А подаръци от България?

  • 2 558
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
Нищо не ми изпращат, ама аз и не държа. Бях се засилила преди време да карам майка ми да ми изпраща цигари, но и този проблем го реших. В българските магазини в Чикаго има почти всичко. Ако решат да изпратят нещо, то ще излезе при всички положения по-скъпо, отколкото ако си го купя тук, затова и не ангажирам никого.

# 31
  • Мнения: 369
xenia, ти май смяташ всички жестове на внимание за безсмислени? Нямало смисъл да се честитят празниците, подаръци не трябвало да се подаряват, роднините не трябва да се охарчват за писма и колети?!? #Crazy За пръв път срещам толкова негативно отношение. Какъв точно ти е проблемът? Това са нормалните човешки взаимоотношения все пак. Не се ли радваш като ти честитят празниците и ти подаряват дребни подаръчета? Или никой не го прави за теб и затова го отричаш така злостно? Как иначе ти засвидетелстват обичта и уважението си? Да си приятел означава да се интересуваш от дадения човек, да съпреживяваш и радостите му, и тревогите. Значи трябва да се радваш с него на празниците му също! Не искам да се заяждам, просто си ми наистина супер странна и не мисля, че един щастлив човек може да говори така. Каквото и да ти се е случило, приеми съчувствието ми и гледай по-весело на живота.  Hug  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 299
Nikoi nishto ne mi prashta. Tyk vsi4ko si ima. Dori lutenisa Olinezko  Grinning Grinning Grinning. 4e i kiselo zele proizvedeno v  bg v byrkani moje da si kypish Grinning Grinning Grinning.

Мамка му и прасе, не е честно.

# 33
  • Мнения: 3 491
Единственото, което съм избрала родителите да ми пращат, и те го правят колкото заради нас, толкова и заради тяхна радост, е детски списания. Исках само "Бърборино" защото ми хареса миналото лято, но майка ми слага и едно-две други, драго й е.
canadianmom, има откъде да се купят храни на този континент. Аз, честно казано, бих се притеснявала пък да ми пращат разни храни по пощата (брех, мислех си, че тази реклама, дето доставят шпеков салам до Флорида, била майтап, пък тя истина ще се окаже).
Най-добре не се връзвай на това на кого какви са родителите и какво пращат. Ами ако твоите вземат да пращат манджи, току-виж някой те заял "не ви е срам, да тормозите хората да ви хранят". Иди после се оправдавай, че си им оставила пари, че не им е в тежест, и т.н. Ако някой реши да те яде на тема твоето семейство, все ще го направи. Но това става, ако усети, че имаш откъде да поддадеш. И при всички положения ти ще си в загуба.

# 34
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
На мен редовно ми пра6тат ракийка (майка ми я пи6е на пакета като ябълков сок  Laughing), пъстърма- мъжът ми тука6ните сухи меса не ги харесва и подправки- 4убрица, джоджен, мерудийка. Последния път бях помолила и за семки, тук има в турските магазини, но са ужасно твърди и стари. Лекарства си купувам от България като си ходим- тук са ужасно слаби тези без рецепта и не вър6ат никаква работа.
Между другото, пакетите при мен стигат то4но за две седмици, то4но на деня  Peace. Утре пък аз 6те пра6там за България и много ме е страх дали 6те си го полу4ат на6ите  newsm78

# 35
  • Мнения: 420
Аз храни не искам, тук има всякакви магазини, наистина бг неща има, а не съм и пощелива, научих се и да си правя много неща, та не ми липсва.
Искам само джоджен, чубрица и девисил, тук миришат коренно различно, а боб без тези три тревички не става. Аз си ги пазя само за боб и леща.

# 36
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз храни не искам, тук има всякакви магазини, наистина бг неща има, а не съм и пощелива, научих се и да си правя много неща, та не ми липсва.
Искам само джоджен, чубрица и девисил, тук миришат коренно различно, а боб без тези три тревички не става. Аз си ги пазя само за боб и леща.


 Peace и рибената 4орби4ка, която толкова много оби4ам. А откакто мъжа ми пробва мерудийка, забрави набързо за така прехвалената от него Вегета.

# 37
  • France
  • Мнения: 726
Сред нас има заядлива съфорумка, която го дава "професионално". Правя аналог с хлебарките- адаптират се във всякакви условия, можели да живеят от един мазен човешки отпечатък, цял месец.
Аз на първия месец "странство", исках боб с джоджен, сирене с босилек и червено вино. Тези неща ги нямаше, въпреки изобилието в магазините.
Никога няма да забравя 1 март на една година: подариха ми мартеничка. Просълзих се.
Явно, са рядкост безгръбначните .....................................

# 38
  • Мнения: 4 380
Аз храни не искам, тук има всякакви магазини, наистина бг неща има, а не съм и пощелива, научих се и да си правя много неща, та не ми липсва.
Искам само джоджен, чубрица и девисил, тук миришат коренно различно, а боб без тези три тревички не става. Аз си ги пазя само за боб и леща.


Това е вече друго нещо- да си адаптираш исканията според това, от което наистина имаш нужда и няма от къде тук да вземеш. Но тези луканки, мастички и сребърни джунджурийки направо.... леш! Нямам думи. newsm78  #Crazy


Цитат
xenia, ти май смяташ всички жестове на внимание за безсмислени? Нямало смисъл да се честитят празниците, подаръци не трябвало да се подаряват, роднините не трябва да се охарчват за писма и колети?!?

Нещо си сбъркала. Не става въпрос за подаръчета, а за поръчки и недоволство че някой нещо не ти бил пратил видиш ли и най-важното...това което смяташ, че са ти длъжни да ти пращат е абсолютно неадекватно като съдържание. Отделен въпросът за цената и килограмите на тази поръчка.
Когато тръгнеш да правиш списъци с неща за пъръчване и да недоволстваш от това, че не си получил нещо си, това вече не е подарък и не е "жест на внимание". Дразни факта, че някои хора смятат това за задължение на роднините си в България. Не е важно какво ти се изпраща, ващно е да се изпраща. ooooh!

Що се отнася до подаръците...благодаря за съчуствието! Да, смятам, че не е редно да се охарчват за неща, които тук ще си купя много по-добри като качество и много по-евтино. В края на краищата, по-добре никакъв подарък отколкото лош. Който не може адекватно да преценява от какво може да има един българин в чужбина нужда и който няма уши да чуе, ами по-добре да не се прави на особено загрижен за отбиване на номера. Crossing Arms Не че не приемам всички боклуци с благодарност и продължавам да намеквам че нямам нужда от такива неща, а по-скоро от други, но дразни. Sick

# 39
  • Мнения: 1 147
Всичко българско има тук, няма смисъл да пращат - ракия, лютеница, сирене...
Оценявам жестовете на внимание - картичка за Коледа или рожден ден, мартенички, някой вестник Капитал или списание Ева - неща, които тук няма, и които обичам. Въможностите ни са различни и не виждам смисъл да се вкарват в излишни разходи.

# 40
  • Мнения: 1 172
Както и в предните теми писах, пращам но на определени хора, не на всички. Нещата, които най-често носим или пращаме са: DVD с анимационни филми на български, хубави детски книжки на български; вестници и списания; цигари (ако изрично поръчат, щот всеки си има собствено мнение кои са хубави, кои не); дрешки и интересни играчки. Досега не съм пращала колети, пътуваме достатъчно често. Средно, подаръци изпращам 5-6 пъти годишно, долу-горе така излиза.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 452
Аз докато бях в България пращах мартеници по пощата, а чубрица, суджук и разни други подправки и лекарства, които ги няма тук пращах по някой , който отива до Белгия. Обикновенно шофьор каращ хора натам-насам. Също така получавах и пратките. Но това е възможно само за Европа.

# 42
  • Мнения: 1 488
винаги съм се 4удела на хора ,  които искат да им се изпращат лютеници, луканки, сирена, ракии, лекарства, които се намират и тук.
никога не са ми липсвали тези неща. някои хора много ми се чудят и на мен , като им  кажа, 4е не ми липсват тези неща в чужбина. имам познати които като си ходят в Б-я, ме питат какво да ми донесат навръщане, а аз им казвам нищо не ми трябва, което да го няма и тук. поръчвала съм по някое списание някой път и то защото много настояват. колети полу4авам рядко, както и рядко изпращам. никой не е длъжен да ми изпраща, както и аз да изпращам в Б-я.

# 43
  • Мнения: 263
Дъщерите на бившата ни детегледачка бяха в USA и тя им пращаше колети. Почуди се жената как да им изпрати бг ракия и вино (за подаръци да я ползват). Оказа се май, че трябва да е в дървени съдове. И тя успя да открие! Добра майка и отлична детегледачка е жената! Дано успеем да си я върнем като се приберем съм Сф!

# 44
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Черни чорапи ли си нямате Лиске? hahaha Марси, преди да бяха внесени овесените ядки и лененото семе в България, те първо бяха супер-популярни във всички останали страни. Joy
ти си проверила ли?живяла си в тунис ли? няма тука, проверила съм,поне не за хора!  ако ти кажа  колко неща няма, които са ми като на една ръка в бг, просто ще се гръмнеш!пробвай като на4ало с хап4етата за глава с кофеин, пшени4ен зародиш, соя, свестни бонбони,голия, липов 4ай,вит с хап4ета,валерян, от 2 г няма детски витамини ... до няколко хиляди има да изброявам! на другите не им липсват, щото не ги знаят, ама на стария фес  му се услаждат прекалено или ми трябват!и си държа на оригинала!там пък няма такива дето тука си имаме, 4е пак нося към бг!винаги съм с пълни куфари!ние си се оби4аме и се та4им роднините и децата, това е много важно мисля, за да направим удовоствие  от сърце се иска да си се оби4аме!и малко материално поплътяване!ние си нямаме ни бг магазини, не знам интернет търговията дали се  позволи!

Общи условия

Активация на акаунт