Крмените деца и яслите

  • 1 375
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Кърмещи майки, споделете дали децата ви боледуват по-малко на яслите от другите деца или кърменето не се отразява. Ще ви помоля да бъдете обективни в мненията си.

# 1
  • Мнения: 1 629
Климент е кърмен до година и три месеца близо. Скъса се да боледува първата година в яслата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 676
Не мисля, че има някаква връзка между кърменето и боледуването на детето в яслата.

# 3
  • Мнения: 2 039
Изобщо,убедих се,че няма връзка между кърменето и боледуването  Peace

# 4
  • Мнения: 1 455
Сина ми е кърмен до 7-ми месец и си боледува.
Дъщеря ми е кърмена само 3 месеца,но до сега(да чукна на дърво)сме изкарали само един вирус.Още не е тръгнала на ясла така,че ще видиме.За мен тази теория не е вярна.

# 5
  • Мнения: 641
Боледува доста, но без усложнения, в този смисъл намирам връзката аз.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам има ли връзка, моето суче още, почти не боледува, само веднъж, за седмица, да чукна на дърво. Но всяко дете е различно- имунна система и т.н.

# 7
  • Мнения: 7 723
Кърмила съм малката си дъщеричка 20 дена,
вече втора година ходи редовно на ясла и
не мога да кажа, че е от болнавите дечица.
АБ не е пила....
В тоя ред на мисли- не намирам връзка между кърменето и боледуването...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 47 898
Дъщеря ми е кърмена 8 месеца, първата годинааболедуваше доста, после спря
Синът ми още го кърмя, ходи от три месеца, изкара един вирус, за който бяхме в инфекциозна, иначе горе-долу е добре...аз връзка не виждам, всичко е до организъм, при такъв сериозен сблъсък с вируси няма как да не боледува малко повече в началото, спокойно, всичко ще е наред Peace

# 9
  • Мнения: 1 426
Не, няма никаква връзка. Говоря с опита на едно кърмено 8 месеца дете и едно - изобщо не опитало вкуса на майчиното мляко.

# 10
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Не мисля, че има някаква връзка между кърменето и боледуването на детето в яслата.
Peace

# 11
  • Мнения: 664
За мен няма връзка. Детето ми дори не е на ясла, а на бавачка с още 2 деца, първата година се скъса да боледува. Още кърмя.

# 12
  • Мнения: 1 364
Няма връзка. Дъщеря ми не е кърмена, а в яслата не е боледувала често.

# 13
Както вече става ясно никак неможе да се каже, че кърмените деца боледуват по-малко.
Дъщеря ми е кърмена 7 месеца, преди да тръгне на ясла не е имала дори хрема, но за 8 месеца след това -  2 бронхита 2 пневмонии и безброй вирусни инфекции  Crazy
Така че успех.

# 14
  • Oslo
  • Мнения: 659
И двете ми деца са били на АМ още от раждането си - не по мое желание, естествено. Не знам каква е причината, но още от бебета са най здравите деца, които познавам. Не вярвам точно аз да съм майката, която ги е закалявала най - добре или хранила най - здравословно, може би е просто ген?

Общи условия

Активация на акаунт