За бакшишите в хотелите?

  • 7 499
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Какъв според вас би трябвало да е бакшиша, който се дава на пиколото в хотела? А на камериерките?
Винаги много се чудя дали даваме твърде малко или пък твърде много newsm78

# 1
  • Мнения: 3 423
по 2$ на ден върху леглото за камериерките
на пиколото различно

# 2
  • Мнения: 1 299
О, боже....аз никога не съм оставяла  Shocked Пиколо не ми се е случвало, но за камериерките  Embarassed И къде и как го оставям???

# 3
  • Мнения: 3 423
О, боже....аз никога не съм оставяла  Shocked Пиколо не ми се е случвало, но за камериерките  Embarassed И къде и как го оставям???
на леглото се оставят за камериерките бакшишите

# 4
  • Мнения: 1 299
Имат ли значение звездите на хотела? В 4* - ок, но 2* оставяте ли бакшиш???

# 5
  • Мнения: 3 423
Имат ли значение звездите на хотела? В 4* - ок, но 2* оставяте ли бакшиш???
незнам не съм била в по ниска категория
а за бакшишите не е разбира се задължително,но в страни, като Турция,Египет това да не оставиш бакшиш е малко обидно
камериерките не пипат и не взимат никакви пари от стаята,но тези върху леглото е прието,че са за тях и при почистване си ги взимат,като от благодарност правят някакви пижамни композиции(даже и у нас са почнали Simple Smile)
аз също не знаех,но от руските сайтове се осведомих по колко е прието да оставям

# 6
  • Мнения: 1 299
Аз ще си призная, че винаги приятелят ми се оправя с тия неща и никога не съм се замисляла.

# 7
  • Мнения: 3 423
Аз ще си призная, че винаги приятелят ми се оправя с тия неща и никога не съм се замисляла.
нормално Hug
и при мен мъж ми се занимава,но преди да му кажа ,какво съм чела за бакшиш за камериерките,той не им оставяше

# 8
  • Мнения: 4 668
В чужбина - 2 EUR , в BG съм оставяла пари за камериерките преди да напуснем хотела , а не всеки ден !

# 9
  • Мнения: 1 417
В тази връзка наши приятели се върнаха скоро от пътуване в Австралия и казаха, че там бакшишите не са приети, пиколото занасяло багажа в стаята и си излизало, без да се помотква и да обяснява от къде се светва лампата, ТВ и т.н Wink
Иначе мъжа ми винага дава на пиколото някакви дребни 1-2 евро / долар, на камериерките на тръгване оставяме - колкото дребни имаме.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Пропуснала съм да кажа, че става въпрос за България. За чужбина съм чела и аз за 2$ дневно за камериерките и по толкова оставяме.
А за пиколото?

# 11
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Тук в исладия ноикои не оставя бакшиш нито в кафето нито в хотелите . Смята се 4е цените са достатъ4ни за да се плащат бакшиши и мисля 4е е правилно.
При условие че плащам 250 лв за нощувка нямам намерение да оставям никакви пари Naughty Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 483
Дори и да са достатъчни,все пак мисля,че е правилно да се оставят бакшиши.Цената на хотела не влиза в джоба на камериерката Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 463
B Бг оставям на камериерките по 3-4лв почти всеки ден. В Турция оставяхме по 1$ всеки ден

# 14
  • Мнения: 3 537
Нищо не оставям. EmbarassedНе съм се сетила.

Общи условия

Активация на акаунт