" Sapore di Sale " или Ваканционни мами в Италия - 57

  • 12 982
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 57 на темичката мами в Италия!


Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ

Friuli Venezia Giulia:                                                 Piemonte:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste                   Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
piccola (КАЛИНКА) - Trieste                  Lindita (ДАНИЕЛА) -Torino
AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                     
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forli                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di Sopra
svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                               
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                           Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                        Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49,
Част 50, Част 51, Част 52,Част 53,Част 54  Част 55,Част 56

# 1
  • Мнения: 5 475
 Wink И веднага поздравявам всички:

http://www.youtube.com/watch?v=YtA9vsN2QbA

Sapore di sale 
sapore di mare 
che hai sulla pelle 
che hai sulle labbra 
quando esci dall'acqua 
e ti vieni a sdraiare 
vicino a me vicino a me 

# 2
  • Мнения: 764
Мммм,grazie  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 475
От мен,чао на всички и весел уикенд. Hug  bouquet

Дано се оправи времето при нас! Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 750
Мерси Гери и на теб хубав уикенд.Поздрави на Масимо  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 462
Пу четвърта......

# 6
  • Мнения: 1 100
Хоп и аз малко, колкото да ви пожелая хубав уикенд Hug

Ники, аааа мом4енцето ти да си седи на топли4ко, рано му е оЩе, добре 4е вси4ко е наред и ве4е си си у дома Grinning  Wink

Приятна по4ивка на вси4ки и топли, слън4еви дни Sunglasses

До скоро
  bouquet

# 7
  • Мнения: 232
Здравейте,красавици!
Благодаря за посрещането  bouquetАз все се каня да пиша,но като вляза и докато  изчета всичко написано за да се включа и ...времето свыршило-много пишете LaughingИ така до следващия пыт.
При нас най-сетне грейна слынце-направо ви завиждах за горещините и се чудех,какво толкова недоволствате: ех-30-35С-вырхыт Joy!
Забавни сыбота и неделя на всички!

# 8
  • Мнения: 3 425
Добро утро;)

Гери,благодаря!Ти ще се прибираш таз година така ли?Кога?

Ник,браво,че е минало всичко ок!И не се ядосвай толкоз...понякога особено в последните седмици е добре да сме под монитораджо,та макар и с ден-два престой в болницата....нямаш друга работа сега...гледай да си спокойна и отпочинала  Peace

Нероли,бъбривки сме тук  Mr. Green

При нас времето е супер  Peace и от таз сутрин откриваме плажа пред нас  Mr. Green

Весел уикенд;)



# 9
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ден и от мен. Аз май се включвам най-много през уикенда, когато ви няма Sad
Добре дошли на новите и на новозавърналите се, които може и да не ме познават, но и това ще стане с времето.
Бимба, мила, весели месеци в София! Да се дивертираш, ама ще ме свършат тук с тая дума- все дивертити та дивертити.
Или пък, органидзаре, за сумати ти елементарни неща- органидзати! Joy
И ние сме в очакване на пътуването на 9.07 и почвам да се подготвям.
Да ви се похваля, тук ще откриват Лидл, на 5 минути от нас и ще мога да се включвам когато си говорите за оферти и продукти.
Относно пастата фило, аз я купувах гръцка за 6,50 евро 500 грама от един снобски магазин, но го затвориха нещо, после имах от Бг, но сега намерихме в палермитанския Аушан, та исках да спомена на мацките де търсят кори да проверят там, 250 гр. френски, струват 2 евро без 2-3 чентезими Wink, а сирене като бг има краве пак в Аушан за 5-6 еври килото Маури и също 11 евро КАдемартори, нашенското сирене тук го водят с името КУАРТИРОЛО ЛОМБАРДО и прилича на Дунавията.
Бреее, много съм силна с манджите, а? А в понеделник съм на диетолог-РЕШИХ се, хора! Сега доизяждам гелати от фризера и други неща като за последно Joy
Лек ден и весело плажуване на можещите да показват финни телеса!
Лени, май имаш гости от Бг- дивертирайте се! Laughing Hug

# 10
  • Мнения: 2 617
Мили, много ти благодаря за информацията! Ще се органидзирам и аз и ще потърся, за да мога после да се дивертирам с баницата  Hug
Междувременно, вече сси поръчах да ми донесат от Сърбия (когато си ходят в отпуска  Tired).
Както гледам, това лято ще сме единици тук, докато останалите ще се дивертирате по родните места  Tired
Ники, много се ядосах на това, което ти се е случило, защото е ужасно гадно така.  Naughty Слава Богу, че не е било нищо сериозно, но пък е безсмислено да те държат така  Naughty

# 11
  • Мнения: 5 475
Да се разпиша за кратко! Wink

По повод корите за баница,днес намерих в Карефур паста фило на Буитони ,ще пробвам да направя баница с нея и
ще докладвам за разултата. Peace



 А ето нещо любопитно за нашите бременелки

Устройство определя точната дата на раждането

Разработено е устройство, което може да определи точната дата на раждането две седмици преди него.
Компанията производител Inverness, която представи своята нова разработка на конференция в Глазгоу, се надява да привлече международното внимание.
Устройството, наречено Polo, се базира на разпознаването на електрически сигнали от матката, с чиято помощ предсказва началото на раждането за период от две седмици преди него.
Според създателите този уред ще позволи на жените точно да определят датата на раждане.
Уредът вече е апробиран на 60 жени, но все още не се използва масово в медицинската практика.
Мениджърът на компанията-производител Джон Гилмор смята, че устройството е способно да икономиса огромно количество средства в системата на здравеопазването и да предпази жените от преждевременно отиване за раждане в болничните заведения.
Устройството работи с помощта на два електрода, които се поставят върху корема на жената, за да преброяват електрическия сигнал от предната стена на матката, а компютърният анализ позволява да се определи точната дата на раждане.
Компанията се надява да получи допълнително финансиране и да пусне в продажба портативен модел, който да може да се използва извън болниците, съобщава Би Би Си.

http://yellow.bg/?act=curious&news_id=107140

Калче,ако  не ми мине котка път ще сме в Бг от 8 до 26 юли. Wink

 хайде от мен слънчева събота!  Hug

# 12
  • Мнения: 764
Гери,това с Буитони_то е супер,бързо да докладваш PeaceАз все още имам 4 пакета кори във фризера,но свършат ли да не бера кахъри....А и това мъкнене по на 15 пакета от БГ си е напражо ужас/могат да се донесат 3-4 бутилки гроздова в пове4е примерно Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 804
Привет и от мен !
За днес го даваха да вали при нас , но само излъгаха .
Утре обаче ако е хубаво времето сме на плаж .
Ники , не се ядосвай както ти е писала Кала , почивай докато можеш .
Добре дошла на Нероли !  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 417
Здравейте, мами италианки! Wink
Имам нужда от малко инфо относно шопинга /летните разпродажби/ в Милано.
От друг форум разбрах, че таз годишните разпродажби ще започнат от 7/ 07 - дали е така,  понеже аз си купила билет точно за тогава, защото имам нюх Wink. Имам намерение да отида в неделя и до Fox Town - как да стигна от Милано до там? А за този аутлет Serravalle може ли да ми дадете някакво инфо, къде се намира, струва ли си да ходя там, ако ходя до Фокс?
Благодаря Ви предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт