Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 528 940
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 67
Майка ми е фармацевт и поради професията е постоянно на крака,и имаше разширени вени на левия крак.На работа стягаше кракът с еластичен бинт,мажеше се с Хепатромбин и други гелове съдържащи хепарин(антикоагулант),но в крайна сметка и направиха операция ,с обща анестезия защото извадиха вена протягаща се по дължината на целия крак и имаше малки разрези на шест места които вече не се виждат.
Операцията е 20 минути ,тя 3-4 часа след операцията можеше да се движи.
Операцията можеби е най-страшничка ,но най-бързо се отстранява проблема  Peace

# 31
  • Мнения: 413
imam razshereni veni po nasledstvo, molia kagete mi na kakav lekar triabva da otida?????  sadov hirurg, ili................ kak voobste se kazva? Moite sa za 100% operazia i na dvata kraka, az sam samo na 26  Cry

# 32
  • Мнения: 431
adkosan,кажи повече за това гладуване - звучи като чудо разказаното от теб...Следи ли те лекар през това време?

# 33
  • Мнения: 1 906
Аз за щастие нямам този проблем за разлика от моя приятел и майка ми.
И двамата ползват "Лиотон 1000 гел" и нер са доволни от резултата. Преди време им купих български крем "Венил гел" , койро съдържа екстракти от невен, див кестен и още нещо, но си го спомням. Цената е направо смешна - няма и два лева. И двамата са единодушни, че е много добро средство. Майка ми вече не ползва нищо друго, освен този крем.

Така аз реших да пробвам един крем на Хималая. Резултати ще кажа по нататък.
Майка ми го ползваше известно време и като че ли й харесваше. Много по-доволна е от "Венил гел"!!!

# 34
  • Мнения: X
Да, Бонбонче - Венил гел е - за 1.10 го взех Flutter
Става, чак идеално лош не е Peace

# 35
  • Мнения: 249
Аз за сега нямам такива проблеми, но се записвам да следя темата с интерес. Нищо не се знае, да ми е полезно  Wink

# 36
  • Мнения: 647
imam razshereni veni po nasledstvo, molia kagete mi na kakav lekar triabva da otida?????  sadov hirurg, ili................ kak voobste se kazva? Moite sa za 100% operazia i na dvata kraka, az sam samo na 26  Cry
Иди в трета градска в София.Там има клиника по сърдечно-съдови заболявания или хирургия /незная точно как се води/.Чувала съм , че там има добри специалисти. Мъжът ми има проблеми с вените и ходи там и е доволен. Той също е за операция , но сега през лятото не се правят и сме я оставили за късна есен.
Успех ! Peace

# 37
  • Мнения: 1 028
imam razshereni veni po nasledstvo, molia kagete mi na kakav lekar triabva da otida?????  sadov hirurg, ili................ kak voobste se kazva? Moite sa za 100% operazia i na dvata kraka, az sam samo na 26  Cry
Да,съдов хирург се занимава с тези проблеми.Относно самите разрези,те са малки и се правят на няколко места,в зависимост от това на колко места е засегнат крайникът,мойте кълцанки от двете операции станаха 10,обаче не си личат.

# 38
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет, дами!   bouquet
аз също имам разширени вени и за съжаление нито едно мазило не ми е помохнало.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Hug
Гледах си тези дни краката и направо ми се приплака Sad
От бременоста си имам чудни разширени вени ,макар че имах само 15 кила отгоре.още слава Богу не ме болят PraynigИзчетох цялата тема и ви благодаря за съветите  bouquet
Като начало смятам да пробвам с Хепароид,че имам в наличност Peace
Гладуването смятам че също ще помогне Peace Peace Peace
Моят баща,като се разболее от нещо,няма значение дали настине или го хване дископатията гладува.да чукна на дърво жив и здрав си е човека и скоро ще направи 66години.
Студената вода след душ,също е много хубаво нещо.Аз се къпя с много гореща вода по-принцип.Голяяяяяяяяяма грешка ooooh!

# 40
  • Мнения: 2 125
Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм.
Преди около месец по време на сън се пробудих от схващане на прасеца на десния крак и в полусънно състояние направих "контра" със стъпалото и схващането отмина. Заспала съм моментално. На другата вечер ми се случи същото и когато станах, мъжът ми установи, че на сгъвката на коляното е станала огромна синина ooooh! Като се видях ми стана лошо, но нямах болка на конкретното място...а то като синина не беше малко. Мазах с мехлем (име не помня) за да премахна синината, но продължава едно некомфортно състояние на крака, което ме води към мисълта, че може да са вени. Възможно ли е от такова схващане да възникне проблем newsm78... случвало ли му се е на някого нещо подобно Thinking

# 41
  • Мнения: 3 830
Ох, супер тема.
Имам камъни в бъбреците и не мога да Ви опиша как ми се подуват краката от колената до пръстите. Ужасно боли. Понякога така ми се подуват, че не мога да си обуя обувките.
Лошото е че с никакви обувки не ми е по-добре. С ниски подметки се ходи по-лесно, но пак ми отичат много.
Предразположена съм и към разширени вени, макар да нямам такива все още.

Някой чувал ли е за таблетки, които заздравяват вените и артериите отвътре или нещо от сорта?
Преди време имаше реклама по телевизията на тези хапчета, но така и не успях да си спомня името им, а и рекламата я няма  вече Sad И в две аптеки питах, но само стояха и ме гледаха недоумяващи...   Cry
Ако някой знае име, моля да каже  Praynig

# 42
  • Мнения: 3 830
Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм.
Преди около месец по време на сън се пробудих от схващане на прасеца на десния крак и в полусънно състояние направих "контра" със стъпалото и схващането отмина. Заспала съм моментално. На другата вечер ми се случи същото и когато станах, мъжът ми установи, че на сгъвката на коляното е станала огромна синина ooooh! Като се видях ми стана лошо, но нямах болка на конкретното място...а то като синина не беше малко. Мазах с мехлем (име не помня) за да премахна синината, но продължава едно некомфортно състояние на крака, което ме води към мисълта, че може да са вени. Възможно ли е от такова схващане да възникне проблем newsm78... случвало ли му се е на някого нещо подобно Thinking

Да, на мен ми се е случвало. Не съм ходила на лекар, но майка ми каза, че се е спукало капилярче или някоя малка веничка. Предупреди ме да не стоя седнала твърде дълго време, да се движа повече и да пия много течности...
Ако те притеснява, най-добре отиди на лекар. Хем ще разбереш точно, хем ще ти е по-спокойно.  Wink

# 43
  • Мнения: 9 095
може ли препоръка за някой специалист във Варна по въпроса, защото при мен проблема напоследък се обостри и то много, та се реших вече и на тях да обърна внимание ooooh!

# 44
  • Мнения: 157
...

Някой чувал ли е за таблетки, които заздравяват вените и артериите отвътре или нещо от сорта?
Преди време имаше реклама по телевизията на тези хапчета, но така и не успях да си спомня името им, а и рекламата я няма  вече Sad И в две аптеки питах, но само стояха и ме гледаха недоумяващи...   Cry
Ако някой знае име, моля да каже  Praynig


Ще се повторя... аз взимам Detralex. Много съм доволна от тях.
Въпреки това, обаче, разширените вени се нуждаят от постоянни грижи.
Трябва да се избягва дълго стоене или седене на едно място. Когато все пак това се наложи, аз винаги "шавам с крачета" Simple Smile
Студеният душ също е много полезен.
Обувките не трябва да са нито много ниски, нито много високи. Токът трябва да е между 2 и 5см (доколкото си спомням).
Тесни, впити по краката дрехи, трябва да се избягат...
И какво ли още не....  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт