Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, мили мами,
Имам момиченце на почти две годинки, казва се Мая.
От около три дни детето ми не иска да сяда на гърне, започва да плаче и да се държи ръчичката долу ........ Снощи, беше малък ад, плачеше постоянно когато й се пишкаше, мих я само с топла вода и после слагах крем, исках да й помогна по някакъв начин, но уви ........ цяла нощ не сам мигнала, сега ще се побъркам от притеснение
До колкото можах да видя клиторчето и срамните устнички не са зачервени, но там от където пишка мисля или на мен така ми се струва е зачервено(извинявам се за описанието)
Миналата седмица започнахме с опитите да свалим памперса , дали не се е уплашила, ох не знам .... не съм я насилвала да седи постоянно на гърне, още повече че тя от доста време си ака само на гърне, остана пишкането, но какво стана и аз не знам
Огромната ми молба е към мамите на момиченца - ако вие сте имали  подобен проблем как сте постъпили, да я водя ли на детски гинеколог, блягодаря ви предварително.
Цитирай
Изглежда е възпаление, често се случва, но непременно на лекар! Най-вероятно я боли и щипе и затова отказва да пишка.
Цитирай
Дани,
благодаря за отговора, сега ще я заведем да я видят, дано да не е нещо сериозно
така не е плакала от бебе - цяла нощ, но тогава бяха коликите ......
Дано други мами споделят как са се справили ако рабира се са имали подобен проблем, дано пишат ....
Цитирай
Докато стане време за лекар можеш да свариш отвара с лайка и смрадлика, да ги изсипеш в леген и да накиснеш дупето. Освен противовъзпалителното действие на на тревите допълнително отпуска и топлината на водата, така че не я прави хладка, но пък гледай и да не я изгориш.
Цитирай

София

Направете консултация с детски уролог.Може да се касае за инфекция на пикочните пътища,коята при добре проведено лечение отшумява за няколко дни.Заедно с медикаментозното лечение противовъзпалително действат баните със смрадлика.
Цитирай

Пловдив

Да правилно, смрадликата или лайката много помагат. Аз също съм пробвала с невен. Практикувам при подсичане и зачервяване. Моето момиченце се зачервява при смяна на вида памперс или при консумация на спанак. Може би едно изследване на урина няма да е от вреда. Дано бързо отмине болежката.... Love
Цитирай

София

Според мен я заведи на личния лекар и искай спешно изследване на урина.
Може да прави цистит и е необходимо лечение с антибиотици незабавно, иначе бактериите може да се качат до бъбреците и да ги увредят. Ако не си карала цистит не знаеш как боли при пишкане.
Цитирай

Според мен я заведи на личния лекар и искай спешно изследване на урина.
Може да прави цистит и е необходимо лечение с антибиотици незабавно, иначе бактериите може да се качат до бъбреците и да ги увредят. Ако не си карала цистит не знаеш как боли при пишкане.
Peace Моята дъщеря прави чести цистити. Заведи я при личната за да пуснете изследване на урина, поискай талон за детски уролог или поне да я видят на ехограф.
Цитирай
Благодаря ви мили момичета, че споделихте как вие сте постъпвали в подобна ситуация
Преди обяд бяхме на детски уролог - лекарката я гледа на ехо граф, да има възпаление на стените на пикочния мекур, не е отишло нагоре, надяваме да се опави до два-три дни - дано!Все още сме на етап стискане, пишкане и плач който трудно се издъража от една майка ...... знам, че ме разбирате
Сега ще дадем обикновенна урина за изследване,само да успея да я накарам да седне на гърнето за да се разбере на какво се дължи възпалението и да се изпише вярното лекарство
Правих промивки със смрадлика и лайка, надявам се да я облекча поне малко
Цитирай

Добрич

Благодаря ви мили момичета, че споделихте как вие сте постъпвали в подобна ситуация
Преди обяд бяхме на детски уролог - лекарката я гледа на ехо граф, да има възпаление на стените на пикочния мекур, не е отишло нагоре, надяваме да се опави до два-три дни - дано!Все още сме на етап стискане, пишкане и плач който трудно се издъража от една майка ...... знам, че ме разбирате
Сега ще дадем обикновенна урина за изследване,само да успея да я накарам да седне на гърнето за да се разбере на какво се дължи възпалението и да се изпише вярното лекарство
Правих промивки със смрадлика и лайка, надявам се да я облекча поне малко

Ох, горкото детенце. Настръхнах като си помисля какво ли му е.
Моят съвет е да я поставяш по- често в леген с топла водичка с лайка и тетра, тъкмо може да се изпишква в легена без да я боли. Peace
Не мога да дам съвет как да вземеш урина за изследване. Sad
Цитирай

Ох, разбирам те напълно. Преди 1-2 месеца дъщеря ми имаше подобна уроинфекция и направо се изтормози миличката. Не искаше да пишка, плачеше...
Първото нещо, което трябва да направиш, е да дадеш урина за изследване - стерилна и обикновена. Ако се е наплашила от гърнето, опитай се да я убедиш да се изпишка права в бурканчето, в което ще носиш урината в лаборатория.
На дъщеря ми много помагаха седящи бани в леген с отвара от смрадлика или бледорозов разтвор на калиев перманганат. Течността трябва да е по-скоро топла, около 37-38 градуса. Дори пишкаше един два дни само в легена със смрадликата - явно я облекчаваше много и само там се престрашаваше.
Друго нещо, което помага, е да й затопляш коремчето, както при колики.
Цитирай

На щерката и давах за облекчаване на болката или бусколизин,или нош-па,но тя е голяма. Rolling EyesДано скоро да се оправи детенцето! Hug
Цитирай

трябва да дадете стерилна урина и да видите дали няма бактерии в урината.след това по антибиограма-антибиотик.не подценявайте проблема-възпалението може да стигне до бъбреците.АБ не по-малко от 7 дни
Цитирай
Ох, мами късния следобед Маичка успя да свърши и "двете работи" на гърнето си:) - това ми дава надежда, че утре сутрин да можем и урина да занесем за изследване, вярвайте ми камък ми падна, така не бях се радвала на пиш и аки
Фукла, много ти благодаря за чудесната идея за калиевия перманганат:) Love утре и с него ще пробваме, дано се опарви, че от снощи и днес почти целия ден е малък кошмар, мъничката ми кукла се изтормози и дано тази вечер бъде по-добра
Сега отивам да спя, че вече едва гледам:)
Спокойна вечер на всички и още веднъж ви благодаря за отзивчивостта
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.