За подсладената водичка?

  • 2 772
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте майчета,
Искам да Ви попитам докога слагахте захар в преварената водичка на бебоците си - до кой месец? И докога преварявахте водичката? Интересува ме защото аз наполовина намалих захарта и сега на 240 мл слагам 1,5 бебешка лъжичка захар, но забелязвам, че бебо започна да пие сравнително малко вода-преди си изпиваше почти всичката-160-180 мл, а сега не иска да пие толкова, а става топло навън. newsm78

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Изобщо не съм слагала захар във водата. Детето на кърма ли е, захранила ли си го .... пие ли други неща като сокове, чай и т.н. - всичко има значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
След първата седмица няма причина да се слага захар във водата Naughty .Така бебето ще я пие защото е сладка,а не защото е жадно и има риск да намали количеството мляко което поема,т.е да замести храненето с нея.

# 3
  • Мнения: 285
Кърмя си бебочето, от един месец го захраних със зеленчуково пюре-тиква, картоф, морков, тиквички, ориз, ябълка са нещата, които ядем засега, чайчета и сокове никога не съм давала.

# 4
  • Мнения: 296
Аз захар никога не съм слагала. Само след раждането съм му давала глюкоза за жълтеницата. Ако не иска да пие чиста вода може да слагаш от разтворимите чайове на Hipp, аз така правя. А водата си я преварям, и аз не знам до кога    newsm12

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Кърмя си бебочето, от един месец го захраних със зеленчуково пюре-тиква, картоф, морков, тиквички, ориз, ябълка са нещата, които ядем засега, чайчета и сокове никога не съм давала.

Щом го кърмиш, то поема необходмото количество течности чрез кърмата. Не е нужно да се слага захар във водата, както са писали по-горе и да се привиква детето на сладко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 480
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. Предлагала съм няколко пъти на бебка, но тя не прояви интерес.

# 7
  • Мнения: 617
Ние сме изцяло на кърма. Преварена водичка почти не пием (10 мл на ден) и то когато изплакваме устата от кърмата след хапване. Във водата слагам много малко захар на върха на лъжичката. Просто постепенно намалявам захарта във водата. Така си прецених и така правя.

# 8
  • Мнения: 5 362
Захар слагах точно една седмица.
Преварявах 5-6 месеца водата.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Давах една седмица захаросана вода, заради жълтеницата.
После спрях и бебо отказа да пие вода, но беше само на кърма.
Когато почнах да го дохранвам - на 5 месеца, бавно пропи първо чай на Хип, после и чиста вода.
Сега изпива около 200мл вода и 100мл чай на ден.
Не преварявам вода от доста време - пие Девин с розов етикет

# 10
  • Мнения: 27 524
Не съм слагала захар във водата никога. Не съм преварявала, давах изворна, подходяща за бебета. Не съм давала вода, преди въвеждането на твърди храни, вода не се дава на бебетата, освен в изключителни случаи (температура, повръщане, големи жеги, диария...). Захар са слагали навремето, за да накарат бебето да пие вода, защото то инстинктивно отказва, както е и редно. Съветът ми е да прекратиш захарта изобщо, а ако не е захранена - и водата.

# 11
  • Мнения: 2 068
След първата седмица няма причина да се слага захар във водата Naughty .Така бебето ще я пие защото е сладка,а не защото е жадно и има риск да намали количеството мляко което поема,т.е да замести храненето с нея.
Simple Smile

# 12
  • Мнения: 215
Никога не съм му слагала захар във водата. Мисля , че  практиката педитата да ни карат да го правим е порочна!

# 13
  • Мнения: 1 364
Първите две седмици слагах по малко захар във водата.
Превалявах я дълго време около 1 година.

# 14
  • Мнения: 223
Не съм слагала захар. Докато е на кърма няма нужда от вода. Щом е захранено вече, а не иска вода, предложи сокчета, чай - те са сладки и ще пие. Предлагай водата неподсладена, ще свикне.  Peace
за преваряването, аз още преварявам, ама аз съм си такава. Не е необходимо повече от 9-10 месеца. Просто не се доверявам на водите с розов етикет.Филтрирам с Брита и варя но по-малко вече

# 15
  • Мнения: 4 965
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. ...

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Същото важи и за АМ.
Бебето обикновено поема достатъчно вода с кърмата/млякото и няма нужда от вода преди да е захранено.
Вода се предлага, когато започне захранването.
Учуди ме малко и оризът, който даваш. Морковът - също - някои бебета проявяват алергия към морковите. Лично мнение - не бих започнала да захранвам преди 6-тия месец  Peace. Но ти сама решаваш по този въпрос.
Аз захар никога не съм слагала, както и не съм преварявала вода (ползвам кана за пречистване). Вода им предлагах само по една глътка след ядене - уж да си "изплакнат" устата, но до 6-7-ми месец отказваха категорично (за 7 месеца да са им се събрали не повече от 60-70 г. вода общо).

# 16
  • Мнения: 285
Захар във водата не се слага. Нито през първата седмица, нито след това. Това за бебешката жълтеница и захарната вода са абсолютно неверни неща, билирубинът се изхвърля от организма чрез изпражненията. Освен това бебето привиква с вкуса на сладкото.
По другия въпрос-продава се Натурална минерална вода Бебе, която май не е нужно да се преварява.

Щом кърмиш не е нужно да даваш вода, аз лично не давам. ...

Абсолютно съм съгласна с това мнение.
Същото важи и за АМ.
Бебето обикновено поема достатъчно вода с кърмата/млякото и няма нужда от вода преди да е захранено.
Вода се предлага, когато започне захранването.
Учуди ме малко и оризът, който даваш. Морковът - също - някои бебета проявяват алергия към морковите. Лично мнение - не бих започнала да захранвам преди 6-тия месец  Peace. Но ти сама решаваш по този въпрос.
Аз захар никога не съм слагала, както и не съм преварявала вода (ползвам кана за пречистване). Вода им предлагах само по една глътка след ядене - уж да си "изплакнат" устата, но до 6-7-ми месец отказваха категорично (за 7 месеца да са им се събрали не повече от 60-70 г. вода общо).

Започнах захранването на 4,5 месеца по съвет на педито, защото се съмняваше за анемия- бил много беличък-хемоглобина му беше 105. Ориза го давам под формата на оризова безмлечна каша на Милупа-не мисля че е грешно, тъй като някои майки захранват именно с такава каша-досега съм дала два-три пъти. Започнах умишлено със зеленчуково пюре, а сега искамда огранича захарта, защото мисля че съм закъсняла вече, но педито чак сега ми каза че мога да я спра.

# 17
  • Мнения: 2 242
Никога не съм давала подсладена вода и по принцип съм много против допълнително подслаждане на храната със захар Peace
Вода давам Изворна, преварявах до 10-11месец

# 18
  • Мнения: 4 965
Оризът ме притеснява заради глутена - ако не бъркам, в него се съдържа глутен, а той не се препоръчва за бебета под 10 мес. възраст  newsm78.
Захранването с каша не е погрешно, разбира се. Важното е да е безглутенова  Peace.
А този педиатър не ми харесва, честно казано  Thinking.

# 19
  • Мнения: 285
Да, кашата на Милупа е именно безмлечна и безглутенова. Но за подсладената вода вече май се попретесних, че съм доста закъсняла като чета всичко написано дотук.....дали е много погрешно че още я подслаждам дори  малко? Ами и аз не си харесвам много педито, но и не й се доверяваммного....затова като не знам нещо и се сетя питам вече тук във форума и после си преценявам дали да слушам педито или как точно да процедирам.

# 20
  • Мнения: 5 475
Никога не съм давала подсладена вода и по принцип съм много против допълнително подслаждане на храната със захар Peace

и аз така!

# 21
  • Мнения: 2 891
Не съм слагала никога.

# 22
Да, кашата на Милупа е именно безмлечна и безглутенова. Но за подсладената вода вече май се попретесних, че съм доста закъсняла като чета всичко написано дотук.....дали е много погрешно че още я подслаждам дори  малко? Ами и аз не си харесвам много педито, но и не й се доверяваммного....затова като не знам нещо и се сетя питам вече тук във форума и после си преценявам дали да слушам педито или как точно да процедирам.

спираШ захар и сол до годинка, сменяШ педиатъра с истински (питай го кога за последен път е 4ел книжка и от коя година е книжката естествено)

# 23
  • Мнения: 1 081
Съвсем в началото, но аз и не давах често вода. Сега давам само преварена, когато си поиска и е много топло

# 24
  • Мнения: 1 986
  Никога не съм подслаждала водата Thinking
  Все още преварявам вода Peace

   Azaf,оризът НЕ съдържа глутен Hug

# 25
  • Мнения: 4 965
...

   Azaf,оризът НЕ съдържа глутен Hug

Не съм съвсем сигурна  Peace - виж какво намерих:
http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=25
Изглежда зависи от вида на ориза  newsm78.

# 26
  • Мнения: 1 986
 Да... newsm78...може би си права,аз четох в Библиотеката на Кърмаческия..Освен това,оризовите каши ги водят безглутенови и ги препоръчват за захранване Thinking

# 27
  • Мнения: 4 965
...,оризовите каши ги водят безглутенови и ги препоръчват за захранване Thinking

Вероятно ги обработват така, че да премахнат глутена. Не знам. Thinking

# 28
  • Мнения: 1 165
Давала съм подсладена вода само в началото,когато бяхме с жълтеница.После спрях и чайчетата,защото и те са подсладени.Моята буба пропи вода едва след 6-ия месец .

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Никога не съм слагала захар във водата на дъщеря ми Peace

# 30
  • Мнения: 1 555
Никога не съм слагала захар във водата му  Naughty Crossing Arms
А за преваряването някъде до към 1г и 1-2м преварявах !
По принцип се започва с оризова безмлечна каша тя е и безглутенова !!!

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
20-тина дни!

После спрях!

# 32
  • Мнения: 100
Първият един месец и слагах , защото по-бавно и мина жълтеницата. След това няма нужда. Не се притеснявай бебо ще свикне с новия вкус и пак ще пие вода.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм давала подсладена вода,а преварявах до 1г и 3м.От време на време и след това.

# 34
  • Мнения: 483

спираШ захар и сол до годинка, сменяШ педиатъра с истински (питай го кога за последен път е 4ел книжка и от коя година е книжката естествено)

 smile3532
И на мен педито така нареди и аз давах около седмица, докато зацепя че това е абсолютна глупост.
Спри захарта веднага и не се коркай.

# 35
  • Мнения: 393
  Аз слагах захар само в началото.Без да питам докторката постепенно намалявах захарта,моят син пие страшно много вода и няма смисъл да го тъпча със захар.

# 36
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Подслаждала съм водата само първата седмица,после спрях.

# 37
  • Мнения: 35
сладка вода давах до 20 ден ,постепенно намалях количеството е и малката спря да пие,но ние сме на кърма  Wink

# 38
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз не давам вода изобщо. Само на кърма сме. Пробвах 2 пъти само да му дам водичка, преди около месец по големите жеги. Миличкият ми Писун не знае изобщо какво да прави с този биберон, дето му го тикам в устата  Laughing Стои с отворена уста, защото като я затвори нещо потича и се налага да го плюе  hahaha

# 39
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз слагах първият месец, защото изобщо не искаше да я пие неподсладена (в болницата беше сладка), но после спрях и той свикна . От време на време като се запече му давам по малко топла вода със захар да го разхлабя  Peace

# 40
  • Мнения: 999
Аз слагах доста дълго, около 3м. и я намалявах постепенно. Не съм имала проблеми, дъщеря ми си я пие със и без захар. Решила съм  на другото бебе да давам глюкоза вместо захар във водата.

# 41
  • Мнения: 3 092
По темата за захарта във водата -има много такива.Пусни си търсачка.
Не съм давала вода .
После я пропи без захар и то на около 10 месеца  newsm78
Хм , тази статия за ориза доста ме озадачи   Thinking можех да гласувам с двете си ръце че няма глутен в него....и сега си мисля така , ама...

# 42
  • Мнения: 2 051
Моите през първата година изобщо отказваха водата.

Няма глутен в ориза, спокойно.

# 43
  • Мнения: 2 587
Не съм подслаждала водата,а преварявах само за АМ,само за вода давах изворна.

# 44
  • Мнения: 189
Аз слагах доста дълго, около 3м. и я намалявах постепенно. Не съм имала проблеми, дъщеря ми си я пие със и без захар. Решила съм  на другото бебе да давам глюкоза вместо захар във водата.
 
Глюкозата е точно подсладена вода.5% глюкоза=100мл вода + 5мг захар.
По темета и аз давах отначало захарната вода с резерви, но все пак давах около 20 дена, докато не разбрах, че правя глупости.

# 45
  • Мнения: 4 621
Не съм слагала захар във водата Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 6 011
Не слагам захар във водата,той така или иначе почти не пие.Преварявам чешмяна все още.

# 47
  • Мнения: 19 289
Не съм слагала захар във водата никога. Не съм преварявала, давах изворна, подходяща за бебета. Не съм давала вода, преди въвеждането на твърди храни, вода не се дава на бебетата, освен в изключителни случаи (температура, повръщане, големи жеги, диария...). Захар са слагали навремето, за да накарат бебето да пие вода, защото то инстинктивно отказва, както е и редно. Съветът ми е да прекратиш захарта изобщо, а ако не е захранена - и водата.

напълно подкрепям.вода и аз не давам.педито така ме посъветва

# 48
  • Мнения: 649
до 4-тия месец, като накрая слагах захар-на върха на чаена лъжичка.

# 49
  • Мнения: 140
Няма смисъл да се слага захар във водата,според мен.За преваряването,мисля,че е добре в началото да се преваряват и бебешките води,просто защото всичко трябва де е стерилно.Аз спрях с преваряването,когато започна да слага всичко в устата си.

# 50
  • София
  • Мнения: 10 309
Не съм слагала захар във водата никога. Не съм преварявала, давах изворна, подходяща за бебета. Не съм давала вода, преди въвеждането на твърди храни, вода не се дава на бебетата, освен в изключителни случаи (температура, повръщане, големи жеги, диария...). Захар са слагали навремето, за да накарат бебето да пие вода, защото то инстинктивно отказва, както е и редно. Съветът ми е да прекратиш захарта изобщо, а ако не е захранена - и водата.
Същото и аз, но когато започнах да давам вода, я преварявах.

Прабабата на мъжо досега ми е сърдита, че не наливах новородената щерка с водица... Whistling

# 51
  • Мнения: 399
Захар слагах първите няколко дни и то по съвсем малко! Бебка до скоро беше само на кърма,сега я захранвам,но все още отказва да пие вода и затова приготвям от чайчетата на Хип!


# 52
  • София
  • Мнения: 4 397
Захар не съм слагала във водата, само в извара от копър и анасон слагам малко за да пие понеже виждам, че и се успокоява коремчето  Peace

# 53
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не съм слагала захар във водата Hug
И аз!

# 54
И аз давам чай на Хип,защото не иска да пие водата като не е сладка,ама и чая пише,че има захар-не е ли едно и също? Rolling Eyes

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм давала вода, беше само на кърма до 5, 5 м. След като захраних започнах да предлагам, разбира се без захар. Сол и захар не се дават на деца до 1 г.
Оризът е без глутен.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 618
"вече водата трябва да е превърена и без захар"ми каза моята педи

# 57
  • Мнения: 1 289
Нито захар,нито мед.Въпреки,че тук старото поколение мноооого се чуди защо  newsm78

# 58
  • Мнения: 57
Моята Васи е на 10 месеца и се мръщи на неподсладената вода. Поради тази причина пие малко, но когато й я подсладя й се услажда.

# 59
  • Мнения: 4 300
Захар се добавя и за да се добавят допълнително въглехидрати към храната на бебето ( по думите на лекар от Правителствена). Дали обаче е нужно и на кои бебета хал хабер си нямам.

# 60
  • Мнения: 9 050
Консумирането на рафинирана захар е препоръчително да се ограничава и от възрастните. Какво остава за новородено! Абсурдно е да се дава захар. Никога не съм слагала захар във водата, независимо от многобройните съвети да го правя.
Когато детето започна да ожаднява - започна да пие и вода. Спри захарта. Тя само може да навреди. Ако не на друго, то на зъбите.

# 61
  • Мнения: 6 390
до 18м. детето ми не познаваше вкуса нито на захарта, нито на солта  Wink
До сега предпочита чиста вода пред сокове  и чайове, и всякакви подсладени питиета Peace

# 62
  • Мнения: 3 069
Водата и досега я преварявам а по съвет на педиатърката ни /защото ще пътуваме скоро/ ще трябва да преварявам и минералната детска вода.Тя е на това мнение и смятам да се съобразя.
Захар във водата на Вики не съм слагала.Слага се само на деца които карат по-тежка жълтеница.

# 63
  • Мнения: 1 085
Не мисля че е нужно да слагаш повече захар в водата.Слага се само първата седмица за да мине по бързо жълтеницата.Тя е като глукоза за организма.Мисля че само превърена водичка си е добре.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 423
Не съм слагала захар във водата. Давам само преварена вода  Peace

# 65
  • Мнения: 3 718
Не съм слагала захар нито във водата, нито в нищо, което консумира бебето ми. Защо ли, защото чета преди да правя нещо противоестествено и не мога да си позволя да чакам някой зашаматен и безотговорен педиатър да ми каже какво да правя . При това гледам да чета не мнения, а статии по интересуващите ме въпроси. Не знам на кое бебе би му бил необходим допълнителен въглехидрат, при това от захарта. Ако беше необходимо приемането на захар, природата щеше да е измислила нещо, например захарна пръчка вместо цица  Mr. Green
То реално природата си го е измислила де, кърмата е доста сладка.
Та, не съм давала захар, чай, сок, джин, и други коктейли. Между другото, оризът не съдържа глутен и ако не захранваш детето си със суши, едва ли ще имаш проблем с глутена  Grinning

# 66
  • Мнения: 1 733
Ами след първия месец спрях да слагам захар във водата, но това няма кой знае какво значение при нас, защото Калоян така или иначе не пиеше вода до шестия си месец.

# 67
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не мисля че е нужно да слагаш повече захар в водата.Слага се само първата седмица за да мине по бързо жълтеницата.Тя е като глукоза за организма.Мисля че само превърена водичка си е добре.
Подкрепям  newsm10

# 68
  • Мнения: 22 766
Никога не съм давала вода,пък какво остава за захар в нея.Детето пропи вода на 7-8 месечна възраст,когато хапваше повече твърди храни.Дотогава кърма и АМ.Водата я преварявах до 1г.,или купувах изворна,специално за бебета.

# 69
  • Мнения: 344
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink

# 70
  • Мнения: 22 766
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink
Защо не?Ако сте на кърма бебето пие достатъчно течности.Захарта е бяла отрова ,знаете това.Постоянно четем как трябва да се ограничава.Давайте черна захар поне.Моето бебе е кърмено и до 7-8 месечен не лизваше вода.Били сме на море,когато беше 5м.не е изпил капка вода,когато беше жаден-кърма.Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
НИКОГА не съм слагала захар във водата! Peace

# 72
  • Мнения: 1 289
Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.

Ние сме изцяло на АМ и в жегите често му предлагам водичка,но БЕЗ захар и ако е жаден пие,ако не............ Whistling

# 73
  • Мнения: 1 225
Аз не давам вода - не я иска - плюе я. Пие по 20 грама чай на Хип, против колики, но и него връща понякога. Иначе сме само на кърма.

# 74
  • Мнения: 1 289
Аз не давам вода - не я иска - плюе я. Пие по 20 грама чай на Хип, против колики, но и него връща понякога. Иначе сме само на кърма.


И мойто ангелче започва да се дави понякога от водата и изобщо не го насилвам да я пие.

# 75
  • Мнения: 2 159
никога не съм слагала и съм против това, но всеки си решава
за преваряването още преварявам, но давам и Девин розов етикет

# 76
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз слагах до 40-ия ден захар.
Водата все още я преварявам

# 77
  • Мнения: 3 376
Според мен това за подсладената захар е ненужно и много вредно натоварване на детския организъм.Не съм давала на сина си,но доскоро я преварявах,от няколко дни му давам Розова Девин вече.

# 78
  • Мнения: 520
Не съм слагала захар изобщо!

# 79
  • София
  • Мнения: 2 104
не съм давала подсладена вода, пиеше си я натурална, смятам, че както го приучиш, така ще я пие Peace

# 80
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз слагах само през първия месец.Преварявах водата до 6 месеца.  bouquet

# 81
  • Мнения: 344
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink
Защо не?Ако сте на кърма бебето пие достатъчно течности.Захарта е бяла отрова ,знаете това.Постоянно четем как трябва да се ограничава.Давайте черна захар поне.Моето бебе е кърмено и до 7-8 месечен не лизваше вода.Били сме на море,когато беше 5м.не е изпил капка вода,когато беше жаден-кърма.Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.
Ние сме на АМ.Много си права че захарта е вредна.И аз съм на това мнение.Веднъж пробвах водата без захар и беше ужасна а беше преварявана преди около 2 часа.Честно и аз не бих я пила.Чух че имало някаква изворна вода на Девин която ставала за бебета и в нея не се слагало захар.Знаеш ли нещо по въпроса?Да пробвам ли?

# 82
  • Мнения: 498
След първата седмица няма причина да се слага захар във водата Naughty .Така бебето ще я пие защото е сладка,а не защото е жадно и има риск да намали количеството мляко което поема,т.е да замести храненето с нея.
Аз изобщо не смятам така.Няма да намали храната детето като пие гола вода с малко захар!!!Аз също слагах захар във водата,после намалих.Бебчо пиеше по по-малко,но после свикна.

# 83
  • Мнения: 200
Само 2-3 седмици я подслаждах. Преварявах до 10 месеца. Сега и давам минерална вода за бебета.

# 84
  • Мнения: 489
 Не съм слагала изобщо захар във водата, само я преварявах.

# 85
  • Мнения: 4 300
Преварена вода със захар би трябвало да се дава само след предписание от лекар- при жълтеница вместо глюкоза ( за набавяне на въграхидрати в организма). Обикновено по тежка жълтеница карат деца с Рх+, родени от майки с Рх-. Нормалните леки форми на физиологична жълтеница би трябвало да си минат от смао себе си.

# 86
  • Мнения: 22 766
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink
Защо не?Ако сте на кърма бебето пие достатъчно течности.Захарта е бяла отрова ,знаете това.Постоянно четем как трябва да се ограничава.Давайте черна захар поне.Моето бебе е кърмено и до 7-8 месечен не лизваше вода.Били сме на море,когато беше 5м.не е изпил капка вода,когато беше жаден-кърма.Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.
Ние сме на АМ.Много си права че захарта е вредна.И аз съм на това мнение.Веднъж пробвах водата без захар и беше ужасна а беше преварявана преди около 2 часа.Честно и аз не бих я пила.Чух че имало някаква изворна вода на Девин която ставала за бебета и в нея не се слагало захар.Знаеш ли нещо по въпроса?Да пробвам ли?
Taзи на Девин я рекламират за бебета,но нямам идея от каква възраст.Аз съм купувала в чужбина изворна вода или трапезна беше,не помня за бебета.Искам да ти кажа,че в Испания не казват да се дава водя,нито на кърмените,нито на хранените с АМ бебета.Според мен предлагай само чиста водичка,ако се притесняваш от жегите,бебето ще пие ако е жадно,но от опит се съмнявам. да иска.Аз съм пропила вода на 11м.по думите на майка ми.Капела ми я е с капкомер в устата,защото не съм я искала,а педиатъра я е давал като задължителна.Ми...оживяла съм. Wink

# 87
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Захар във водичката не съм слагала никога. Водата смятам да я преварявам поне до годинка.

# 88
  • Мнения: 1 672
аз до вчера слагах захар,но от днес реших да не слагам повече захар във водата.Нека да свиква от малка че водата няма сладък вкус




# 89
  • Мнения: 4 300
Taзи на Девин я рекламират за бебета,но нямам идея от каква възраст.Аз съм купувала в чужбина изворна вода или трапезна беше,не помня за бебета.Искам да ти кажа,че в Испания не казват да се дава водя,нито на кърмените,нито на хранените с АМ бебета..
В Пикадили продават вода за бебета на Хипп- може би е същата, за която говориш.

# 90
Никога не съм слагала захар във водата на детето.Още не е взело глътка въздух както се казва и трябва ли да му навираме веднага сладко в устата.Ако детето не пие вода значи не му се пие,пък и ако ще и амброзия да му сложите.Иначе преварявах водата докато стана на 1 годинка.Сега давам или изворна или чешмяна,но я пречиствам с Brita.

# 91
  • Мнения: 2 891
Никога не съм слагала захар във водата му.

# 92
  • Мнения: 22 766
Taзи на Девин я рекламират за бебета,но нямам идея от каква възраст.Аз съм купувала в чужбина изворна вода или трапезна беше,не помня за бебета.Искам да ти кажа,че в Испания не казват да се дава водя,нито на кърмените,нито на хранените с АМ бебета..
В Пикадили продават вода за бебета на Хипп- може би е същата, за която говориш.
Тази на Хипп колко срува,какво пише на нея?

# 93
  • Мнения: 1 128
Просто не е необходимо да се слага захар.

Общи условия

Активация на акаунт