Помагат ли бабите и дядовците при отглеждането на децата ви?

  • 2 270
  • 44
  •   1
Отговори
Стели е вече на 10 месеца и мога спокойно и с гордост да кажа, че с мъжа ми си го гледаме сами Simple Smile През деня, разбира се той работи, но винаги ми помага ако се наложи. Живеем със свекитата, но тъй като те работят извън града ги виждаме 2-3 пъти седмично. В тези моменти те си играят с него, но основните задължения са мои. У моите родители ходим когато поискаме. Оставяли сме го на бабите като беше съвсем малък вечер за няколко часа, но от момента, в който започна да ме разпознава това стана невъзможно. На няколко пъти са ни привиквали по спешност и ние просто се отказахме да ходим където и да е. Та в момента детето е навсякъде с нас, по гости, по заведения (е не нощни де), дори онзи ден ходихме на палатки с него. Все още кърмя и детенцето ми е особено привързано към мен. Хубаво е да е с нас, но нали се сещате, че на мен в някои моменти ми идва нанагорно..............Няма сега да се оплаквам от трудностите на майчинството.
От едно известно време се усеща нуждата от помощник. Повдигнахме въпроса пред бабите и им казахме, че ни се иска да са малко по ангажирани с внука си. Разбира се не сме им го натяквали, все пак той е наше дете. Идеята се прие и от двете страни. Майка ми напоследък се е заела насериозно със задачата и определно има ефект Simple Smile Другата баба за момента все още не може.................. Thinking
Аз май много се разпрострях с историята ни.
Искам да знам, на вас мами помага ли ви някой?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
В момента майка ми гледа Калина, докато съм на работа, но докато навърши 2,4 г. никой не ми е помагал дори за един ден. Аз не съм и искала, де, но и никой не се е натискал... Rolling Eyes

# 2
  • Burgas
  • Мнения: 92
В началото моята майка ми помагаше, но сега като се преместихме в Бургас (от 1,8 година) сама си го гледам. Майка ми е прекалено далече, живее в Перник, и логично да не може да ми помага както преди, но когато отидем на Перник и баща ми и майка ми всяка свободна минутка искат да прекарат с внука си. В Бургас живея със свекърва си, но тя е по цял ден на работа и не виждам как може да ми помага. Моето мъниче така свикна с мен, че единствено на мен казва кога има "пиш". Оставяли сме го на свекърва ми за малко и веднага се напикава в гащите, и много плаче за мен. Много ми беше спокйно и хубаво когато моята майка ми помагаше, но сега единствено разчитам на себе си. То майката най-хубаво си гледа детето! Винаги има моменти когато е хубаво някой да те отмени, напр. веднъж се прекарах един тежък грип, е нямаше кой даже да нахрани малкото, да не говоря да изпере, да сготви, да си играе с детето. Е толкоз от мен, дано някоя от бабите да почне да ти помага. Желая ти мн. късмет и   bouquet

# 3
  • Мнения: 46 437
В София нямаме никакви роднини. Гледаме я абсолютно сами. Не бих повдигнала въпроса никога, бабите не са ни длъжни с нищо, ако сами се обадят и кажат, че искат да я гледат за 1 седмица примерно- давам я.

1-2 пъти до сега см я оставяла на майка ми, когато си вземе отпуск и се обади, че я иска, за щастие е много самостоятелна и няма проблем.

Ако усетя нужда от помощник, ще търся детегледачка.

# 4
  • Мнения: 1 937
Баби и дядовци - не.
Когато имах нужда от помощ, разчитах на жена, която идваше срещу заплащане.

# 5
  • Мнения: 4 362
До 11 месеца на дъщеря ми съм си я гледала аз.После ми се натрупаха страшно много ангажименти и аз реших ,че не мога да се справя и с тях и с детето ,тогава дадох малката на свекърва ми.Прекара около 15-20 дни при тях,като си я взимам петък и в понеделник я водя.Обаче моята свекърва изрева,че не можела ,много ангажименти имала и детето и идва в повече./тя е пенсионерка,живеят на село/.Не можела да смогва да готви,чисти ,да гледа детето ,да пере и др.Тогава ,колкото и трудно да ми беше си я прибрах.От тогава постоянно свеки казва на половинката  ми,че всяка вечер като си легнела и се сетила за малката си поплаквала,а не иска да я гледа .Много ми е трудно,страшно,вечер съм като парцал.Така,че сега съм в търсене на детегледачка

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Баща ми много ни помага, малко завиждам на сина ми, че има такъв дядо, да е жив и здрав.

# 7
  • Мнения: 263
Майка ми ми е помагала малко. За двете години на мъника се събират около 3 седмици: две непосредствено след раждането и още една веднъж, когато не беше много здрав, а аз нямаше как да взема болничен или отпуск.
Като се роди малкия бяхме на 500 км. от всички баби и дядовци. Свикнаха, че се оправяме сами! сега сме сравнително близо, но те имат други ангажименти, други навици и пак не помагат.
Ама на мен ми е по-добре така! Зная, че на никого не съм длъжна за гледането на детето ми и нямат причина за претенции!

# 8
  • Мнения: 1 520
Помага ми моята майка. Винаги когато имам нужда, защото и студентствам. Студентствах и когато Теди се роди.
С баща ми го гледат редовно. Той е фен и сам иска да ходи в къщата на баба и дядо.

Свекъра му се радва, той живее в друг град, свекървата е в чужбина, не разчитам на нея.

Нямам скрупули, че го давам на баба и дядо. Тях много ги слуша, носи хубави практики у дома, има си приятелчета и в техния блок.
Мисля че това му осигурява много повече срещи и приателства и запознанства и различни обстановки.
Той е щастлив, кеф му е.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да е жива и здрава майка ми- без нея съм за никъде. Тя често води и всеки ден прибира децата от ДГ. Тази вечер пак ще останат при нея заради дъжда, а с мъжо сме като младоженци Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 086
Сама си го гледам,понякога ми идва на нагорно,но не се оплаквам.

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 844
Да - свекърва ми. Да ми е жива и здрава, че с мъжа ми работим на смени и когато се засечем вечер- тя гледа малката.

# 12
  • Мнения: 1 212
Синът си за сега гледам сама - с любезната подкрепа , естествено на мъжа ми  Grinning
Да е жив и здрав баща ми, чието име носи детето и когото то като види -  въпреки, че е едва на 6 месеца подскача в ръцете ми от радост.
Той ми помага най-много . Peace

# 13
  • Мнения: 185
Никой не ми помага и за двете деца,и двете страни се оправдават,че много плачели децата без мен ThinkingТа така,изкуках вече Crazy Crazy Crazy

# 14
  • Мнения: 2 161
Не,никой не ми помага.Но ако ми се наложи да отсъствам,нямам проблем да ангажирам майка ми или свекърва ми.Никога не са ми отказвали.

Общи условия

Активация на акаунт