За и против секцио и вагинално раждане

  • 9 926
  • 83
  •   1
Отговори

Анкета

Как бихте предпочели да родите?

Опции:

  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, гинекологът ми препоръча секцио, тъй като при нормално раждане понякога (или винаги не разбрах - на мен  ми е за първи път) настъпват промени у жената. С цел да се избегнат промените ми предложи секцио! Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 388
Промени?!?!  newsm78

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какви са тези промени? Shocked

# 3
  • Мнения: 865
Какви промени настъпват,пита ли го?А след секцио, не настъпват ли друг вид промени?Спомена ли гинеколога ти медицински причини за секцио?

# 4
  • Мнения: 3 456
Здравейте, гинекологът ми препоръча секцио, тъй като при нормално раждане понякога (или винаги не разбрах - на мен  ми е за първи път) настъпват промени у жената. С цел да се избегнат промените ми предложи секцио! Вие какво мислите?
ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 015
Вагинално с две ръце Peace

# 6
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
боже докъде стигат тези доктори с глупостите си #Crazyкакви са тези промени Crazy
секцио се прави само когато е наложащо или има сериозна при4ина, а не заради някакви си промени.кажи на доктора си да ти обясни за какво става въпрос
аз по принцип съм за вагиналното,но при мен се наложи секцио.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Да ikoseva , явно никой тук не е чувал и не знае за такива промени. Я попитай и сподели. И на мен ми предстои раждане, но лекарката ми нищо подобно не е споделила.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Говори за промените в следствие на вътрешни или външни разкъсвания, както и самото разширяване което е обратим процес, но не до първоначалното състояние. Главната причина за препоръката е, че  ми е за първи път, а съм на 28 год.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
 newsm78.И какви са тези промени?Не забелязвам някакви промени по себе си от раждането.Виж,от кърменето има малко,но незначителни Mr. Green
И 28 години,според този доктор,са възраст,в която предпоръчва секцио?Защо?Моите приятелки по на 33-34 родиха нормално,без "промени'
Виж,ако ти си искаш секцио сама,това е друг въпрос Laughing

# 10
  • Мнения: 2 022
боже докъде стигат тези доктори с глупостите си #Crazyкакви са тези промени Crazy
секцио се прави само когато е наложащо или има сериозна при4ина, а не заради някакви си промени.кажи на доктора си да ти обясни за какво става въпрос

И аз така мисля!

За съжаление, имам неприятното чувство, че този лекар си проси допълнителни пари! Вагиналното раждане е естественият начин на раждане. Вярно, че е болезнено, но пък секциото си е сериозна коремна операция. Възстановяването не е толкова лесно, колкото след нормалното раждане.
Моят избор винаги е бил нормално раждане и не съм съжалявала. Дори и последния път, когато раждах на цели 34 години. Приятелката ми роди за първи път на 32 г. - без никакъв проблвм. Горе главата, момиче, какво като си на 28 г.
Секциото трябва да се избира, само ако има сериозни медицински показания за него.
Потърси съвет и от друг лекар. Задължително!
Каквото и да избереш - успех, леко раждане и здраво бебенце накрая.
  bouquet

# 11
  • Мнения: 205
Аз предпо4итам и ще правя секцио. И на мен ми е първо раждане и не искам вагинално  Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз родих нормално на 31г., въпреки че ми препоръчваха секцио поради висок диоптер. Сега може би ще раждам със секцио, но пак заради диоптера и защото между ражданията има само година. Иначе е масова практика да се препоръчва секцио за да се вземат повече пари. Потърси и други съвети и ако иаш медицински индикации- тесен таз, диоптер, някакви заболявания, тогава секцио.

# 13
  • Мнения: 1 467
Аз съм раждала със секцио и съм абсолютно ПРОТИВ това раждане - отвратително нещо, да не говорим след операцията, уж бързо, ама не съвсем, е възстановяването и си е коремна операция. Кураж и давай за нормалното раждане, доводите на този доктор ми се струват доста нелепи!

# 14
  • Мнения: 9 050
За възрастта - не виждам какво ти е. Кръстницата ми роди за първи път на 32 години и си роди нормално. Не виждам на 28 години какво ти има.
А пък за секциото нищо хубаво не мога да кажа. Ако имам избор втория път - никога няма да предпочета секцио. Аз и сега не исках, обаче се наложи. Секцио се прави само ако е наложително. Възстановяването след това е ужас, а 24-те часа в реанимация са най-дългите 24 часа на света. Боли, схащаш се, не можеш да помръднеш. Абе като инвалид си просто. На никой не го препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт