Пъпчици по дупето?

  • 15 359
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Мами, моля ви кажете дали и на вас ви се е случвало и как се оправихте? От 1-2 седмици имаме обрив по дупето, по скоро по областта на срамните устнички, и малко по навътре към сгъвките на краката. В началото бяха много ситни, червени пъпчици, които се разпространяват почти до дупето, че даже има и там където бузките се събират Sad  Водих я на лекар, казаха ми, че било от акото, кожната пък ми изписа един крем на  Avene - Cicalfate. Мазах, ефект 0. Педиатърката ми каза да намажа с антибиотичен крем, имам Гентамицин, но и той не помогна. С какво ли не мазах, накрая ми дойде акъла да намажа с цинков крем само, изчистиха се обривите за 2 дни. Но от вчера пак е с обрив, този път пъпките са по - големи и с бял връх. Дали е от памперса или кърпичките? Направо в чудо съм се видяла с тая нейна кожа, има толкова много кремове, понеже е с АД Sad но тези кремове не помагат за дупето Sad Моля споделете опит, благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 015
Може и да е от памперсите.Оставяй я по често без памперс и редовно мий дупето.Иначе при нас този крем с цинк помага много.Но и ние се обриваме, та все пак е топло и ако стои и 5мин с пълнежа е достатъчен, за нов обрив.

# 2
  • Мнения: 4 668
Скоро на моя приятелка и се случи нещо подобно - 3 - 4 седмици една камара лекари , дерматолози и т.н. се надпреварваха да слагат диагнози  Confused Даде над 100 лв. за кремове ... то не беше дерматит някакъв , то не беше от пелените ...
Накрая се оказа , че има гъбички / случва се при бебчовците , след подсичане , от разстройство и т.н. / и се оправи с един прост Клотримазол за 3 лв.
Не знам при теб дали е същото , но много прилича по описанията ти .
Кремовете за АД в случая са противопоказни - тяхната цел е овлажняване , а ако има гъбично инфекция , овлажняването и дава благоприятна среда за развитие .

# 3
  • Мнения: 3 069
След  миене (без сапун  за известно време) я оставяй  по голо дупе.Махни мокрите кърпички, може и от тях да идва това раздразнение.
При нас помага много Дефламол и Дактакорт.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
откакто времето се позатопли и на нас ни излизат такива пъпчици по дупето и гънките.Според мен е защото памперса запарва.Оставям я поне 2 пъти на ден да порита по голо дупе и мажа с крем с цинк и лайка.Минават,обаче на следващата дълга разходка в горещината дупата пак се обрива.Споре мен,няма спасение в жегите.Поне не дава вид да й е некомфортно.а и пъпчиците ни май са по-лек вариант от което ти описваш.

# 5
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
при нас помага Боровия вазелин,имаме много чувствителна кожа и само с това се спасяваме newsm30 newsm30 newsm30

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При Тери рекорда беше месец и половина.Мазах с доста кремчета/без АБ/,правихме бани и в крайна сметка така и не разбрах от какво и минаха.Последните дни беше с Бочко Thinking

# 7
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мами, моля ви кажете дали и на вас ви се е случвало и как се оправихте? От 1-2 седмици имаме обрив по дупето, по скоро по областта на срамните устнички, и малко по навътре към сгъвките на краката. В началото бяха много ситни, червени пъпчици, които се разпространяват почти до дупето, че даже има и там където бузките се събират Sad  Водих я на лекар, казаха ми, че било от акото, кожната пък ми изписа един крем на  Avene - Cicalfate. Мазах, ефект 0. Педиатърката ми каза да намажа с антибиотичен крем, имам Гентамицин, но и той не помогна. С какво ли не мазах, накрая ми дойде акъла да намажа с цинков крем само, изчистиха се обривите за 2 дни. Но от вчера пак е с обрив, този път пъпките са по - големи и с бял връх. Дали е от памперса или кърпичките? Направо в чудо съм се видяла с тая нейна кожа, има толкова много кремове, понеже е с АД Sad но тези кремове не помагат за дупето Sad Моля споделете опит, благодаря ви предварително.
Единственият крем които ни помогна беше  този: за 2 дни всичко изчезна и от тогава нямаме никакви проблеми:
http://www.bepanthen.co.uk/
Иначе те съветвам  когато можеш да не използваш мокри кърпички, а мий дупето или бърши с памучета( като тези за почистване на грим) намокрени във вода.Сменяй памперса по честичко и оставяй дупето  голичко когато можеш за да "диша" кожата- половин час е достатъчно.
Вили

# 8
  • Мнения: 537
Благодаря на всички за отговорите. Наистина и аз си мислех дали не я спарва памперса, дори една моя приятелка ме посъветва лятото да караме с пелени ако можем, тъй като памперса много спарвал, а с пелената е по - добре. Само, че това означава почти да не спи през деня защото много често пиша и като се намокри трябва веднага да я сменя, че да не се подсече пък Sad Май ще я оставям по - често без памперс и може някой крем препоръчан от вас да пробвам Simple Smile

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А какви памперси ползваш? Аз по едно време бях минала на Молфикс и от тях много се подсичаше, та се върнах пак на Памперс. Мокри кърпи не ползвам пак по тази причина.
 Миналото лято, когато се изхождаше по-често по голяма нужда, имахме подобни пъпчици, с бяло връхче и зачервена кожа. Мажех с Дефламол и Беби Тан едновременно.

С пелени не се заблуждавай, че няма да се подсича. Сега сме в период на махане на памперс и през деня и слагам гащи с тензухено парче за да не й тече по краката, ако се напикае. Е пак се зачерви, та минах само на гащи. А като е с памперс не е така.

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 02:25 от Lilqna

# 10
  • Мнения: 1 174
Да, съгласна съм и аз напълно с другите мами - по-дълго оставяне на дупето без памперс и ползване на памучни пеленки.
И при моето момиченце се получават пъпчици сега, когато навън е много топло.Тъй като практикувам, доколкото мога, изхождане в легенче, ползвам памперси само за разходките и забелязвам, че точно от спарване при по-дълго седене в мокра пелена, кожата й се зачервявя - нормално. Simple Smile
Когато сме си вкъщи, след всяко изхождане изплаквам областта от кръста надолу с водичка и оставям да постои голичка. Simple Smile

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
според мен също е от памперсите. При нас се получаваше така когато сменях различни марки. От кърпичките не съм имала проблем. Когато е наакан и нямам възможност да го измия на течаща вода почиствам с млякото на Клоран, което е за дупе. Оставям го по голо дупе известно време и мажа с Бочко. Веднъж обаче обрива беше доста упорит и беше тръгнал по пишлето и се оказа че са гъбички. Педиатърката ни изписа Низорал и за няколко дни мина. Иначе като се подсече мага с крем Здраве или Бочко.

Общи условия

Активация на акаунт