Сушилня, пералня, и обороти на пералнята?

  • 12 116
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 120
Върпеки, че са с транспортни дефекти, уредите имат гаранция. Нямам представа колко е, но би трябвало да е както при другите. Провери ги. Понякога дефекта е само леко ожулнато.

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Върпеки, че са с транспортни дефекти, уредите имат гаранция. Нямам представа колко е, но би трябвало да е както при другите. Провери ги. Понякога дефекта е само леко ожулнато.

Да знам 1г. и 6м. е гаранцията. Купихме си страхотна печка за без пари (нови струваха 2600лв. ние я взехме за 950лв.). Не съм си и представяла, че ще мога някога да си позволя подобна печка.
Но мъжа ми го притеснява пералнята. Да не би да има някакъв вътрешен дефект, който да прави системни проблеми. Абе иска нова. Не го знам, че и не иска да е вградена, защото всички ни казват, че било най добре отделни уреди, а нямаме пари за отделни. А мен ме притеснява това, че ще се измъча 2г. без сушилня и простир.  ooooh! Ама той.... пу.... Все ми вика, За какво ти е тази сушилня, тя е 1600оборота те дрехите ще излизат почти сухи. Ама аз като не знам... ooooh!

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 12:02 от Tinka79

# 32
  • Мнения: 3 591
Ами тогава не го мисли, купете си пералня и отделно ей такава сушилня
или пък такава

тя няма да заема място, сгъва се, гори по-малко ток, и може да се слага и в банята или да се мести от стая в стая. А когато имате място ще си купиш голяма хубава сушилня. 

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 12:16 от [desi]

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей това е яко. Дали има такива в БГ? Или трябва да си ги поръчам от нета? newsm78

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
[desi], зарибителите биват глобявани  Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 3 591
аааааа, това не е реклама Simple Smile Никога не съм ползвала такива, имам познати които ползват подобен туп, но не и тези марки и са доволни...
просто го дадох като идея. Съмнявам се , че не се продават в БГ. Тук ги продават масово в ТелеШоповете...
иначе всичките такива уреди са Китайски Simple Smile те предполагам се намират по китайските магазини също  Mr. Green А и са много евтини, сравнени с истинска сушилня....

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
майтап, бре деси   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 085
А може ли да ми обясните уредите които са 2 в 1 може ли да се монтират в кухня?
Моя колежка ми каза че нейната сушилня (която при това е отделна) правела помещението, в което се намира много влажно? (Тя си има специално такова помещение) И аз си представям едва ли не, че сушилнята изкарва водата от дрехите в стаята? При мен мястото е от първостепенно значение - имам място само за 1 уред и при това в кухнята..
На какъв принцип се отвежда водата от сушилнята? Не е ли най-логично да се кондензира някъде вътре, и после в канала, където отива и мръсната вода от пералнята? newsm78

# 38
  • Мнения: 3 591
Сушилнята се включва само в тока - няма маркучи, канали и т.н. може да я сложиш и в хола си ако искаш, или в някой стенен гардероб.

А за овлажнения въздух Crazy...по скоро го изсушава - същото като да пуснеш калорифер или сешуар. Сушилнята е просто един голям барабан който се върти и през него духа топъл или студен въздух в зависимост от програмата. Има сушилни, които работят и на кондензен принцип - за тях незнам как работят. Те кондензират водата и после я изпаряват /предполагам в стаята newsm78/ Но по това което прочетох всичките такива мачкат прането. А тези комбинираните в пералня са май точно такива...

# 39
  • Мнения: 1 085
Благодаря, но това, котео ми казваш направо ме смущава. Водата в дрехите си е вода, и в каквото и агрегатно състояние да се намира, след като не се отвежда - значи остава в стаята!!!! И ако стаята не е с постоянно отворен прозорец или включен абсорбер - задължително ще се получи конденз по стените и веднага след това мухъл. Това ми изглежда равносилно на варианта да си простирам дрехите по парното например?!?

В такъв случай искам да питам, тези които имат сушилни на кондензен принцип. И при вас ли водата се изпарява в стаята?

# 40
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
При комбинираните перални със сушилни парата кондензира и водата се отвежда в канала-там където пералнята изхвърля водата. Самостоятелните сушилни от кондензен тип имат едни резервоари където се събира водата-след всяко сушене се изливат. Сушилните. които не работят на принципа на кондензацията  имат кюнец, чрез който пАрата се отвежда във въздуховод. Такъв филм пАрата да остава в стаята няма.

# 41
  • Мнения: 1 085
Абе и аз така предполагах, но все пак не съм ползвала такъв уред и не знам.
Излиза че колежката ми с влажната стая очевидно не си е включила кюнеца във въздуховода.
И така следващия въпрос относно степента на намачкване на дрехите, е какво значение има къде ще отива водата за това дали дрехите ще са на топка или готови за гардероба.
Някой ползва ли конкретна комбинирана машина, от която да е доволна? Каква марка и модел?

# 42
  • Мнения: 6 167
Бихте ли си купили пералня със сушилня? По принцип заема по-малко място, струва къде по евтино от 2 отделни уреда, но пък капацитета на сушене е 3 максимум 4кг., а ако е отделен уред са до 7кг. Или 1400-1600 оборота са достатъчни за една центрофуга за да няма нужда от сушилня?

не, не бих.
моят опит показва, че всичко , което е 2,3 в 1 не е нито едно от двете (трите).
ако купувам сушилня ще я купя отделно. имам перално помещение и има място, но пък не виждам особен смисъл.
пералнята ми достига до 1000 оборота, прането излиза в доста задоволителен вид и не иска много за изсушаване.
до колкото знам, сушилнята е хубаво нещо, ако имаш навик и да гладиш, който аз нямам.  Laughing

# 43
  • Мнения: 1 449
пералнята ми достига до 1000 оборота, прането излиза в доста задоволителен вид и не иска много за изсушаване.
до колкото знам, сушилнята е хубаво нещо, ако имаш навик и да гладиш, който аз нямам.  Laughing

Ползващите сушилня твърдят, че извадените навреме дрехи изобщо не се нуждаят от гладене, а даже имат такъв вид  Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 807
Ползващите сушилня твърдят, че извадените навреме дрехи изобщо не се нуждаят от гладене, а даже имат такъв вид  Simple Smile
Абсолютно е така. Освен това, дрехите са многократно по-меки. Всичко - и хавлии, и дънки, и блузи...

Общи условия

Активация на акаунт