Вънка страшна жега стана,ала бебо е добре в НОЕМВРИЙСКАТА си мама:)))

  • 12 231
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 437
scorpia аз не разбрах от двата ти поста точно какво не ти е пуснала лекарката? В дадения линк е написано какво се поема. Токсоплазмоза, рубеола и т.н. не се поемат от ЗК.

Преглед с ехограф се полага само 2 пъти през бременността и явно е доста раничко за втори преглед, който е и преглед на органите на бебето. Първият е за да се види има ли бременност.

Ако искаш да се преглеждаш по което време прецениш си цакаш...това е положението. И аз съм така. Плащам си за всичко, което не се поема от ЗК.

Имаш право на консултация всеки месец, за което те попълват документ.

ПП. Любезните лелки от лабораторията казаха ли ти, че ЗК тази година поема безплатно изследване за рубеола без да е необходимо направление от лекарката?

# 301
  • Варна
  • Мнения: 208
И аз съм за:


"В ноемврийското коремче има мъничко човече - рита, скача и се радва, то на мама се обажда!"

# 302
  • Мнения: 1 546
ЕЕ, изрових го:
Радостта ни стана още по-голяма - бебо ритка в ноемврийската си мама

Това е предложение на Мишунка и много ми хареса.
А относно изследванията, на мен в ТЪрново и токсоплазмозата ми я пуснаха през касата.Обаче за рубеола май не са ми правили... newsm78

# 303
  • Мнения: 3 205
scorpia аз не разбрах от двата ти поста точно какво не ти е пуснала лекарката? В дадения линк е написано какво се поема. Токсоплазмоза, рубеола и т.н. не се поемат от ЗК.


Сигурна ли си? На мен с Иво ми ги правиха по ЗК, не беше толкова отдавна  newsm78 Но пък беше в Пловдив. За съжаление сега всички изследвания  са ми платени, та нямам прясна информация.

Оффф, трябва да се обадя да си запазя час за другата седмица. И малкия трябва да изведа, а май ще вали.

# 304
  • Плевен
  • Мнения: 238
И на мен ми харесва заглавието на Mishunka

# 305
  • Мнения: 1 546
scorpia аз не разбрах от двата ти поста точно какво не ти е пуснала лекарката? В дадения линк е написано какво се поема. Токсоплазмоза, рубеола и т.н. не се поемат от ЗК.


Сигурна ли си? На мен с Иво ми ги правиха по ЗК, не беше толкова отдавна  newsm78 Но пък беше в Пловдив. За съжаление сега всички изследвания  са ми платени, та нямам прясна информация.

Оффф, трябва да се обадя да си запазя час за другата седмица. И малкия трябва да изведа, а май ще вали.
Юлче, сега видях в подписа ти линкчето със снимките и...голям сладур имаш,бееееее! Heart Eyes Heart EyesПу-пу!

# 306
  • Мнения: 112
zvezdy
Изчисти си някой от съобщенията, че не мога да ти пратя нищо на лични Confused

Весела вечер на всички ви! от мен чао и до утреееееееееее   bouquet

# 307
  • Мнения: 3 065
scorpia аз не разбрах от двата ти поста точно какво не ти е пуснала лекарката? В дадения линк е написано какво се поема. Токсоплазмоза, рубеола и т.н. не се поемат от ЗК.

Преглед с ехограф се полага само 2 пъти през бременността и явно е доста раничко за втори преглед, който е и преглед на органите на бебето. Първият е за да се види има ли бременност.

Ако искаш да се преглеждаш по което време прецениш си цакаш...това е положението. И аз съм така. Плащам си за всичко, което не се поема от ЗК.

Имаш право на консултация всеки месец, за което те попълват документ.

ПП. Любезните лелки от лабораторията казаха ли ти, че ЗК тази година поема безплатно изследване за рубеола без да е необходимо направление от лекарката?

ами не ми е правила нито едно от посочените:
кръвна група + Rh
-цитонамазка за рак на шииката
-сифилис, хепатит, СПИН, рубеола
-микробиологично изследване на влагалищен секрет
-токсоплазмоза
-хламидия
-цитомегаловирус
-рубеола

обясни ми кои се поемат от касата, но ми отказа да ги правим сега и ме прати само с едно листче в лабораторията за изследване на кръвната група и на него написа "за платено изследване".. в лабораторията обаче ми обясниха, че тя трябва да ми даде талотн за безплатно изследване!

# 308
  • Мнения: 62
не съм влизала цяла седмица а вие сте изписали цялата тема.  Laughing
ние с бебчо сме добре.хапваме много по малко защото ми е задушно и не ми се яде.а малкия рита ли рита вече.голям кеф.а таткото как се кефи като му кажа че малкия ме рита по цял ден.
от няколко дни ме притеснява нещо.корема ми е станал много твърд,а знам че това се случва чак към 8-9 месец.аз имам чувството че съм глътнала камък.на някоя от вас да и се е случвало. 

# 309
  • Мнения: 62
моята братовчедка роди тази седмица във втора градска.ще я изпишат в събота и ще ви дам свежо инфо как е там.чувала съм че има имат добри специалисти

# 310
  • Мнения: 62
няма ли да пускаме вече новата тема.как така тази не са я заключили още?

# 311
  • София
  • Мнения: 2 437
scorpia аз не разбрах от двата ти поста точно какво не ти е пуснала лекарката? В дадения линк е написано какво се поема. Токсоплазмоза, рубеола и т.н. не се поемат от ЗК.

Преглед с ехограф се полага само 2 пъти през бременността и явно е доста раничко за втори преглед, който е и преглед на органите на бебето. Първият е за да се види има ли бременност.

Ако искаш да се преглеждаш по което време прецениш си цакаш...това е положението. И аз съм така. Плащам си за всичко, което не се поема от ЗК.

Имаш право на консултация всеки месец, за което те попълват документ.

ПП. Любезните лелки от лабораторията казаха ли ти, че ЗК тази година поема безплатно изследване за рубеола без да е необходимо направление от лекарката?

ами не ми е правила нито едно от посочените:
кръвна група + Rh
-цитонамазка за рак на шииката
-сифилис, хепатит, СПИН, рубеола
-микробиологично изследване на влагалищен секрет
-токсоплазмоза
-хламидия
-цитомегаловирус
-рубеола

обясни ми кои се поемат от касата, но ми отказа да ги правим сега и ме прати само с едно листче в лабораторията за изследване на кръвната група и на него написа "за платено изследване".. в лабораторията обаче ми обясниха, че тя трябва да ми даде талотн за безплатно изследване!

Ами сменяй я тогава! Баси! С миналата бременност така ми пестяха изследвания и после явно ги даваха на свои хора. Караха ме да се подписвам на празен талон за преглед. Пък после те може да са си дописвали, че са ми пускани изследвания.
Изроди, брее...с бременните злоупотребяват!
Този път съм си разпечатала тази таблица от сайта и си ходя с нея...да имат късмет да ми кажат, че не ми се полага.
Колкото до токсоплазмозата, възможно е да могат да издават направление за това изследване, но то не е към програма "майчино здравеопазване". Така, както могат да дават за хирург, мамолог и т.н.
Рубеолата ми предложиха от лабораторията да ми го направят. Безплатно. без направление. От тях го разбрах и после казах на лекарката, та и тя го потвърди. Само за тази година било.

# 312
  • София
  • Мнения: 2 437
Мами, ще пусна НОВА ТЕМА, дано Дес не се разсърди, но се опасявам, че ще ни заключат съвсем скоро.

Общи условия

Активация на акаунт