«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
225-239 от 528 отговора

–усе

ћнени€: 90
Ћеле,  направо се чуд€ как си издържала 4 часа разпъната на операционната маса,че и с адски болки  Shocked јз след час и половина се б€х сковала и едва се надигнах.
Ќе знам, обаче си мисл€, че лазерната аблаци€ е за н€какъв супер начален стадий на разширени вени. Ќа вече изпъкнали май не върши никаква работа  Thinking
ƒано сега вече да н€маш проблеми и не се по€в€т нови вени  Hug
÷итирай

“ам, където ме обичат

ћнени€: 2 950
«аписвам се и аз с мрежовидни спукани капил€ри по краката, на 2-3 места.  упих си крема на др. “аис, но все още н€мам мнение. ћоже ли малко по€снение какви са тези "набивани€ на петички"?
÷итирай

варна

ћнени€: 205
«дравейте и аз в отбора  Rolling Eyesћол€ ако н€кой е ползвал –”¬≈Ќќ–-гел и таблети  да сподели мнението си.Ѕлагодар€ предварително Peace
÷итирай

Brossard, QC, Canada

ћнени€: 468
»мам проблем с вените, до гол€ма степен поради наследствени€ фактор.
ѕо-миналата година си направих склерозиране. ¬ъпреки че не очаквах големи резултати, съм доволна - едно, че вените изобщо не личат като преди и второ - кракът ми не се подува като преди.
ѕри мен, докторът каза, че вените ми са в съвсем начален стадий, но въпреки това едини€т ми крак беше много скован, надуваше се ужасно и ме болеше. “ова беше причината да взема н€какви мерки. ѕървоначално пробвах да пи€ разни препарати и да се мажа с разни гелове и кремове, но според тези неща могат само да спомагат за облекчаване на симптомите, не и за лечението им.
“ази или идната есен мисл€ пак да си направ€ склерозиране главно поради естетически причини. Ќо... негативни€т ефект е, че вените се махат, но се по€в€ват капил€рчета.
÷итирай

Brossard, QC, Canada

ћнени€: 468
«дравейте,не изчетох ц€лата тема,но реших да сподел€.ћо€т мъж е с неверо€тни разширени вени и на двата  крака.–аботата му е свързана със стоене прав по много часове.Ќе се реши на операци€,защото тези крака ни хран€т и н€ма м€сто за почивка.» така в началото се озовахме при израелски€ доктор √алили.»скахме и двата крака да лекува,но той отказа с об€снението,че са зле и ще вкара повече вещество.Ќаправи само едини€,сто€ 24 часа омотан в бинт и когато го свали Shockedвените се б€ха прибрали.Ќе напълно,но почти.ѕритесн€вахме се,че ще го боли,но при него н€маше болка.» така сега чакаме пак да дойде и ще видим какво ще правим.
—поделих само,за да кажа,че има вариант,ние б€хме много притеснени,защото н€ма как да спре да работи.ƒано на н€кой съм била полезна Hug
≈ това би тр€бвало да е склеротерапи€. »зобщо не е болезнена и вените изчезват на момента. Ќо тр€бва да са в сравнително начален стадий. ќсвен това има ограничение, според килограмите, за количеството вещество, което може да се инжектира. «атова се прави на н€колко пъти. ћоите крака ги оправихме на 2 пъти.
÷итирай

ћнени€: 1 147
ѕреди час б€х на съдов хирург за първи път. ƒесни€ ми крак е за операци€. »зписа ми ƒетралекс, Ћиотон и чорап с 2 степен на компреси€.
“ази година със сигурност н€ма да € направ€ ...страх ме е, а и предпочитам лазера.

п.п. ћного ги претупват прегледите в “рета градска. ÷ели 10 минути.
«аписвам се и аз с мрежовидни спукани капил€ри по краката, на 2-3 места.  упих си крема на др. “аис, но все още н€мам мнение. ћоже ли малко по€снение какви са тези "набивани€ на петички"?

предполагам говориш за гимнастика на вените.
ѕовдигаш петите, но не много и след това отпускаш р€зко така че да ти се разтърс€т караката.
÷итирай

ћнени€: 369
«аписвам се да ви след€, защото и аз имам спукани капил€ри.
÷итирай

“ам, където ме обичат

√имнастиката разбрах каква е, ако може и малко инфо колко често се прави - 1-2 пъти по 10 натрисани€ на ден добре ли е?
÷итирай

ћнени€: 1 147
http://po-zdravidnes.com/tonus/3311.html

дано съм била полезна

√имнастиката разбрах каква е, ако може и малко инфо колко често се прави - 1-2 пъти по 10 натрисани€ на ден добре ли е?

разтърсване седнъж на секунда до 30 - 60 поредни след това 5-10 сек пауза
през ден€ тр€бва да се прав€т 3 - 5 пъти по една минута
токовете не тр€бва да се повдигат повече от 1 см над пода за да не се достигне до излишна умора
÷итирай

“ам, където ме обичат

http://po-zdravidnes.com/tonus/3311.html

дано съм била полезна

разтърсване седнъж на секунда до 30 - 60 поредни след това 5-10 сек пауза
през ден€ тр€бва да се прав€т 3 - 5 пъти по една минута
токовете не тр€бва да се повдигат повече от 1 см над пода за да не се достигне до излишна умора
ћного благодар€! «начи от утре към гелчето добав€м и набиване на петички. —лед около месец-два ще видим дали е имало смисъл.
÷итирай

ћнени€: 25
Ќикой ли не е използвал таблетките и гела ¬ариксинал? Ќ€какви отзиви за т€х?  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 0
«дравейте, от скоро ви след€ и накра€ реших да пиша.јз може би от около 20 години имам проблеми с вените паржо се запо4на с страхотни болки подуване на едини€ крак ама страшно много цели€ крак беше 4ервен парещ запо4нах да вдигам температура когато отидох на лекар се оказа 4е има запушване на вената тромбофлебит.«апо4наха инйекции за разреждане на кравта и в един момент се стигна до там 4е аз от болки не можех да стана от леглото биха ми 5 инжекции хепарин и после ми изписаха хап4ета за разреждане на кравта и така цели 3 месеца аз сам на легло и не мога да стана.ћазала сам се с наи разли4ни мазила просто не мога да ги избро€ защото може би сам опитала вси4ко което саществува и резултат никакав.—ажсем слу4аино про4етох в едно списание за »ван  а4ов които приготв€л н€какжо 4удо което лекувало вени  б€х се от4а€ла и опитвах вси4ко което 4у€.ќбадих се на телефона и си записах 4ас при  а4ов едвам ме свалиха до колата отидох там тои ме прегледа с нещо което следи проходимоста на вените каза сащата диагноза и ми даде негожие билки едно шише с една те4ност ко€то се даржи в хладилник и се налага на болното м€сто стоиш извесно време така после дава един мехлем за мазане и накра€ едни капки които се пи€т вси4ко това не беше никак малко пари,но ги купих и се запо4на налагане  мазане така около седмица и крака ми спадна аз ве4е мойех да ход€ и б€х много щастлива .Ќо това ле4ение тр€бваше да продалйи наи малко 6 месеца за да има резултат а едно 6и6е от те4носта стига6е за 3-4 дни и аз по4ти 1 година ги купувах тези неща без прекасване
÷итирай

рака ми се оправи запо4нах да ход€ вси4ко нормално оставиха ме само на детралекс и така близо 5 години никакви проблеми и пак се запо4наха болките но този пат се отвори и една огромна и далбока рана ко€то не зарастваше не€ € лекуваха 9 месеца всеки ден превразки мазане и така накра€ зарасна и от тогава пове4е от 3 години н€ма проблем в смисал н€ма болка крака от време на жреме по малко се надува но това е нищо.Ќо ина4е крака ми е грозна гледка до кол€ното цели€ е един лилаво син и един гол€м белег от раната ко€то имах но ми казаха 4е това е нормално и така ще си остане. та на мен мисалта ми беше 4е единствено билките на »ван  а4ов ме спасиха но сега гледам 4е много го плю€т какви ли не глупости пишат за него бил мошеник и тои даже маи се крие а толкова много хора го тарс€т. огато аз ходех при него винаги беше лудница от хора от ц€ла Ѕългари€.“ака 4е аз много му в€рвах и тои много ми помогна.
÷итирай

варна

ћнени€: 205
ќт три дни прав€ гимнастиката за вени от линка  на калака и ефекта е :без болки Hugправ€ гимнастиката по5-6 пъти на ден и плувам .ѕреди това една седмица имах болки в краката ,но сега.......дано е така и за напред
÷итирай

«дравейте,
 Ќе съм, чела ц€лата тема и не знам дали н€кой тук е споменавал за др. √алили, но искам да си изкажа мнението Smile
ƒнес се върнах от контролен преглед при др. √алили и вече н€мам проблем с вената. јко тр€бва да избирате между традиционната операци€ и тази (склеротерапи€та), то определно втората е за предпочитане. ѕарите са много, да, но резултата е налице. ќще след н€колко дена вените започват да се прибират.  јз лично б€х много притеснена за евентуални странични реакции, алергични, тромбози и т.н. —амата процедура не е болезнена. —лед това 2-3 дена ходиш с бинт и има леки болки, които предполагам завис€т от степента на забол€ването. Ќещото, което аз не знаех, е че всъщност с тази манипулаци€ ти умъртв€ват вената, като т€ се свива и спира да функционира. ѕри оперативни€ метод имаме същото - вената се маха оперативно, но тук недостатъка е, че не могат да се махнат и разклонени€та, а само централната вена.
 ръвта започва да циркулира в дълбоката венозна система, а не в повърхностната както до сега. “ова е, което ми об€сниха. Ќе мога да кажа какво ще се случи след 20 години например, но засега съм доволна от резултата. ƒруг  по-ефиктивен метод за сега май не е измислен.  јко имате въпроси питайте Smile ¬ момента имам още една бучка, ко€то до 5 месеца тр€бва да изчезне. ƒругите бучки изчезнаха за два месеца. ”спех!
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
225-239 от 528 отговора