Столчетата за кола = свалящата се седалка на количката

  • 1 878
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Дали е възможно някак да се накарат вносителите на колички да напишат в упътването си, че свалящата се седалка на количкита не е еквивалентна на столче (кошница) за кола и не може да се използва за тази цел? Всъщност всеки може да си ги ползва както иска, но да пишат, че не дават необходината защита на децата. И на портбебетата същото. Може би, чрез Комисията за защита на потребителите? Или черз КАТ?! Знам ли и аз.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 847
Много си права,и аз съм мислила по този въпрос неведнъж.Доста мои познати ползват количките си с тази цел,без коша на количката да е пригоден за стол.

# 2
  • Мнения: 5 255
... свалящата се седалка на количкита не е еквивалентна на столче (кошница) за кола и не може да се използва за тази цел? ...
Кое имаш предвид  newsm78 не ми стана ясно. Може ли снимки.
Аз съм ползвала това , което е съвместимо с тази количка

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
mam@ за друго става дума. Твоето е кошница съвместима с количката. Обикновено комбинираните колички могат да се разглабят, седалката се маха от рамата и рамата се сгъва отделно. Тази седалка е опасно да се ползва като столче за кола.

# 4
  • Мнения: 1 640
Има предвид количките със свалящ се кош/например Чиполино Бевърли или Мони Александра-маха се целият кош/седалка,облегалка/,повдига се облегалката и се поставя в колата.Прилича на стол.Някои го ползват и вместо стол за хранене вкъщи.

# 5
  • Мнения: 5 255
Разбрах ooooh!

# 6
  • Мнения: 7 640
тука опира до интелект на родителите, да не се обиди сега някой.
Щом не пише, че е стол за кола, а го ползват за такъв, едва ли, ако пише, че не е, ще спрат Sunglasses

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
PolarFox ми.... то.... ОК де, поне КАТ като тръгнат да проверяват за столчета за кола....... Някой ден, някога си, нищо, че закона е приет никой не проверява.... И ако е ясно казано, че количката не е столче за кола, евентуалната глоба би накарала повече родители да ползват столче. Защото знаете ли на мен кой ми е най-големия страх като шофьор - да блъсна някоя кола отзад с ниска скорост и детето което виси между двете седалки да се пребие отпред в стъклото. За този ужас трябват не повече от 60км/ч. ВСЕКИ ден виждам родители, които се качват в колата, слагат си колани заради глобите, а детето им щъка като свободен електрон на задната седалка. А на мен отстрани ми изстива сърцето. Защото при евентуална катастрофа с ниска скорост ще съм убила човек, дете, а ако детето е в столче ще бъдат само смачкани ламарини. За катастрофите с голяма скорост ни столче, ни нищо помага, но за тези с ниска скорост, например с 50-60км/ч в града.........
Аз карам много - хиляда-две хиляди километра на месец и моето дете НИКОГА не пътува без кошница. Не заради глобите, а заради него. Но явно някои хора само глобите ги стряскат.

# 8
  • Мнения: 2 152
тука опира до интелект на родителите, да не се обиди сега някой.
Щом не пише, че е стол за кола, а го ползват за такъв, едва ли, ако пише, че не е, ще спрат Sunglasses
така е и щом сигурността на детето им не е на първо място, незнам какво да кажа ooooh!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Глоби! Яки глоби! 500-1000лв! Малко са им даже, за едно столче за 60-70лв или втора ръка за 20-30 да си рискуват живота на детето! И ако кажат, че нямат пари - който няма пари не кара кола. 70лв няма и един резервоар бензин!  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 7 640
Янтра, със всичко тук написано от теб съм съгласна Peace

Законът за столчетата в сила ли е вече?

# 11
  • Мнения: 5 255
Законът за столчетата в сила ли е вече?
ДА  Peace Трябва да потърся за да ти пусна линк  Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
В сила е от НГ. Досеге не са проверявали мен или някой от познатите ми #Cussing out Искам да спират, да проверяват, да глобяват пък ако ще и пършивата глоба от 20лв да е.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 847
И аз искам да спират и да проверяватама не-никой  мой познат не е бил проверяванмакар и да е бил спиран.Да не говорим за гледкатакоято често виждам-детето с мама на предната седалка.Не мога да си го обясня.Млади хорав лъскави луксозни коли или джиповеа детето се вози отпред...не че едното има връзка с друготоама се чудя защо полицаите не направят една акция по този повод.

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Съгласна съм с всичко написано до тук, мнението си съм го писала много пъти.
НО мисля, че ЗДП с промените за столчетата още не е обнародван и в сила - приет е само на първо четене, отлежава си в НС. Ето линкове към ЗДП и към ЗИД на ЗДП - на второто си пише ПРОЕКТ Peace За това може би не са тръгнали на хайки полицаите.

Вижте колко законопроекта за изменение и допълнение на ЗДП има в НС в момента:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … Bills&gid=172 Thinking

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 09:53 от ЕлиTo

Общи условия

Активация на акаунт