Първи клас на 6,5 години?

  • 575
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, питането ми е към майките, които са си дали децата на шест години и нещо в първи клас. Справят ли се?наистина ли е толкова голям стресът и сложен материалът? В голяма чуденка съм....... ooooh! иначе детето ми може да чете, пише и смята (като се има предвид,че никой е я е обучавал специално) сравнително сносно. Моля за вашите мнения и мерси предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 27
Никой ли не си е давал детето преди да навърши 7 години????

# 2
  • Мнения: 7 723
Не виждам какво те притеснява, щом детето може да пише и чете...  Thinking
По наше време имаше и паралелки от 6- годишна възраст,
пък всички изкласиха... Grinning
Живот и здраве, и малката ми дъщеря няма да има навършени 7 години,
като тръгва на училище, но мисля, че е по- добре да върви с набора си...  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 473
Дъщеря ми ще е на 6г 10мес, когато ще е първи клас - тази есен. Изобщо не се притеснявам за подготовката и - срича, пише някакси Laughing, със задачите е по-добре.  Wink Не смятам да преподавам материалът от 1 клас, нека си изживее максимално дълго безгрижното детство, цял живот ще учи. Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 2 700
Има много теми  по този въпрос. Потърси и ще намериш различни мнения. Peace

Иначе моята дъщеря тръгна на 6,9 г. и не е имала никакви проблеми нито по отношение на учене, нито като интеграция. Единствената разлика е в ръста й (има деца с почти година по-големи от нея), но в никакъв случай не е драма. Няма стрес, а и материалът не е сложен. 2/3 от програмата е повторение на изучаваното в подготвителна група.

# 6
  • Мнения: 27
много ви благодаря за отговорите и за другите теми!

# 7
  • Мнения: 234
Да се запиша и аз.Моят син също тръгна на 6 год и 10 мес. на училище.Не съм забелязала нещо да не е наред.Той все пак тръгна в годината в която трябва да навърши 7 год.,но е роден ноември затова беше още на 6 когато започна училище.
Твоето ако ще навърши 7 до края на тази година-не виждам какъв е проблема.
Съпруга ми е тръгнал 6 годишен и не е срещал никакви проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 100
Аз тръгнах почти на 8. И пишех най-грозно от всички. И сега пиша ужасно грозно - като момчетата.
Ама пък рисувам хубаво. Странно...  Crazy

# 9
  • Мнения: 448
Моята малка дъщеря тръгна на училище на 6години и 8 месеца-родена е през януари.И тя можеше да чете ,пише и смята.Изключително съм горда,че днес при раздаването на свидетелствата за завършен 4 клас,госпожата каза много хубави неща за нея(то няма как иначе де,тя не е допускала 5 през годините) и добави,че тя е доказателство,че възрастта няма значение,а само трудолюбието,при което всички нейни съученици започнаха да и ръкопляскат! 
  bouquet -това е за детенцето ми(ох,пак се разчувствах),
  bouquet-това е пожелание за успех на твоето детенце!

Общи условия

Активация на акаунт