Сушилня, пералня, и обороти на пералнята?

  • 12 121
  • 45
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Бихте ли си купили пералня със сушилня? По принцип заема по-малко място, струва къде по евтино от 2 отделни уреда, но пък капацитета на сушене е 3 максимум 4кг., а ако е отделен уред са до 7кг. Или 1400-1600 оборота са достатъчни за една центрофуга за да няма нужда от сушилня?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 7 687
На първия въпрос-да и то не заради цената или мястото.На втория-колкото и обороти да има пералнята от нея дрехите излизат изпрани,не изсушени.Моята има 1200 ама на повече от 1000 е въртяла не повече от два три пъти в началото и то за да видя дали дрънчи.Това,че сушилната сушала само 3,4кг.понякога е неудобство ама се свиква.В повечето случаи и без това пера по-малко дрехи от капацитета,а си е голяма далавера да програмираш вечер пране и след него сушене-сутринта ставаш и обличаш примерно същите дрехи направо от пералнята/ароматът на омекотител е несравнимо по-силен/

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А не се ли мачкат много?

# 3
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И мен много ме вълнува тази тема. Избрала съм си уж хубава комбинирана пералня със сушилня(Siemens, купена и докарана от Германия), но ще са ми много ценни всякакви мнения по въпроса.
Извинявай, че се намесвам в темата ти без да помогна.  Peace

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Няма проблем.  Peace
Аз си избрах много хубава пералня Електролукс, но се чудя дали да не взема комбинирана със сушилня и гледам да проуча докато не съм я купила.

# 5
  • Мнения: 173
Няма проблем.  Peace
Аз си избрах много хубава пералня Електролукс, но се чудя дали да не взема комбинирана със сушилня и гледам да проуча докато не съм я купила.

И аз имам мерак за пералня 2 в 1,затова ще следя темата Peace

# 6
  • Мнения: 4 187
Пералнята ми е със сушилня и съм изключително доволна !

 


Това,че сушилната сушала само 3,4кг.понякога е неудобство ама се свиква.В повечето случаи и без това пера по-малко дрехи от капацитета,а си е голяма далавера да програмираш вечер пране и след него сушене-сутринта ставаш и обличаш примерно същите дрехи направо от пералнята/ароматът на омекотител е несравнимо по-силен/

Много добре казано  Peace!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние имаме комбинирана пералня със сушилня "Аристон". Капацитетът за пране е 6 кг., а за сушене - 5. Така или иначе си сушим цялото пране, почти никога не я пълним с 6 кг. Ако се извадят веднага след сушенето, не са измачкани дрехите. Определено препоръчвам - при нас мястото беше основния фактор да се спрем на 2 в 1.

# 8
  • Мнения: 4 546
аз имам пералня+сушилня и съм доволна. максимума ан оборотите е 1200 и на толкова пускам само чаршафите и хавлиите. не мисля, че многото обороти биха заменили сушилнята, поне в моя случай - нямам простор и от сушилнята направо прибирам дрехите по шкафовете. ако пусна на 1200 без сушилня излизат влажин

# 9
  • Мнения: 3 591
Никога не бих си купила комбинирани в едно. Първо, защото мога да пера и суша едновременно, мога да презареждам сушилнята с неща които се сушат на еднакви температури, мога да слагам хавлията си в сушилнята да се стопли и омекне докато съм в банята и да си я облека топла, и то докато пера вечерта прането, да не говорим, че пералнята ми е 7.2кг а в която и да е сушилня ако сложиш толкова пране да се суши, то ще се намачка.
Нищо не суша на въже, независимо, че тук лятото е 9 месеца. Просто ме мързи да гладя, а ако суша със сушилня, нямам този проблем - само сгъвам и прибирам Simple Smile

За оборотите - всичко на 1200, само вълнените пускам на 400.

# 10
Ами аз четох доста неща по форумите преди да си купя моята. Да ти кажа резултата е точно такъв какъвто очаквах. Да, има полза и да, бих си я купил пак , НО... Но само ако имаш излишни пари за разликата в цената пералнята да ти е със или без сушилня. Какво имам в предвид. Ами има полза определено, особено през зимата, но трябва да подбираш какви дрехи слагаш и на каква температура ги сушиш. Докато се напасна по сушилнята няколко ризи ми омаляха. Да мачка се, въпреки 4е има техники, с които можеш да сгънеш прането така, 4е ефекта намачкване да е значително по-малък. Най голямото удобство е при сушенето на чорапи, слипове , бикини и т.н, а за детските дрешки е безценно.

# 11
  • Мнения: 3 591
сушеното пране в сушилня не би трябвало да се намачква в никакъв случай, нито да разваля дрехите...
Аз точно затова я ползвам - защото после нищо не трябва да се глади /включително панталони, мъжки ризи и т.н./ - най много да се правят ръбове евентуално може да се наложи /ама и те не се развалят при сушенето обикновенно/. Аз суша всичко вътре - от бельо до пуловери. Избираш си правилната програма и няма проблеми. Дрехите може да се намачкат ако не се извадят веднага от сушилнята обаче Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Има и големи уреди, които перат 10 кг, а сушат 5. Малко по-високи и по-широки са от стандартните, но ако човек има къде да ги скрие предполагам вършат много работа за голяма фамилия. Цените са 1200 - 1800 лева и ги има във всички магазини за техника.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
сушеното пране в сушилня не би трябвало да се намачква в никакъв случай, нито да разваля дрехите...
Аз точно затова я ползвам - защото после нищо не трябва да се глади /включително панталони, мъжки ризи и т.н./ - най много да се правят ръбове евентуално може да се наложи /ама и те не се развалят при сушенето обикновенно/. Аз суша всичко вътре - от бельо до пуловери. Избираш си правилната програма и няма проблеми. Дрехите може да се намачкат ако не се извадят веднага от сушилнята обаче Wink
Подписвам се с две ръце. Сушилнята е велик уред, почти колкото пералнята. А за мачкането ако не ги извадиш - пускам програмата против мачкане.
(все пак ризите и официалните панталони се налага да ги гладя отделно, но иначе нищо друго - тениски, дънки, хавлии, бельо, чаршафи....)

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Има и големи уреди, които перат 10 кг, а сушат 5. Малко по-високи и по-широки са от стандартните, но ако човек има къде да ги скрие предполагам вършат много работа за голяма фамилия. Цените са 1200 - 1800 лева и ги има във всички магазини за техника.
О, и аз ги харесвам тези. Сега със пералня 6кг и сушилня 7кг едвам насмогвам, пера по две перални на ден. Следващата пералня ще ми е такава, и без това имам място.

Общи условия

Активация на акаунт