Теглила ли е някоя от вас, кредит от банка?

  • 1 386
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Колежки по съдба,някоя от вас теглила ли е кредит от банка?
Искам да взема кредит от 15 000лв.,за да направя ремонт на апартамента ми в родният град.И да се преместя там.Но бившия живее в него и май няма намерение да го напуска.Нищо,че е като квартирант там.
Има ли значение,че съм разведена с едно дете?И  горе -долу,колко ще ми спират на месец,за изплащането му?
И да ви питам още нещо.Апартамента е купен по време на брака.Т.е.води се общ,нищо,че баща ми го плати.Има ли начин с този заем ,който,(ако ми дадът ,де)докажа,че аз се грижа и стопанисвам апартамента,да мога да го взема за себе си и детето?
Ох,извинявам се,че толкова объркано се получи,но ми е каша в главата?

# 1
  • Мнения: 9 990
Тъй, акъл аз не мога да дам тук, но се записвам и включвам и аз въпрос-кредит на жена в майчинство отпуска ли се? newsm78
Бившия наем плаща ли ти поне?Или е на хотел и той? ooooh!

# 2
  • Мнения: X

Бившия наем плаща ли ти поне?Или е на хотел и той? ooooh!

Ха-ха,наем!Не се бях сетила за това.Ще взема да му искам Joy
Като съм му казвала,искам аз да си живея с детето там,той ми вика:"Ами ела!Кой те е спрял?" Joy

# 3
  • Мнения: 9 990
При развода не стана ли ясно на кой остава апартамента?Това не разбрах?

# 4
  • Мнения: X
Остана си както си е ,общ.И на двамата.Адвокатката ми каза,че ако искам,може да водим дело,но не ми обещава нищо.Ако съм можела да му платя половиният апартамент и така.Но аз нямам тази възможност,пък и той няма да иска.

# 5
  • Мнения: 9 990
 Thinking
Това не ми харесва, трябваше да се бориш за апартамента, още повече, че баща ти го е платил-това е доказуемо все пак, или греша?
Как да е-да не разводняваме-въпросът е за кредит, дано някой помогне. Hug

# 6
  • Мнения: X
Ох,Пенелопа,не ставаше,защото баща ми даде парите, за да го платя.Иначе е на мое име,но какво от това TiredНе е документирано,че той го е купил.Откъде да знае човека,че аз някога ще се разведа,та да го купи на негово име.Макар,че аз съм на мнение,че в живота за нищо не можеш да си сигурен.Но....минало,бешало,както има една приказка.
Пита ме иначе адвокатката,дали има документ,ако е взел заем от банка баща ми ,за да го плати.Каквото имаше на страни, го даде човека.Потърси заем и от близък,защото не стигаха,но той му даде без да иска документ за това. .Всичко беше на доверие.

А пък за твоя въпрос,за кредит, ако си в майчинство,бях чела в Дом и семейство.Имаше такава тема,но отдавна.Сега ще видя,ако я намеря ще ти пусна линк.

# 7
# 8
  • Мнения: 9 990
Благодаря, дано имаш  късмета от тук нататък, щом до сега не е бил с теб!Късмет!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 12 548
Здравей Evana,

първо да се извиня, че нахълтвам в темата макар да не съм самотна майка...  bouquet

На въпроса ти:

За исканата от теб сума вноската на месец ще е в порядъка на около 230-270 лева в зависимост от периода на изплащане. Майка ми има заем от 8000 евро за 7 години - вноската й е 271 лева.
Доходът, който трябва да докажеш пред банката трябва да е поне 3 пъти по-висок от вноската, още повече имаш и дете, което отглеждаш.
За другото - ако искаш целия апартамент ще трябва да заведеш имуществено дело. Но ще трябва да имаш документи, които да представиш в съда...а ти си писала, че нямаш такива. Въпреки всичко можеш да пробваш да се посъветваш с друг адвокат.

# 10
  • Мнения: X
За жилището - след като бившия ти е длъжник  Wink - нали живее на твоя територия, поискай му да припишете жилището на детето.
Така е най-чисто. Няма да му дължиш суми, нито той на тебе.
Ти имаш право да живееш в жилището докато детето навърши 18 като негов попечител.
Мен така ме посъветваха навремето като се деляхме с оня.
Но той не поиска понеже имаме да доизплащаме и това би значело вноската да делим на 2 и аз да мога да му търся половината вноска. Та затова при нас не стана, но принципно така се прави масово.
Така ще си решиш въпроса с екса.
Но трябва той да се навие - зависи дали е сговорчив. Но пак казвам, понеже ти е длъжник, би било нагло да откаже, макар че те доказано са много нагли, гаранции няма.
Системата е такава - прехвърля се жилището на детето - незнам защо адвокатката не ти го е препоръчала.  newsm78

За заема - има банки които искат по 100 лв. на член от семейството горница над вноската, а не както са ти писали по-надолу - 3 пъти заплатата. Въпроса е за избор на банка.

На прима виста това се сещам.  Hug

# 11
  • Мнения: 351
Аз теглих 15 000 лв, за 8 години. В ДСК ми е кредита , а вноската е 212 лв на месец. Ако някоя банка предлага преферентни цени за фирмата , в която работиш, то най-добре отиди там. Мен за разглеждане на документи не са ми взимали пари. Таксите са еднократни, но навсякъде са различни условията.
Това , че си самотна майка не те касае. Трябва да докажеш и доход от бащата, за да ти е по-сигурно одобрението на кредита.

# 12
  • Мнения: 6 315
На самотни родители се отпуска кредит, разбира се Simple Smile. Евентуално ще ти трябва поръчител. Месечната вноска зависи от периода на погасяване, както и от лихвата.

По другата част на въпроса ти нищо не мога да кажа, не съм адвокат Simple Smile.

Пенелопа, когато аз кандидатствах за кредит майчинските все още бяха малки и тогава не се водеха доход.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 548
За заема - има банки които искат по 100 лв. на член от семейството горница над вноската, а не както са ти писали по-надолу - 3 пъти заплатата. Въпроса е за избор на банка.


Написала съм три пъти ВНОСКАТА, а не три пъти заплатата!

# 14
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета!  bouquet
Май няма да мога да взема.Много ми е 200 и кусур лева на месец.А аз как ще живея с 150-лв остатък? #Crazy
За жилището - след като бившия ти е длъжник  Wink - нали живее на твоя територия, поискай му да припишете жилището на детето.
Така е най-чисто. Няма да му дължиш суми, нито той на тебе.
Ти имаш право да живееш в жилището докато детето навърши 18 като негов попечител.
Мен така ме посъветваха навремето като се деляхме с оня.


Ами исках,но той не се съгласи.Ако препиша и аз моят дял на детето,тогава е съгласен.Но адвокатката ме посъветва,че това с преписването на детето, не е добра идея.Защото утрешния ден,не се знае сина ми на какъв акъл ще е.Ако мъжа ми даде неговия дял на детето,ок.И останем собственици аз и детето.Но и двамата да препишем апартамента на детето не е добра идея.Имала е много такива дела,на родители,преписали имущества на децата си.И после като станали на 18г. взели да продават всичко.Накрая може и без жилище да останем.
Иначе,аз знам,че аз имам право да живея там.Но с БНД живее ли се под един покрив?Той иска и за това, не се маха от там.Но аз не ща, заради което, не живея там Stop

Общи условия

Активация на акаунт