България и държавата в която сте?!

  • 6 924
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 371

Ами аз доста знаех за тези страни още от БГ. Поне достатъчно за да не ги бъркам. ....



миналата седмица се връщах с влака от Хага към моето градче, сядам си аз, отварям си книжката, все пак пътувам 50 мин. срещу мен се настанява младеж, видимо за мен от китайски произход. да, ама не. видял, че чета на кирилица, младежът ме пита на отличен руски дали говоря руски, викам, дааааа. разпита ме откъде съм, невероятно, но знаеше за България доста. обаче, аз като попитах все пак откъде е, се оказа от Ташкент Crazy. малеййй, аз все си ги представях едни такива с тюбетейки Laughing . с ръка на сърцето си признавам, че тотално бъркам тези  републики- Узбекистан ли е, Казахстан ли е, абе всичко там ми е някакъв - стан Crazy. познати ми са като градове и като култура /в оня край  Wink/ само Бухара и Самарканд . оказа се, че Ташкент бил цели 3 милиона обитатели/бая по-голям от наша София/, и отдавна си имали метро/нещо с което нашата прекрасна столица отскоро може да се  похвали и , което вероятно в завършен вид сигурно моите правнуци ще го ползват/. момчето никак не се почувства засегнато от моята видима неосведоменост  Grinning . лично аз смятам, че ако някой иска, или му трябва ще изучи и старобългарския  Mr. Green, пък ако ще и до утре да му опявам за високите сини планини, лютеница със сирене, шопска салата, ракия и древните траки , файда няма да има  Thinking
и малко встрани, ето един забавен линк  - Двадецет и цетвърти май, Как чужденците учат български език - http://www.capital.bg/show.php?storyid=342828

# 106
  • Мнения: X
Ланфеар, ще разбереш ти, време бол

аз викам направо да му вдигнеш едно скандалче как така не те е сюрпризирал още с нещо народно

# 107
  • Мнения: 1 299
Ланфеар, ще разбереш ти, време бол

аз викам направо да му вдигнеш едно скандалче как така не те е сюрпризирал още с нещо народно

То скандала вече се заформи  Twisted Evil

# 108
# 109
  • Мнения: 192
Иначе в Америка никой нищо не знае ни за българско сирене ( гръцка фета е това за тях), ни за Lactobacillus Bulgaricus , ни за каквото и да е ( но пък и за леки българки никой не е чувал   Laughing)
Дружелюбни са като цяло, слушат с интерес и най- вече- обсипват те с въпроси в момента, в който си отвориш устата да кажеш откъде си.
* това го писах вчера, но тъй като по ред причини не успях да го пусна и така и си остана недописано;  ако темата вече е поела в други насоки- извинете, аз просто отговарям на първоначалния въпрос
Не съм съгласна за сиренето... Българското сирене е известно и предпочитано в много gourmet магазини.  Имам колежка от гръцки произход, която купува БГ фета, т.к. е по-малко шуплива. 

# 110
  • Мнения: 4 700
И в Германия сиренето ни се хвали. В много турски и гръцки магаzини го продават, ама като му видя цената и ми се отяжда.  Sad

# 111
  • Мнения: 1 299
Такааа, след като се опитах да разбера що е то датска любов и има ли то почва у нас, ми беше казано да търся отговора тук (ред втори, първото от ляво на дясно):



няма да се разберем с моя, ако продължава така  #Cussing out

А за сиренето - в Дания има едно, май е турско, пише Българска фета, ама е минало покрай нашата фета

# 112
  • Мнения: 7 914
..like a dutchman 
първа реакция на мъжО  ooooh!
втора Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
трета - това е от антихоландски автор  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 113
  • Мнения: 1 299
А на мен ми се натяква усилено за датската  ooooh!
Петя, що ли ми спомена тая датска любов и аз що ли попитах  Crazy

# 114
  • Мнения: 7 914
това си е за нова тема Crazy Mr. Green
???? местната любов и отговаря ли тя на следната картинка
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 115
  • Мнения: 1 299
хехе, да, и аз си го помислих  Peace
пусни я  Peace

# 116
  • Мнения: 4 700
 Joy Joy Joy

 hahaha hahaha hahaha


А българите къде са?  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 26
Веднъж пътувах от Америка до България с прекачване в Лондон. Трябваше да мина през митницата да ми проверят паспорта. Там имаше един, дето разпределяше опашката на ЕU и NON ЕU, тогава България още не беше член на Европейската общност. Та аз се опитах да мина по-бързо, че си изпусках връзката за София и му подадох паспорта си и той като взе да го гледа, какво му гледаше newsm78, ама изведнъж се удари по главата и ми каза: Ааааа, не, България не е в Европа, минете на това гише за не-европейци... #Crazy

# 118
  • usa
  • Мнения: 2 113

радвам се да те видя, добре дошла Simple Smile.

# 119
  • Мнения: 4 700
Веднъж пътувах от Америка до България с прекачване в Лондон. Трябваше да мина през митницата да ми проверят паспорта. Там имаше един, дето разпределяше опашката на ЕU и NON ЕU, тогава България още не беше член на Европейската общност. Та аз се опитах да мина по-бързо, че си изпусках връзката за София и му подадох паспорта си и той като взе да го гледа, какво му гледаше newsm78, ама изведнъж се удари по главата и ми каза: Ааааа, не, България не е в Европа, минете на това гише за не-европейци... #Crazy

То и на мен един така се опита да ме рпати на другата опаШка преди година и да видиШ моя мъж с европейския паспорт как му сви перките. И пак стана на наШето, провери ме и си минахме. Само се правят и те на много интересни понякога. Не че наШите митничари са по добри.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт