с влак и бебе до морето

  • 1 263
  • 10
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 756
здравейте на всички
дайте ми някакви съвети....трябва да пътуваме до Варна с влака....малко се притеснявам от това пътуване,, макар че дъщеря ми е на 1 годинка...

# 1
  • Мнения: 768
Спален вагон  Peace

# 2
мръсно....много мръсно...дълъг път...ще ви се стори и два пъти по дълъг.... Cry....друг вариант няма ли Thinking

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
същото Peace

# 4
  • Мнения: 24 467
Завиждам ви направо на спокойствието и увереността. Туй лято с двамата юнака два месеца предварително съм се замислила как ще пътуваме с колата, как в ранни зори с липсващо слънце ще потеглим, как бебето ще спи все още /дано е тъй/ поне до средата на пътя. Как след като се събуди ще си сменим местата с баткото и той ще си седне отзад. Какви спирки по пътя ще правим и т.н. Влак?!? Боже, не мога да си го представя. Толкова сме се разглезили.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Judy, със спалния вагон пътуваш София-Варна през нощта, имаш легло и спиш, бебето и то, пристигаш сутринта. Няма я умората от н-часовото пътуване с кола, почивките заради децата, жегата...
Иначе и ние пътуваме с колата - двамата са отзад, а аз - отпред до шофьора. Тръгваме рано сутрин, към 5-6. Кърмила съм в колата. С всичко се оправя човек Sunglasses
Извинете за Офф-а Hug

# 6
  • Мнения: 24 467
Знам, че е хубаво, пътувала съм в спален вагон до Русия дори, но съм бъзла от към хлапетата и честно казано май ги поразлигавих от към удобства. Обичат да си спят в креватите, а малкият е ужас в това отношение- от първия си месец още заспива само на легло /може и да не е неговото, но трябва да е на легло/ и то в стаята следва да няма никой. Ужас! Затуй бъдещото пътуване направо ме изпълва със страхове и кошмари... Sad
Да питам- на големият му прилошава, да не отварям друга тема, но какво давате в такива случаи? Досега нищо не съм давала, но спираме колата редовно.

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
И на Ради му прилошаваше до скоро. От миналата година доста по-рядко му става лошо. Пътуваме си с кофичка и спираме при първа възможност. Виж тук. Аз не съм давала нищо Peace

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Спалният вагон е добър вариант.
Ако не ви се пътува през нощта, задължително си вземете места за първа класа, в т.ч. и на детето - за него не купувате билет, само запазено място. Ние доста пътуваме с влак до морето, защото мразя да карам дотам през летния сезон, става ни лошо с малката в рейс, а като се запасим с книжки и музика (дребни играчки, тип Макдоналдс и приказки за слушане за момата), 5 часа изобщо не ги усещаме. Обикновено има поне 2-3 деца в околните вагони, та се редуваме по 1 възрастен да ги залисва, другите да релаксират. 
Но нашата е кротка по принцип, а и е допълнително дресирана от родители-егоисти Laughing, та си знае, че на път никога не й минават глезотиите. Е, по-лесно беше, когато беше с памперс, сега се налага да проявявам изобретателност, когато ходи до тоалетна, ако вагоните са от старите. Иначе от 2-3 години има едни нови вагони, с полу-прегради, в розово и лилаво - много кипри и сравнително чисти.
И задължително 2-3 големи пакета мокри кърпички, вода и солетки.
Не е толкова страшно, преживява се Joy

# 9
  • Мнения: 1 207
Миналата год.бяхме със едно семейство на което дъщеричкта-3год. и прилошаваше в колата и майка и и пъхаше някакви свещички и нямаше проблеми.И на мен ми става лошо в кола и си взимам Деган против повръщане.Питай ЛЛ той да ти препоръча някакви. Peace

# 10
  • Мнения: 636
Ние  две поредни години пътуваме със спален вагон да морето. За мен това е най-добрият начин да се стигне дотам с малко дете - или поне с нашето. Другият е самолет -ама е бая скъпо. Единственото притеснително за мен е, че детето си опира ръцете и голите крачета отстрани, където си ги е опирал кой знае кой, поради което дезинфекцирам със спирт половината купе или бърша с мокри  кърпи.

Общи условия

Активация на акаунт