«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

—томатологи€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-135 от 135 отговора

ћнени€: 1 092
ќт 2-3 дни ме боли адски много мъдреца, който расте в момента. ¬ече имам опит с един и пак ме болеше, затова не обърнах внимание. “ози път ме боли обаче ц€лото д€сна половина на главата. ќсобено окото и бузата. ѕреди малко забел€зах, че е срастнал с бузата ми и даже има гнойни бели точици. Ќе мога да пов€рвам направо. ќще утре ще отида на зъболекар, но мол€ ви- кажете ми, че не е толкова страшно.

—лед около час-два ще пи€ един противовъзпалителен Ќурофен. ƒруго мога ли да направ€?
« ѕоследна редакци€: чт, 07 юни 2007, 00:52 от Miracle_girl »
÷итирай

Burgas

ћнени€: 7 185
ќтиди още днес на зъболекар или на ортодонт, по спешност, до утре може да стане по- зле, пък и тези възпалени€ са опасни и не бива да се отлагат.

ѕ.ѕ. —ега вид€х, че си писала поста по нощите, та ако това "утре" е днес, успех ти жела€! Peace
÷итирай

–адомир

ћнени€: 25
—м€там, че ще ти сложат дрен. јз б€х в същото положение и с 4те мъдреца. Ќ€ма страшно, пък и е по-добре да изтърпиш моментната болка отколкото посто€нната.
÷итирай

ћнени€: 4 700
јко може6 днес да отиде6, отивай. »наче zнам, че аулина помага zа такива болки.
÷итирай

’одих.  аза, че не ми е срастнала бузата със зъба. ћакар че не съм убедена, но щом казва...
—ложи ми упойка и ми изр€за кожата над мъдреца. —ега упойката минава и мен ме боли още повече... » в момента даже плача, защото адски много ме боли, майка ми си мисли, че се лигав€.  Sad
÷итирай

ћнени€: 4 700
јми отиди на друг zъболекар и направо да ти го иzвад€т тоzи мъдрец. Ќама какво да се мъчи6. ћоже6 да пробва6 и с ибупрофен сре6ту болките.
÷итирай

јми отиди на друг zъболекар и направо да ти го иzвад€т тоzи мъдрец. Ќама какво да се мъчи6. ћоже6 да пробва6 и с ибупрофен сре6ту болките.

ћи не знам. јз ходих при най-добри€ зъболекар в града. Ѕоли ме даже да преглъщам.
÷итирай

Ѕоли ме и д€сната част на гърлото, много силно. Ќе мога да преглъщам. ћога ли да пи€ нещо?
÷итирай

ћнени€: 1 334
ћного   боли    на мен  и  4-те ми излизат  като   едини€ се  вьзпали    слага  ми  дрен  и пих антибиотик тк се беше  вьзпалил   болката  беше  страшна..задьлжително на зьболекар да отидеш Hug
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 8 306
ћисл€ си, че нещо тр€бва да се направи, но от зъболекар, по-точно може би тр€бва да се извади.
Ќо щом казваш че си била при специалист - може би е преценил че сега не е удачно да се маха Thinking
Ѕолкоуспоко€ващо - сещам се единствено за јулин, ама с един н€ма да се оправиш, то ще действа само временно.
∆абуркане с лайка за успоко€ване също може.
÷итирай

Burgas

ћнени€: 7 185
∆абуркането с лайка облекчава, и мен ме съветваха зъболекари да го прав€ за проблемен мъдрец, мин. година. —ъщо и добра хигиена на устната кухина. ¬земи си и от тези антисептичните води- Sure choice или нещо друго.
ѕри мен не беше чак толкова зле положението, защото само с дренове се оправи работата. »наче и на мен щ€ха да ми изр€зват кожата над мъдреца Crazy
«ъболекар€ не ти ли препоръча н€какво обезбол€ващо?
÷итирай

ћнени€: 147
ћоже би не е пораснал достатъчно,за да го извад€т.—поред мен за проблемен мъдрец решението е едно-хирург и вадене.
÷итирай

край морето

ћнени€: 3 623
’одих.  аза, че не ми е срастнала бузата със зъба. ћакар че не съм убедена, но щом казва...
—ложи ми упойка и ми изр€за кожата над мъдреца. —ега упойката минава и мен ме боли още повече... » в момента даже плача, защото адски много ме боли, майка ми си мисли, че се лигав€.  Sad

» аз имах същи€ проблем, ходих на хирург /зъбен/ сложи ми упойка, направи ми разрез и ми извади мъдреца. »мах три шева, пих 5 дена аулин и €дох през сламка, но това е по добри€ вариант - да ти го извад€т
÷итирай

ќх, аз поспах. √лавата ми помина долу-горе. —амо като преглъщам е ад-гърлото ме боли. ќсвен това не мога да си отвар€м устата. » на лекар да отида, просто не знам как ще си отвор€ устата, за да ми види гърлото.
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 870
ј снимка на мъдреца правиха ли?¬ажно е да се знае позици€та  му и дали е възможно прорастването нагоре.
÷итирай

Ќе, никаква снимка не ми е правил. ƒиректно ми клъцна месото.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 10
ћинали€ месец и при мен беше нещо подобно,но мо€ мъдрец се беше показал малко.Ќаправих си снимка(и аз едва си отвар€х устата,но все н€какси ми € набутаха),и отидох на хирург.—рещу 120лв ми цепнаха венеца и извадиха мъдреца(сега вече ме избива на поези€ , но тогава.....),а и гнойна торбичка.»зписаха ми антибиотик и тр€бваше след 2 дена да си прав€ жабурки с тетра или лайка.—лед така наречената "операци€" пих аулин и до вечерта си б€х добре.ѕри мен не се наложи да ме ши€т.
∆ела€ ти успех.
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 870
—нимката е нужна,за да се знае има ли смисъл да се цепва венеца.јко мъдреца е подпр€л 7-и зъб и напъните да излезе са напразни направо се вади.»наче за болката аулин или нурофен.» пак мъчи гадни€т зъб.
÷итирай

—нимката е нужна,за да се знае има ли смисъл да се цепва венеца.јко мъдреца е подпр€л 7-и зъб и напъните да излезе са напразни направо се вади.»наче за болката аулин или нурофен.» пак мъчи гадни€т зъб.

“ой се е показал отдавна. ѕросто сега го мъче едно месце, което вече го н€ма, но пак ме боли. Ќе мога да си навра и вилицата в устата. Ѕоли ме като € отвор€.
÷итирай

ћнени€: 2 125
Ух май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
От следобяд имам някакво странно напрежение там където трябва да е лявият долен мъдрец, няма болка, но не мога да си затворя плътно устата. Confused И както всички казват как боли страх ме хваща... Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 805
”х май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
ќт следоб€д имам н€какво странно напрежение там където тр€бва да е л€ви€т долен мъдрец, н€ма болка, но не мога да си затвор€ плътно устата. Confused » както всички казват как боли страх ме хваща... Crying or Very sad
Ќе слушай хората не е толкова страшно. »ма хубави упойки и добри орални хирурзи. ј после само аулин-пих и друго, не действа.ј с аулина  е съвсем поносим дискомфорта.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 373
”х май ми расте мъдрец, но не съм сигурна. Sad
ќт следоб€д имам н€какво странно напрежение там където тр€бва да е л€ви€т долен мъдрец, н€ма болка, но не мога да си затвор€ плътно устата. Confused » както всички казват как боли страх ме хваща... Crying or Very sad
”спокой се! Ќе е толкова страшно. » аз имах проблем с мъдреците. ѕри мен се оказа че устната ми кухина е доста малка и долните ми мъдреци не можеха да израстат (костта ги подпираше), а пък горните ми се б€ха забили в бузата и само ми възпал€ваха лигавицата.  Crying or Very sad
«начи първо си правиш снимка на зъбите, за да се види положението на корените. ѕри мен се наложи операци€ за долните, но не е нищо страшно. Ўиха ме, но с јулин карах само два дена като на трети€ си €д€х вече почти всичко. ¬ажно е да се отиде на зъболекар преди да се възпали мъдреца, защото иначе тр€бва да пиеш антибиотици преди да го вад€т, ако въобще при теб се налага това. ј за жабуренето, знам че абсолютно ми забраниха да шабура каквото и да е поне седмица след като ме шиха.
јко имаш проблем, пиши и мога да ти препоръчам зъболекар.   Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 035
Ќа мен ми растат 3 мъдреца, но с тех н€ма големи проблеми, засега. ѕроблемът идва от 4, който не се е показал и от снимката се вид€ защо, подпр€л е 7 зъб и расте към него. Sad “а ще тр€бва чрез операци€ да се маха. Ќо н€мам добър хирург. «дравната каса предполагам поема такива операции.

ј ми предстои сеси€, празници...  ато ви чета, май тр€бва да си отдел€ една седмица. ќф  Crying or Very sad
÷итирай

край морето

bebsun първи€ ми мъдрец го махнаха защото имах подобен проблем. Ќе чакай дълго защото ще стане по лошо и може да се по€ви болка, ко€то е доста силна. ћахни го докато е време при добър хирург
÷итирай

ћнени€: 323
ј аз си мислех ,че мен ме боли,като чета направо ми настръхва косата какви поразии може да направи един мъдрец,аз утре съм на зъболекар,нопри мен болката е много по поносима пи€ всеки ден аулин и усещам само дискомфорт.» аз си вид€х едни бели точкина венеца,какво ли ме чака утре Shocked
÷итирай

—офи€

Ќе се плаши, н€ма да има поразии, зъболекар€т  ти прецен€ дали той може или хирург, снимката в ц€лата ситуаци€ е най-важна-т€ показва тр€бва или да се маха израстъка.
»мам куп познати с идеално израстнали мъдреци, имало м€сто на редичката- покарали са. Mr. Greenјко н€ма м€сто какво да се чака?
’ирурга, при който ходих е професионалист,  подуто ми е и от д€сно долу, може и там да ми дава €дове, пак при него ще си ход€ ако е необходимо.
÷итирай

DE

ћнени€: 970
ƒа чукна на дърво - досега са ми израстнали 3 - проблем не съм имала!
÷итирай

ћнени€: 462
“ук мъдреците ги вад€т веднага щом израстнат.  азват, че вредата от т€х е много повече от ползата. јз съжал€вам, че моите навремето никой не ме е посъветвал да ги извад€,  щ€х да си спест€ доста щети. ƒа не говорим, че се развалиха преди още напълно да са се показали.
÷итирай

—офи€

јми другите ми 3 си растат. ≈дини€т малко още се бори, но корените са си му направо.
Ќе знам и аз.  Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 141
ѕо този повод извадих 3 от мъдреците си. » много ме е €д, че и четвърти€ не го извадих, защото минали€ месец му правих пломба. ћоите започваха да бол€т зверски при вс€ка сеси€. » карах на јцефин и кафе 2 седмици. —лед 6-тата сеси€ реших, че ми стига и ги извадих всичките. Ќито един от т€х не беше поникнал.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 515
ќсвен възможно най-скоро да отидеш на зъболекар - друго решение н€ма.

Ќад€вам се, не е толкова страшно.

јз мога да сподел€ , че и четирите ми мъдреца започнаха да растат едновременно. ѕравих снимка, най-прави€ е избил, като си помисл€ за болката - помисл€м и, че другите  опират в другите зъби (малко, но все пак), още от сега ми се мре.  ooooh! «ъболекарката ми каза, че са много добре, направо са си прави.

Ќо тогава и  болкоуспоко€ващи не ми действаха.

ќтивай бързо, н€ма страшно. ѕосле ще си отдъхнеш.
÷итирай

ћнени€: 323
» мен днес ми р€заха венеца,преди 3 часа.јз също си правих снимка и мо€та зъболекарка ми каза ,че ми била малка долната челюст и тр€бва да се извади и ме прати при херург,който вчера ми сложи дрен а днес ми отр€за месото за да може да расте зъба.ќтказа да ми го вади.»скам да ви питам тези които са им р€зали венеца много дълго ли ви бол€ след това,а и на мен ми сложи едно лекарство което падна ,а аз се притесн€вам май нетр€бваше да пада а какво ще кажете.
÷итирай

—офи€

A има ли н€къде обсъждани добри хирурзи. ћомичетата, които са си вадили или са си р€зали венците и т.н., може ли да препоръчате н€кои?  Praynig
÷итирай

край морето

ipppi като ми вадиха първия мъдрец имах разрез с три шева, които ми махнаха след 5 дена и самото место зараства до 10 дена. Мъдреците са проблемни и ненужни зъби и няма нужда да стоят по добре да ги махаме 
÷итирай

в мъжки прегръдки

ћнени€: 3 540
A има ли н€къде обсъждани добри хирурзи. ћомичетата, които са си вадили или са си р€зали венците и т.н., може ли да препоръчате н€кои?  Praynig

¬иждам че си от —офи€ и горещо ти препоръчвам д-р ‘аких. —утрин работи във факултета по стоматологи€, следобед в частни€ си кабинет. »ма златни ръце. Ќа свекърва ми вади кътник в стоматологи€та и й взеха 3 лв дарение мисл€. “ам работи сутрин в 101 каб. май беше. ќбаче ако отидеш там може да попаднеш на стажант, да знаеш. Ќ€маш право на избор. «а свекърва ми го извикаха специално той да вади защото има проблем със сърцето и е опасно ваденето.  ато чух колко е доволна и как нищо не е усетила аз отидох в частни€ му кабинет да ми извади ретиниран мъдрец. “ова е мъдрец който излиза накриво и бута останалите зъби. ћо€ още не се беше показал и го вади с операци€. »злезе ми около 130 лв. Ќе съм усетила нищо и ако щеш ми в€рвай не ми се наложи да пи€ обезбол€ващи след това. ј съм най-бъзливата пациентка в практиката на много стоматолози. —пециално б€х извикала майка ми да гледа детето, мъжа ми да ми държи ръката, пих успокоително преди това да не трепер€, противоалергично - подготвих се добре. ¬сички в кабинета б€ха много мили, доктора се шегуваше с мен и ме разсейваше. ѕосле ми каза да си слагам лед на зъба и да €м много сладолед и аз се възползвах здраво от сладоледа:))))))
—лед мен заведох големи€ ми син да му прави операци€ на ретиниран кучешки зъб и също мина доста леко операци€та, след което му сложи брекети и сега сина ми си ходи при него редовно за различни манипулации.
јз самата имам още три мъдреца които чакаме да излизат ретинирани и ще се вад€т и мисл€ следващи€ път като отида да извади направо два така и така ще ми обезбол€ва ц€лата страна.
÷итирай

—офи€

ћен ме пратиха при друг, но той бил в отпуск и така попаднах на д-р Ѕранимир ѕърванов, работи на 6-ти€ етаж в 7-ма поликлиника. ≈тажа е изц€ло дентално насочен.
“а въпросни€т лекар е изключителен професионалист, друго н€ма  какво да кажа, последни€т ми десен долен мъдрец ако ми дава €дове-пак ще ход€.
÷итирай

—офи€

martisun , тво€т разказ ми беш от страшна помощ.  Hug
ѕри мен става въпрос за същото- не е поникнал мъдрецъ, но от снимката се вижда, че бута съседните.
Ќо не ми е €сно, кога се решава да се вад€т. «ащото ти казваш, че имаш още 3 такива, т.е. те видели на снимката, но какво чакате? ƒругите ми 3, както споменах, си растат прави, но да питам все пак. newsm78

≈дна при€телка, като чу, че става въпрос за мъдрец и операци€, веднага ми препоръча ƒ-р ‘аких.  аза, че ходи при него, взимал по- скъпо, но бил най- добри€т. Ќо аз все пак исках да разуча по- обстойно.  ато гледам, обаче при него ще ход€, че и мен малко ме е страх- поне да знам, че съм в добри ръце.
130 лв, не е чак толкова много май. Ќе знам как върв€т цените за този вид интервенции.

ј има ли нужда от придружител? ”пойката сигурно те замайва. Ќикога не са ми слагали упойка.  Rolling Eyes
—ъщо, ти кога си прави операци€та?  ато е толкова добър, сигурно е много зает, а и след ѕълна ѕром€на...  Smile
÷итирай

ћонтана

ћнени€: 679
„увала съм, че при зъбобол помага чесън в ухото от страната, от ко€то те боли, но връхчето на по-дебелата страна на скилидката тр€бва да е отр€зано, за да потече от сока.
÷итирай

ћнени€: 462
ƒа и аз съм го чувала това, от един при€тел.  аза, че така го е забол€ло ухото, че е забравил за болката в зъба.
÷итирай

ћонтана

јми  вижте, това не е лечение на проблема, а само временно решение, да позатихне малко болката, докато идеш на зъболекар. „ак пък толкова да боли от чесъна не ми се вчрва. „увала съм да се използва чесън в много такива случаи, като например за ечемик на окото, при ухапване от пчела, при хрема и др.  огато си насред гората например и изведнъж те ухапе пчела или те заболи зъб, ако н€маш нищо друго подръка, какво ти остава? Ќе че като човек тръгне из гората винаги носи чесън със себе си, но това е алтернатива. “ези лекове със чесъна ги знам от дете и дори съм ги пробвала, но въпросът е в това, че беше доста отдавна и вече не помн€ как точно съм се чувствала от чесъна.   Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 418
martisun , тво€т разказ ми беш от страшна помощ.  Hug
ѕри мен става въпрос за същото- не е поникнал мъдрецъ, но от снимката се вижда, че бута съседните.
Ќо не ми е €сно, кога се решава да се вад€т. «ащото ти казваш, че имаш още 3 такива, т.е. те видели на снимката, но какво чакате? ƒругите ми 3, както споменах, си растат прави, но да питам все пак. newsm78

≈дна при€телка, като чу, че става въпрос за мъдрец и операци€, веднага ми препоръча ƒ-р ‘аких.  аза, че ходи при него, взимал по- скъпо, но бил най- добри€т. Ќо аз все пак исках да разуча по- обстойно.  ато гледам, обаче при него ще ход€, че и мен малко ме е страх- поне да знам, че съм в добри ръце.
130 лв, не е чак толкова много май. Ќе знам как върв€т цените за този вид интервенции.

ј има ли нужда от придружител? ”пойката сигурно те замайва. Ќикога не са ми слагали упойка.  Rolling Eyes
—ъщо, ти кога си прави операци€та?  ато е толкова добър, сигурно е много зает, а и след ѕълна ѕром€на...  Smile

и при мен е същото ,не е поникнал..усещам сега един дискомфорт от д€сно където е -долен..и аз бих задала същите въпроси ....
÷итирай
Tozi mesec 03/2008 edno vadene na retiniran mudrec pri d-r Fakih e 152 Eur. Uchudvam se zashtoto po-nadolu cheta sumi ot po 130 lv pri nego, vqrno moze i da e mnogo dobur no mi izglezda dosta skupo
÷итирай

ѕловдив

ќх, тъкмо писах в другата тема за мъдреците, но там не си уточнила че става въпрос за Ѕ√...ужасно скъпо е това, н€мам думи Confused
÷итирай

в€рно,че е много скъпо...но ако си в много сигурни ръце ,ще си по-спокоен...
÷итирай

“ам, където има любов...

ћнени€: 10
Ќа мен ми извадиха 3 мъдреца в рамките на 3 седмици. ѕо един на седмица. √орните б€ха се показали съвем малко, но ги извади без операци€. явно само цепва венеца- изл€зоха ;есно. ƒолни€ излезе доста по трудно при условие, че той ми е пораснал отдавна и дори е лекуван преди много време. ѕонатиска, р€за, дори ми слага допълнително упойка, защото малко ме болеше, но и него извади. ¬сичко това става с упойка. “€ по принцип различно хваща- в смилъл че може да ви изтръпне само една част от венеца и съвсем малко от устата. ѕри мен последни€ път ми се парализира долната половина на устата, част от бузата и малко от ухото. “ова обаче не означава, че н€ма да може да говорите или да се движите. ѕросто тези места изтръпват, стават нечувствителни. Ќо това е възможно да стане, според мен, само ако ви вад€т долен зъб. 13.50 ми сруваше ваденето на едини€ зъб, по здравната каса.
ћи май е това. Ќад€вам се да съм ви била полезна. жела€ успех на всички с борбата с мъдреците.
¬сичко ще свърши добре- бъдете сигурни Smile
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 640
на мен ми извадиха мъдрец, който притискаше другите зъби. не беше избил, беше във венеца, долу.
изкараха го на 6 части.  Tired
зъболекар€т каза, че не е имал по-тежък случай от мен... а не беше млад.  Rolling Eyes
беше кошмар за мен, само защото много ме е страх от интервенции и кръв.  Sick
зъболекар€т обаче беше на ниво. мога да го за€в€, защото не е първи€т зъб, който ми вад€т.

имам още един, който е цели€т легнал, там ще е още по-сложно, ама много ме е страх...
÷итирай

на мен ми извадиха мъдрец, който притискаше другите зъби. не беше избил, беше във венеца, долу.
изкараха го на 6 части.  Tired
зъболекар€т каза, че не е имал по-тежък случай от мен... а не беше млад.  Rolling Eyes
беше кошмар за мен, само защото много ме е страх от интервенции и кръв.  Sick
зъболекар€т обаче беше на ниво. мога да го за€в€, защото не е първи€т зъб, който ми вад€т.

имам още един, който е цели€т легнал, там ще е още по-сложно, ама много ме е страх...

и на мен така сега ми притиска другите зъби...дори като захапвам с предните зъби ме боли долу в д€сно,където е гадни€ мадлец...и мен много ме е страх от предсто€щото...
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 640

и на мен така сега ми притиска другите зъби...дори като захапвам с предните зъби ме боли долу в д€сно,където е гадни€ мадлец...и мен много ме е страх от предсто€щото...

абе мен ме е страх повече от иглата, с ко€то ми слага упойка. а ми сложи 6 по време на операци€та  Tired
аз отидах, защото имах жестоко главоболие от тези зъби  Confused

зъболекар€т ми препоръча да ги махна скоро, ама пусти страх.  Rolling Eyes
аз поне седмица след това не €дах. бузата ми беше син€.
след това болката не е страшна, то и лекарства дават, но ми посин€ венеца и не мога да ти опиша какви сърбежи имах  Sick
това беше най-кошмарното.  ooooh!

иначе антибиотици не ми даде да пи€, но тр€бваше да си ми€ зъбите по 4-5 пъти на ден  Whistling
÷итирай

ћнени€: 160
ќсвен въпросни€ д-р ‘аких н€кои д ае доволен от друг зъболекар - хирург, който е по скромен в цените си. ћоже би звучи  малко странно то€ въпрос но все пка 152 евро са си ба€ сума:)
÷итирай

ѕловдив

ѕо принцип най-добрите специалисти са от съответните ¬ћ»-та, стоматологичен факултет.
“ук в ѕловдив е така - повечето доценти, главни асистенти и т.н. работ€т и на частно, преподават във ¬ћ» и практикуват "държавно" в клиниката във факултета.
÷итирай

ћнени€: 2 466
«а ¬арна мога да ви препоръчам д-р —нежана  алева - не усетих нито как ми постави упойките , нито кога ми извади мъдреца, а и зарастна много бързо  Peace Ћицево-челюстен хирург със златни ръце.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 201
Ќа мен ми извадиха 3 такива - ренинирани - с операци€. най-много съм доволна от ƒ-р √айдарова - 3-та градска
÷итирай

Ќа мен ми извадиха 3 такива - ренинирани - с операци€. най-много съм доволна от ƒ-р √айдарова - 3-та градска

мол€ те,пиши малко повече подробности за тези операций,че на н€кой като мен това им предстои...
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 201
¬ад€т се с местна упойка през костта, не боли, но заради травмата на челюстта после трудно се възстанов€ваш, към 10-на дни.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 505
јз бих ви препоръчала д-р „ешмеджиева от ¬оенна болница!
÷итирай
—лед като се начетох на страдани€та на хората за мъдреците и се подготвих психически за мизери€та, отидох при д-р «ара  ехайова-ѕловдив.»мам 3 ретинирани мъдреца и един поникнал нормално.ќтидох с мисълта горни€ л€в-ретиниран да го маха.∆ената обаче погледна панорамната ми снимка и ми каза, че имам кофти пародонтоза и изобщо не е добре да ми се махат 3-те ретинирани зъба  и да изчакам колкото мога , а да махнем само показали€ се , както и направихме.ѕерфектна упойка - дори не ми се зама€ главата, както очаквах и за минути ми извади зъба без изобщо да усет€.“ова стана днес в 12 часа.ƒнес вечерта €дох внимателно.ѕостоперативната болка след излизане на упойката не беше кой знае какво.ѕийнах јцефеин и сега мисл€ , че ще се възстанов€ по-бързо от очакваното.ƒори на моменти забрав€м, че ми е ваден мъдрец.
—ега се чуд€ какво да прав€ с останалите 3, които са и заседнали в костта.ѕритесн€ва ме тази продонтоза...преди всичко. акво ще ми кажете?как да процедирам по-нататък...?
÷итирай

ѕловдив

“€ пародонтозата не се лекува изц€ло, но се облекчава и се подобр€ва състо€нието на венците, има много препарати, антибиотици, води за жабуркане, гелове и т.н. —табилизирай венците, пък като дойде време мъдреците да ти дават зор, ще ги махнеш.
÷итирай

ето вижте как е легнал мо€...

http://images25.snimka.bg/005702413.jpg

http://images25.snimka.bg/005702416.jpg

и много скоро тр€бва да го оперирам...стоматолога ми каза:"“ежка костна операци€"
умирам от страх Crying or Very sad
÷итирай

”спокой се »на, мо€т беше още по сложен, намери си добър лицево-челюстен хирург и всичко ще бъде ок.
≈, после ще ти е изтръпнало м€стото доста време, но се забрав€. ”спех Praynig
÷итирай
Ina, тъй като всички сме доста страхливи , а и аз се б€х нашашкала здраво днес се сетих, че мо€ при€телка е зъболекар и се консултирах и с не€.“€ ми каза следното - независимо какъв е мъдреца - ретиниран или не, той се вади —јћќ , ако създава проблеми - боли, подува страната или уврежда седми€ зъб.јко не ти създава проблеми- недей се травмирай  излишно, защото костните операции са си €ко нещо  и самата кост на челюстта се възстанов€ва след 6 месеца,което си е доста време.јз имам подобен на тво€ мъдрец- ретиниран, но не е толкова легнал.«а сега  поне не мисл€ да го вад€ , докато не стане супер належащо.
јко ли пък ти създава проблем- намери си свестен лицево -челюстен хирург и не се довер€вай просто на зъболекар.
÷итирай

Peaceѕодкреп€м јнна - само при лицевочелюстен хирург. Ќо не се притесн€вай от операци€та, специалистите си зна€т работата.Ќа мен като ми извадиха един такъвмъдрец, ми изчистиха доста кистички по костта, така че е добре да не се изчаква излишно - по добре навреме, отколкото усложнени€ после.
÷итирай

момичета,боли ме...затова съм писала,че скоро тр€бва да ми направ€т тази операци€..дори със предните зъби като отхапвам ,каквото и да е ,ме боли там,където е мадреца...
÷итирай

ќтивай тогава и не се измъчвай , само си намери добър специалист. ћоже да ти излезе по-скъпичко, но поне ще си по спокойна. Hug
÷итирай

ќтивай тогава и не се измъчвай , само си намери добър специалист. ћоже да ти излезе по-скъпичко, но поне ще си по спокойна. Hug

да,много си права и за двете..че ме мъчи..и че ми тр€бва добър хирург...над€вам се,скоро да ми мине зора,както се казва,и ще пиша тук,за да зна€т другите горе-долу какво ги чака...аз изчетох всички теми тук,но при всеки е индивидуално..при н€кой операци€та е минала леко..при други не...въпрос и на късмет малко...
иначе ако можех да отлагам,бих отлагала още...заради този пусти страх...
÷итирай

“€ пародонтозата не се лекува изц€ло, но се облекчава и се подобр€ва състо€нието на венците, има много препарати, антибиотици, води за жабуркане, гелове и т.н. —табилизирай венците, пък като дойде време мъдреците да ти дават зор, ще ги махнеш.

Stef,казвай добри във —томатологични€ факултет,че май ѕловдив ще предпочета пред ѕазарджик...имам тук хирург,който ми е вадил 2 ,но поникнали,а сега ще е операци€...не че не му в€рвам,но в стоматологи€та май ще е най-добре...
÷итирай

ѕловдив

ƒушко, на лични ще ти дам ммобилни€ на ћартин ƒрънгов - лично препоръчан от братовчед ми, който завърши стоматологи€, познава го лично, работили са заедно и без колебани€ ми каза да се обърна към него. —игурна съм че всичко от стоматологични€ факултет са специалисти, но аз на този имам координатите, затова ще ти ги дам Hug ќбади му се и се уговорете. » аз ше ход€ при него, когато му дойде времето.
—тискам ти палци всичко да мине ок!
÷итирай

ћнени€: 566
» аз от три дни съм със същи€ пробеле. ƒолен л€в мъдрец така ме боли, че чак ми се насълз€ват очите. “ази нощ дори не съм спала. ’апчетата не помагат и затова спр€х и да пи€. Ќе виждам смисъл да се тъпча с т€х без ефект. ќблекчението ми е само временно.

ћомичета препоръчайте в —офи€, н€кой добър и ако е възможно по нормален на цени стоматолог.

ћиналта година ми р€заха венеца във медицинска. ’одих при една позната и б€х много доволна.  ъм 5 лева ми беше процедурата. Ќо за съжаление т€ вече завърши.
÷итирай

Ina, тъй като всички сме доста страхливи , а и аз се б€х нашашкала здраво днес се сетих, че мо€ при€телка е зъболекар и се консултирах и с не€.“€ ми каза следното - независимо какъв е мъдреца - ретиниран или не, той се вади —јћќ , ако създава проблеми - боли, подува страната или уврежда седми€ зъб.јко не ти създава проблеми- недей се травмирай  излишно, защото костните операции са си €ко нещо  и самата кост на челюстта се възстанов€ва след 6 месеца,което си е доста време.јз имам подобен на тво€ мъдрец- ретиниран, но не е толкова легнал.«а сега  поне не мисл€ да го вад€ , докато не стане супер належащо.
јко ли пък ти създава проблем- намери си свестен лицево -челюстен хирург и не се довер€вай просто на зъболекар.

и аз се консултирах миналата седмица с доц.Ѕакърджиев във ѕловдив...той ми каза същото,че за сега н€ма да предприемаме нищо...но лимфните възли от същата страна ме бол€т и това е от мъдреца...освен това,притиска и 7-ми зъб...незнам накра€ да не остана и без него....
÷итирай
Sujalqvam che ne pisha na kirilica obache mi otnema mnogo vreme .. Predi 3 meseca mi vadiha 2 mudreca goren i dolen ot ednata strana s 6 puti slagane na upoika dolu i 2 gore ... adski mnogo boleshe, no se zabravq. Problema e che tazi sedmica mi izvadiha drugite dva, pih antibiotik samo 4 dena i qvno organizma mi ne moje da se spravi sam, dnes e 7mi den i ne moga da otvarqm usta poveche ot 2cm, i kazaha che ako se nalaga trqbvalo da hodq na fizioterapii, mnogo me e strah. Mahaha mi gi ne zashtoto me boli a zashtoto nqma mqsto za ostanalite i trqbvashe da izvadqt ili kucheshkite ili mudrecite, koito izobshto ne sa poniknali i nito sa me boleli, no predpochetohme tqh zashtoto taka ili inache se razvalqli mnogo burzo. Ottoka mi oshte ne e izcheznal napulno, no purviq put pone nqmah takiva uslojneniq, togava prosto si pazeh cheliusta ot schupvane i vsqkakvi bolki otminaha a sega? Mnogo me e strah, pak zapochnah antibiotik ot vchera oshte obache ne moga da si otvorq ustata kakto trqbva, za prozqvane da ne govorim. (pochti na 16 sum) ;( Sega v ponedelnik pak otivam da me viideli kakvo stavalo s men... te i da gledat vse taq Crying or Very sad
« ѕоследна редакци€: пт, 18 юли 2008, 13:22 от richie_us5 »
÷итирай

ћнени€: 207
привет
работ€ на хирург. стом. кабинет
с мойта докторка на седмица минимум по 4 такива мъдреци вадим..
задължително да си намериш хирург стоматолог първо
второ - наистина във стом. факултет са най- добрите
трето- слага се упойка,досега пациент не се е оплакал ,че го е бол€ло докато трае операци€та
след това е гадно ,докато се излъчи упойката ,но за всеки пациент е различно,н€кои казват ,че и после не ги е бол€ло...
на други€ ден ,ще отечеш малко,но това е нормално,изписва се антибиотик
след 7 дн. се свал€т конците..
при нас такава операци€ е 50,00 лв.
извади мъдреца,защото ще ти съсипе и седми€ зъб..не отлагай
успех bouquet
÷итирай

¬арна

ћнени€: 472
» аз съм на вълна мъдрец ooooh!
ћиналата седмица извадих втори€(първи€ извадих бременна в седми месец преди 5г).ќще ме боли челюстта,а в понеделник ще ход€ да ми вад€т трети€.—амо проблеми и болки с тези мъдреци.Ќаправо ми писна Tired
ѕожелавам на всички бързо и леко да се отървават от болките Hug
÷итирай
ƒЌ≈— ћ» »«¬јƒ»’ј ƒќЋ≈Ќ Ћя¬ ћЏƒ–≈÷, Ѕ≈Ў≈ ¬≈„≈ ƒќ—“ј ѕќ–ј—ЌјЋ » —»ЋЌќ —“≈√Ќј“ ’ќ–»«ќЌ“јЋЌќ ¬  ќ—““ј.ѕќ ј«¬јЎ≈ —≈ ≈ƒ¬ј «јЅ≈Ћ≈∆»ћќ.ќѕ≈–ј÷»я“ј ѕ–ќƒЏЋ∆» 1„ј— » 10 ћ»Ќ.  ј“ќ »ћј’ » ћјЋ » ѕќ„»¬„»÷» «ј ”—“ј“ј.»«¬јƒ»’ј √ќ Ќј “–» ѕј–„≈“ј, –я«ј’ј  ќ—““ј » ћ» Ќјѕ–ј¬»’ј Ќя ќЋ ќ Ў≈¬ј.—≈√ј —Џћ — ќ’Ћј∆ƒјщ» ѕЋ» ќ¬≈ » Ћ≈  ќ““ќ .ќ“ ƒЌ≈— —Џћ —»√”–Ќј ¬ ≈ƒЌќ:) Ќј…-ѕќ—Ћ≈ «јѕќ„Ќј’ ƒ»≈“ј Ќј  »—≈Ћќ ћЋя ќ » —ЋјƒќЋ≈ƒ;)Ќјƒя¬јћ —≈ ¬—»„ ќ ƒј ≈ Ќј–≈ƒ!—≈√ј ¬ Ѕ»“ ј“ј ћ≈∆ƒ” ћ≈Ќ » ћЏƒ–≈÷»“≈ —ћ≈ 2:2 .«Ќјћ „≈ » «ј ƒ–”√»“≈ ƒ¬ј “–яЅ¬ј ƒј Ќјћ≈–я —»Ћ».
Ќј “≈«» Ќј  ќ»“ќ »ћ —≈ ЌјЋј√ј “ј ј¬ј ќѕ≈–ј÷»я Ѕ»’  ј«јЋј ƒј Ќ≈ —≈ ѕ–»“≈—Ќя¬ј“ » ƒј —» ћ»—Ћя“  ј  —Ћ≈ƒ ¬–≈ћ≈ щ≈ —» —ѕќћЌя“ — ”—ћ»¬ ј «ј “ќ¬ј. ќ“ ѕЏ–¬ј“ј ћ» ќѕ≈–ј÷»я »ћјћ ѕќ¬≈„≈ ’”Ѕј¬» —ѕќћ≈Ќ», ќ“ ќЋ ќ“ќ Ќ≈ѕ–»я“Ќ» » ≈ƒ»Ќ ''—”¬≈Ќ»–''-ѕќЋ»–јЌ ќ√–ќћ≈Ќ ћЏƒ–≈÷.
÷итирай

ƒЌ≈— ћ» »«¬јƒ»’ј ƒќЋ≈Ќ Ћя¬ ћЏƒ–≈÷, Ѕ≈Ў≈ ¬≈„≈ ƒќ—“ј ѕќ–ј—ЌјЋ » —»ЋЌќ —“≈√Ќј“ ’ќ–»«ќЌ“јЋЌќ ¬  ќ—““ј.ѕќ ј«¬јЎ≈ —≈ ≈ƒ¬ј «јЅ≈Ћ≈∆»ћќ.ќѕ≈–ј÷»я“ј ѕ–ќƒЏЋ∆» 1„ј— » 10 ћ»Ќ.  ј“ќ »ћј’ » ћјЋ » ѕќ„»¬„»÷» «ј ”—“ј“ј.»«¬јƒ»’ј √ќ Ќј “–» ѕј–„≈“ј, –я«ј’ј  ќ—““ј » ћ» Ќјѕ–ј¬»’ј Ќя ќЋ ќ Ў≈¬ј.—≈√ј —Џћ — ќ’Ћј∆ƒјщ» ѕЋ» ќ¬≈ » Ћ≈  ќ““ќ .ќ“ ƒЌ≈— —Џћ —»√”–Ќј ¬ ≈ƒЌќ:) Ќј…-ѕќ—Ћ≈ «јѕќ„Ќј’ ƒ»≈“ј Ќј  »—≈Ћќ ћЋя ќ » —ЋјƒќЋ≈ƒ;)Ќјƒя¬јћ —≈ ¬—»„ ќ ƒј ≈ Ќј–≈ƒ!—≈√ј ¬ Ѕ»“ ј“ј ћ≈∆ƒ” ћ≈Ќ » ћЏƒ–≈÷»“≈ —ћ≈ 2:2 .«Ќјћ „≈ » «ј ƒ–”√»“≈ ƒ¬ј “–яЅ¬ј ƒј Ќјћ≈–я —»Ћ».
Ќј “≈«» Ќј  ќ»“ќ »ћ —≈ ЌјЋј√ј “ј ј¬ј ќѕ≈–ј÷»я Ѕ»’  ј«јЋј ƒј Ќ≈ —≈ ѕ–»“≈—Ќя¬ј“ » ƒј —» ћ»—Ћя“  ј  —Ћ≈ƒ ¬–≈ћ≈ щ≈ —» —ѕќћЌя“ — ”—ћ»¬ ј «ј “ќ¬ј. ќ“ ѕЏ–¬ј“ј ћ» ќѕ≈–ј÷»я »ћјћ ѕќ¬≈„≈ ’”Ѕј¬» —ѕќћ≈Ќ», ќ“ ќЋ ќ“ќ Ќ≈ѕ–»я“Ќ» » ≈ƒ»Ќ ''—”¬≈Ќ»–''-ѕќЋ»–јЌ ќ√–ќћ≈Ќ ћЏƒ–≈÷.

аз имама два такива полирани.....и аз съм 2:2.....но едини€ е за операци€ и незнам...........страхх...
÷итирай
» мен много ме е страх, но със сигурност след вадене и след операци€ боли по-малко и по-кратко, отколкото преди това... тъй че е по-добре да се свършва веднъж завинаги с ти€ мъдреци!...
јз се оплаках (в друга тема) от едини€ си зъболекар (–. –адински), но сега ход€ на друго м€сто и съм много доволна. ќт два месеца се мъча с мъдреците (много, а иначе по малко от години)... “ъкмо днес ми извадиха поредни€ мъдрец и много ми олекна, чак и настроението ми се оправи  Very Happy
“ъй че смело към зъболекар€ (ако е проверен)!!!  Wink
÷итирай
» аз от три дни съм със същи€ пробеле. ƒолен л€в мъдрец така ме боли, че чак ми се насълз€ват очите. “ази нощ дори не съм спала. ’апчетата не помагат и затова спр€х и да пи€. Ќе виждам смисъл да се тъпча с т€х без ефект. ќблекчението ми е само временно.

ћомичета препоръчайте в —офи€, н€кой добър и ако е възможно по нормален на цени стоматолог.

ћиналта година ми р€заха венеца във медицинска. ’одих при една позната и б€х много доволна.  ъм 5 лева ми беше процедурата. Ќо за съжаление т€ вече завърши.
д-р ÷вета  оцева, кабинетът й е в ’’≤≤ поликлиника (до ѕлиска, на " оперник"), ет. 3, кабинет є9, ето и линк към сайта http://www.tsveta-dental.com/index.php?page=services
ћай цените са малко над нормалното, но пък аз от опит вече се убедих, че е пон€кога е по-евтино скъпото...
÷итирай

Ќасред хаоса

ћнени€: 1 129
”жасно е, като тръгнат да пробиват ти€ мъдреци. » мен направо ме съсипват.  огато стана за пръв път толкова сериозно, таман щ€х да кумувам на сватба. ѕредставете си кума с издути бузи - като катерица, ко€то е налапала лешници. “а ходих по зъбари, но не щ€ха да ги цеп€т. Ќатискаха венците около т€х, мазаха ги с нещо си и накра€ пак кумувах леко подута. —ледващи€ път б€х на косъм да цеп€т, защото ми се беше разранила бузата отвътре, но пак се размина. ¬ момента пак помъдр€вам, и то от двете страни, и €вно положението е сериозно, защото венците ми са се подули и гърлото почна да ме боли. ¬земи н€каква вода за уста - на мен ми препоръчаха "ƒентапротект" - поне ще спре евентуална инфекци€. Ќо е непри€тно, защото след това устата изсъхва отвътре, все едно си €ла тебешир, и поне два часа след жабуренето не тр€бва да пиеш кафе или да пушиш. ј за болката не знам - нищо не помага. ќсвен може би "јулин".
÷итирай

¬арна

ћнени€: 935
ћол€ за координати на добър  лицево -челюстен хирург във ¬арна ?
÷итирай

ћол€ за координати на добър  лицево -челюстен хирург във ¬арна ?
Ќай-добрата - д-р —нежана  алева - 0898 596 265 - работи и в —томатологи€та и в ѕоликлиниката на ћарешки
÷итирай

ћонтана

таман щях да кумувам на сватба. Представете си кума с издути бузи - като катерица, която е налапала лешници.

А представяш ли си ме мен как се чувствах, когато в деня преди сватбата ми изведнъж започна да ме боли зъб (но кътник, не мъдрец) при най-малкото докосване с език дори, да не говорим за четка за зъби, а пък яденето ми беше невъзможно. Аз много се панирах, защото не знаех какво да правя. На всичкото отгоре ме заболя главата и кръста и се чувствах като парцал до късно вечерта. Ходих да се моля на зъболекаря да ме вземе между часовете, защото нямах записан час. На всичкото отгоре чаках и бебе. Та така. Много е кофти да загазиш със зъби. На всички ви съчувствам и се надявам проблемът с мъдреците да го решите бързо и възможно най-безболезнено. Аз (да чукна на дърво) още не съм патила от мъдрец, но има време...
÷итирай
» на мен вчера ми извадиха мъдрец-долу л€во легнал изц€ло в костта-на практика беше легнал в-у нерв даже..........
ƒ-– ƒуков в –усе ме оперира-професионалист е..........Ќаправи савсем малка дупка да не травмира костта и извади на 4 части зъба.ќтивайте на време защото въпеки че мен изобщо не ми е давал признаци да ме боли-ми разруши 7 зъб-наложи се да го умъртвим и страшно ми изкриви предните зъби.—ега ще си слагам брекети.........
ћежду другото б€х подготвена за гол€мо зверство,но се оказа че д€вола не е чак толкова черен Laughing Laughing
¬ момента почти н€мам отток а е 2 ден.Ѕоли ме само леко като преглъщам или говор€ и за това €м всичко пасирано...ћЌќ√ќ ¬ј∆Ќќ ≈ 1 ƒ≈Ќ —Ћ≈ƒ ќѕ≈–ј÷»я“ј ƒј »ћј ћЌќ√ќ —“”ƒ≈Ќ»  ќћѕ–≈—»-от това от части зависи дали ще оттече силно.
» забравих да допълн€ че удоволствието ми струваше 220 лв
÷итирай

» на мен вчера ми извадиха мъдрец-долу л€во легнал изц€ло в костта-на практика беше легнал в-у нерв даже..........
ƒ-– ƒуков в –усе ме оперира-професионалист е..........Ќаправи савсем малка дупка да не травмира костта и извади на 4 части зъба.ќтивайте на време защото въпеки че мен изобщо не ми е давал признаци да ме боли-ми разруши 7 зъб-наложи се да го умъртвим и страшно ми изкриви предните зъби.—ега ще си слагам брекети.........
ћежду другото б€х подготвена за гол€мо зверство,но се оказа че д€вола не е чак толкова черен Laughing Laughing
¬ момента почти н€мам отток а е 2 ден.Ѕоли ме само леко като преглъщам или говор€ и за това €м всичко пасирано...ћЌќ√ќ ¬ј∆Ќќ ≈ 1 ƒ≈Ќ —Ћ≈ƒ ќѕ≈–ј÷»я“ј ƒј »ћј ћЌќ√ќ —“”ƒ≈Ќ»  ќћѕ–≈—»-от това от части зависи дали ще оттече силно.
» забравих да допълн€ че удоволствието ми струваше 220 лв

офф,имам признаци....но гал€м е страха...иначе имам същи€...изц€ло легнал в костта...и може би ще стане същото със 7 -ми зъб  Crying or Very sad
÷итирай
«дравейте, изчетох ц€лата тема за мъдреците и н€колко други форума, но искам да потърс€ по-скорошна информаци€, за хирурзи в —офи€. ¬сичките ми мъдреци са лошо разположени, само един усп€ да пробие частично, останалите ретинирани, долните забити под ъгъл в седмите. ≈дини€т се е набутал почти хоризонтално на челюстта и притиска корените на седми€ зъб така, че ме боли ц€лото чене при всеки негов напън да расте. Ќе пи€ хапчета щото болката е адски силна, но относително кратка, боли от 10 мин до 3 часа и спира до следващи€ напън. ќбснимах зъба, зъболекарката ми каза, че тр€бва да се вади и сега си тър€ специалист.  орените са в костта и н€къде върху канала с нерви, който минава през долната челюст. —амата аз като малка имах доста сложна операци€ при ‘аких, знам, че е много добър, но не съм сигурна, че в момента работи, и че мога да си позвол€ високата му цена. ћол€, ако н€кой е доволен от хирург и може да ми даде координати и евентуално цени ще съм страшно благодарна.
÷итирай

—офи€

ƒ-р „ешмеджиева от ¬оенна болница. ћога да ти прат€ координати на лични.
÷итирай
Ќе знам дали може на лични като не съм регистрирана, но това ми е мейла kalbo@abv.bg
÷итирай
»скам да сподел€, че в понеделник вечерта успешно ми извадиха и четирите мъдреца с една генерална операци€, с местна упойка и н€какви невролептици които май са успокоителни. ¬ крайна сметка се спр€х на д-р ƒжоров. ѕри положение че имах три ретинирани и един полуретиниран мъдрец, двата долни и полуретинирани€ горен предполагаха р€зане или на черюстта или на зъбите, за да се извад€т, операци€та беше само час. ћного съм доволна. ќтока вече спада втори ден след операци€та и даже усп€вам да €м мека храна и да си ми€ зъбите, при положение че имам доста шевове в устата. ¬€рно че не излезе евтино, но съм много доволна от обслужването в клиниката, нито за прегледа нито за операци€та съм чакала повече от н€колко минути, лекар€ работи много бързо и спокойно и се държи все едно си човек, а не парче месо. јко на н€кой му предстои тази страшна стъпка да се лишава от полегнали ретинирани мъдреци препоръчвам го горещо.
÷итирай
Oт 4 дни ме боли мъдреца,който расте в момента.–астат ми още 2,но с т€х н€мам никакъв проблем. азаха ми,че ще ми цепнат венеца или ще ми го извад€т!»скам само да престане да боли.7-я“ зъб ме боли при леко докосване боли страшно много и много внимавам!!

ћќЋя ј ќ «Ќј≈“≈ » —“≈ ѕј“»Ћ» ќ“ “ќ«» ћЏƒ–≈÷ ƒј ћ» ѕ»Ў≈“≈ Ќј »ћ≈…Ћ boji_16@abv.bg ili na skype west_ward Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
÷итирай

Ќа  ра€ Ќа ¬селената

ћнени€: 2 013
ѕреди 2 седмици и аз б€х така.–асте ми мъдрец и то от н€колко години вече.Ќо този път беше просто кошмар-поду ми се венеца,не можех нито да се хран€,нито да говор€,нито дори да си отвор€ устата понеже ц€лата челюст ми се схвана. ошмар!  Sick
ƒве седмици пих –едожил и чак преди н€колко дена всичко се оправи,въпреки,че от време на време пак ме набол€ва.ƒано не се повтори. Praynig
 ато ви чета как се вад€т тези гадове тръпки ме побиват. drunk
÷итирай
¬ъв втроник ми извадиха мъдрец, защото  бил забит в костта и никога н€мало да се покаже напълно!ѕо време на ваденето просто самото чувство, че н€кое ще извади зъб е ужасно .. иначе аз лично почти нищо не усетих ... но после .. като отпусне упойката става доста  непри€тно!ќще ми е изтрупнал езика от д€сната страна ... както беше при упойката вече 4 ден ... боли ме при преглъщане.. не мога да си отвар€м устата .. и имам чувството че нещо дарпа езикът ми навътре ... доста непри€тно!Ќай-лошото обаче е че тр€бва да извад€ и други€ ... и нищо не ми се е разминало още Smile » според мен ¬адете ги ти€ мъдреци защотото доста проблеми причин€ват .... повече от колкото можете да се сетите!
÷итирай

ћнени€: 4 280
ќт опит вече,щом почне болка в зъбите веднага на зъболекар,преди имах страх от т€х.Ќо по добре навреме от колкото после и нерви да се вад€т и по скъпо идва ...
÷итирай

н€къде другаде

ћнени€: 611
Ќаправих си всички зъби с упойка , защото ме е страх. ќт 3-4 дни и мен ме боли ничещи€т ми мъдрец.
÷итирай

ћнени€: 5 769
» мен ме боли ужасно, от днеска! ’ем расте накриво, хем се е запънал във венеце, просто съм Sick —амо дано да не се налага утре да ход€ и до спешното да ми го вад€т! Mad
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 236
’айде и аз в кюпа Sad
ќт н€колко дни ме болеше цели€ венец ,вчера се наду ,точно на м€стото на мъдреца..не издържах о отидах на зъболекар....та засега ще пи€ јулин,ако се влоши ми изписаха јЅ и в понеделник съм на хирург ooooh!,умирам от страх Confused
÷итирай
«дравейте! » аз реших да сподел€... болката. ќт около една седмица насам усещах дискомфорт в областта на десни€ мъдрец. ѕонеже и преди ми се беше случвало подобно нещо, което след н€колко дни отшум€ва от самосебе си, не обърнах внимание. Ќо преди два дни ми се поду едини€т лимфен възел и се чуд€ какво да прав€. ƒа ход€ ли на зъболекар или да изчакам само да мине...
÷итирай

—траната на чудесата

ћнени€: 2 336
«дравейте! ¬ ѕонеделник и мен ме бол€ много л€в долен мъдрец, поду лимфни възли и имах болки в ухото и гърлото. Ќе можеше да излезе, за беда и стоматоложката ми не вдигаше телефона си. ќбаче с обезбол€ващи и упорито дъвчене на храна/дъвка на м€стото днес вече е прор€зал и н€мам дискомфорт.≈, в€рно, доста бол€, докато траеше ц€лото упражнение, но както при малките деца като им избиват зъби даваме чесалка и обезбол€ващо, така и при мен това помогна.
÷итирай
«дравейте! ¬ ѕонеделник и мен ме бол€ много л€в долен мъдрец, поду лимфни възли и имах болки в ухото и гърлото. Ќе можеше да излезе, за беда и стоматоложката ми не вдигаше телефона си. ќбаче с обезбол€ващи и упорито дъвчене на храна/дъвка на м€стото днес вече е прор€зал и н€мам дискомфорт.≈, в€рно, доста бол€, докато траеше ц€лото упражнение, но както при малките деца като им избиват зъби даваме чесалка и обезбол€ващо, така и при мен това помогна.

и мен ме боли много от седмица ,облекчих болката за секунди с апсирин и витамин — разтворима таблетка,разтворете си 2 и веднага ще ви мине Smile
÷итирай
„етох, четох, но искам да питам н€кои имал ли е проблем с вече изваден мъдрецЕ.в смисъл , че на мен ми го извадиха в петък Ено болка усетих чак във вторникЕ.ко€то продължава вече почти 3 дни..търпи сеЕама е адски непри€тно. “а се чуд€ на н€кои случвало ли му се подобно нещо?
÷итирай

—офи€

јми, да, случва се и това. Ќай-добре се консултирайте със стоматологът, вадил зъба и той най-добре ще прецени от какво е резултат болката и какво да се предприеме.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 128
«дравейте, вчера ми извадиха горен мъдрец по спешност, но не потече изобщо кръв, зъболекар€т каза, че не е добре, но се случвало често на жени и на хора с ниско кръвно /като мен/, сложи ми н€какво лекарство , да предпазва костта от инфекции и т.н., един-два дни каза да чакам, и ако много ме боли, да ход€ пак да ми ревизирал раната Sad
Ќа н€кой от вас случвало ли се е такова нещо?
÷итирай

ћнени€: 445
«адължително е да се пие антибиотик при вадене на мъдрец, така казва мо€та лекарка. ¬ече 2 бро€ ми е извадили и двата с операци€ и р€зане на коста. ѕоследни€ път ми € р€за на 3 места.  аза ми, че може да не ми€ антибиотика, но има риск от инфекци€ и тогава вече е доста опасно и сериозно лечението и н€ма смисъл да рискувам. ѕослушах € и пих 5 дни. ѕрез това време ме скъсваше от болка зъба. ќсвен м€стото, което беше огромна рана, ме болеше ухото, сливиците от страната на зъба, всички зъби, дори предните от страната на извадени€, отделно главата. Ѕеше малък ад, смесвах си аулин с аналгин, за да притъпи болката. ƒори мислех, че има инфекци€ щом толкова ме боли. «вън€х й пак и т€ ме успокои, че има хора, които и по 20 дни ги боли след това. ћен ме държа силната болка около 7-8 дни. ¬ажно е да не се храниш на същата страна и да не влиза храна на м€стото и да го инфектира. »наче не ти пречи да отидеш на ревизи€ на зъба да го види. —ъщо ми препоръча упражнени€ да прав€ всеки ден, все едно имитирш риба как си отвар€ устата, по 5-6 пъти на ден, за да си раздвижваш мускулите, защото иначе може да не можеш да си отвар€ш добре устата доста време.
÷итирай

ћнени€: 806
» аз имам проблеми с мъдреците... на мен 3 ми растат едновременно Sad. јко може тук да попитам за добър зъболекар в —тара «агора , защото они€ ден ми омъртвиха зъб , който според мен не бе6е пулпит , но н€ма значение вече. јко н€кой знае добър зъболекар от —тара «агора , мол€ ¬и да сподели. Ѕлагодар€ ¬и.
÷итирай

—офи€

» аз имам проблеми с мъдреците... на мен 3 ми растат едновременно Sad. јко може тук да попитам за добър зъболекар в —тара «агора , защото они€ ден ми омъртвиха зъб , който според мен не бе6е пулпит , но н€ма значение вече. јко н€кой знае добър зъболекар от —тара «агора , мол€ ¬и да сподели. Ѕлагодар€ ¬и.

ћога да ти прат€ координати на един колега, мисл€ че работи добре.
÷итирай

ћнени€: 806

ћога да ти прат€ координати на един колега, мисл€ че работи добре.
ўе ти бъда благодарна да ми ги пратиш , ако искаш и на лични. Ѕлагодар€ ти
÷итирай
јз също съм от —тара «агора, днес беше изваден долен л€в мъдрец. ’одих в —томатологичен център в центъра на града, точно до полицейското управление. Ќа трети€ етаж се намират кабинетите на хирурзите, мисл€ че б€ха 16 и 17.  ѕроцедурата тра€ кратко, лекар€т буквално изр€за венеца и извади израстъка. ѕожелавам ти бързо и леко лечение Niq Smile
÷итирай

ћнени€: 3
ѕърво здравейте на всички  Hug
јз също имам проблем с мъдреците мъчат ме от 8 клас и никой не се навива да ми ги вади режът ме,(капачето над зъба) гор€т ми венеца( ужасно е ) но мина време извадиха ми 3 -те 2 та горните на веднъж (едва ожив€х) след около 1 месец и долен л€в , но б€ха големи мъка, защото корените ми б€ха сраснъли и горе долу имах още един зъб и във венеца си, та ми отвар€ха венеца, чупиха костта ама с много мъки ми го изкараха 1 м. б€х в болнични, всеки ден на промивки .
—ега и долен- десен иска да ми създава главоболи€ и днес ще съм за "зъбар" и просто умирам от страх какво ще ми каже newsm17 newsm17 newsm17
÷итирай

на кого му пука...

ћнени€: 415
» аз при вас ooooh!
“р€бва да ми вад€т долен десен мъдрец Tired
..не ме е страх,но ми е много непри€тно да ми бъркат в устата
  и не знам как ще издържа.. Sick
ƒекември ми извадиха горен десен мъдрец,
 много бързо и без много болка.

÷итирай

ћнени€: 2
ј снимка на мъдреца правиха ли?¬ажно е да се знае позици€та  му и дали е възможно прорастването нагоре.

долен л€в мъдрец ми никне ту с болки ту без болки,а от 2 дни не сам спала ,защото не заба а челюста ме боли и ц€лата л€ва половина на главата уйасо е ,а на всичко отгоре мадреца ми е изникнал,и се вижда,зъболекарката ми се връща чак в понеделник ,а аз при дръг заболекар не отивам ,какво да пи€ за да спре болката.Ѕлагодар€
÷итирай

—офи€

Aulin, Nimesil, ако има и оток е хубаво да си вземете антибиотик.
÷итирай

на кого му пука...

ћнени€: 415
» аз при вас ooooh!
“р€бва да ми вад€т долен десен мъдрец Tired
..не ме е страх,но ми е много непри€тно да ми бъркат в устата
  и не знам как ще издържа.. Sick
ƒекември ми извадиха горен десен мъдрец,
 много бързо и без много болка.

Ќа 06.10 ми го извадиха  ooooh!
Ќе б€х изпитвала такава болка Confused
ћъдреца беше легнал, със срастване за
 челюстта, а на всичкото отгоре се беше образувал и кистозен джоб,
 който допълнително затрудни ваденето. ooooh! Sick
≈дин час къртене, р€зане, пилене...ужасно беше.
–езултата - два конеца, 5 дни на јЅ и 10 дни на јулин.

÷итирай

ћнени€: 30
Ќа мен на 29.10 ми извадиха долен л€в, срастнал с бузата и легнал, не усетих абсолютно нищо, сложи ми упойка, ко€то ме държа цели€ ден, след това започнах да пи€ аулин и не ме боли изобщо. явно си зависи от вида на упойката и от специалиста. Ќа мен също ми пилиха костта, защото мо€ не беше израстнал изобщо, но не ме бол€. —лед около месец ще тр€бва да ми извад€т и други€ долен...
÷итирай

–усе, у дома

ћнени€: 365
ƒнес ми беше екстракци€та на долен л€в, ретиниран. Ќо сега започна да ме боли гърлото, трудно преглъщам от л€вата страна, все едно съм с възпалено гърло. Ќе срещнах назад в постовете такова следоперативно оплакване. »мам дрен  и шевове. ”тре съм на контрола. »зписаха ми јЅ и јрника.
—лучвало ли ви се е болката да слезе към гърлото?
÷итирай

–усе, у дома

ћнени€: 365
ƒнес ми беше екстракци€та на долен л€в, ретиниран. Ќо сега започна да ме боли гърлото, трудно преглъщам от л€вата страна, все едно съм с възпалено гърло. Ќе срещнах назад в постовете такова следоперативно оплакване. »мам дрен  и шевове. ”тре съм на контрола. »зписаха ми јЅ и јрника.
—лучвало ли ви се е болката да слезе към гърлото?
«а протокола - днес два месеца след предната екстракци€ - горен десен. »зникнал беше почти цели€, леко крив, както се изрази доктора "симпат€га"...
ѕредни€ път ме набол€ваше 10 дни, но все пак беше ретиниран, този беше лесен. ќще два останаха...
÷итирай

1st floor

ћнени€: 2 247
ƒ-р „ешмеджиева от ¬оенна болница. ћога да ти прат€ координати на лични.
оххх, дай ги направо тук координатите, защото май и на мен ще ми потр€бват  Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

“елефонът на д-р „ешмеджиева е: 0886 899 599. јз съм много доволна от нейната работа, преди години работехме заедно във ¬оенна болница и мога да гарантирам, че е много внимателна и знае какво прави. ј от както имам собствена частна практика, непрекъснато й пращам мои пациенти за по-сложните хирургични случаи, които налагат болнично лечение и всички са изключително доволни.
÷итирай

1st floor

ћнени€: 2 247
“елефонът на д-р „ешмеджиева е: 0886 899 599. јз съм много доволна от нейната работа, преди години работехме заедно във ¬оенна болница и мога да гарантирам, че е много внимателна и знае какво прави. ј от както имам собствена частна практика, непрекъснато й пращам мои пациенти за по-сложните хирургични случаи, които налагат болнично лечение и всички са изключително доволни.
ћерси! bouquet...«асега положнието е под контрол, бол€л ме е мъдреца, защото е направил джоб , сложиха ми дренаж и вече е наред...ѕък ще видим по-нататък как ще се развива... Tired
÷итирай

¬арна

ћнени€: 44
¬иждам че има и стоматолог тук имам огромен проблем остават ми 2 седмици до термин. Ќикне ми долен десен мъдрец венеца е адски подут не мога да си отвар€м устата изпитвам адска болка отделно ми се по€ви топче отдолната страна вд€сно под венеца и се напипва външно. —томатолог ми каза само ѕарацетамол да пи€ ако има нещо друго което мога да направ€ кажете ми мол€ ви вече не издържам от ти€ болки, а и в недел€ ми извадиха отгорна страна посто€нен зъб...
÷итирай

—офи€

¬иждам че има и стоматолог тук имам огромен проблем остават ми 2 седмици до термин. Ќикне ми долен десен мъдрец венеца е адски подут не мога да си отвар€м устата изпитвам адска болка отделно ми се по€ви топче отдолната страна вд€сно под венеца и се напипва външно. —томатолог ми каза само ѕарацетамол да пи€ ако има нещо друго което мога да направ€ кажете ми мол€ ви вече не издържам от ти€ болки, а и в недел€ ми извадиха отгорна страна посто€нен зъб...

јми, сложничко е само по ¬ашето описание да прецен€ ситуаци€та. јко само расте мъдреца и венецът над него прави капишон, може да се промие, а при нужда и да се изреже тази част от венеца. ј защо е ваден друг зъб?
÷итирай

’асково

ћнени€: 18
хексалгин - на мен веднага ми минава болката. по 40 капки се разтвар€т с вода.
÷итирай

ћнени€: 940
ћомичета,преди седмица ми се счупи горен десен мъдрец,остана едно съъъъъъвсем малко парченце.Ѕ€х при мо€ стоматолог и той каза,че е за вадене,но не е наложително,можело да почака.Ќе разбрах обаче той ли ще го вади или тр€бва да ида при челюстно-лицева хирурги€,все пак останалото парче е много мъничко,не може просто да се дръпне с корените. Mr. Green Rolling Eyes—игурно тр€бва да срежат,за да ги извад€т?—томатолог ли го прави това или хирург?ћного ли ще боли? Sad
ƒа не говорим,че днес ме забол€ долен мъдрец,и той малко се е отчупил и около него е леко подути.“ези мъдреци са ужасниииии!
÷итирай

«а по сигурно си иди на хирург, все пак са специалисти, със зъбите шега не бива.
÷итирай

ћнени€: 1
Ohhh tezi madreci sa ujasni v na4aloto na godinata mi izvadiha desniq ot dolu ne me boleshe mnogo a sega mi izvadiha i leviq pak ot dolu i taka me boli che cqlata mi lqva strana e shvanata boli me ujasno mnogo garloto i uhoto i nai strannoto e 4e ezika mi e iztrapnal polovinata i nqmam 4uvstvo za vkus v ustata ujasno e dano da mine barzo 4eeee  Crying or Very sad pojelavam na vsi4ki s tozi problem barzo ozdravqvane Smile
÷итирай

ћнени€: 1
–еших и аз да ви пиша Smile от петък много ме болеше един зъб, а всъщност се оказа мъдрец. ѕетък пих аулин, но реших да не казвам на майка ми за аулина понеже не ми дава да го пи€ (и двете имаме алерги€ към н€кои от съставките). Ќе ми мина,ц€ла вечер не спах и на сутринта и казах. ¬земах антибиотик и още 4 болкоуспокоителни и днес най-накра€ го извадиха. Ќай-лошото беше, че не ми го вадиха оперативно, а с упойка и клещи - не знам защо така реши зъболекарката ми Wink Ѕи ми 3 упойки и след това имаше ужасна болка. Ќе пожелавам на никой този начин Smile
÷итирай

Sofia

ћнени€: 18
»мам въпрос за възстанов€ването след вадене на мъдрец. 3 седмици след процедурата все още ми е изтръпнал и безчувствен половината език. (чувствам го като попарен с вр€ла вода, непрекъснато изтръпнал, но безчувствен на допир и вкус) явно нерва е бил засегнат. ѕих 10 дни медикамент с витамини B. Ќе мисл€, че ми помогна много. —томатолога, който го извади каза, че тр€бва да се подложа на физиотерапи€ с нивалин. Ќ€кой знае ли за какво става дума и доколко мога да очаквам подобрение след не€. ‘изотерапи€ правели в —томатологи€та, но дали са добри терапевтите там? ƒали се заплаща или може да се поеме от касата? ƒо тук платих 200 лв. за ваденето... Ќа н€кой случвало ли му се е???
÷итирай

—офи€

ћнени€: 593
Ќа мен на 29.10 ми извадиха долен л€в, срастнал с бузата и легнал, не усетих абсолютно нищо, сложи ми упойка, ко€то ме държа цели€ ден, след това започнах да пи€ аулин и не ме боли изобщо. явно си зависи от вида на упойката и от специалиста. Ќа мен също ми пилиха костта, защото мо€ не беше израстнал изобщо, но не ме бол€. —лед около месец ще тр€бва да ми извад€т и други€ долен...

freemind, аз съм в същото положение като теб. ћол€ те, сподели къде ти го вадиха и кой?
“ърс€ си надежден хирург.  Sad
÷итирай

—офи€

ћнени€: 917
ƒнес ходих най-накра€ да ми извад€т корените на мъдреца,щото от страх б€х останала само по корени...ѕопаднах на много добър хирург-сложи ми упойка за упойката,и като имате предвид,че ми ги вади с длето,болка не съм усетила грам,истината е,че сега ме боли много,но над€вам се до 2-3дни да отшуми болката.
 ƒоктора е —то€н јнастасов-не работи с « ,но на мен ваденето ми струваше 40лв.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 388
»мам въпрос за възстанов€ването след вадене на мъдрец. 3 седмици след процедурата все още ми е изтръпнал и безчувствен половината език. (чувствам го като попарен с вр€ла вода, непрекъснато изтръпнал, но безчувствен на допир и вкус) явно нерва е бил засегнат. ѕих 10 дни медикамент с витамини B. Ќе мисл€, че ми помогна много. —томатолога, който го извади каза, че тр€бва да се подложа на физиотерапи€ с нивалин. Ќ€кой знае ли за какво става дума и доколко мога да очаквам подобрение след не€. ‘изотерапи€ правели в —томатологи€та, но дали са добри терапевтите там? ƒали се заплаща или може да се поеме от касата? ƒо тук платих 200 лв. за ваденето... Ќа н€кой случвало ли му се е???

»звин€вам се, че вдигам темата, но имам същи€ проблем. ќт две седмици чувствам езика си дървен и не усещам никакъв вкус.
Ќад€вам се, че проблема при теб е отшум€л отдавна, но ще бъда страшно благодарна, ако споделиш как се развиха нещата при теб и колко време отне. ¬ нета прочетох ужас€ващи неща и съм ужасно притеснена.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2
«дравейте!

“р€бва да ми се извади оперативно долен л€в мъдрец, по-гол€мата част от който е под венеца и е под наклон към гърлото и към бузата... ћного ме е страх!  Ѕихте ли ми препоръчали н€кой специалист-хирург от —офи€? ѕознати на познати (не искам да се получи развален телефон...) ми препоръчаха н€колко доктора и ще се радвам, ако н€кой сподели мнение от т€х:

- д-р јлексиев (http://medicronbg.com/)
- д-р ƒимов (http://www.dentalencenter6.com/i.php/index.html)
- д-р √енадиев от —томатологични€ факултет
- д-р ”л€на  ир€кова (http://www.drkiriakova.com/)
- д-р –афид ’усеин (http://www.juniordent.com/surgery.html)

Ѕлагодар€ предварително!
÷итирай

ћнени€: 0
«дравейте! Ќа синът ми му предстои операци€ на свръх броен горен кучешки зъб, който е навътре в костта и н€ма начин да се покаже. ќб€сниха ни, че операци€та ще се направи от към небцето с пълна упойка. Ќасочиха ни  към д-р —танимиров от  —томатологични€ факултет. Ќ€кой знае ли подробности за такъв вид операци€, как  протича, какво се прави, какви рискове крие? ј и за доктора нищо не знам. ѕомогнете с информаци€, мол€ ви! ћного съм разтревожена и  изплашена!
÷итирай

Sofiya

«дравейте,мъдрец да се вади не е лесна работа.—коро се сблъсках с това,препоръчвам ƒ-р  оцилков,той знае точно какво прави и как,не съм усетила болка и стана за секунди,на други€ ден заминах в чужбина и н€мах усложнени€.÷ената беше символична.“ой,когато не може да се справи ви праща в стоматологични€ факултет и така.— две ръце съм за него,неверо€тен специалист. ойто си го може си го може....ето и кординати http://kotsilkovi.com/team
÷итирай

ћнени€: 132
јбе народе,расте ми мъдрец. »збил е,виждам го,расте правилмно - от мо€ гледна точка. Laughing
ћалко ме понабол€ва челюстта,а от време на време и ухото.  азвайте н€ко€ бабина деветина,че влизам в сеси€ и не мога да се занимавам с глупости. —амо да кажа,че това ми е четвърти мъдрец,досега не съм имала проблеми...  акво да ви кажа,както казваше мо€та учителка по Ѕ≈Ћ : "ћъдрец в сеси€ ще ви расте..."
÷итирай

»звин€вам се, че вдигам темата, но имам същи€ проблем. ќт две седмици чувствам езика си дървен и не усещам никакъв вкус.
Ќад€вам се, че проблема при теб е отшум€л отдавна, но ще бъда страшно благодарна, ако споделиш как се развиха нещата при теб и колко време отне. ¬ нета прочетох ужас€ващи неща и съм ужасно притеснена.
’ора, може ли да кажете как сте сега? защото и при мен е така половината уста е изтръпнала, минаха 4 дена след операци€та и хирурга каза, че може да е засегнал нерв и ще мине, но при н€кои минавали месеци, мерси предварително
÷итирай

ћнени€: 28
» н а мен преди 15 дни ми правиха операци€,долен л€в мъдрец,който беше под венеца и не можеше да пробие.» при мен езика е изтръпнал от 15дни,н€мам вкус и полуд€вам. ѕи€ неуробекс, н€ма ли н€кой да сподели....... Hug     
÷итирай

ћоже да си направите курс физиотерапи€, доста често спомага и ускор€ва оздравителни€ процес  Wink јко не помогне, със сигурност н€ма да навреди. ”спех! Smile
÷итирай

¬арна

ћнени€: 34
јх,момичета аз съм извадила 3 мъдреца и при трите имаше усложнени€..остана ми още един ,но не мога да събера смелост.ƒа уто€на ,че и трите не б€ха поникнали Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 388
» н а мен преди 15 дни ми правиха операци€,долен л€в мъдрец,който беше под венеца и не можеше да пробие.» при мен езика е изтръпнал от 15дни,н€мам вкус и полуд€вам. ѕи€ неуробекс, н€ма ли н€кой да сподели....... Hug    

“ова се получава, когато е засегнат нервът на езика, който минава през венеца под зъбите. Ќарича се парестези€. ƒали и в каква степен ще се оправи, зависи единствено от степента на травмата. ѕо принцип нервите имат способността да се възстанов€ват с времето, но аз намерих 5 момичета, които са с парестези€ от години и н€мат подобрение. јз лично се пооправих, но след година и три месеца мога да кажа, че нещата не са както б€ха преди парестези€та и веро€тно никога н€ма да бъдат - все още усещам езика си странно, все още не усещам вкуса на н€кои по-неутрални храни, а много често храната ми горчи, без реално да е горчива.
ѕропуснах физиотерапи€та, защото н€колко от момичетата споделиха, че не им е помогнала изобщо. ’одих на курс от 10 процедури иглотерапи€, след който болката в езика постепенно започна да намал€ва /защото при мен освен загуба на вкус, парестези€та се израз€ваше и с ужасно силна болка/, но не мога да бъда категорична, че точно иглотерапи€та е спомогнала. “върде е възможно просто времето да е съвпаднало с периода, в който е започнало самовъзстанов€ването на нерва. “ерапевтката ми каза, че ако б€х започнала терапи€та по-рано /започнах € три месеца след парестези€та/, резултатите щели да бъдат по-добри.
«а по-бързото възстанов€ване на нерва е добре да се приема вит. ¬12, но количеството му в  Ќеуробекса е минимално и крайно недостатъчно. јз се принудих да си поръчам ¬12 от чужбина, защото се оказа, че тук не усп€х да намер€ в нужната потенци€.
ќпределено усещането, т.е. липсата на каквито и да било усещани€ е отвратителна. » недоум€вам защо стоматолозите го неглижират като проблем и дори не го споменават като страничен ефект, който може да се получи, при положение, че отнемането на едно сетиво се води средна телесна повреда и е наказуемо.
« ѕоследна редакци€: пн, 26 ное 2012, 17:06 от Reiny »
÷итирай

«дравейте, от ѕлевен съм и имам мъдрец който малко расте към другите зъби. ѕреди него който е се клати и ме бол€т много, нетърпимо е. боли ме пространството между двата зъба и не знам какво става.
предполагам тр€бва да се извади, миналато л€то ми вадиха един кътник и заболекар€ още тогава каза че иска да го вади. ѕроблема ми е че съм със спр€ни зравноосигурителни права, безработен съм от 2 години и ми искат 35лв. за да ми го извади. јз н€мам никакви пари и майка ми ми казва че н€ма. ћол€ кажете какво да прав€? ƒали е възможно да си го извад€ сам?
÷итирай

ѕреди н€колко месеца започна да ми излиза ''малкото д€волче'' от долната д€сна страна,болките б€ха неописуеми,отидох на хирург и ми изр€заха венеца,за да може мъдрецът да пробие по лесно. ƒотук добре,но преди 2 3 дни отново започна да ме набол€ва,показала се е само едната половина на зъба, но има едно нещо което ме притесн€ва, че наблюдавам леко подуване,все едно костта ми се е подула и искам да попитам това нормално ли е при излизането на мъдрец или тр€бва да потърс€ отново хирург?  Sad
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-135 от 135 отговора