Дайте съвет как да я науча да заспива сама след обяд?

  • 1 178
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Вечер дъщеря ми си заспива сама в креватчето без никакъв проблем, но на обяд не иска.
Като я сложа да спи започва да се смее,приказва, търкаля, скача - започват луди игри. И това продължава не минути, а часове. Например ако съм я сложила да спи към 13,00-13,30 ч. не заспива до към 16,00 ч., а като заспи по това време - се събужда и по-късно към 18,30-19,00 ч. От тук пък се премества и вечерното лягане...
Моля ви, ако имате някаква идея как да я науча да заспива сама кажете, че вече нямам сили и нерви да понасям това положение.
И още нещо - до скоро заспиваше само в ръцете ми, но вече доста ми тежи, а и на есен ще тръгва на ясла. Опитвала съм да легна до нея докато заспи, държала съм и ръката и какво ли още не...но нищо не помага.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Като гледам вече е достатъчно голяма и разбира доста.
Моя син е на година и седем месеца и ако съм достатъчно упорита мога да го приспя обеснявайки му да легне на възглавничката, да гушне нещо, че така правят големите деца и т.н. Но повтарям като развален грамофон. После галя по главичката и така... Пробвай нещо такова. При мен работи, а имай предвид, че аз го кърмя и принципно заспива на цица. Значи щом се съгласява да заспи така, твойта госпожица може по-лесно да склони Simple Smile
Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Слагай си я да спи на обяд в леглото и излизай от стаята - пък тя ако иска да спи. Така правя аз, понякога наистина заспива късничко, понякога изобщо не заспива (тогава полудявам), но пък и аз съм мразела да спя на обяд - защо детето ми да обича  Laughing. Вечер я слагай пак по едно и също време да спи, независимо кога се е събудила следобяд.
Не бих се вързала с държане на ръце и галене на главичката, докато заспи - после няма отърване.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При нас е обратно. Следобед заспива от раз, макар че става късно сутрин. Но вечер е ужас.
Пазя й пълна тишина, пускам щорите да стане пълен мрак както все едно е вечер и така си заспива следобед. Излизам от стаята и до 10 минути е заспала. Вечер, понеже скоро й махнах бибата е зор, но върти се върти и заспива, аз съм до нея, понякога ми дава ръчичка или краче да ги галя.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Имаш няколко възможности:

1. Да продължиш да я приспиваш както до сега, а като тръгне на градина ще си смени навиците.
2. Да не я слагаш да спи на обяд, така ще имаш и бонус да я слагаш по-рано вечер.
3.  Да смениш ритуала изцяло. Най-удобно би било да го съчетаеш с ходена някъде на гости за 1-2 дни или почивка или нещо подобно. В момента, в който се върнете - вместо старото приспиване - ново. Новия ритуал може да включва четене на една приказка или пускане на душ или... просто нещо различно.

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Еми аз още от бебе съм  я научила на ритуал - пускане на  детска музика,гасене на тока  и излизам от стаята. Имаше период,в който скачаше  и слизаше от леглото, но аз й забранявам да слиза от леглото и най-интересното е,че   изглежда съм я респектирала и не слиза newsm78СЛушам я как известно време си пее заедно с касетофона и така заспива. Гледам да спазвам часовете за спане  -на обяд в 12 и 30,а вечер  в 20 ч. и става в 7. Биологичния й часовник спазва това време.

# 6
  • Мнения: 3 929
А в колко става сутрин? Ако става по-рано, да речем в 7,00-7,30ч. дали вече към 13,00ч. няма да й се спи? А ако пропуснеш и следобедния сън? Ще заспи по-рано вечер. Това е само като вариант.
Ако си има любима играчка, нека я гушне. Тя е на такава възраст, че можеш да йобясниш. Например, че играчката ще я пази, ще спинка и тя, защото е уморена, и ако и дъщеря ти не заспи, играчката ще се сърди и няма да иска да бъде повече с нея. Според мен можеш да замажеш положението с думи и обяснения. Знам ли?!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Сетих се и друго:

Когато дъщеря ми не иска да спи на обяд, защото 'не е изморена' й казвам, че тя не е изморена и аз й вярвам - да си лежи само, но очите й са мнооого изморени от гледане и искат да поспят, за да си починат - да ги затвори.  Mr. Green

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сетих се и друго:

Когато дъщеря ми не иска да спи на обяд, защото 'не е изморена' й казвам, че тя не е изморена и аз й вярвам - да си лежи само, но очите й са мнооого изморени от гледане и искат да поспят, за да си починат - да ги затвори.  Mr. Green
Спомних си, че майка ми ме лъжеше така едно време. И ставаше номера.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Спомних си, че майка ми ме лъжеше така едно време. И ставаше номера.

Как може да кажеш, че майка ти те е лъгала, аууууууууууууу  Naughty Mr. Green Mr. Green Няма такова нещо - жената просто ти е ОБЕСНЯВАЛА какво им е на очичките ти.  Wink

# 10
  • Мнения: 2 556
Идея си нямам. Никога не ми е хрумвало да осатвям дете да заспива само следобед, пък и вечер. И двамата сами не заспиват и това си е.

# 11
  • Мнения: 78
Моето дете е на 2 години на 6 месеца я отделих в друга стая и о6те оттогава започнах да я свиквам да заспива сама. Сега на обяд заспива сама ако е изморена ако сме били на разходка но ако не е излизала как да заспи. Може  твоето детенце просто да не е изморено на обяд. Ако не иска да заспи издръж един ден без обеден сън така ще се измори и вечерното лягане ще е безпроблемно. Вечер ние заспиваме след няколко приказки или песнички. А сутрин кога става? И въобще не се забърквай с люлеене или да лягаш при нея на леглото да заспива а после да я местиш защото няма измъкване след това,  моята племенница е на 5 г и още иска майка й да е до нея на леглото. Просто гледай да се измори достатъчно за обяд. Но пък ако става късно сутрин няма как да заспи в 12.30 -13.00

# 12
  • Мнения: 476
Има деца, които просто в един момент отказват да спят следобяд. Моята племеница приблизително на две годинки спря да спи следобяд и никой и нищо не може да промени това. Може да лежи с часове, но няма да заспи. Да не говорим, че и вечер рядко заспива в нормално време. От къде я имат тази енергия тези деца не знам....
Никакъв съвет не ти дадох за съжаление.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но пък ако става късно сутрин няма как да заспи в 12.30 -13.00

Има, има. Дъщеря ми обикновено става към 10ч, понякога отива и 11ч. и в 13ч пак заспива без проблем и спи до към 16,30-17ч. Сама заспива, без да е изморена или да е ходила някъде.
Просто си зависи от детето.
Трябва да се пробват различни варианти и майката сама ще усети кой е най-удачният.
Ако ли пък наистина ми се върти от 13 до 16ч и не спи, то и аз бих се отказала от следобедната й дрямка.

# 14
  • Мнения: 234
При нас е обратното.Вечер не иска да заспива самичка и за целта аз лягам на другото легло,за да не е сама в стаята.Повърти се 15 мин. и заспива.Задължително обаче гушка някоя играчка.
Когато трябваше да я науча да заспива следобед сама ,я слагах пак с някоя играчка в креватчето и излизах.Като обяснявах,че отивам до другата стая за нещо,или до банята,или терасата.Пожелавах приятни сънища и й казвах,че като се върна ще лягам и аз да спинкам,но искам да я видя вече,че е заспала.Да ти кажа,тя взе че ми се върза и така ставаше номера.После изобщо нищо не й обяснявах нищо.Направо си излизах с пожеланието за хубави сънища,а тя заспиваше вече без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт