На 1г и 2 м. пие по 1 л течности на ден?

  • 1 177
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
На 1г и 2 м. пие по 1 л течности на ден?
пие сутрин и вечер по 200 или 250 мл мляко и през деня се налива със сок, аз взех да му го разреждам 50/50 сок вода и пак се налива,изпива по 2-3 бутилки от 250 мл,и така става пове4е от литър те4ностите му, и естествено памперсите са препълнени с пишо!
това нормално ли е според вас!
знам че всяко дете е индивидуално и скоро му избиха кучешки зъби придружени с разстройство и температура!
но той се сърди като няма сок в бутилката!вода не иска да пие!като му сложа в бутилката и започва да се лигави и се улива целия!е и мурафети ми прави от сега!
казете ми нормлно лои е това или аз много се шашкам

# 1
Бях, забравила преливащите памперси   Laughing. Моят син така се наливаше, но предпочиташе чиста вода. Според мен това не е проблем, а вместо сок за разнобразие може и чай.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми пие още повече течности. Не смятам, че е ненормално.
Все пак водата е за предпочитане пред разните там сокове.

# 3
  • Мнения: 1 655
е аз копувам само детски сокове-хипчета,нестле блевит,или други специализирани детски и му ги разреждам!
вчера му дадох вода с вкус на ябълка и пак я пие!и се налива,малките шишета от по 150 мл иска да ги изпие на един дъх!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите деца и двете пиеха по над литър вода на ден. И досега са абсолютни жабки. Лекарите казват, че това е добре. Не е притеснително. Има хора, които поглъщат невероятни количества течности. Аз не близвам капка, за разлика от мъжа ми и децата, които явно приличат на баща си.

# 5
  • Мнения: 302
И моят син пиеше на тази възраст по много вода и коремчето му беше адски издуто!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Изобщо не е проблем,да пие колкото му се иска.Ще стане проблем като започнете да отказвате памперсите Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Има хора, които поглъщат невероятни количества течности.

Имам позната, която пие по 5 литра /най-малко вода/ на ден  Shocked Прави си какви ли не изследвания и всичко й е о,к. Ние си знаем - като ни дойде на гости, наред с питиетата, пред нея слагаме винаги кана с вода.

# 8
  • софия
  • Мнения: 432
при мен малката до 2 годишна пиеше по 3 л. вода/течности/. само през нощта аз сменях по 7-8 памперса. като казах на педито тя ни пусна изследвания за диабет. после ходихме при доц. Анадолийска, гледа и бъбреците на ехограф, още безброй изследвания и всичко беше о.к. като сама си отряза бибероната на шишето, сама спря да пие по толкава много. явно е било навик.не се шашкай.

# 9
  • Мнения: 234
Цитат
Изобщо не е проблем,да пие колкото му се иска.Ще стане проблем като започнете да отказвате памперсите Twisted Evil


Така е,права си   Peace

# 10
  • Мнения: 7 723
Пускала съм и аз теми по въпроса, една от които беше в здравния форум,
където почти ме убедиха, че дъщеря ми може би има диабет... Rolling Eyes
Правих й изследвания- слава Богу- нищо.
Не е проблем- давай на детето колкото и каквото иска да пие-
ще дойде време и само ще се откаже... Hug

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 09:45 от Руска

# 11
  • Мнения: 3 334
Хриси също пиеше на тази възраст  около 1,5л. вода..............и сега си пие доста течности дневно.Не се притеснявай.

# 12
  • в Низината
  • Мнения: 705
Um sami, синът ти винаги ли е пиел по толкова течности или от скоро е така?
Може да е от жегите, може и да е по навик.
Синът ми миналата година стигаше до 2л.в денонощие. Педиатърката каза, че е доста и постепенно започнахме да намаляме количеството. Сипвах му по 50-на грама в шишето - на пиене по толкова. След около две седмици нещата се нормализираха и на ден пиеше по 1л., след още малко време намалихме още.
Ако искаш пробвай - може да има ефект.

# 13
  • БГ
  • Мнения: 350
Моят син пиеше по 1.5 л. почти, но повече сокчета и чай и като го оставих на чиста водичка
редуцира количеството драстично, може да пробваш да му дадеш едно сокче и после само вода не да ги разреждаш

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моята и до ден днеше е така,само дето увеличи количеството.Докато и даваш,все ще пие.Няма значение какво-сок,вода,компот,мляко...,всичко.Посред нощ става да пие вода,не се притеснявам,като иска нека пие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт