Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-462 от 462 отговора
Сега с жегите проблема започва да става сериозен, и се чудя дали някой няма решение. Може да се смеете, но вече се замислям за някакво не традиционно лечение. Нека в тази тема да обменяме опит.
p.s. знам че много се е писало за това, но нека не се вадят стари теми.
Цитирай

Записвам се да следя темата - ЖИВО МЕ ИНТЕРЕСУВА  Crying or Very sad
Цитирай

И аз чакам за съвети.  Sad
Цитирай

зависи от вените.
ако не е много напреднал процеса, можете да мажете с венуротон ( не помня така ли се казваше) или разни мехлеми подобни за разширени вени. краката на хладно, аз имам едно кремче, което ми охлажда. лятото се мажа с него.
не се къпете с вряла вода, след къпане преди да излезете от банята душ студен в/у краката.
не си правете епилация на местата, където имате разширена вена. почивайте си и вдигайте краката нависоко.
удобни обувки, повече ходене и движение и най-вече КОРЕМНИ ПРЕСИ.
коремната мускулатура 'държи' вените, затова е важно да имате стегната такава.
ако процеса е напреднал операция или калциране с инжекции директно във вената. това ще го кажат докторите.
не мисля, че сте на този етап, така че се придържайте към движение, кремове и стегната мускулатура.

Цитирай

не си правете епилация на местата, където имате разширена вена

а с пинсета може ли на тези места?  newsm78
Цитирай

И аз се записвам да следя темата много отблизо, ама за съжаление подобен проблем имам отскоро и съвети никакви не мога да давам. За сметка на това ще се възползвам от вашите  Mr. Green
Цитирай

Така аз реших да пробвам един крем на Хималая. Резултати ще кажа по нататък.
Цитирай

...

За съжаление, Лени е съвсем права - зависи от вените и докъде е стигнал процесът... Sick Аз имам проблеми с разширени вени от няколко години и особено проблем с една вена от вътрешната страна на коляното, която е в ужасно състояние. За жалост, от това, което знам, единствената възможност е операция, която отлагам непрекъснато. Кремовете, мехлемчетата и пр. нямат особен ефект при мен, ползвала съм Хепароид и Лиотон. Ефект-нула Tired
Цитирай

A какво мислите за специалните стягащи чорапи? На мен лекар ми ги "предписа", не сега в горещитините де, но останалото време постоянно. Има противоречиви мнения- според едни- прибират вените в начален стадий, а според други- правят вените лениви, т.е. не е добре да се носят. Аз си купих, но още не съм ги носила, ужасно стягат.  ooooh! Tired
Цитирай

...

И аз съм чувала и двете мнения за тях, но нямам никакъв опит с подобни чорапи... Rolling Eyes
Цитирай

Извън лекарствата и мазилата най доброто и трайно решение е движението- ходене, избягване на дълго седене ( без значение дали прав или на стол), избягване на седене с кръстосани крака. Аз лично почнах на работа да си слагам краката под бюрото върху кошчето за боклук, както и след всяко ходене в тоалетната да се надигам по десетина пъти на пръсти ( това го гледах по ТВ в някакво предаване по темата, а го правя в тоалетната за да не привличам изумени погледи Laughing).
По принцип посещението при лекаря не бива да се отлага, защото нещата стават по зле. На една приятелка й правиха подобна операция, каза че е с местна упойка и се възстанови много бързо, мисля че на същия ден си тръгна и си ходеше нормално, Е, вярно, по малко ходеше, но може би за седмица се оправи напълно.
Цитирай

Сега с жегите проблема започва да става сериозен, и се чудя дали някой няма решение. Може да се смеете, но вече се замислям за някакво не традиционно лечение. Нека в тази тема да обменяме опит.
p.s. знам че много се е писало за това, но нека не се вадят стари теми.
aз съм фен на нетрадиционните лечения  Embarassed
след изчитане на доста неща ползване на какво ли не
се оказа, че при мен помагат  витамин Ц  в комбинация с Калции
 Калция от киселото  мляко и сиренето а витамин Ц от  плодове и зеленчуци
звучи смешно  но при мен това е решението
Цитирай

След като пробвах терапия с хапчета"Детралекс","Хепароид","Венен гел" и разни други,които ме убедиха,че облекчават болезнеността,но определено не могат да изчезнат,така,че да не се залъгваме.Това споделям,защото преди броени дни направих втората си операция,на вените и съм доволна,да не чува дявола,първата беше преди 4 години,и доктора ме предупреди,че след години като забременея и ще ми се получат пак,но отпред,както и стана,и което наложи втората операция.Не се плашете,операциите са много леки и безболезнени,втората ми операция ми я направиха в 11 часа преди обяд и в 18 часа вече си бях вкъщи.И се радвам,че се подложих  пак на тази процедура,защото се оказа,че едната вена е била пълна с тромби,и недай Боже,можеше да стане беля.
Цитирай

Аз по време на 2-та бременност получих разширени вени на десния крак долу.на края по предписание на лекар си купих ластични чорапи/въобще не евтини/ и до самото райдане бях с тях,а и с тях родих.
    Трудно е при 2 деца сутрин 1-то нещо да е гимнастика на краката и след това слагане на въпросните чорапи.
    Вените ми не са болезнени,но особено през лятото много се надуват.
    При мен тази обремененост е и генетична,но незнам какво да кажа за операциите...........
    Майка ми има и на 2-та крака по няколко и пак си има сега проблеми с вените.а и има ужасни белези...........
    Ползвала сум Лиотон 1000 и др,но може би трябва по-глямо постоянство!!!
    някакви съвременни методи за немного напреднал стадий няма ли?Каква е гаранцията ,че няма да получисх пак?
    З а движението и поддържането съм За и с 2-те ръце.Аз още кръстосвам парковете с количка:)
Цитирай

"Detralex"  Peace
Когато имам криза и ме боли, взимам направо по 2 хапчета.
Също така, през нощта си слагам голяма възглавница под чаршафа, под краката.
Ползвам и охлаждащи кремове, особено през лятото.
Но, каквото и да правим - проблемът с вените си е хроничен. Трябва винаги да си се грижим за тях.
Цитирай

Здравейте, аз имам също разширени вени. Ходила съм по доктори и всички ми казват да се мажа с Лиотон 1000 и да нося ластични чорапи винаги! За сега не ми препоръчват операция, тъй като не съм раждала, а при бременност можело пак да се появят. Мисля скоро пак да посетя доктор, защото доста ми се надуват сега като е жега и е толкова грозно като ходя с поли  Crying or Very sad
Цитирай

Това споделям,защото преди броени дни направих втората си операция,на вените и съм доволна,да не чува дявола,първата беше преди 4 години,и доктора ме предупреди,че след години като забременея и ще ми се получат пак,но отпред,както и стана,и което наложи втората операция.
С местна упойка ли се прави операцията или с пълна.
Цитирай

Момичета, кога започва да боли? Аз да чукна на дърво болка не изпитвам. И тея ластичните чорапи по аптеките ли се продават?
Цитирай

Момичета, кога започва да боли? Аз да чукна на дърво болка не изпитвам. И тея ластичните чорапи по аптеките ли се продават?

аз също. имам разширена вена  там, където се свива коляното и продължава към прасеца.
поради това не мога да нося по-къси от 7/8 панталони. вената ми се вижда.
не съм я оперирала по една причина: ефекта е временен, а вероятността от там да тръгне тромб голяма.
не ме боли, мисля, че болят вътрешните разширени вени, но не съм сигурна.
ластични чорапи не мога никога да сложа, защото съм много капризна и не търпя нищо, което ме тормози.
само при мисълта, че ще ходя със санитарен чорап на 40 градусова жега ме побърква.
имам един чичо, който пие аспирин всеки ден. той е клиничен случай, горкия.
разширени вени се получават и по наследство, не е само от килограми.
при мен причината е смесена.  Sad

за епилацията - с пинсцета не знам, но не е добре да се дърпа кожата. аз си епилирам крайниците ( хаха), но там, където е вената минавам с бръснач. чувала съм, че е особено опасна колата маска. заради това моята козметичка, като ме епилира заобикаля мястото.
Цитирай

Моят отговор е:

аз също. имам разширена вена  там, където се свива коляното и продължава към прасеца.
поради това не мога да нося по-къси от 7/8 панталони. вената ми се вижда...

... там, където е вената минавам с бръснач.

Понякога ме боли и опъва, като стоя дълго време права.
Цитирай

Аз ги мажа с Лиотон 1000, но облекчение голямо не усещам. Имам една доста видима вена, от вътрешната страна на прасеца, малко под коляното. Изпъкна  и се калцира, когато бях още на 15. Сега ми отичат и двата крака и се чудя какво да правя и под наклон ги слагам като спя и пак се събуждам понякога с отоци.
Единствено ми се "прибира" вената с един бабешки мехлем с мас и невен. Ама е много гаден, щото ми мирише на тежко и цапа.  Но кат съм на зор мажа, прибере се, отоците понамалеят.  После почва да ме мързи да се клепотя и се повтаря отново същото Confused
Цитирай

Аз ги мажа с Лиотон 1000, но облекчение голямо не усещам. Имам една доста видима вена, от вътрешната страна на прасеца, малко под коляното. Изпъкна  и се калцира, когато бях още на 15. Сега ми отичат и двата крака и се чудя какво да правя и под наклон ги слагам като спя и пак се събуждам понякога с отоци.
Единствено ми се "прибира" вената с един бабешки мехлем с мас и невен. Ама е много гаден, щото ми мирише на тежко и цапа.  Но кат съм на зор мажа, прибере се, отоците понамалеят.  После почва да ме мързи да се клепотя и се повтаря отново същото Confused
Би ли дала рецептата за този "бабешки мехлем с мас и невен"? Благодаря ти предварително!
Цитирай

За съжаление знам само, че е от мас и невен. Ама как точно се прави, не знам.
Баба бърка на село всяко лято. Става едно гадно зелено нещо, подобно на Витасин крема.
Мехлемът е много ефикасен за третиране на кожа при изгаряне.
Цитирай

РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Зелени орехчета се заливат със зехтин и съдът, в който са сложени, престоява 40 дни на слънце. След това болният маже болните места, докато се свърши сместа.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - 1 с.л. дъбова пепел се слага в съд с 2 ч.ч. студена вода. Оставя се за 1 нощ да се утаи. На другата сутрин се отделя внимателно бистрата вода и се пие по 1 с.л. сутрин и вечер след ядене, докато свърши водата.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Обут в памучни чорапи, болният да ходи сутрин по росата в планинска ливада. Когато добре се намокрят чорапите, да останат на краката и да съхнат на слънчевите лъчи.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Свински бял дроб да се нареже на филии, които се насоляват със сяра и се налагат на болните места.

Копирано от тук :http://www.vanga.info/prescriptions.html

Какво трябва и какво не трябва да се прави при разширени вени

Със затоплянето на времето се засилват симптомите на разширените вени. Ето няколко съвета, които всеки пациент е добре да знае и спазва. Може и трябва:

• Да се натоварват редовно, но умерено краката с физически упражнения: леко бягане, ходене, каране на колело и особено – плуване.

• Да се следи теглото – излишните килограми водят до претоварване на вените и бързо прогресиране на заболяването.

• Важен момент е профилактика на констипацията – този проблем води до постоянно увеличаване на налягането във вените и усложнява проблема.

• Да се ядат колкото се може повече плодове и зеленчуци, богато на целулоза, от която се синтезират влакната на фибрите, необходими за укрепване на венозните стени.

• Обезателно да се пият витамини, съдържащи аскорбинова киселина (витамин С) и рутин (витамин Р), необходими за регенерацията на венозната мрежа.

• Да се носят ластични чорапи, особено ако по време на деня трябва да стоите дълго прав/а или седнал/а. Те се слагат сутрин – още в леглото, когато съдовете съхраняват формата, която е близка до идеалната.

Не трябва:

• Да се носят тежести или тесни дрехи и обувки – това води до повишаване на вътрешно-стомашното налягане и нарушаване на работата на клапите на вените.

• Да се злоупотребява със сауна, бани и излагане под преки слънчеви лъчи или в солариум. Някои процедури с топлинно действие водят до повишено кръвоснабдяване на венозната система и оттам – до претоварването й.

• Да се приемат хормонални препарати без особена необходимост – допълнителните хормони предизвикват слабост на венозните стени. Освен това те сгъстяват кръвта и повишават риска от образуване на тромби.

• Да се увличате с масажите. Неправилно изпълненият енергичен масаж на краката може да усили проявята на венозната недостатъчност, да провокира прогресивно разширяване на вените и даже тромбофлебит. zdrave.bg

Цитирай

Цитат
С местна упойка ли се прави операцията или с пълна.
Предпочетох местната,абсолютно нищо не се усеща.
Цитат
Би ли дала рецептата за този "бабешки мехлем с мас и невен"? Благодаря ти предварително!
Маста трябва да не е солена,слага се на котлона и като се стопи се запържват в нея цветове невен.После се оставя да истине и се съхранява в хладилник,става като крем,с който се мажат засегнатите участъци.И това съм пробвала,а на който не му се занимава с тази процедура,ще кажа,че този"Венен гел" е пак на основата на невен,даже е такъв оранжев,и има същото действие,само дето струва към 8 кинта,а маста е по-ефтин конмсуматив.
Цитирай

момичета, да споделя, че тук преди малко мина една реклама на венуротон на таблетки ( май се разтварят).
рекламират го като лятно облекчение за вените и тн. рекламката показва как се свиват  Laughing
мисля да си купя и да пробвам.
Цитирай

Абсолютно същия проблем с вена на точно това място имам и аз - не мога да обуя една пола без да се притеснявам, че краката ми изглеждат ужасно...слава Богу, скоро не са са отичали...Обаче имам въпрос, който е много наивен, но...забелязвате ли да ви облекчават краката, като свалите някой килограм? Thinking Една лекарка ми развиваше теорията, че килограмите не били свързани с разширените вени, защото и много слабите хора страдали от това...Но все пак, при мен облекчението е значително, когато краката ми поотслабнат (а в момента съм понапълняла и подпухнала Sad). При вас как е?
Цитирай

Аз съм с нормално тегло, но имам разширени вени. Смело мога да кажа,че Лиотон 1000 е боклук.
Цитирай

Моите вени са повърхностни - като спукани капиляри стоят.
Използвала съм няколко опаковки Лиотон 1000 гел, сега си взех един български гел - за лев и нещо - има същия ефект (т.е не кой знае какъв) Wink
Цитирай

Изчетох всичко, но не видях някой да се похвали.... затова да споделя:

КАК СЕ ИЗЛЕКУВАХ ОТ РАЗШИРЕНИ ВЕНИ

Да... вените ми бяха за операция, набъбнали, твърди /само на единия крак/. Получих ги по време на бременността. Около 20 см под коляното и 15- см над коляното - грозна гледка/и много болезнена/. Миналото лято решихме с мъжа ми да се оперирам, но не стигнах до там. Слава богу.

Моят лек се оказа гладуването. След 10 дни гладуване и съответното захранване /правих го за прочистване, а не за лечение/ вените ми се свиха и се оправиха. Даже краката спряха да ме болят. Тази година пак гладувах профилактично и да Ви кажа там където имах вени за операция просто не си личи, че съм имала проблем някога. Същия е ефекта и при сестра ми /даже нейните бяха по-зле от моите/ .

Това е .... успех на всички.... аз вече забравих какво е да те болят краката вечер  Hug

Цитирай

Майка ми е фармацевт и поради професията е постоянно на крака,и имаше разширени вени на левия крак.На работа стягаше кракът с еластичен бинт,мажеше се с Хепатромбин и други гелове съдържащи хепарин(антикоагулант),но в крайна сметка и направиха операция ,с обща анестезия защото извадиха вена протягаща се по дължината на целия крак и имаше малки разрези на шест места които вече не се виждат.
Операцията е 20 минути ,тя 3-4 часа след операцията можеше да се движи.
Операцията можеби е най-страшничка ,но най-бързо се отстранява проблема  Peace
Цитирай

imam razshereni veni po nasledstvo, molia kagete mi na kakav lekar triabva da otida?????  sadov hirurg, ili................ kak voobste se kazva? Moite sa za 100% operazia i na dvata kraka, az sam samo na 26  Crying or Very sad
Цитирай

adkosan,кажи повече за това гладуване - звучи като чудо разказаното от теб...Следи ли те лекар през това време?
Цитирай

Аз за щастие нямам този проблем за разлика от моя приятел и майка ми.
И двамата ползват "Лиотон 1000 гел" и нер са доволни от резултата. Преди време им купих български крем "Венил гел" , койро съдържа екстракти от невен, див кестен и още нещо, но си го спомням. Цената е направо смешна - няма и два лева. И двамата са единодушни, че е много добро средство. Майка ми вече не ползва нищо друго, освен този крем.

Така аз реших да пробвам един крем на Хималая. Резултати ще кажа по нататък.
Майка ми го ползваше известно време и като че ли й харесваше. Много по-доволна е от "Венил гел"!!!
Цитирай

Да, Бонбонче - Венил гел е - за 1.10 го взех Flutter
Става, чак идеално лош не е Peace
Цитирай

Аз за сега нямам такива проблеми, но се записвам да следя темата с интерес. Нищо не се знае, да ми е полезно  Wink
Цитирай

imam razshereni veni po nasledstvo, molia kagete mi na kakav lekar triabva da otida?????  sadov hirurg, ili................ kak voobste se kazva? Moite sa za 100% operazia i na dvata kraka, az sam samo na 26  Crying or Very sad
Иди в трета градска в София.Там има клиника по сърдечно-съдови заболявания или хирургия /незная точно как се води/.Чувала съм , че там има добри специалисти. Мъжът ми има проблеми с вените и ходи там и е доволен. Той също е за операция , но сега през лятото не се правят и сме я оставили за късна есен.
Успех ! Peace
Цитирай

Да,съдов хирург се занимава с тези проблеми.Относно самите разрези,те са малки и се правят на няколко места,в зависимост от това на колко места е засегнат крайникът,мойте кълцанки от двете операции станаха 10,обаче не си личат.
Цитирай

Привет, дами!  bouquet
аз също имам разширени вени и за съжаление нито едно мазило не ми е помохнало.
Цитирай

Здравейте Hug
Гледах си тези дни краката и направо ми се приплака Sad
От бременоста си имам чудни разширени вени ,макар че имах само 15 кила отгоре.още слава Богу не ме болят PraynigИзчетох цялата тема и ви благодаря за съветите bouquet
Като начало смятам да пробвам с Хепароид,че имам в наличност Peace
Гладуването смятам че също ще помогне Peace Peace Peace
Моят баща,като се разболее от нещо,няма значение дали настине или го хване дископатията гладува.да чукна на дърво жив и здрав си е човека и скоро ще направи 66години.
Студената вода след душ,също е много хубаво нещо.Аз се къпя с много гореща вода по-принцип.Голяяяяяяяяяма грешка ooooh!
Цитирай

Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм.
Преди около месец по време на сън се пробудих от схващане на прасеца на десния крак и в полусънно състояние направих "контра" със стъпалото и схващането отмина. Заспала съм моментално. На другата вечер ми се случи същото и когато станах, мъжът ми установи, че на сгъвката на коляното е станала огромна синина ooooh! Като се видях ми стана лошо, но нямах болка на конкретното място...а то като синина не беше малко. Мазах с мехлем (име не помня) за да премахна синината, но продължава едно некомфортно състояние на крака, което ме води към мисълта, че може да са вени. Възможно ли е от такова схващане да възникне проблем newsm78... случвало ли му се е на някого нещо подобно Thinking
Цитирай

Ох, супер тема.
Имам камъни в бъбреците и не мога да Ви опиша как ми се подуват краката от колената до пръстите. Ужасно боли. Понякога така ми се подуват, че не мога да си обуя обувките.
Лошото е че с никакви обувки не ми е по-добре. С ниски подметки се ходи по-лесно, но пак ми отичат много.
Предразположена съм и към разширени вени, макар да нямам такива все още.

Някой чувал ли е за таблетки, които заздравяват вените и артериите отвътре или нещо от сорта?
Преди време имаше реклама по телевизията на тези хапчета, но така и не успях да си спомня името им, а и рекламата я няма  вече Sad И в две аптеки питах, но само стояха и ме гледаха недоумяващи...   Crying or Very sad
Ако някой знае име, моля да каже  Praynig
Цитирай

Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм.
Преди около месец по време на сън се пробудих от схващане на прасеца на десния крак и в полусънно състояние направих "контра" със стъпалото и схващането отмина. Заспала съм моментално. На другата вечер ми се случи същото и когато станах, мъжът ми установи, че на сгъвката на коляното е станала огромна синина ooooh! Като се видях ми стана лошо, но нямах болка на конкретното място...а то като синина не беше малко. Мазах с мехлем (име не помня) за да премахна синината, но продължава едно некомфортно състояние на крака, което ме води към мисълта, че може да са вени. Възможно ли е от такова схващане да възникне проблем newsm78... случвало ли му се е на някого нещо подобно Thinking

Да, на мен ми се е случвало. Не съм ходила на лекар, но майка ми каза, че се е спукало капилярче или някоя малка веничка. Предупреди ме да не стоя седнала твърде дълго време, да се движа повече и да пия много течности...
Ако те притеснява, най-добре отиди на лекар. Хем ще разбереш точно, хем ще ти е по-спокойно.  Wink
Цитирай

може ли препоръка за някой специалист във Варна по въпроса, защото при мен проблема напоследък се обостри и то много, та се реших вече и на тях да обърна внимание ooooh!
Цитирай

...

Някой чувал ли е за таблетки, които заздравяват вените и артериите отвътре или нещо от сорта?
Преди време имаше реклама по телевизията на тези хапчета, но така и не успях да си спомня името им, а и рекламата я няма  вече Sad И в две аптеки питах, но само стояха и ме гледаха недоумяващи...   Crying or Very sad
Ако някой знае име, моля да каже  Praynig

Ще се повторя... аз взимам Detralex. Много съм доволна от тях.
Въпреки това, обаче, разширените вени се нуждаят от постоянни грижи.
Трябва да се избягва дълго стоене или седене на едно място. Когато все пак това се наложи, аз винаги "шавам с крачета" Smile
Студеният душ също е много полезен.
Обувките не трябва да са нито много ниски, нито много високи. Токът трябва да е между 2 и 5см (доколкото си спомням).
Тесни, впити по краката дрехи, трябва да се избягат...
И какво ли още не....  Shocked
Цитирай

Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм........
................

Да, на мен ми се е случвало. Не съм ходила на лекар, но майка ми каза, че се е спукало капилярче или някоя малка веничка. Предупреди ме да не стоя седнала твърде дълго време, да се движа повече и да пия много течности...
Ако те притеснява, най-добре отиди на лекар. Хем ще разбереш точно, хем ще ти е по-спокойно.  Wink

Лошото е, че дискомфорта продължава...
за доктор съм, само да намеря време
Майка ми си смени ставата и лекаря й каза да пие аспирин от 100 мг. - (и тя е аптекар), за да не стане проблем с вените.
Цитирай

Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм........
................

Лошото е, че дискомфорта продължава...
за доктор съм, само да намеря време
Майка ми си смени ставата и лекаря й каза да пие аспирин от 100 мг. - (и тя е аптекар), за да не стане проблем с вените.

Преди година и половина работех в една видеотека, където или стоях на стол по цял ден или стоях права, докато бършех стотици рафтове, дивиди и касети....Тогава ми се получи тая синина. Намираше се на десния ми прасец в горната му част.

Първоначално беше леко подута и в много наситен лилав цвят. Болеше си ме от клякане, ходене...Непрекъснато го усещах подуто и болезнено. Взех си само лиотон 1000 гел и имаше ефект. Отокът не беше така болезнен, когато се мажех и синината изчезна напълно. С Лиотон 1000 гел съм мазала и спукани капиляри и те като че ли избледняха...имам чувството, че направо изчезнаха на много от местата.

Да, според мен е най-добре да отидеш на лекар.
Аспиринът доколкото знам разширява периферните кръвоносни съдове и е добре да се пие,когато имаш проблеми със сърцето или имаш високо ниво на холестерола...

Дано и твоето се оправи, както стана с моето....Между другото сега се сещам, че и една от приятелките ми имаше същия проблем с такава синина... Помня, че и казах да маже с Лиотон 1000 и и мина. Тя също го получи от претоварване на долните крайници...
 Въпреки всичко мисля, че Лиотон 1000 има по-скоро козметичен ефект, отколкото лекуващ.
С две ръце съм за преглед при доктор. Успех, Поздрави и усмивки.  Wink
Цитирай

Включвам се в темата! Имам същя проблем, въникнал след бременност. Отлагах много дълго лечението, в резултат на което вените ми се разпространиха особено на десния крак. В момента съм на пет дневна склерозираща терапия.  Незнам какво ще стане. Някой подлагал ли се е на това?
Цитирай

преди 2 години ми извадиха 2та менискуса на коляното и ми се получи излив в него.Как да си извадя водата без пункция
Цитирай

Здравейте!Преди около 3 дни претърпях катастрофа,вследствие на което освен другите травми, окото ми-двата клепача и под окото придобиха мораво-червен цвят.В момента съм в отпуск по болест заради инцидента.След около пет дни ми предстои да се върна на работа и не бих искала да отивам с мораво око и оток.Посъветвайте ме с какво да мажа клепачите и мястото под окото,за да се разнесе отока и да залича червенината по-бързо.
Цитирай

Здравейте!Преди около 3 дни претърпях катастрофа,вследствие на което освен другите травми, окото ми-двата клепача и под окото придобиха мораво-червен цвят.В момента съм в отпуск по болест заради инцидента.След около пет дни ми предстои да се върна на работа и не бих искала да отивам с мораво око и оток.Посъветвайте ме с какво да мажа клепачите и мястото под окото,за да се разнесе отока и да залича червенината по-бързо.
За разнасяне на отока и синини от контузии съм ползвала Лиотон 1000,но на краката.Имаше ефект.Но не знам дали може да се ползва за клепача,защото е близо до окото и да не даде някаква нежелана реакция.
Цитирай

makar da ne sa mi po nasledstvo imam raz6ireni veni ot okolo 14 godi6na, a sam dosta slaba. predi okolo 1 godina gi operirah v Tokuda, no ne sam mnogo dovolna tai kato kraka mi pak oti4a ,poduva se a i e dosta bolezneno. no samata operaciq ne e stra6na.
Pri dosta moi poznati oba4e sled operaciite nqmat nikakvi problemi
Цитирай

kade moga da si naprava bezkravna operaciq na raz6ireni veni i na dvata kraka v Sofiq? i kolko struva,za6toto nqmam osigurovki. Po princip si mislq za VMA-Sofiq
Цитирай

naskoro se operirah.kakvo mazilo da polzvam?
Цитирай

naskoro se operirah.kakvo mazilo da polzvam?
Не мен след първата операция ми бяха изписали"Хепароид лечива" за мазане,след втората с нищо не съм се мазала.
Цитирай

А има ли някъде препоръчани лекари в София? Аз ходих при един в 3-та Градска, но изобщо не останах доволна. Веднага почна да говори за операция, а аз такива хирурзи не харесвам.  Crossing Arms
Цитирай

Моя приятелка се оперира в Италия и сега казва,че се чувства добре.Незнам до колко ще помогнат каквито и да било други методи,защото и аз имам една на крака,която не се скрива и това си е.Иначе кожата ми е тънка и по принцип ми се виждат всички вени,но тази направо и боли когато я докосна.
Цитирай

bihte li mi kazali malko pove4e za tova gladuvane,struvami se,4e ste mi pomogne da se otarva ot prokletite veni Sad
Цитирай

Който има възможност да ходи на море,много добре се отразява на вените.Ходя всеки ден,плувам или просто си играем на брега и за първо лято нямам особен проблем с вените.Също така пия Венифит на д-р Тошков,дано да има по дълготраен ефект.
Цитирай

Кола маска и всякакви топлинни процедури не са показани при разширени вени.Гелчета от рода на Лиотона не помагат освен ако не са повърхностни разширени капилярчета.Хубаво е редовно да се пие Детралекс,но и той не е вълшебен.Ластичните чорапогащи за тази цел са добър вариант,но не и в жегите.
Цитирай

Пия "Детралекс" и мажа с един немски крем с див кестен.Помага ми ,но ми казаха,че детралекса трябва да се пие поне три месеца без прекъсване.Моля някой да сподели опита си с него.
Цитирай

здр.милички, по повод вените - за жалост и аз съм сред вас - на 24 години съм, а краката ми са толкова зле, че не ми се мисли момента, в който ще забременя, но... неискам да пиша затова, а да споделя нещо с вас- лекар ми предписа едни лекарства, за които видях че сте питали по-нагоре в темата - те окрепват стените на кръвоносните съдове и правят още много много хубави неща за очите и за други органи-наистина останах очарована след прочита на листовката, лично докторът ми ги пие през летните месеци всяка година и е мн. доволен - казват се DOXIUM 500, струват 13-14 лв, една опаковка стига за един месец, пият се след храна веднъж дневно,ако желаете направете си един курс с тях и вижте как ще се чувствате.аз ги пия от седмица и  засега съм доволна.
Цитирай

Някакви отзиви за VENIPHYT?
Цитирай

Софи,пия Венифит от около 2 седмици,съчетано с таласотерапия и мазане с крем от див кестен.Много по добре се чувствами дано има по дълготраен ефект.
Цитирай

Софи,пия Венифит от около 2 седмици,съчетано с таласотерапия и мазане с крем от див кестен.Много по добре се чувствами дано има по дълготраен ефект.

Ама това пие ли се? Smile
На мен ми казаха, че е за мазане (не съм в БГ) и почти щях да поръчам да ми изпратят.
С хапчета още не ми се започва като че ли ...
Благодатя за информацията. Какъв е този крем, с който се мажеш?
Цитирай

danibabu, "Детралекс" има ли лечебно действие или е само болкоуспокояващо. Ти как се чустваш като го пи.
Цитирай

Ама това пие ли се? Smile
На мен ми казаха, че е за мазане (не съм в БГ) и почти щях да поръчам да ми изпратят.
С хапчета още не ми се започва като че ли ...
Благодатя за информацията. Какъв е този крем, с който се мажеш?

Венифит са хранителна добавка и са билкови.И аз не смея да пия други.На предните страници се коментираше Венил гел,може за него да иде реч.
Кремчето е българско на Амрита с екстракт от див кестен и есцин, подобрява кръвообращението и укрепва капилярите.
Цитирай

danibabu, "Детралекс" има ли лечебно действие или е само болкоуспокояващо. Ти как се чустваш като го пи.
Аз го пих 15 дни и едновременно се мазах,имах голям ефект.Преди да започна,краката ми "горяха" вечер,лягах си с мокри кърпи за да мога да заспя.Но като го свърших ,днес,утре,все забравям да си купя друга опаковка,а пък се и чувствам добре и нали знаеш,че когато сме по добре и занемаряваме лечението.Не зная дали лекува,но пише на листовката,копирам..

ФАРМАКОТЕРАПЕВТИЧНА
ВАЗОПРОТЕКТОР (Сърдечно-съдова система) ДЕТРАЛЕКС е венотоник (увеличава венозния тонус) и Вазопротектор (увеличава   резистентността   на   малките Кръвоносни съдове).
ТЕРАПЕВТИЧНИ
Препоръчва се за лечение на заболявания на венозната система (отичане, умора, болки в краката) и за лечение на симптоми, дължащи се на хемороиди.
Цитирай

Пия "Детралекс" и мажа с един немски крем с див кестен.Помага ми ,но ми казаха,че детралекса трябва да се пие поне три месеца без прекъсване.Моля някой да сподели опита си с него.

Аз лично пия Детралекс, само когато усетя нужда. Т.е. когато ме болят краката или когато съм ходила цял ден... също и когато е много топло... Това че трябва да се пие 3 месеца без прекъсване, не съм го чувала до сега. На мен ми помага  без да го пия продължително.
Цитирай

Момичета,Детралекса лекар ли ви го изписа?
Цитирай

на мен да

аз го пия от около месец и болката много намаля  Wink за сега ми действа
ще продължавам да го пия докато не преминат жегите
чорапи нося но само когато много ме болят краката
Цитирай

В друга подобна тема за разширените вени споделих,че ползвам Venengel fresh,за сега съм доволна,не че ми се скриха разширените вени,но поне се свиха малко и не ме болят така краката
Цитирай

Купих си Венен гел на Д-р Тайс и съм много доволна.
Цитирай

Нямам разширени вени все още, но съм предразположена.
Използвам Хепароид за заздравяване:
http://www.farmshop.ru/imgprod/f03052_full.jpg

Не само, че ми влияе много добре на подуването през горещите дни, но и заличава синини.  Peace Мноооого съм доволна. Пък как прекрасно ухае.... Love Hug
Цитирай

ох да дайте някви съвети-леснички!!!!
Цитирай

Не само, че ми влияе много добре на подуването през горещите дни, но и заличава синини.  Peace Мноооого съм доволна. Пък как прекрасно ухае.... Love Hug

О, това ще го пробвам задължително, постоянно имам разни синки по краката.
Горе-долу каква му е цената и леасно ли се намира?
Цитирай

О, това ще го пробвам задължително, постоянно имам разни синки по краката.
Горе-долу каква му е цената и леасно ли се намира?

Около 5-6 лева струва и го има във всяка аптека. Заличава до някаква степен и спукани капиляри май. Поне такива са ми наблюденията.
За синините наистина бързо изчезват, понеже Хепароид Зентива има антисъсирващо действие освен всичко друго.
Цитирай

DOXIUM 500, струват 13-14 лв, една опаковка стига за един месец, пият се след храна веднъж дневно,ако желаете направете си един курс с тях и вижте как ще се чувствате.аз ги пия от седмица и  засега съм доволна.

Само с рецепта ли могат да се приемат?Имам предвид,че хапове такива като на Wallmark, които могат да се приемат и без рецепта и имат много добри лечебни свойства.
Цитирай

здр.милички, по повод вените - за жалост и аз съм сред вас - на 24 години съм, а краката ми са толкова зле, че не ми се мисли момента, в който ще забременя, но... неискам да пиша затова, а да споделя нещо с вас- лекар ми предписа едни лекарства, за които видях че сте питали по-нагоре в темата - те окрепват стените на кръвоносните съдове и правят още много много хубави неща за очите и за други органи-наистина останах очарована след прочита на листовката, лично докторът ми ги пие през летните месеци всяка година и е мн. доволен - казват се DOXIUM 500, струват 13-14 лв, една опаковка стига за един месец, пият се след храна веднъж дневно,ако желаете направете си един курс с тях и вижте как ще се чувствате.аз ги пия от седмица и  засега съм доволна.

Ето и листовката на този продукт:
http://www.bda.bg/bdias/8705s.pdf

Полезен е, защото основният му състав е калцият.
Цитирай

Около 5-6 лева струва и го има във всяка аптека. Заличава до някаква степен и спукани капиляри май. Поне такива са ми наблюденията.
За синините наистина бързо изчезват, понеже Хепароид Зентива има антисъсирващо действие освен всичко друго.

Merci  Peace
Цитирай

Вижте -http://pramed.com/raz6ireni_veni.html
Цитирай

Оперирах се! И съм определено доволна. Но не бих се подложила втори път на такова нещо. Упойката е отзад в гръбначния стълб!Не знам моята операция е доста отдавна, сега може да се е променила картината . Сега само в жегите чувствам напрежение в крака. Вечер задължително под матрака  в долния край трябва да се постави възглавница, за да се получи малък наклон. Консултирайте се първо с лекар - той ще прецени.
Цитирай

имам един въпрос  newsm78
вие как си махате космите
Цитирай

Появиха ми се повърхностни разширени вени  на левия крак от бременността. Обясниха ми, че е временно явление и само трябва да налагам със студени компреси и да не ходя с много високи обувки. Постепенно щели да изчезнат след като родя. Притеснявам се защото при първата ми бременност не съм имала такива проблеми, всъщност никога не съм имала.  Sick
Мисля да пробвам кремчето показано от Estellia.
Цитирай

миии мама с операция..  Tired
Цитирай

zdr iskam da popitam nqkoi pravil li e lazarna operaciq i kak e da li e dovolen
Цитирай

И на мен ми предстои лазелна операция и искам да получа повече мнения
Цитирай

Съветът с гладуването много ми хареса. Определено при такъв проблем трябва да се подходи комплексно, не е шега работа.
 Аз как се справям- трябва повече движение, и то не като физическо натоварване, а по-скоро да не се заседявам/застоявам на едно място. От време на време мажа краката с гелове, но не постоянно. Когато знам, че ми предстои много ходене/или пък застояване (например дълго пътуване- 10 часа, все седнала на едно място), започвам няколко дни по-рано да пия Флебодия.
Всяка вечер вкъщи си вдигам краката на стената за поне 10 минути, даже докато изтръпнат, за да се раздвижи кръвта и да не се натрупва напрежение в проблемните зони.
 При по-сериозни случаи ви препоръчвам първо да опитате с гладуването на Д-р Емилова преди да легнете под ножа. Операцията си е операция.
Цитирай

На косъм се разминах с отвратителни разширени вени и то на 20 години - работех на морето всяко лято по 15-16 часа на крак всеки божи ден! Не си чувствах краката, като се прибирах от работа! Отидох на лекар и започнах едно мазане с най-различни кремове! А и започнах да сядам - да си мислят каквото искат чужденците, че касиерката седи! След няколко спора с шефката, тя кандиса и си седях, когато нямаше големи опашки! Слава богу - размина ми се! Мисля, че с всяко нещо е така - при първи признаци, веднага мерки!
Цитирай

аз имам спукани капиляри по краката и отскоро усещам, че вените ме болят не са разширени но ги чувствам надути. Дали разширените вени са наследствено заболяване? Майка ми е сразширени вени и по-лошо -  с тромбов либит. Чувала съм че тромбов либита не се оперира. Тя си облекчава болките единствено със студени компреси дори и през зимата и с вдигнати крака Peace
Цитирай

Запис.
Цитирай

досега не съм се интересувала по въпроса,защото нямам такъв проблем.сестра ми имаше разширени вени по краката,от преумора,натоварване...
тя използваше серума против разширени вени на Anew clinical и остана много доволна.

Серум за крaка против разширени вени Anew Clinical Лазер SPF 15

ПРОБЛЕМ
Разширени вени и несъвършенства по краката.

КАК ДЕЙСТВА
Революционната формула на Anew за премахване на разширените вени по краката е безболезнен начин видимо да се намали забележимостта им и да се предотврати повторната им поява. Кремът доставя активни съставки директно на проблемните зони.

РЕЗУЛТАТ

# Доказано намалява видимостта на разширените вени само след 7 дена употреба.**
# След 8 седмици при жените се забелязва до 50% намаление в забележимостта на разширените вени, а участвалите в проучването се чувстват по- уверени в добрия вид на краката си.**

** Базирано на дерматологично проучване RCTS-2084, обхващащо период от 8 седмици сред 69 участници.

УПОТРЕБА

Използвайте два пъти дневно, нанасяйки щедро на и около засегнатите зони на краката.
дано съм била полезна...успех!
Цитирай

Имам и аз раширени вени, за които след направен преглед във ВМА ми препоръчаха операция с лазер.Явно при мен проблема вече не е само козметичен.Редувам лятото да пия по 2-3 месеца детралекс, но от скоро го спрях.Колкото наближава времето толкова повече се притеснявам.Искам да получа повече мнения и съвети, защото още немога да се реша, а не искам да ми станат краката катон на баща ми - подути и почти лилави.
Цитирай

Малко ъп на темата.
Аз имам някакъв начален стадий на разширени вени. Нямам изпъкнали такива, а проблемите ми се появяват само лятото. Изразяват се в "сващане на прасеца"...
Преди малко забелязах, че ми се е пукнал кръвоносен съд на прасеца и имам лилаво петно на крака....да ви питам това от самосебе си изчезва или трябва да се маже с някакъв крем? Ако е с крем - препоръчайте ми някакъв

Мерси bouquet
Цитирай

Tanati маха се с лазер   Peace
Цитирай

Имам една приятелка, която има разширени вени и знам, че трябва да ходи на токчета. Също така се маже с разни неща, но конкретни продукти не знам! с това само мога да помогна Confused
Цитирай

Аз имам разширена вена и доста години ми сьздаваше проблеми,най вече лятно време-ужасна болка Sad,постоянно мазане с гелове и т.н и накрая миналата година в Пловдив ми направиха операция.Доволна сьм,макар ,че много рядко,но като ходя доста време с токчета или стоя доста време права,ме наболява,но рядко се случва..
Аз сьм за  Peaceоперация,макар че казват ,ако си склонен след време пак може да се появи на друго место
Цитирай

Ми те моите реално не се водят разшитени...доктора ми каза, че е понякога имам някакво затваряне на клампите ли...не помня вече....Аз не мога да слеза от високите токове заради друг проблем. А за лилавото петно...нито се вижда вена, нито е изпъкнало...като подкожен кръвоизлив е...мислех си, че не е толкова сериозно и може да се махне по лесен начин Confused
Цитирай

Макар че не е препоръчително да подновявам стара тема, го правя, с надеждата, че adkosan ще се включи, за да обясни по-подробно за лечебното гладуване. Опитах се да пратя лични съобщение, но кутията й е пълна. Интересува ме не само гладуването, но и самото захранване. Както и продължителността. Необходимо ли е лекарско наблюдение и изследвания преди това?
Цитирай

Mamadanii,видях че се интересуваш от лазерното премахване на разширените вени.Аз си правих преди 4 години на горната част на крака и нямам никакви болки.От както забременях забелязах, че ми се е увеличила вената в долната част на крака и е болезнена.И мисля след като рода да си премахна вената и в долната част на крака.Не е болезнено и белегът е една точица.Възстановяването е бързо.Ако имаш въпроси пиши на лични. Hug     
Цитирай

Ако цял ден сте били на крак и са ви отекли и подули краката,вземете някакъв алкохол/концентрат,водка напр. или от много силната ракия,която се използва за лек предимно/ и си намокрете обилно мястото/аз си правя нещо като чорап-от стъпалата до глезените се намазвам с едно памуче/ и си полегнете малко ,така както сте с мокрите крака.До 20 мин. и болката ,и  отокът изчезват ,умората върху краката също.Преди време бяха ми казали ,ако изгоря на плажа или просто почувствам тялото си прегрято,да се намажа с медицински спирт,но тъй като не винаги го имам под ръка пробвах с някакъв алкохол веднъж и се получи пак добър ефект.После експериментирах и върху краката и сега си имам една бутилка водка,с която буквално си "мия краката",когато са уморени или подути .
Цитирай

на мен да

аз го пия от около месец и болката много намаля  Wink за сега ми действа
ще продължавам да го пия докато не преминат жегите

Aз го пия от 2 седмици. Мисля да направя курс- 3 месеца.
Цитирай

DOXIUM 500, струват 13-14 лв, една опаковка стига за един месец, пият се след храна веднъж дневно,ако желаете направете си един курс с тях и вижте как ще се чувствате.аз ги пия от седмица и  засега съм доволна.

Само с рецепта ли могат да се приемат?Имам предвид,че хапове такива като на Wallmark, които могат да се приемат и без рецепта и имат много добри лечебни свойства.

А колко е препоръчително да се пият? 1-2-3 месеца???
Цитирай

и аз имам разширени вени, но засега не ми създават проблем мажа с мехлем
Цитирай

Zr  mami,az imam veni  po  vutre6nata strana  na  krakata  i se maja s VITASIN i sam mn dovolna. Po-malkite veni  iz4ezvat  sled nqkolko dni mazane. I  ne e  skupo. Dano  pomogne i na vas.
Цитирай

А някой би ли казал как може да се избегне този проблем ? Започнах да забелязвам изпъкване на някой места . Особено в областа на прасеца.
Цитирай

Искам да попитам - съпругът ми има едно тъмно-синьо, мораво почти петно на левия си крак отпред под коляното.Мазал се е с какво ли не,но не изчезва.Той е генетично обремемен с вените, а и работата му е свързана със стоене прав почти 12 часа на ден.Казва, че рядко го болят краката.Кажете ефикасно лекарство или мазило и дали е необходима консултация с лекар.Мерси предварително.
Цитирай

Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Цитирай

Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Това може да се дължи на много различни причини. Консултирайте се с лекар - искайте да ви пуснат изследвания за кръвна захар, мазнини и т.н.
ето това е едно нещо,което купих на майка ми да си маже краката, защото има варикозни вени и ТЯ казва, че и помага. 

http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=277
Цитирай

A това кремче само онлайн ли може да се поръча?
Цитирай

A това крем-че само онлайн ли може да се поръча?

Ами не знам аз го поръчах заедно с още няколко неща за крака и ми излезе много на сметка.

А като се по зачетох повече по форумите, стигнах до извода, че за да се спазва някаква хигиена при проблеми с циркулацията на кръвта в краката, трябва да им се осигури максимално удобство (без много високи токове, омекотяващи или анатомични стелки или обувки, слабо компесиращи чорапи и мазила всеки ден, леки и изтеглящи масажи и хладни душове - сутрин и вечер, вдигане на краката на високо вечер и ако човек работи прав - обувките и стелките са много важни), но най добре първо при доктора.

newsm78
Цитирай

Това може да се дължи на много различни причини. Консултирайте се с лекар - искайте да ви пуснат изследвания за кръвна захар, мазнини и т.н.
ето това е едно нещо,което купих на майка ми да си маже краката, защото има варикозни вени и ТЯ казва, че и помага. 

http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=277

В НАШАТА ДЕНОНОЩНА АПТЕКА В ДРУЖБА 2-5 4АСТ-СОФИЯ  ГО ИМА, МЪЖЪТ МИ Е ДОВОЛЕН Peace
Цитирай

Макар че не е препоръчително да подновявам стара тема, го правя, с надеждата, че adkosan ще се включи, за да обясни по-подробно за лечебното гладуване. Опитах се да пратя лични съобщение, но кутията й е пълна. Интересува ме не само гладуването, но и самото захранване. Както и продължителността. Необходимо ли е лекарско наблюдение и изследвания преди това?

Оригиналното гладуване е на Лидия Ковачева. Д-р Емилова е нейна "ученичка" и последовател.
Аз съм ходила при Лидия Ковачева (да почива в мир) и провеждала 18 дни гладуване с наблюдение от нея, с друга цел и друг резултат.

Най-добре да се намери книгата й, там подробно е описана схемата.

Мисля, че може да си направиш профилактичен преглед преди гладуването - кръвна картина, ЕКГ, захар - и без това всеки трябва веднъж годишно да мине на подобен преглед при личния  си лекар.

Има различни схеми за гладуване - различни интервали.

Това е книгата: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=9663

Иначе и аз си открих повърхностни разширени вени на свивката на коляното на левия крак.  Tired Мисля да пробвам с повече движение, да не си кръстосвам краката, да опитам с някой крем и да направя 7-10 дни гладуване. Ако не за вените, за нещо друго ще помогне. Ако няма подобрение, ще търся съдов хирург за консултация.
Цитирай

И аз имах проблеми с караката, особено след лаждането. Пробвах с ластичен чорап, но ме дразнеше звелски и се отказах. После пих Детралекс  няколко месеца през лятото и определено мога да кажа, че имаше ефект. Хубаво е да се правят и упражнения за краката, ако не ви мързи, разбира се Mr. Green. Честно казано в началото хич не ми се правеха, но после ги правех почти редовно. Упражненията може да ги видите тук http://www.venite.bg/?p=exercise
 от първото упражнение се стяга и дупето Laughing
Цитирай

Вместо запис - интересно инфо за разширените вени.
Цитирай

Тук във форумите чета много интересни неща за разширените вени.  Има много отзиви за различни доктори.   Моля препоръчайте ми специалист за гр. Варна.  И дали трябва предварително записване.  В нашият град има съдов хирург, но лятото ми говореше за склерозиране,  на следващият преглед след 3м. (когато спрях с кърменето заради вените)  ми говори за лазер.  И аз не знам какво да правя.  Хубаво е да потърся и второ мнение.
   По - нагоре в постовете пишеше,че с отслабването намалява проблемът с вените-  свалих 20кг.(  след раждането бях 85- сега съм 65  -направих диета,за да отслабна)  проблемът с вените ми се засили.
Цитирай

Едва ли ще отшумят болките и мравучкането в долната част на крака около прасеца. Аз имах нагледен пример как, ако не предприемеш нещо става по -лошо - при баща ми и баба ми. Въпреки всичко чак на третата година предприех много сериозна крачка. Точно преди 1 г си направих лазерна аблация във ВМА София. Една година след това имам само белези от разрезите, с които са отстранили изпъкналите възли - около 11 са. Крака ми не е толкова отекъл, но лятото винаги пия детралекс. Понеже работата ми е седнала цял ден пред компютъра си признавам, че много рядко ставам да се раздвижвам, а това е мн лошо. Вместо както ми препоръча д-ра  да намаля теглото аз го увеличих. Вечер след като преключа и с домакинската работа си почивам и пак чувствам напрежение, но няма как.Според мен е нормално и бях длъжна да пробвам всичко, за да не съжалявам след години.
Цитирай

Някой може ли да обясни какво означава склерозиране на вените ?Доколкото разбрах се вкарва някакъв разтвор във самата вена ,но какво допринася това и какв ефект има не знам.И къде се прилага това лечение?
Цитирай

Някой може ли да обясни какво означава склерозиране на вените ?Доколкото разбрах се вкарва някакъв разтвор във самата вена ,но какво допринася това и какв ефект има не знам.И къде се прилага това лечение?

Мога да ти обясня горе долу, в нета има информация, все една и съща, но вчера една лекарка от Националната Кардиологична Болница ми го обясни. С инжекции се вкарва във вената разтвор, който постепенно склерозира вената - тя изсъхва, свива се, престава да функционира и вече не е видима така. Кръвта си намира друг път по вътрешните вени, през които да минава. Казвам го, защото зададох аз и този въпрос, от къде ще ми минава кръвта. Процедурата се извършва в кабинет, не в операционна, продължава 15 минути, струва 90 лв. 1 час след нея трябва да се разхождаш, после някоя друга седмица се носи ластичен бинт (не помня колко). Преди процедурата трябва да си яла и пила, прави се следобед, първата нощ е дискомфортна. Това знам засега. Мисля да си я направя тази процедура, защото при мен нещата на моменти са нетърпими - всъщност, само за това мисля, само в това се вглеждам и... незнам дали не прибързвам, но другата седмица мисля да си направя тази интервенция. Каза ми докторката, че когато човек е наследствено обременен с това, много е възможно пак да му се появи такъв проблем, т.е. не е изключено. Ако се носят ластични чорапи може да не се появи никога, или след около 5 години, ако не се носят, до 2-3 години пак ще се появят.

Ще се радвам и други да се включат.
Цитирай

Мога да ти обясня горе долу, в нета има информация, все една и съща, но вчера една лекарка от Националната Кардиологична Болница ми го обясни. С инжекции се вкарва във вената разтвор, който постепенно склерозира вената - тя изсъхва, свива се, престава да функционира и вече не е видима така. Кръвта си намира друг път по вътрешните вени, през които да минава. Казвам го, защото зададох аз и този въпрос, от къде ще ми минава кръвта. Процедурата се извършва в кабинет, не в операционна, продължава 15 минути, струва 90 лв. 1 час след нея трябва да се разхождаш, после някоя друга седмица се носи ластичен бинт (не помня колко). Преди процедурата трябва да си яла и пила, прави се следобед, първата нощ е дискомфортна. Това знам засега. Мисля да си я направя тази процедура, защото при мен нещата на моменти са нетърпими - всъщност, само за това мисля, само в това се вглеждам и... незнам дали не прибързвам, но другата седмица мисля да си направя тази интервенция. Каза ми докторката, че когато човек е наследствено обременен с това, много е възможно пак да му се появи такъв проблем, т.е. не е изключено. Ако се носят ластични чорапи може да не се появи никога, или след около 5 години, ако не се носят, до 2-3 години пак ще се появят.

Ще се радвам и други да се включат.
Само в Националната Кардиологична Болница ли може да се направи тази манипулация?
Цитирай

Не, пусни в Гугъл търсачка и ще ти излязат множество медицински центрове, които изпълняват тази процедура.
Цитирай

Проблема с разширените вени може да се облекчи но не и да се изкорени Трябва да се внимава с килограмите но ако сте генетично обременени както аз няма спасение Искам да споделя лечението което прилагам от дълго време-мажа  краката си с Асам крем с червени лозови листа и кестен и пия вече втора година Ентан Тъмните петна по краката ми изсветляха  а и мравучкането което не ми даваше мира  ИЗЧЕЗНА Ентан заздравява съдовата стена и не се образуват тромби  Пробвайте  Дано съм била полезна
Цитирай

+ КОЙТО ПУШИ ТРЯБВА ДА ОТКАЖЕ ЦИГАРИТЕ !!! Praynig Peace Naughty
Цитирай

Здравейте,
аз нямам за сега разширени вени /и слава богу/, но половинката има на лявото бедро една вена, която на места има малки "бучки".  Много не обръщах внимание, но от известно време постоянно му изтръпва или се схваща крака и най-вероятно това е причината. А и работата му е такава, че е стои прав по цял ден, отделно има и наследствена обремененост.
 Искам да ви попитам тези хапчета Детралекс могат ли да се купуват без рецепта, че ще видя голям зор да го накарам да отиде на лекар.
Цитирай

Мен не ме болят много краката, но много отичат, не ми се ходи на лекар, дайте съвет
Цитирай

Пролетна фея намали солта, дръж краката на високо и ги обливай със студена вода. За лекарства не бих те съветвала ако не си се консултирала с лекар.
Цитирай

Пролетна фея намали солта
и кафето.
Ако кг са повече, намалете ги. И не си изписвайте сами лекарства.
Цитирай

1-2 кафета на ден е полезно, защото помага срещу задържане на течности в организма... Naughty Blush
Цитирай

1-2 кафета на ден е полезно, защото помага срещу задържане на течности в организма... Naughty Blush
Да, стига да са само толкова.
Цитирай

Лично аз почти не пия кафе, за солта- опитвам се да е в норма
Цитирай

Здравейте, Детралекс се изписва без рецепта (така пише на упътването), но и аз не препоръчвам да се купуват така лекарства.

Връщам се от операция, която ми направиха днес - в 3 ми я направиха, мина добре, в 6 ме взеха от болницата, реших да не оставам, а и лекарката ми каза, че тя е щяла първа да ми препоръча да остана, ако нещо се е съмнявала, чувствам се добре засега. Ще отговарям на въпроси, ако се интересувате от нещо.

Мен не ме болят много краката, но много отичат, не ми се ходи на лекар, дайте съвет
Пролетна фея, ако само ти отичат, това също е признак за разширени вени, ранен, ако е само това. Нещата коренно ще се променят, ако започнеш да пиеш поне по 1,5-2 литра вода на ден - до 2-3 дни ще ти изтънеят вените, гарантирам ти. Аз винаги съм била с отекли глезени, това лято започнах с водата, никога не си бях виждала краката толкова фини.
Цитирай

Здравейте мамчета  Hug
И аз при вас - след двете раждания проблемът се задълбочи и вече съм за операция. Имам обаче някои въпроси:
1. Като слагате възглавница под краката в леглото - за тези, които спят настрани като мен правите ли го, дали има ефект и всъщност като си помисля ми се вижда много неудобно краката да ми са върху възглавница настрани.
2. За лазерната аблация - какво е усещането при прегледа? Четох, че вкарват сонда във вената, доста неприятно звучи? Айде за самата процедура ще го изтърпя някак, ама и при прегледа стават 2 пъти.
3. Някой оперирал ли се е в Пловдив? Кой ще ми препоръчате? (на търсачката излезе само Анастасов, но нямаше подробности за метода, който използва)
Цитирай

http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t82750.html някои правил ли е това?
Цитирай

http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t82750.html някои правил ли е това?
За пръв път чувам (виждам  Mr. Green), но пък с какво ли ще ми навреди? Може и да пробвам, дано съм постоянна.
Цитирай

Благодаря за информацията Peace Свалих си книгата на Микулин.
Ето какво точно съветва за т.н. виброгимнастика:

"Я предлагаю простое упражнение, которое могут выполнять даже те люди, кому запрещены бег и быстрая ходьба.
Если подняться на носках так, чтобы каблуки оторвались от пола всего на один сантиметр (рис. 10), и резко опуститься на пол, то испытаешь удар, сотрясение. При этом произойдет то же самое, что при беге и ходьбе: благодаря клапанам в венах кровь получит дополнительный импульс для движения вверх.
Это упражнение автор назвал «виброгимнастикой».
Такие сотрясения тела нужно делать не спеша, не чаще раза в секунду. После тридцати упражнений (сотрясений) нужно сделать перерыв в 5—10 секунд. Ни в коем случае не старайтесь поднять каблуки выше сантиметра над полом. Упражнение от этого не станет эффективнее, а лишь вызовет ненужное утомление ступней.
Слишком частые сотрясения тоже бесполезны. В межклапанных пространствах вен не успеет накопиться достаточная порция крови, и ее волна не захлестнет следующий «этаж» вены. Помните, в начале главы я приводил пример с бутылкой, заполненной жидкостью?
 ...
При каждом упражнении нужно делать не более шестидесяти сотрясений. Выполняйте их жестко, но не настолько резко, чтобы они болезненно отдавались в голове. Сотрясения должны быть такими же, какие природа предусмотрела при беге. Поэтому никакой опасности для спинного хребта и его дисков виброгимнастика не представляет. Мой опыт занятий виброгимнастикой в течение десятилетий это подтверждает.
В течение дня рекомендую повторять упражнение 3—5 раз по одной минуте. Считаю, что виброгимнастикой полезно заниматься людям стоячей и сидячей работы..."

Цитирай

хайде да набиваме пети ,4е май е мн сериозно. Embarassed
Цитирай

И аз мисля да го пробвам, няма да ми навреди...обаче не съм сигурна, че го разбирам правилно. Звучи ми като да се вдигаш на пръсти и като се спускаш надолу да го правиш по-бързо и със сила, така че да се ударят петите, така ли? newsm78 И защо да се опираш на стена, аз мога да се вдигам на пръсти и без да се опирам никъде, да не би нещо под наклон да се правив? Моля ако има картинки или някой е разбрал по-добре да обясни Praynig
Цитирай

Peace
Цитирай

И аз мисля да го пробвам, няма да ми навреди...обаче не съм сигурна, че го разбирам правилно. Звучи ми като да се вдигаш на пръсти и като се спускаш надолу да го правиш по-бързо и със сила, така че да се ударят петите, така ли? newsm78 И защо да се опираш на стена, аз мога да се вдигам на пръсти и без да се опирам никъде, да не би нещо под наклон да се правив? Моля ако има картинки или някой е разбрал по-добре да обясни Praynig
Да си кажа истината, че и аз не разбрах защо трябва да се опирам до стената  Thinking
Цитирай

Академикът казва - около стена, врата, за да не лупаш на съседите отдолу, като си посредата на стаята Peace
Цитирай

по колко минути набивате пети ?
Цитирай

по колко минути набивате пети ?
Аз руски не знам, но това, което схванах е 3-5 пъти в деня по 1мин.  Отивам да прочета линка на предния ти пост, да не би да съм пропуснала нещо.
Да - там пък пише 4-5 мин
Цитирай

според мен се стои до стена/стол, за да не се занесете и да паднете.

пише да се повдигате на пръсти на не повече от 1см от пода и да се отпускате на пода под тежестта на тялото. така се получават вибрации, които тренират клапите на вените. Не набивайте екстра петите, да не си докарате болка в петите или проблеми с гръбнака. Не го правете бързо, не по-често от 1 на сек, защото няма да е ефективно. Също така не е ефективно и ако се повдигате на >1инч (=2,5см  Thinking ) от пода. И след 30 повторения, да се прави почивка от 5-10 сек. В комплекс да не се правят повече от 60 повторения. Упражнението се изпълнява 3-5 пъти на ден по 1 мин., т.е. не повече от 30 повдигания.

Мерси за упражнението, ще го препоръчам на татко.
Цитирай

така вече е доста по-ясно, аз тръгнах да го правя както си знам и си докарах мускулна треска на прасците Laughing, та сега почивам...от утре почвам по тази схема - 3 пъти по 30 повдигания и ще ви кажа дали има резултат Peace
Цитирай

Аз имах подобен проблем и най-вече преди две годин ми се появиха екземи и гъбички, имах и зачервени участъци. В последствие стана ясно, че съм развила захарен диабет, а не съм разбрала.
Цитирай

И аз в отбора на куците коне...
Имам разширена вена на прасеца още от ученичка (15 годишна) - видима, около 5-6 см., релефна. Не ме болеше, не ми пречеше. Тогава тежах 44-45 кг.
6 години по-късно ме оперираха и храниха с хормони и за 3 месеца качих 10кг. Така стоях 5 години. Вената не се увеличи, отново нямах болки и оплаквания.
В един момент свалих натрупаните килограми (отново доста рязко) - вената си беше в същото състояние.
Веднага след това забременях - качих 16 кг. - вената не се обади.
Отново си върнах килограмите от преди раждането - вената си беше ОК - подута, страшна, но безболезнена и без растеж.
Айде пак забременях, нови 16 кг. - вената си беше ОК.
2 години по-късно си върнах килограмите (в момента съм 45 кг.) и тъпата вена стана 2 пъти по-голяма и дълга и понякога ме боли. Забелязах и мъничко синьо петънце на другия си крак.
Водя сравнително активен начин на живот (с две малки деца - на  2 и 5 години), ходя доста пеша, работата ми също е свързана с ходене пеша, често карам колело (велоерометър) и подсакачам в къщи на някакви гимнастики, от скоро (2 месеца) се старая да се наливам с по 1,5-2 литра вода на ден. Спрях газираното, солта ми е умерена, само цигарите са ми порок  Mr. Green и честно казано много ме е яд на ситуацията.
Давайте идеи за разни компреси и билки, защото след 2 дни заминавам на море и няма да успея да стигна до доктор, а там ще прекарам доста време на крак.

Цитирай

включва се още една препратила. Нямам външни разширени вени но изпитва страхотно болки и напрежение в прасците и на двата крака . Л Д  каза че това са вътрешни р вени . Изписа лекарство което да вземам пролет и есен от което не мина а само ми отавя джоба. След обстойно разглеждане на форуми се насочих към хомеопатията . Не съм ходила на хомеопатии . Купих си ХАМАМЕЛИС ВИРГИНИАНА 5 СХ и крем за крака с див кестен и червени лозови листа.  приемах по 5 зрънца на 3 часа . Едното флаконче го изпих така а второто го разредих на 5 - 6 часа на ден . Сутрин вечер мажех с крема. Болката тежестта изчезнаха . Повторих след 5-6 месеца . ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ ПИЛА.
Цитирай

Щом вече си добре, значи е било твоето лекарство.

Иначе болки и тежест в прасците не винаги се дължи непременно на разширени вени. Може и от липса на магнезий да е. Затова - Калмацин Peace
Цитирай

Дами! bouquet bouquet bouquet

Правихте ли упражнението с набиването на петичките?
Има ли ефект?  ooooh!
Не искам операция  Crying or Very sad Praynig
Цитирай

Здравейте,разгледах форума и реших и аз да напиша как в нашето семейство се борим с проблема разширени вени,баба ми страда от дълго време,а напоследък и брат ми започна да се оплаква.Баба ми лично какво ли не е опитала през годините,помоли ме да отида и да потърся мехлем от див кестен,още му казвали конски кестен,каза ми че през годините сама си е приготвяла мехлема,много и помагал но напоследък се затруднява да си го прави.Направих консултация с фармацевта от нашата аптека за подобен мехлем,препоръча ми Венонорм-гел с екстракт от въпросния див кестен,бил нов продукт на българска фирма,няма да споменавам името и за да не се получава реклама.Купих за 8 лв.гела,баба казва че е доволна и че облекчава горенето в краката и,така тя усеща ефекта от дивия кестен.Взех един и за брат ми и той ми каза че определено гелът работи.Това което прочетох в предназначението на гела,е че освен за разширени вени става и за хемороиди.Желая успех на всички и ще се радвам да съм била полезна.
Цитирай

включва се още една препратила. Нямам външни разширени вени но изпитва страхотно болки и напрежение в прасците и на двата крака . Л Д  каза че това са вътрешни р вени . Изписа лекарство което да вземам пролет и есен от което не мина а само ми отавя джоба. След обстойно разглеждане на форуми се насочих към хомеопатията . Не съм ходила на хомеопатии . Купих си ХАМАМЕЛИС ВИРГИНИАНА 5 СХ и крем за крака с див кестен и червени лозови листа.  приемах по 5 зрънца на 3 часа . Едното флаконче го изпих така а второто го разредих на 5 - 6 часа на ден . Сутрин вечер мажех с крема. Болката тежестта изчезнаха . Повторих след 5-6 месеца . ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ ПИЛА.

И аз съм така,но не съм ходила на лекар.Преди тежеста я усещах само през 1-ят ден от цикъла ми,но сега вече стана постоянна.Майка ми има много разширени вени и най-верятно и аз ще съм така.
Сега мисля да си взема Детралекс  да пробвам и ако не ми отминат болките ще му мисля.
При мен това се отключи от постоянното  седене на стол на работа и от там в колата и нямам никакво движение.Днес ми се наложи да повървя по-дълго и се чувствах добре,но като седнах и пак ме заболяха краката(постоянна болка и тежест в прасците).
Цитирай

Привет и от мен.
От няколко години съм с венозна недостатъчност. На моменти единият ми крак /защо само единият, нямам идея/ става като поничка отекъл. От поне три години в края на пролетта пия Детралекс - 2х1 табл. на ден с храната . Тази година реших, че нямам проблеми и пропуснах и в момента съм с оток и дори с болка. Нямам нито една видима външна веничка, всичко е скрито-покрито, но пък е толкова неприятно за гледане /един кльощав и един подут крак/, тежко и болезнено чак. Днес набивах пети, започнах Детралекса и ще пиша отзиви за набиването на петите специално, защото смятам да съм редовна и упорита. За първи път попадам на това упражнение, а си мислех, че съм изчела всичко. Откакто се помня /15 години вече/ работя  на бюро и бях доста обездвижена. Но откакто се появи този проблем започнах да спортувам, в офиса си вдигам крака нависоко, правя си раздвижвания, прибирам се пеш, когато времето го позволява, студеният душ от коляното надолу ми е задължителен без значение от сезона, нямам наднормено тегло и почти не пуша /преди три години отказах и цигарите, но напоследък се излагам, затова казвам "почти"/. И въпреки, че се грижа толкова добре за крачето си, без лекарства пак ме предава Sad
Та мисълта ми е, че единствено за Детралекса знам със сигурност, че е ефикасен, не е от най-евтините, но действа /1 опаковка от 30 таблетки е около 20 лв, на месец са нужни 2 опаковки, т.е. около 40 лв/
Цитирай

Пропуснах да отбележа, че съм ходила на обикновен хирург, на съдов хирург, на какви ли не още доктори. Гледаха ми вените с апарат, подобен на ехограф /може би беше точно съдов ехограф/ - е нищо ми няма... newsm78 ..... но се подува, особено в този сезон и е ужасно.
Цитирай

Явно от този проблем се вълнуват много хора Smile
Ще споделя че в момента пия лекарство за отоци и тяжест в кракат,което видях на ТВ реклама на Нова .Казва се флебодия (като бременна ми го бяха предписали за хемороиди и нямах представа че става и за разширени вени)
 Тогава ми подейства много добре и се надявам и сега да е така .Споделям мнението си ,понеже е доста по-евтина от Детралекса-за 1 опаковка дадох 21,80лв и тя е за 1 месец понеже се пие само по 1тбл сутрин.
 днес ми е 3 ден и смятам че си чувствам краката по-леки Smile
Цитирай

Сигурно има нещо вярно в набиването на пети.
Преди време бях чела, че добро за кръвообращението е да си движиш краката както си седнал, все едно шиеш на онези крачните шевни машини от едно време. Тоест движението е пръсти - пети, така се изтласквала кръвта нагоре.  За под бюрото става  Wink.
Аз ходих есента на съдов хирург, само една външна каза, че е по-притеснителна, но не е сериозно. Спомена склерозираща терапия, подлагал ли се е някой?
Тази външната е грозничка на вид и макар самата тя да не ми причинява кой знае какъв дискомфорт, то естетически много ме дразни.
Как се казва този преглед с ехограф? Моят преглед беше обикновен оглед на краката, никакви уреди не са ползвали.
Питам, защото правя отоци и имам тежест, макар външните, видимо разширени вени да са спокойни.
Цитирай

Пропуснах да отбележа, че съм ходила на обикновен хирург, на съдов хирург, на какви ли не още доктори. Гледаха ми вените с апарат, подобен на ехограф /може би беше точно съдов ехограф/ - е нищо ми няма... newsm78 ..... но се подува, особено в този сезон и е ужасно.

и моите крака се подуват (но нямам болки), особено около глезена.  И то само при топло време. Предполагам, че е свързано с по-лошо кръвообръщение. И мен ме гледаха с някакъв ехограф и нищо ми нямало, въпреки че на едно място една вена се вижда, но лекарят ми каза, че било козметичен проблем.

Сега карам колело 2x по 2км до работа и въпреки ужасните жеги тук не съм забелязала подуване.

Как се казва този преглед с ехограф? Моят преглед беше обикновен оглед на краката, никакви уреди не са ползвали.
предполагам ехограф, но за вени. Тук всеки флеболог го има. Не се ходи при съдов хирург. Прегледът с този уред е част от нормалния преглед при флеболог: разпит, оглед на краката, притискане на клапите на вените и след това ехограф.
« Последна редакция: Вт., 07 Юни 2011, 11:47 от Azalee »
Цитирай

Здравейте,
Бременна съм в 6-ти месец,подуват ми се краката и използвам венонорм гел от който ми олеква.По принцип винаги съм гледала да избягвам хапчетата когато е възможно.Препоръча ми го моя приятелка фармацевка,гелът е с конски кестен и се произвежда в България, два пъти по евтин е  от рекламираните.Определено съм доволна!
Цитирай

Аз съм била на съдов хирург,точно заради вени появили се след бременността и той ми каза ,че всякакви мазила ,които се предлагат за този проблем ,били прах в очите на пациента,защото не можели да достигнат до проблемните вени.Мой познати са пили Флебодиа по 1 таблетка на ден, препоръчан им от аг-то ,когато са били бременни и всичко е било наред и с бебчо, и с майката -както когато е била бременна , така и след това.Щом казват хората, че може да се пие Флебодиа,когато си бременна,защо да се мъчиш!
Цитирай

Щом казват хората, че може да се пие Флебодиа,когато си бременна,защо да се мъчиш!
Това ще го прецени АГ.  От години пия Флебидия летните месеци, но когато забременях ми казаха, че нямало достатъчно изследвания за влиянието на лекарството върху плода и по-добре да го спра. Минаха разбира се години, така че вече може нещата да са съвсем различни.
Цитирай

Аз имам разширени вени и знам какво е , на една приятелка преди време (със същия проблем )  и бяха предписали някакво гелче Индовазин гел за разширени вени и имаше полза,  сега започнах да мажа и аз с него  и има ефект.., като цяло много неприятно е и не го пожелавам на никой да има разширени вени.  Shocked Tired
Цитирай

А някой пробвал ли е да прикрие козметично повърхностните разширени вени, просто за да може да носи къса пола или панталонки над коляното, без да се притеснява ?
И успял ли е ?
Аз съм с много светла кожа и по принцип вените ми личат много.
Сега са се появили и по една "мрежа" от венички на свивките на колената ми, на площ 5х5 см е, но веничките са тъмно сини, лилави почти. Много е грозно.
А отпреди знам, че лятото като се попека на слънце няколко дни и кожата ми стане по - матова, вените не личат.
Понеже обаче излагане на слънце или солариум са противопоказни за вените, чудя се с автобронзант дали ще се прикрият поне малко  Thinking

Иначе за лечението - взела съм си два крема на билкова основа - единият с невен, другият с конски кестен. За няколко дни мазане - краката вече не ми изтръпваха и не боляха вечер /по принцип никога не са ми се подували/ и изобщо все едно нищо ми няма, така се чувствам, но вените не се скриха, пак са си там и е много грозно.

За склерозиране чета, но все си мисля, че ако има една струя вода и тя се движи под някакво налягане и влиза в две тръби, пък вземем, че запушим едната тръба, то водата ще се пренасочи по другата свободна тръба, но ако струята на водата не намалее, то значи в тая тръба водата ще е с двойно по - голямо налягане от преди и натиска върху стените на тръбата ще е точно 2 пъти по - голям  Thinking. И е въпрос на време и тази тръба да се увреди от високото налягане.
Това мисля по въпроса за склерозирането. Вярно е, че помага, но това е много крайна мярка при сериозна нужда, някак за козметична манипулация не мога да го приема.

Упражнението с набиването на петите го правя, определено чак физически усещам как се раздвижва кръвта в краката, но го правя като се сетя, май ще почна сериозно всекидневно и ще пиша има ли резултат. Работя на бюро по 8 часа. Ще ви кажа какво направих в офиса, за да подобря положението:
Смъкнала съм си стола възможно най - ниско, за да не ми се впива края на стола в бедрата и понеже и на колелца се връткам на него, подпирам си краката на таблата на бюрото, отдолу под плота и се отблъсквам барабар със стола напред назад, подобно на гребане в лодка, държа си краката подпрени на едно кашонче, което нарочно си пъхнат под бюрото.
Изместих принтера в другия край на стаята и телефона също, за да ставам по - често.
Забравих за автобуса до работа, аз по принцип с два автобуса с прикачване ходя, но сега на втория не се качвам, а ходя пеш. Имам само равни обувки, но ще си харесам такива на леко токче, било по - добре чета.
Пия по едно разтворимо витаминче дневно - комбинирани, но има витамин С.
Друго, което при мен много навреди и вероятно причини истинския проблем с вените - Спрях цигарите. И поради това си промених "режима". Докато пушех ставах от стола кажи речи на всеки час и отивах в другия край на сградата на една тераса, сядам на столче с масичка и пуша цигара. Тези разходки на всеки час са ме спасявали явно, понеже тази работа я работя от 6 години и бременна работех и никакви проблеми нямах.
Но спрях цигарите - и край на разходките, на обед си хапвам на бюрото, не ставам да пуша и хоп - 8 часа нон стоп седнала  Confused И резултатът - 6 месеца след спирането на цигарите - изличи се една вена 3-4 см. Ама не й обърнах внимание, пък и зима беше, дънки, панталони, кой ти се гледа зад колената, но напролет почна сърбеж, парене, тежест в краката и за 2 месеца се появиха още вени и започнаха да болят, та тогава се уплаших. И вече 2 месеца правя нещо по въпроса, ще видим кое ще помогне и колко.
За лятото и без това мислим да купуваме басейн от тези надуваемите, към 3-4 метра ще е в диаметър, та ще почна и да "плувам" в него  Crazy май ще пляскам по - скоро.
А за каране на колело, не знам къде ще го карам това колело, по скоро ще накарам мъжа ми да мисли нещо от старо колело, без гуми върху стойка, домашен тренажор "Направи си сам" и така.
Та мнения за автобронзанта или нещо друго като идея за козметично прикриване на веничките ?
Чак завиждам на приятелка, която си е доста матова и също има венички, но трябва да се вгледаш от близо за да ги видиш, а са дори повече и по - дебели от моите, просто на матовата кожа не личат така  Tired
Цитирай

rosy_bosy, похвално е това, че си спряла цигарите. Възжищавам ти се. Недей да упрекваш спирането им за това, че са се появили проблеми с вените. Моите се появиха преди да ги откажа, така че божа работа. Аз отказах пушенето преди три години, но напоследък като че ли се излагам и отново почнах да припалвам. Мисля, че едноверменното пушене и приемане на противозачатъчни преди години оказаха лошо влияние върху моите вени.Знам, че е доста опасно да се съвместяват. Аз също съм си сътворила подобна подложка под бюрото, понеже не от 6 години, ами общо взето цял живот досега /16 години/ съм работила на бюро, и също, когато няма никой при мен си правя разни упражнения, че даже и пети набивам в офиса  Laughing
На въпроса ти за автобронзанта - аз съм много против тези мазила. Едно, че не става равномерен тен, друго, че не знаем тази химия как точно се отразява на организма ни. Всички твърдят, че са уж безвредни, но аз съм скептична. Всички говорят и за вредата от солариумите, но аз си ходя на солариум. Евентуалната вреда за кожата е коментирана много, но специално по темата за вредата от солариумите за вените, мисля, че не е проблем за 5-7 минути  краката ти да са на по-топло, отколкото се препоръчва. По толкова ходя аз и съм си направила доста добър тен. Все пак, докато се къпеш, нали не ползваш само студена вода, пак си затопляш краката. Това е мое мнение, не смятам, че на мен солариумът ми вреди. Сега си пия Детралекса - вече втора седмица, потропвам си с пети, ходя си на солариум и се чувствам чудесно-отокът изчезна и си нося и най-тесните обувки. Успех на всички в борбата с "тежките крака" Hug
Цитирай

някоя от вас да се похвали с резултати от "набиването на петички"? Love
Цитирай

Възможно ли е вече появили се повърхностни разширени вени да се "скрият" - в смисъл, не с дреха или друго, а  да не се виждат по   кожата на краката ни. Или веднъж появили се си остават за цял живот Crying or Very sad
Цитирай

докато се ровя из нета намерих още инфо за нашите вени http://mountheal.com/blog/?p=60
Цитирай

Възможно ли е вече появили се повърхностни разширени вени да се "скрият" - в смисъл, не с дреха или друго, а  да не се виждат по   кожата на краката ни. Или веднъж появили се си остават за цял живот Crying or Very sad
Това, което съм чула от медицинско лице, е че разширените вени приличат на "разтегнат ластик".
Т.е. разтегне ли се веднъж, свиване няма  Hug
Мазилата и хапчетата са само за облекчаване ва състоянието /болки, бодежи, подуване/, лечението май е само оперативно.
Цитирай

Аз!!!!!
Ефект има. Дори не съм много редовна, но пък чувствам краката си удивително добре.
Цитирай

Аз!!!!!
Ефект има. Дори не съм много редовна, но пък чувствам краката си удивително добре.
колко често "набива пети"?И какъв е ефекта?
Цитирай

Здравейте! Интересува ме добър съдов хирург във Варна, освен Княжев и Големанов.
Цитирай

От няколко години и аз имам проблеми с разширени(външни) вени на единият крак.  Зимата се спасявам с ластични чорапи, а лятото с Флебодия.  Проблемът ми се задълбочи след втората бременност.  Смъкнах 20кг.  заради вените.  Сега съм се замислила да си купя велоергометър, за да карам и да се стегнат мускулите на краката и по този начин да държат вените. 

Как смятате, карането на колело има ли ефект или ще си дам парите на вятъра? (  Mr. Green е не баш де - имам един хубав целулит по бедрата, та поне него може и да махна)
Цитирай

След лазерната аблация на крака ми, препоръката на доктора беше движение - може каране на колело, разходки и гимнастика, но без скачане, при което се напрагят мускули, вени. Имам веларгометър и сигурно си заслужавам боя, че не го ползвам. Жалко, че сама си вредя.
Цитирай

След лазерната аблация на крака ми, препоръката на доктора беше движение - може каране на колело, разходки и гимнастика, но без скачане, при което се напрагят мускули, вени. Имам веларгометър и сигурно си заслужавам боя, че не го ползвам. Жалко, че сама си вредя.
Kъде прави лазерната аблация? Питам за майка ми. Доколкото знам май не се поема от Здравната каса. Ако можеш да кажеш каква е цената горе-долу? Колко време продължава процедурата? Дали има някакви противопоказания при лазерната аблация, подходяща ли е за всички видове разширени вени? То е ясно, че трябва консултация със специалист, но все пак не е лошо и някой, който го е изпитал да си каже мнението.  bouquet
Цитирай

Здравейте момичета - и аз в тази тема. Моите вени все още не са изпъкнали, но "мрежата" на краката ми е вече доста видима и от време на време забелязвам и нови мрежи. Много ме боляха краката преди след работа, отичаха (работя 8ч. зад бюро).Личната ми лекарка ми препоръча да взимам"Детралекс" и витамин "С"-преди 2 лета беше. Краката ми се успокоиха чувствително, болката изчезна. Дозата беше 10 дни по 2 хапчета и 20 дни по едно - за "Детралекса". Сега искам пак да си взема, но чета тук във форума за курс 3 месеца. По колко таблетки на ден? newsm78. Отделно по бедрата си от външната страна имам напукани капиляри. Моля за съвет - тях какво да правя? Sad. Иначе като профилактика всеки път като си взема душ, после обливам краката със студена вода(незнам колко време - докато ми изтръпне кожата - може би 5-6мин.).Сега чета за това набиване на петите - смятам да пробвам и него Very Happy
Цитирай

Ох, и аз съм силно засегната от този проблем! ooooh! И вече силно се интересувам от лечението на д-р Галили - с инжекциите. Има ли някой, преминал по този път, премахнал ги? Thinking
Цитирай

Привет.
Не знам дали имам точно разширени вени, защото не ме болят, нямам изпъкнали вени, сърбеж, но от две-три години ми се пукат капиляри на краката и така си остават. Дядо ми имаше разширени вени и тромбоза, та мисля, че съм предразположена. Работя на компютър по 8 часа, освен това и вкъщи пак на компютъра сядам. Rolling Eyes
Та, въпросът ми е - пукащи се капиляри и отичащи глезени само козметичен проблем ли са или трябва да се занеса на съдов хирург?
Цитирай

Kъде прави лазерната аблация? Питам за майка ми. Доколкото знам май не се поема от Здравната каса. Ако можеш да кажеш каква е цената горе-долу? Колко време продължава процедурата? Дали има някакви противопоказания при лазерната аблация, подходяща ли е за всички видове разширени вени? То е ясно, че трябва консултация със специалист, но все пак не е лошо и някой, който го е изпитал да си каже мнението.   :bouquet:
Скоро не сам влизала в темата, но сега отговарям - във ВМА София, след направен преглед при съдов хирург. Катетъра, който си купих от аптеката в клиниката е 1090лв още около 200лв за изследвания и транспорт. Но не всички вени могат да се оперират с лазер, това преценява хирурга.
Цитирай

Свекърва ми има този проблем, бивша учителка е и явно от стоенето права и на едно място има хронична венозна недостатъчност.От няколко месеца се маже с една лечебна маз, казва се Ехинацин Мадаус, казва че е много доволна и помага.Естетсвено трябва и повече движение   tiptoe
« Последна редакция: Пет., 26 Авг. 2011, 11:13 от mama Danielka »
Цитирай

Свекърва ми има този проблем, бивша учителка е и явно от стоенето права и на едно място има хронична венозна недостатъчност.От няколко месеца се маже с една лечебна маз, казва се Ехинацин Мадауе, казва че е много доволна и помага.Естетсвено трябва и повече движение tiptoe

Търсих в Гугъл и открих само това -  Ехинацин® Мадаус залбе 16 %, маз. Rolling Eyes Но за него пише, че е лекарствен продукт с меко действие за подпомагане на заздравяването на рани. Дали за същото мазило става въпрос?

Аз съм решила тези дни да си направя мехлема с невен и да го ползвам редовно.   Flutter
Цитирай

Аз съм доста зле и си направих консултация със съдов хирург,но ми каза ,че не съм подходяща за склерозиране.Моля,ако някой има опит с д-р Галили и неговия метод да пише.Не знам дали да имам вяра на нашите доктори.Дали не ми каза ,че не съм подходяща само защото не го работи този метод-склерозирането.
Цитирай

Здравейте и от мен!
Темата за разширени вени е доста популярна.Има страшно много информация и в нета.Какво представлява вената,колко вида вени има,лечения /хомеопат,синтетични,оперативни,фитотерапия/ластични чорапи.Страшно много лекари,които предлагат няколко метода / лазерна аблация,изкубване на вените,склеротерапия/ НО аз не съм срещала човек,който да се е излекувал по някакъв начин от разширени вени!Детралекса,лиотон гела и други мазила и хапове са само за притъпяване на болката,но не и за лечението на вените.Операциите траят 2,3 години.След това отново се получават разширени вени,които според пациентите са много по-зле от преди да отидат на операция.
Явно разширените вени са непосилни за днешната медицина.Не знам вече и аз какво да мисля и какво да правя?Молбата ми е ако има все пак някой,който след операция не е получил отново разширени вени нека сподели къде  е ходил и колко му е струвало всичко?Благодаря!Но като казвам излекувал имам предвид да са минали поне 5 години от операцията без поява на нови вени!
Цитирай

Да ви чета
Цитирай

Ха така и аз се записвам, че проблемът при мен все повече назрява. Confused
Цитирай

Наскоро ми споделиха за положителния ефект
 на ЗЕОЛИТА.Някой използвал ли е зеолитови лапи
 за разширени вени и доволен ли е?Също така и
 СОЛИ на Д-Р ШЮСЛЕР .
Цитирай

Сложих в една друга тема за разширените вени - РЕЦЕПТИ ОТ НАРОДНАТА МЕДИЦИНА. Вероятно ще е добре да ги сложа и тук:

РАЗШИРЕНИ ВЕНИ

•   Шепа листа от черница се залива с 1 л гореща вода. Ври 10-15 минути и се прецежда. Отварата се пие 3 пъти на ден.
•   В 1 л прясно мляко, след като се кипне, се изстисква сокът на 1 лимон. Прецежда се и течността се изхвърля, а гъстото /още хладко/ се поставя като компрес на болното място сутрин и вечер.
•   1 кг кори от леска се варят в 2 л вода, докато се получи гъста каша. Върху листа от подбел се слага от тази каша и се налага върху възпалените вени като компрес всяка вечер. Лечението продължава 15 дни.
•   1 лъжица зелен камък /кара боя/, след като е изпечен на огън и е станал кафяв, се стрива на прах и се смесва със 100 г прясно краве масло. Сутрин и вечер болното място се маже със сместа, бинтова се и три дни се лежи.
•   1 шепа орехови ядки кисне в 150 мл мастика в продължение на 40 дни. След това се счукват на каша, налагат се на болното място като компрес и така се престоява цяла нощ.
•   1 шепа пресни гроздови зърна се смачква и се налага върху болното място като компрес. Така се престоява цяла нощ.
•   10-15 пресни листа от живовляк се смачкват на каша и се налагат като компрес върху болното място. Така се престоява цяла нощ.
•   В продължение на 20 дни се изяждат сутрин на гладно по 10 ореха.
•   Няколко лозови листа се посоляват със сол и като компрес се поставят за през нощта върху болното място.
Цитирай

Бях пуснала и аз една подобна тема, но явно тук се е споделяло по - активно. При мен не е още за операция - така казват докторите, но иначе си е класическа картина на разширени вени в начален стадий. Краката ми отичат и болят, а за къса пола вече и не мечтая.
Мазах с разни лекарства, но ефекта е малък когато го има изобщо.
Сега прочетох за някаква нова терапия за разширени вени и капиляри http://www.studioparis.bg/masaji.html
Има няколко различни статии за това лечение, но не съм го пробвала. Дали някоя от вас го е пробвала и какви са впечатленията?
Цитирай

A дали някой е пробвал метода на д-р Галили http://dr-galili-bg.com/ ? Ефикасен ли е наистина както се твърди, дали има вероятност от усложнения и странични ефекти?
Цитирай

Май няма. На всяка страница се пита това, но пробвали няма.
Цитирай

Явно няма излекувани от разширени вени наистина.
Моят съвет е да спазвате режим колкото можете.Знам,че е трудно
на работното място да се сяда и да се качват краката на друг стол,но
поне опитайте.Или ако сте седнали зад бюро ставайте и се раздвижвайте от време на време.
Пиенето на вода също е необходимо поне по 2 л на ден.Обувките също имат значение!
Избягвайте ластичните дрехи!Правете масажи на краката си всяка вечер.Не се къпете с гореща вода.Не яжте маргарин.Запушва кръвоносните съдове!И не прибягвайте веднага към операции.Лекарите в днешно време са станали МНОГО,УЖАСНО АЛЧНИ и не ги интересува здравето на пациента,а само неговите пари!Ходете на йога,на плуване.
Цитирай

Здравейте,
за съжаление и аз съм май за тая тема. От няколко години на десния крак, под коляното имам една огромна и релефна вена. Все се каня да ида на лекар, но все не ми остава време.
Интересното е, че самият ми карк не отича и не ме боли. Tired