Значи ли че си лоша майка, ако решиш да не кърмиш?

  • 15 817
  • 381
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
 Въпросът е за жена, която не иска да кърми бебето си, а не за жена,която по някаква причина не може да го прави. Аз поне така си го изтълкувах. За мен такава жена не е задължително лоша майка, но е безотговорен и егоистичен човек, който мисли най-вече за собственото си удобство.

# 376
  • Мнения: 4 392
Ей, влече ме към тази тема.. hahaha
Имам чувство, че всеки момент ще ми текне кърма Joy А тази вечер ще сънувам: "добра майка- кърми, лоша майка- не кърми." Толкова е просто всичко! Hug
Боже, добре , че не живея в Средновековието!! Praynig
Имах да пиша някои сериозни неща, но по това време на лиготия ме избива.
На всичкото отгоре и алкохол не пия... Tired

# 377
  • Мнения: 2 109
aaaa.... значи така.. мили мои приятелки...
Когато става въпрос за разправии и потрес, мойто име изтипосано на всеки пост... ще кажете: ами ти пишеш потрисащи неща ........
а когато почерпя с бира, мен никой не ме забелязва и пита АЗ каква бира пия? ама мола ви се!
дайте пак да се поскараме, чувствам се неразбрана и отритната, но поне не е пълен игнор като сега!

(Станси, между другото, не разбрах коя "моя" позиция не споделяш. малко ми се вижда в противоречие с поста ти. моята лична позиция беше да избера да се цедя, но да давам на бебето си кърмата до последната капка. признавам се че първите няколко литра отидоха в мивката... предложих и на мъж ми, и на кучетата, но всички ми отказаха).

за протокола: на обяд Туборг, че е мноо слаба и избива на газирана вода. вечер леденика, действа приспивателно и укротяващо. вижте ме колко съм кротка Simple Smile

между другото, за белязахте ли колко странно вече звучат постове като: Не... може и да не кърми. или "ДА ! Как може да не кърми" първата ми мисъл е: тия пък за какво пишат....  Joy
дайте да си уговорим една среща в друга спорна тема в случай, че заключат тази.

всички вие сте достойни спаринг партньорки!   bouquet
започвам да ви обичам по малко..

# 378
  • Мнения: 2 109
ей.. станси! (ама не се заяждам)
за всички, които виждат само лоши майки по кафенета. като някой ден родя пак, мога да ви поканя в дирекцията на моето училище. да видите мама, която се изцежда себеотвержено.

всъщност моята позиция е: децата са адски неблагодарни и се държат отвратително с родителите си. колкото по-малко егоизъм у родителите, толкова повече у децата. трябва да има баланс. много боли на стари години да си спомняш как си се отказвал от всичко заради човека, който пораснал те пренебрегва и обижда постоянно. много боли. мойта майка много я боли (не заради мен).

# 379
  • Мнения: 2 109
както се казва в отчетните:

МОМИЧЕТА, ЗАПОВЯДАЙТЕ в
НОВАТА ТЕМА !

 Hug

# 380
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Викам, стига толкова Rolling Eyes
Мина се през безумни определения за това, кое прави от една майка добра майка (ако само почна да разказвам какво съм виждала... сигурна съм - и вие също Confused), мина се през бира и картофи и се опря до това, кой пуши и кой бие детето си по градинките.
Апелирам за повече мислене, преди да се постне нещо по подобни теми (не само кърмачески, а каквито и да е) Grinning

# 381
  • Мнения: 3 423
Кали аз ще ти отговоря тук

не можеш да правиш обобщения"децата  са неблагодарни"
не съм съгласна с нищо в пред последния ти постинг

моята позиция е,че любовта на майката е толкова голяма,че дава без да очаква нищо в замяна

за кърменето много постинги се изредиха за трудностите,които отказват някои майки да кърмят
аз също имам трудности,но кърмя защото е доказано,че кърмата е най добрата храна за бебето и в това спор няма
например в момента съм с мигрена(зверски ме боли главата)и не взимам хапче ,защото кърмя
парацетамола не помага
от октомври миналата година не съм хапвала нищо млечно,ни сиренце,ни кисело мляко,ни любимия ми шоколад и още толкова много храни,че ще задръстя темата(заради алергична реакция при малкия и желанието ми да кърмя)
сега  юни пробвам по малко млечни да въвеждам,но шоколад няма да ям докато кърмя
казвали са ми в този любим наш форум(не кърмаческия,)че съм луда и да съм дадяла кюфте на детето
мен от подобни неща не ми пука,защото съм достатъчно самоуверен човек ,както и достатъчно информиран за да знам кое е добро за сина ми
също друга трудност-имах зверски болки,рагади и кърменето първите месеце бе изключително болезнен за мен процес,но не се отказах
сега ми се иска да понамаля кърменията,но малкия се отвращава от всички форми на краве мляко,йогурт ,сирене и понеже държа да получава млечна храна ще продължа да го кърмя,
и още нещо-отложих си лечение,въпреки лекарски молби пак за даради кърменето(Слава Богу оказа се излишно Praynigтова лечение )но когато се отказах не знаех,че еизлишно и приех да рискувам здравето си заради кърменето

и повярвай аз не очаквам някаква благодарност от Боби за това,стига ми тая награда,че съм спокойна ,че му давам най добрата храна ,че му давам имунитет ,че досега не е пил антибьотик:peace:

Общи условия

Активация на акаунт