козметиката на Талодерма - 6

  • 102 740
  • 505
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
Такааааа . Дойде време и аз да пусна нова тема, обаче как ще се справя с тези тагове   newsm78
Дано не се изложа много  Embarassed


 ПЪТЕВОДИТЕЛ НА КОЗМЕТИЧНИЯ СТОПАДЖИЯ  Simple Smile

И така.... отзад напред както следва:


В козметиката на ТАЛОДЕРМА - 5:


стр. 1 - постинг # 19 Описание на видовете крем за ръце
             постинг # 62 Аптеки, които зареждаме в Пловдив
             постинг # 78 Аптеки, които зареждаме в София
стр. 4 - постинг # 82 Информацийка за целулита
стр. 7 - постинг # 129 Описание на маската против акне
стр. 8 - постинг # 156 Избелваща серия
стр. 9 - постинг # 165 Информация за детския SPF 50+
             постинг # 171 Противовъзпалителната диета на проф. Пенев
стр. 17 -постинг # 323 Серията Протекта 





В козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4:

стр. 2 - Описание на Нощен крем за лице Magic from the Antarctic Sea ®
стр. 4 - чайове-смеси на Талодерма - Имунен, при Кашлица, при Простуда, Вечер пред камината Wink
стр. 7 - грижи за различните типове кожи през зимата
стр. 10 - ИЗБЕЛВАЩА СЕРИЯ - Thalloderma ®
стр. 12 - постинг номер #237 - защо Маската за мазна кожа може да се разслои и защо ни люти на очичкитеееее Wink
стр. 13 - постинг номер #243 - обекти, зареждащи Талодерма, около Козхозен пазар, Варна - за любители
стр. 13 - Thalloderma ® - Тоалетен вазелин с конкрет от Роза, Тоалетен вазелин с конкрет от Невен, Тоалетен вазелин с Прополис
стр. 14 - постинг номер #279 - какво можем също да направим в случай на много суха кожа на тялото
стр. 15 - постинг номер #291 - как да си правим маска с хума и етерично масло от Лавандула, кога и защо? Simple Smile
стр. 16 - постинг #301 - пояснения по действието на съставките на Thalloderma ® - Избелващ лосион и Избелващ крем
стр. 18 - как да се оринетираме по-лесно, ако правим изборът измежду продуктите на Талодерма сами ... - малки жокери
стр. 24 - постинг #471 - отново описание на типовете кожи и техните състояния; постинг #473 - текст на листовката на Маска за мазен тип кожа и против акне




В козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3 можете да откриете:

стр. 1 – RL - Околоочен гел с екстракт от Ройбос – коментари
стр. 1 – Статия: “Наносъставките и козметиката: Малки съставки – голям риск.”
стр. 3 – Thalloderma ® Избелващ ТОНИК
стр. 6 – Упътване за употреба на Thalloderma ® - Маска за мазен тип кожа и при акне
стр. 12 – Характеристики на различните типове кожи
+ Характеристики на различните състояния на кожата

стр. 13 – Разликата между RL - Околоочен гел с екстракт от Ройбос и RL – Крем за околоочния контур с Ройбос
стр. 26 – Можем ли да смесваме тоника си с Цитросепт/Биоцитрин?
стр. 26 – Може ли нощният крем за около очи да се използва за цяло лице?
стр. 26 – Как бихме могли да се погрижим за шията и деколтето? (отговор на въпрос)
стр. 32 – Разликата между: Thalloderma ® Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.; Thalloderma ® Дневен крем за мазен и смесен тип кожа и Thalloderma ® Нощен крем за мазен и смесен тип кожа. Wink


В козметиката на ТАЛОДЕРМА - 2 :

стр. 1 - ЦЕЛУЛИТЪТ! Какво представлява, типове целулит, характеристики и процес на образуване
стр. 1 - Крем Magic from the Antarctic Sea ® и повече заANTARCTICINE ®
стр. 2- Лавандуловото масло и ароматерапията
стр. 3 - Маска за мазен тип кожа и при акне - как да я използваме правилно, коментар
стр. 3 - аптеки и обекти в София
стр. 3 - Species balcanica ® - Аромо-билкова възглавничка - Ободряваща
стр. 4 - аптеки и обекти в Ямбол
стр. 4 - повече за ЧУВСТВИТЕЛНАТА кожа
стр. 4 - състав и действие на новите:
RL - крем за околоочния контур с екстракт от Ройбос
RL - крем за ръце с екстракт от Ройбос

стр. 4 - аптеки и обекти в Пловдив
стр. 7- адресите на м-ни Лечител в София
стр. 8 - "нашата" система за борба с врастналите косъмчета
стр. 8 - бар-кодове на продуктите на Талодерма ООД
стр. 10 - аптеки и обекти в Монтана и Кърджали
стр. 11 - био-активните съставки, които към момента влагаме в нашите продукти
стр. 14 - аптеки и обекти в Димитровград
стр. 15 - PROTECTA ® - крем 50+ и крем 50+ KIDS
стр. 16 - PROTECTA ® - 2006, продукти и състав
стр. 18 - аптеки в Балчик
стр. 20 - аптеки в Бургас
стр. 21 - аптеки в Стара Загора
стр. 22 - списък на настоящите ни продукти и техните съставки
стр. 22 - още за крем Магия
стр. 23 - състав и действие на новите:
RL - тоалетно мляко с екстракт от Ройбос
RL - тоник с екстракт от Ройбос
RL - боди лосион с екстракт от Ройбос

стр. 24 - разликата между Крем за крака и напукани пети, Мляко за крака и напукани пети и Еудермол - 10
стр. 27 - аптеки в Благоевград


А в козметиката на ТАЛОДЕРМА можете да откриете:

стр. 5 - обекти, които продават Талодерма в Хасково
стр. 7 - адресите на магазини Лечител в Пловдив
стр. 8 - адрес на м-н Лечител в Русе
стр. 8 - как да направим тест за съвместимост с нашата кожа
стр. 10- аптеки и обекти в Стара Загора
стр. 11 - аптеки и обекти в Габрово
стр. 15 - адрес на м-н Лечител в Плевен
стр. 16 - Розовото масло и аромотерапията
стр. 17 - Здравецовото (Гераниево) масло и аромотерапията
стр. 18 - Характеристики на отделните типове кожа
стр. 19 - Характеристики на различните състояния на кожата


[/quote]

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 13:31 от amadis

# 1
  • Мнения: 630
Ако някой е бил свидетел на близо половин часовите ми творения сигурно е умрял от смях. Нооо - така е. Всяко ново начало е трудно  Whistling
Добре дошли на всички почитатели на Талодерма в новата темичка  Hug
Аз малко ще поработя и ще пробвам да напиша и отговор на запитванията от тема -5, но ако днес не успея - моля, не се сърдете - ще ви отговоря в понеделник   bouquet

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 13:45 от amadis

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!  bouquet
Честито нова темичка!
ЧЕстито и бременелска лентичка  Hug! Лека бременност!  bouquet

Аз имам въпросче. Преди няколко дни мисля прочетох, че препоръчваш на момиче с мазна кожа дневен крем на Клиник, че не лъщи. При мен се получава ефекта на лъщене от крема на Талодерма си мисля да се възползвам от този съвет. Въпроса ми е обаче, нужно ли е и нощния крем да е от тази марка или може да си продължа с Талодерма, понеже от него съм доволна?

Хубав ден!  bouquet

# 3
  • Мнения: 58
аз да си постна въпросчето, пак че съм голям ентусиаст да ползвам Thalloderma - cql den `eta prednite temi Simple Smile
Здравейте!
Предполагам , че доста често си обяснявала за различните комбинации от продуктите на марката за конкретен тип кожа, но бих искала ако можеш да ми препоръчаш пълен комплект от продуктите на THALLODERMA - почистваща серия, дневна и нощна грижа, около очен контур и периодично третиране (маски, серуми).
На 24 години съм, козата ми по принцип клони към смесен тип, но всяко едно измиване и с най щадящите продукти я изсушава.В момента ползван Galenic - Pure пяна за измиване и пак чувствам "опъване" след измиване.Предпочитам измиващи средства пред лосионите за лице.сутрин почиствам само с тоник.Имам склонност към запушване на порите,за това на 2 седмици правя почистване при козметик.Лошото е, че около месечния ми цикъл ме "нападат" 2-3 пъпки, които ми оставят червени петънца за месеци напред ( и като се насъберат повечко лицето ми е в червени петънца, а пъпки няма)   Blush - не ги изстисквам никога ( мажа с Zynerith ).Ако има някакъв дневен или нощен крем за регенерация на кожата след такъв проблем би ми бил от полза.Лосионите, които действат на принципа "да излющим кожата" са ми абсолютно противопоказни - кожата ми става  като пергамент.През деня кожата ми се омазнява, но с пудра сутрин, е контролируемо.
От личните мнения във форума останах с впечатление , че продуктите от серията са доста качествени, за това много ще се радвам ако можеш да ме напътстваш какво точно да предпочета.
Поздрави!!!!! Благодаря предварително!!!!  bouquet

Забравих да добавя, че съм твърд противник на слънчевия загар, тъй че ако дневният ми крем е и слънцезащитен съм най-щастливия човек на света!!!!!  Hug

 Joy  Joy  Joy  Joy

# 4
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА !!!      ИМА ЛИ СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН КРЕМ НА ТАЛОДЕРМА С МНОГО ВИСОК ФАКТОР, КОЙТО ДА Е ТОНИРАН????   МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА АКО МИ ОТГОВОРИТЕ.  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Здравете!Много сте изписали по темата, но никъде не срешнах къде във Варна се продава Талодерма . Пообиколих няколко аптеки и не срешнах нищо от тях. В дрогерията  между Чаталджа и Червения площад има само някой неща, т. е почти нищо.Та питането ми е къде мога да намеря всички продукти на фирмата? Peace

# 6
  • Мнения: 630
Здравейте!  bouquet
Честито нова темичка!
ЧЕстито и бременелска лентичка  Hug! Лека бременност!  bouquet

Аз имам въпросче. Преди няколко дни мисля прочетох, че препоръчваш на момиче с мазна кожа дневен крем на Клиник, че не лъщи. При мен се получава ефекта на лъщене от крема на Талодерма си мисля да се възползвам от този съвет. Въпроса ми е обаче, нужно ли е и нощния крем да е от тази марка или може да си продължа с Талодерма, понеже от него съм доволна?

Хубав ден!  bouquet

Добро утро   bouquet
Само моите понеделници ли са трудни или ме е налегнал тотален мързел  Whistling  Май пак прозвъняването на курса ще почака.

По въпроса - с нощния крем можеш да си продължиш, докато си доволна от ефекта. Не е проблем да комбинираш марките. Кремовете не се нанасят един върху друг / в такива случа при несъвместимост на съставките се получава нещо като пресичане/.
По въпроса за Клиник - най- информирана е Монда от темата за Ягодката. Аз лично не съм ползвала слънцезащитните им продукти, но знам, че имат с висока защита - 25, 40 и нямат ефекта на "лъщене"които се получава, при повечето филтри. Мисля, че са на друга основа. Трябва да очакваш и по-висока цена, но предполагам, че ще го използваш дълго време.

Успешна седмица   bouquet

# 7
  • Мнения: 630
...
На 24 години съм, козата ми по принцип клони към смесен тип, но всяко едно измиване и с най щадящите продукти я изсушава.В момента ползван Galenic - Pure пяна за измиване и пак чувствам "опъване" след измиване.Предпочитам измиващи средства пред лосионите за лице.сутрин почиствам само с тоник.Имам склонност към запушване на порите,за това на 2 седмици правя почистване при козметик.Лошото е, че около месечния ми цикъл ме "нападат" 2-3 пъпки, които ми оставят червени петънца за месеци напред ( и като се насъберат повечко лицето ми е в червени петънца, а пъпки няма)   Blush - не ги изстисквам никога ( мажа с Zynerith ).Ако има някакъв дневен или нощен крем за регенерация на кожата след такъв проблем би ми бил от полза.Лосионите, които действат на принципа "да излющим кожата" са ми абсолютно противопоказни - кожата ми става  като пергамент.През деня кожата ми се омазнява, но с пудра сутрин, е контролируемо.
...
Забравих да добавя, че съм твърд противник на слънчевия загар, тъй че ако дневният ми крем е и слънцезащитен съм най-щастливия човек на света!!!!!  Hug

 Joy  Joy  Joy  Joy

Добро утро     bouquet
Благодаря, че си чела темата и си се информирала предварително  Hug  Като начало ти препоръчвам да спреш, нещата, които ползваш до момента - да пробваме със схемата, която ще ти препоръчам. Ако нещо не съм уцелила или някой продукт не ти пасне - ще правим корекции  Peace

1.Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
2.Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
3.Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е
4.Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
5.PROTECTA ® - сленцезащитен крем с   SPF 50+ KIDS - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 50 мл.
6.Околоочен гел с Ройбос
Активни съставки: екстракт Ройбос, Д-пантенол, вит. Е (в златистите перлички)

А сега и последователността на използване:
Сутрин почистване на лицето с тоалетното мляко и ИЗМИВАНЕ на остатъците с хладка вода. Да не преизсушаваме кожата с измиващи продукти. Следва тонизиране на кожата. Околоочния контур покриваме с гелчето с Ройбос. Активната му съставка  спомага за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки, забавяйки процесите на стареене и оставяйки кожата гладка, жизнена и еластична.
За дневна грижа през този сезон препоръчвам много висока защита, а в твоя случай крема за деца. Той е подходящ и за чувствителна кожа и за тези петна, които остават от пъпките. Ще се наложи да продължиш с пудрата, защото минералния екран в състава му предизвиква "лъщене". Иначе самия крем поддържа водния баланс и успокоява кожата, оказва противовъзпалителен, регенериращ и антиоксидантнен ефект.
Вечер - отново схемата с почистването, околоочния с Ройбос на цялото лице и след попиването му - крема за мазен и смесен тип в ТУБА на Талодерма.
Единичните обриви - третираш с маската, обаче след задължителен тест за чувствителност към съставките. Единичните пъпки може да останат намазани цяла нощ.  Не нанасяй на цялата Т-зона - заради това изтъняване.
Мисля, че това е достатъчно. Съгласна ли си с тази схема?


Слънчев ден      bouquet

# 8
  • Мнения: 630
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА !!!      ИМА ЛИ СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН КРЕМ НА ТАЛОДЕРМА С МНОГО ВИСОК ФАКТОР, КОЙТО ДА Е ТОНИРАН????   МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА АКО МИ ОТГОВОРИТЕ.  bouquet

Привет   bouquet

Нямаме такъв продукт обаче. Като се замисля няма да е лошо да се разработи - 3 в 1 :защита,  стандартна грижа и тониране.

# 9
  • Мнения: 630
Здравете!Много сте изписали по темата, но никъде не срешнах къде във Варна се продава Талодерма . Пообиколих няколко аптеки и не срешнах нищо от тях. В дрогерията  между Чаталджа и Червения площад има само някой неща, т. е почти нищо.Та питането ми е къде мога да намеря всички продукти на фирмата? Peace

Здравей    bouquet

По принцип зареждаме почти всички аптеки в града, но като че ли веригата Марешки е най-пълно заредена с козметиката ни.
Ако имаш конкретно питане за даден продукт - мога да ти пусна справка и да изкарам списък на всички аптеки, коита са го заредили  Peace
Лек ден!

# 10
  • София
  • Мнения: 124
Здравей amadis,
къде  мога да намеря слънцезащитен крем в района на Mall Sofia?
Проверих в Лечител в Халите, но все още нямат.
Благодаря ти!Лек ден

# 11
  • Мнения: 661
препоърчайте ми тоалетно мляко и тоник на талодерма. кожата ми е мазна/смесена.но се чудя тоалетнота мляко за такава ли кожа трябва да е, след като го ползвам само за почистване на грима от очите.

# 12
  • Мнения: 58
Amadis, благодаря!
Днес смятам веднага да потърся препоръчаните ми продукти и започвам по схемат.  Joy
Непременно ще пиша за резултата... Надявам се сполучлив.   bouquet

# 13
  • Мнения: 12 624
Здравей, amadis
Можеш ли да ми кажеш каква приблизително е цената на детското слънцезащитно мляко и къде в Габрово може да се намери?
Благодаря предварително

# 14
  • Мнения: 58
Amadis,
забравих да попитам подходяща ли е за мен маската хума+масло от гроздови семки+лавандулово масло?
3 вечери подред си я правя и мислех да спазя схемата 1 седмица - всяка вечер, след това 2 до 3 пъти седмично, препоръчана на едно друго момиче във форума с подобно описание на типа кожа.Но ако съм сгрешила и рискувам да си преизсуша кожата , моля те кажи ми.
И дали е подходящо веднъж седмично да правя маслена баня пак с масло ос гр.семки+лавандула.  newsm78
  bouquet 
Каквото кажеш, слушам и изпълнявам.....      Peace     

Общи условия

Активация на акаунт