Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

Как бихте предпочели да родите?

Опции:

• Варна
Здравейте, гинекологът ми препоръча секцио, тъй като при нормално раждане понякога (или винаги не разбрах - на мен  ми е за първи път) настъпват промени у жената. С цел да се избегнат промените ми предложи секцио! Вие какво мислите?

# 1
  • софия
Промени?!?!  newsm78

# 2
  • в Надежда-та
Какви са тези промени? Shocked

# 3
  • на изток от рая
Какви промени настъпват,пита ли го?А след секцио, не настъпват ли друг вид промени?Спомена ли гинеколога ти медицински причини за секцио?

# 4
  • под звездите
Здравейте, гинекологът ми препоръча секцио, тъй като при нормално раждане понякога (или винаги не разбрах - на мен  ми е за първи път) настъпват промени у жената. С цел да се избегнат промените ми предложи секцио! Вие какво мислите?
ooooh!

# 5
Вагинално с две ръце Peace

# 6
  • Willebroek, Belgium
боже докъде стигат тези доктори с глупостите си #Crazyкакви са тези промени Crazy
секцио се прави само когато е наложащо или има сериозна при4ина, а не заради някакви си промени.кажи на доктора си да ти обясни за какво става въпрос
аз по принцип съм за вагиналното,но при мен се наложи секцио.

# 7
  • в Надежда-та
 Да ikoseva , явно никой тук не е чувал и не знае за такива промени. Я попитай и сподели. И на мен ми предстои раждане, но лекарката ми нищо подобно не е споделила.

# 8
  • Варна
Говори за промените в следствие на вътрешни или външни разкъсвания, както и самото разширяване което е обратим процес, но не до първоначалното състояние. Главната причина за препоръката е, че  ми е за първи път, а съм на 28 год.

# 9
  • София
 newsm78.И какви са тези промени?Не забелязвам някакви промени по себе си от раждането.Виж,от кърменето има малко,но незначителни Mr. Green
И 28 години,според този доктор,са възраст,в която предпоръчва секцио?Защо?Моите приятелки по на 33-34 родиха нормално,без "промени'
Виж,ако ти си искаш секцио сама,това е друг въпрос Laughing

# 10
боже докъде стигат тези доктори с глупостите си #Crazyкакви са тези промени Crazy
секцио се прави само когато е наложащо или има сериозна при4ина, а не заради някакви си промени.кажи на доктора си да ти обясни за какво става въпрос

И аз така мисля!

За съжаление, имам неприятното чувство, че този лекар си проси допълнителни пари! Вагиналното раждане е естественият начин на раждане. Вярно, че е болезнено, но пък секциото си е сериозна коремна операция. Възстановяването не е толкова лесно, колкото след нормалното раждане.
Моят избор винаги е бил нормално раждане и не съм съжалявала. Дори и последния път, когато раждах на цели 34 години. Приятелката ми роди за първи път на 32 г. - без никакъв проблвм. Горе главата, момиче, какво като си на 28 г.
Секциото трябва да се избира, само ако има сериозни медицински показания за него.
Потърси съвет и от друг лекар. Задължително!
Каквото и да избереш - успех, леко раждане и здраво бебенце накрая.
  bouquet

# 11
  • Сау Пауло, Бразилия
Аз предпо4итам и ще правя секцио. И на мен ми е първо раждане и не искам вагинално  Naughty

# 12
  • София
Аз родих нормално на 31г., въпреки че ми препоръчваха секцио поради висок диоптер. Сега може би ще раждам със секцио, но пак заради диоптера и защото между ражданията има само година. Иначе е масова практика да се препоръчва секцио за да се вземат повече пари. Потърси и други съвети и ако иаш медицински индикации- тесен таз, диоптер, някакви заболявания, тогава секцио.

# 13
  • Милано/Варна
Аз съм раждала със секцио и съм абсолютно ПРОТИВ това раждане - отвратително нещо, да не говорим след операцията, уж бързо, ама не съвсем, е възстановяването и си е коремна операция. Кураж и давай за нормалното раждане, доводите на този доктор ми се струват доста нелепи!

# 14
  • София
За възрастта - не виждам какво ти е. Кръстницата ми роди за първи път на 32 години и си роди нормално. Не виждам на 28 години какво ти има.
А пък за секциото нищо хубаво не мога да кажа. Ако имам избор втория път - никога няма да предпочета секцио. Аз и сега не исках, обаче се наложи. Секцио се прави само ако е наложително. Възстановяването след това е ужас, а 24-те часа в реанимация са най-дългите 24 часа на света. Боли, схащаш се, не можеш да помръднеш. Абе като инвалид си просто. На никой не го препоръчвам.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт