Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 908
  • 319
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 946
Момичета страхотни торти!И аз мислех да направя някаква за рд на малкия,но пустата му и болница ми обърка всички планове и се наложи да поръчам.Наистина трябва да отворите сладкарница БГ МАММА    bouquet

# 46
  • Мнения: 6 243
А с кое става по-вкусно - марципан Варна или тези бонбони?
Там вече е въпрос на предпочитания.На мен и двете ми харесват, но с маршмелоуз сякаш е по-сладко. Но пък е по-добро за моделиране на фигурки, защото е по-фино. Според мен трябва да пробваш и двете ида прецениш кое ти допада повече.

# 47
  • Мнения: 491
А с кое става по-вкусно - марципан Варна или тези бонбони?
За мен лично марципан Варна е най-вкусен, след това подреждам машмерлоуза, и накрая моделиращите маси.

# 48
  • Мнения: 243
Искам да  попитам: Може ли да се направи трансфер върху моделираща маса, или трябва да е само върху крем newsm78

# 49
  • Мнения: 972
Porsha - само да уточня трансфера се прави с крем или шоколад, а не върху.
По въпроса - може да се прави трансфер върху моделиращата маса. Като се рисува директно само с боички разтворени в спирт (аз ги разтворих във водка)  Peace
А за да си прекопираш рисунката върху моделиращата маса - прерисуваш я на оризова хартия (хартия за печене) с мек молив В6. След това обръщаш рисунката с нарисуваното с молива към масата и пак повтаряш контурите. По този начин молива се отпечатва върху масата, след което почваш да рисуваш. Изчакваш да изсъхне моделиращата маса и можеш да я слагаш върху тортата.

# 50
  • Мнения: 243
Wel, благодаря. Аз си мислех, дали готовата шоколадова плочка мога да я пренеса върху мод. маса. Явно - не! Идеята за рисуване върху масата ми хареса. Благодаря ти!

# 51
  • Мнения: 1 341
момичета, страхотни неща сте направили. Направо Ви завиждам на уменията

# 52
  • Мнения: 972
Porsha - няма проблем да сложиш шоколадов трансфер върху моделиращата маса. Но според мен е излишно  newsm78 или шоколада или моделиращата маса. Това си е мое мнение  Peace

# 53
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
От тортичката която правих ми остана малко марципан Варна  и направих това на детето да се радва , че е фен на Франклин  Laughing Laughing На някой може и да му е от полза , но е правено много на бързо и с две дечица на главата ми  Mr. Green
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=141780&photo=3

# 54
  • Мнения: 1 698
Днес никой не е писал, личи си, че е началото на седмицата Joy.
Франклин е много готин Wink

# 55
  • Мнения: 349
направих това на детето да се радва , че е фен на Франклин  Laughing Laughing  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=141780&photo=3
Зечова,
убедена съм, че детенце се е радвало много и въобще не личи, че си имала "помощници" smile3501

# 56
  • Мнения: 22 867
Зечова си е майсторка!  chef Забелязала съм, че каквото прави, все и се получава! smile3501

Много симпатично Франклинче! Grinning

# 57
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
А , вие сега ще ме засрамите  Embarassed Embarassed ,не съм толкова добра кулинарка ,а на теб labrex ти се възхищавам на ентусиазма с който приготвяш всичко  Hug
Вчера се опитах да правя трансфер за проба с шоколад ,но нещо не се получи  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 698
И аз веднъж съм пробвала трансфер, но и на мен не ми се получи. Остана си върху джоба, без да успея да го отделя, но не се и втвърди достатъчно, а някак стоеше като нуга /или по-скоро като гел, е**ти и сравнението, ама дано ме разберете/. Сега съм си купила от халите шоколад за глазура специален и се надявам да ми е по-лесно с него.

# 59
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
mimes , и при мен се получи същото нещо като гел ........... наложи се да го сложа във фризера  за да замръзне и да мога да го отлепя , но контурите отдолу стояха като размазани и освен това самия контур ми ставаше дебел изобщо много се изложих , добре че беше само за проба та не беше за торта

Общи условия

Активация на акаунт