия, агресивни и съответно пренасят тези си емоции върху децата.
Деца, които са бити, малтретирани, обиждани, определяни като "лоши",  стават лоши, избиват комплекси сред връстниците си, действат по примера който виждат в семейството. Имам поглед върху по-агресивните деца от ДГ.  Ставала съм свидетел на възпитателните методи, които прилагат родителите на тези деца в ДГ, пред очите на всички - бой, крясъци, обиди....

Друг е въпроса за липсата на ценностна система, за концентрацията върху материалните придобвки, за сметка на духовното развитие ....

А доколко спортът възпитава .... повечето мутри са бивши състезатели по борба, карате и пр..... Може би като изключим някои бойни спортове .....

противоречиш си...не виждаш ли  Wink

А това за чалгата е меко казано несериозно Sunglasses
че тя се слуша от време оно-вярно , че сега е явление, но не е тя виновна за дереджето на днешната младеж Naughty
за сравнение-има много по-агресивни стилове музика(ако мотаг да се нарекат изобщо така Wink), от части тяхни фенове създават безредици, но в никакъв случай не можем да съдим за човек по това , каква музика слуша.
А сигурно футболните запалянковци трябва да се категоризират като най-големите хашлаци и хулигани Wink
Не, не мисля, че е така!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 641
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

хммм, сърбят ме пръстите да пиша, но знам-ще стане война Simple Smile
трайкам си Whistling
Защо война? Аз си мисля, че е от чувство за безнаказаност. Аз съм от вече разхайтеното поколение според майка ми, обаче брат ми 4г след мен бяха още по-зле. Следващите - дане говорим. Учили сме в едно училище, горе-долу при едни учители, обаче горките даскаля много ги ограничиха. Не може да гонят от час, няма никакъв коректив като намаленото поведение едно време, за да те изключат трябва почти да убиеш човек или около три милиона отсъствия.

# 33
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941

противоречиш си...не виждаш ли  Wink

А това за чалгата е меко казано несериозно Sunglasses
че тя се слуша от време оно-вярно , че сега е явление, но не е тя виновна за дереджето на днешната младеж Naughty
за сравнение-има много по-агресивни стилове музика(ако мотаг да се нарекат изобщо така Wink), от части тяхни фенове създават безредици, но в никакъв случай не можем да съдим за човек по това , каква музика слуша.
А сигурно футболните запалянковци трябва да се категоризират като най-големите хашлаци и хулигани Wink
Не, не мисля, че е така!

Ами честно, може и да си противореча, но не виждам къде  Wink.

А под "чалга-поколение" нямам предвид слушащите чалга или поп-фолк, а изобщо "халтурата", която ни залива и измества културата. В кюпа слагам и повечето американски филмови бози, и клюкарските списания и предавания, и розовите романчета и мн. други.

Спортистите - естествено, че спортът би следвало да дисциплинира и възпитава. Но спортът е една малка брънка и не може да бъде достатъчен за да възпита децата ни /имаше такива постове/. Това за мутрите, беше, може би, малко по-емоционално. Но имам един гаден спомен от ученическите години - група спортисти /по борба/ - от спортното училище, пред очите ми пребиха човек на една спирка ..... просто ей така ... за спорта.

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 14:18 от Айяла

# 34
  • Мнения: 3 268
Ти си видяла именно бъдещите мутри.Какви мислиш са станали тези,дето са пребили човека?

# 35
  • Мнения: 8 999
НЕ! ТОВА НЕ СА МОИТЕ ДЕЦА! И по никакъв начин не можете да ме убедите, че някой /обществото/ носи отговорност за това, че някой друг не си е свършил добре работата. Както не можете да ми лепнете обвинение за това, че син и дъщеря убили родителите си, или че някой откраднал милиони.... Тези деца не са мои, те си имат родители и аз отказвам да нося отговорност както за действието на децата, така и за възпитанието, което са им дали родителите им. Просто се надявам моите деца никога да нямат досег и контакт с изверги /независимо дали са на тяхната възраст, или са вече пораснали/. Както мен съдбата ме е пощадила /поне за сега/ от такива срещи, се моля да пощади и децата ми. Все пак не става дума за някаква масова проява, за постоянна тенденция. Навсякъде по света има престъпност, има и престъпници - всред всички социални слоева, на всякаква възраст.

# 36
  • Мнения: 3 268
Ти много буквално приемаш нещата.А защо не допуснеш,че майките на тези деца са наши съфорумки.Напълно е възможно."Нашите" е обощено понятие на цяло едно поколение деца,което сега расте,под "нашите" майчини грижи.Нека бъдем добри родители,за да бъдат добри децата ни! Peace

# 37
  • Мнения: 3 164
НЕ! ТОВА НЕ СА МОИТЕ ДЕЦА! И по никакъв начин не можете да ме убедите, че някой /обществото/ носи отговорност за това, че някой друг не си е свършил добре работата. Както не можете да ми лепнете обвинение за това, че син и дъщеря убили родителите си, или че някой откраднал милиони.... Тези деца не са мои, те си имат родители и аз отказвам да нося отговорност както за действието на децата, така и за възпитанието, което са им дали родителите им. Просто се надявам моите деца никога да нямат досег и контакт с изверги /независимо дали са на тяхната възраст, или са вече пораснали/. Както мен съдбата ме е пощадила /поне за сега/ от такива срещи, се моля да пощади и децата ми. Все пак не става дума за някаква масова проява, за постоянна тенденция. Навсякъде по света има престъпност, има и престъпници - всред всички социални слоева, на всякаква възраст.

"Обществото"  е отговорно до толкова, че малцина биха се притекли на помощ, виждайки как някой агонизира пребит Tired На Същото това общество думата състрадание му е чужда Confused всеки си пази неговата кожа, щрака набързо ключа в ключалката и затръшква вратата  след себе си.....нали той е в безопасност.....другите, майната им Twisted Evil
А да не говорим за хулиганските прояви на децата,чийто родители и хабер си нямат, а страничен наблюдател остава само наблюдател Tired, че видиш ли, нямаш право да правиш забележка на чуждо дете Winkи т.н.

# 38
  • Мнения: 1 877
Помислете защо ние в училище не сме правили такива неща? Може би не сме искали?Напротив, искали сме , но ние имахме страх!Да не ни изключат, да ни намалят поведението и т.н наистина реални неща, без значение кои са майките и бащите ни.
А сега учителите ги е страх от учениците, така, че за какво изобщо говорим..............................
Всичко остава безнаказано, и децата се чувстват силни #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Подкрепям!

# 39
  • Мнения: 1 426
А защо не допуснеш,че майките на тези деца са наши съфорумки.Напълно е възможно."Нашите" е обощено понятие на цяло едно поколение деца,което сега расте,под "нашите" майчини грижи.Нека бъдем добри родители,за да бъдат добри децата ни! Peace
Това, че може би са наши съфорумки, все още не означава, че останалите носим моралната отговорност - или греша?
Но призивът да бъдем добри родители,за да бъдат добри децата ни! много ми хареса! Стефани, защо не го пуснеш на отделна темичка?

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко в страни от темата, но ми се прииска да споделя: тук зад нашия блок има един недовършен строеж и през прозореца си видях да се гонят и боричкат деца на около12-15 години. Обадих се в полицията, защото ми се стори опасно. Дежурният полицай знаете ли какво ме попита - майките им къде са? Аз откъде да знам къде са, обаждам се за да вземат мерки. Реших, че ако се развикам, може да ги подплаша и да стане по-лошо.
Та за обществото ли говорихте?

# 41
  • Мнения: 583
Просто не са ангажирани с нищо - преди имаше бригади, имаше кръжоци, Имаше и морал, който днес го няма - уви! В училищата е пълна анархия. Децата нямат страх от нищо и никого. Непрекъснато гледат насилие и агресия, и не само по телевизията. Агресия има в нас възрастните, като сме държава без закони, и всеки си прави каквото си иска, така ще е.

# 42
  • София
  • Мнения: 31
Защо трябва да търсим, чия е вината. Това ли е най- важното? Не трябва ли въпросът да бъде - Какво мога да направя аз, за да не се случи това с моето дете или с детето на приятелка, колежка и т.н.?
Майка съм на 6 годишно палаво и добро детенце и всеки ден си задавам този въпрос.
Старая се да му покажа света такъв какъвто е , не крия и най - лошите неща от него , гледаме заедно новините, обяснявам му защо Кузов е в съда  и защо ще му се размине, защо има изгорели деца, болни деца , деца с проблеми, ЗА ЦИГАРИТЕ, АЛКОХОЛА И НАРКОТИЦИТЕ? Говорим за всичко, макар и рано, но му показвам света какъвто е. Не искам да живее в свят който не съществува, споделям своите проблеми / е не абсолютно всички за да не го  натоварвам/ за да провокирам у него желанието да сподели своите.  Трябва да има комуникация, защото когато станат тийнчета се чувстват не разбрани, сякаш на света няма никой който да ги обича.
СПОДЕЛЕТЕ КАКВО ПРАВИТЕ ВИЕ ЗА ВАШИТЕ НАСЛЕДСТВА

# 43
  • Мнения: 6 315
Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем....

Подкрепям мнението ти. В събота с малкия бяхме в Борисовата градина при Слончето. Едно 5 годишно дете каза на сина ми, че ще го пребие (той е на 3), друго (пак на толкова), че ще го прасне и трето си заяви "Майка ми е свиня.".  Shocked Rolling Eyes

Първото хлапе попитах така ли го учат да говори вкъщи и му обясних, че той е по-голям, може да пребие сина ми, но тъй като аз съм там това няма да се случи, защото и аз мога да го набия. Дадох си сметка, че за да нарече майка си "дебела свиня" едно дете явно редовно го чува това вкъщи, че и се бият.  Sick

Аз уча детето си да обича, да бъде добро, да подхожда мило към останалите. Той не е наясно все още и със значението на думи като пребивам, прасвам и пр.

# 44
  • Мнения: 804
Майка съм на 6 годишно палаво и добро детенце и всеки ден си задавам този въпрос.
Старая се да му покажа света такъв какъвто е ......
Никак даже не е рано! Може би мястото ми не е точно в този форум, защото съм баба, но мога да споделя собствения си опит. Нашето отношение към децата ни също беше подобно на това което описваш. Говорехме за всичко открито, постепенно темите се променят, начинът по който разговаряме се променя. Получава се една много силна връзка, в която родителят е вече приятел и детето, а по-късно и "тинйнчето" е с усещането, че не е самотно и неразбрано, че може всичко да сподели, че може винаги да се допита до теб, дори и за интимните въпроси и колебания. И това чувство уверявам ви е двустранно. Децата ми вече са възрастни хора и самата аз споделям с тях и търся съвет и мнение.

# 45
Мога да ви кажа, че повечето гледни точки са напълно грешни. Аз съм съученичка на Ганика и я познавам от 2 години! Тя не употребява наркотици (както показаха и изследванията...), а Сандра просто е искала да я НАТОПИ... И двете не са от най-примерните деца на света, но Нана е далеч по-добре от Сандра!!!
Това, че е пребита Алесандра е друг въпрос... Аз никога не бих постъпила така, но всичките вие сте били в пубертета(или поне повечето от вас) и знаете за какво става въпрос!
Освен всичко МЕДИИТЕ НАДУВАТ! Надуват, ама здраво!
Тази въпросната "загриженост" на Сандра е една от лъжите й.

Ето ви друга гледна точка....

# 46
  • Мнения: 25 571
Това, че е пребита Алесандра е друг въпрос... Аз никога не бих постъпила така, но всичките вие сте били в пубертета(или поне повечето от вас) и знаете за какво става въпрос!

Не, не знам!  newsm78
Последният ми спомен от биещи се съученици е от началното училище.  Нито в прогимназията, нито пък в гимназията съм виждала да се бият. За университета пък - съвсем. Говоря за момчета, момичета никога не съм виждала да се бият.
Ние ли сме били залюхани, вие ли не сте в ред...  Thinking

# 47
  • Мнения: 3 268
Дали е излъгала или не мен не ме интересува.Потресена съм от жестокостта на извършеното деяние и нищо не го оправдава.Един наистина добър човек не би постъпил по този начин.

# 48
  • Мнения: 6 206
30% е много страшна цифра....
Много сериозно ми се вижда положението.

Общи условия

Активация на акаунт