Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 530 078
  • 1 111
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 125
Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм........
................

Да, на мен ми се е случвало. Не съм ходила на лекар, но майка ми каза, че се е спукало капилярче или някоя малка веничка. Предупреди ме да не стоя седнала твърде дълго време, да се движа повече и да пия много течности...
Ако те притеснява, най-добре отиди на лекар. Хем ще разбереш точно, хем ще ти е по-спокойно.  Wink


Лошото е, че дискомфорта продължава...
за доктор съм, само да намеря време
Майка ми си смени ставата и лекаря й каза да пие аспирин от 100 мг. - (и тя е аптекар), за да не стане проблем с вените.

# 46
  • Мнения: 3 830
Не знам дали съм за тази тема, но след това, което ми се случи, си мисля че съм........
................

Да, на мен ми се е случвало. Не съм ходила на лекар, но майка ми каза, че се е спукало капилярче или някоя малка веничка. Предупреди ме да не стоя седнала твърде дълго време, да се движа повече и да пия много течности...
Ако те притеснява, най-добре отиди на лекар. Хем ще разбереш точно, хем ще ти е по-спокойно.  Wink


Лошото е, че дискомфорта продължава...
за доктор съм, само да намеря време
Майка ми си смени ставата и лекаря й каза да пие аспирин от 100 мг. - (и тя е аптекар), за да не стане проблем с вените.

Преди година и половина работех в една видеотека, където или стоях на стол по цял ден или стоях права, докато бършех стотици рафтове, дивиди и касети....Тогава ми се получи тая синина. Намираше се на десния ми прасец в горната му част.

Първоначално беше леко подута и в много наситен лилав цвят. Болеше си ме от клякане, ходене...Непрекъснато го усещах подуто и болезнено. Взех си само лиотон 1000 гел и имаше ефект. Отокът не беше така болезнен, когато се мажех и синината изчезна напълно. С Лиотон 1000 гел съм мазала и спукани капиляри и те като че ли избледняха...имам чувството, че направо изчезнаха на много от местата.

Да, според мен е най-добре да отидеш на лекар.
Аспиринът доколкото знам разширява периферните кръвоносни съдове и е добре да се пие,когато имаш проблеми със сърцето или имаш високо ниво на холестерола...

Дано и твоето се оправи, както стана с моето....Между другото сега се сещам, че и една от приятелките ми имаше същия проблем с такава синина... Помня, че и казах да маже с Лиотон 1000 и и мина. Тя също го получи от претоварване на долните крайници...
 Въпреки всичко мисля, че Лиотон 1000 има по-скоро козметичен ефект, отколкото лекуващ.
С две ръце съм за преглед при доктор. Успех, Поздрави и усмивки.  Wink

# 47
Включвам се в темата! Имам същя проблем, въникнал след бременност. Отлагах много дълго лечението, в резултат на което вените ми се разпространиха особено на десния крак. В момента съм на пет дневна склерозираща терапия.  Незнам какво ще стане. Някой подлагал ли се е на това?

# 48
преди 2 години ми извадиха 2та менискуса на коляното и ми се получи излив в него.Как да си извадя водата без пункция

# 49
Здравейте!Преди около 3 дни претърпях катастрофа,вследствие на което освен другите травми, окото ми-двата клепача и под окото придобиха мораво-червен цвят.В момента съм в отпуск по болест заради инцидента.След около пет дни ми предстои да се върна на работа и не бих искала да отивам с мораво око и оток.Посъветвайте ме с какво да мажа клепачите и мястото под окото,за да се разнесе отока и да залича червенината по-бързо.

# 50
  • Мнения: 5 671
Здравейте!Преди около 3 дни претърпях катастрофа,вследствие на което освен другите травми, окото ми-двата клепача и под окото придобиха мораво-червен цвят.В момента съм в отпуск по болест заради инцидента.След около пет дни ми предстои да се върна на работа и не бих искала да отивам с мораво око и оток.Посъветвайте ме с какво да мажа клепачите и мястото под окото,за да се разнесе отока и да залича червенината по-бързо.
За разнасяне на отока и синини от контузии съм ползвала Лиотон 1000,но на краката.Имаше ефект.Но не знам дали може да се ползва за клепача,защото е близо до окото и да не даде някаква нежелана реакция.

# 51
makar da ne sa mi po nasledstvo imam raz6ireni veni ot okolo 14 godi6na, a sam dosta slaba. predi okolo 1 godina gi operirah v Tokuda, no ne sam mnogo dovolna tai kato kraka mi pak oti4a ,poduva se a i e dosta bolezneno. no samata operaciq ne e stra6na.
Pri dosta moi poznati oba4e sled operaciite nqmat nikakvi problemi

# 52
kade moga da si naprava bezkravna operaciq na raz6ireni veni i na dvata kraka v Sofiq? i kolko struva,za6toto nqmam osigurovki. Po princip si mislq za VMA-Sofiq

# 53

naskoro se operirah.kakvo mazilo da polzvam?

# 54
  • Мнения: 1 028

naskoro se operirah.kakvo mazilo da polzvam?
Не мен след първата операция ми бяха изписали"Хепароид лечива" за мазане,след втората с нищо не съм се мазала.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 914
А има ли някъде препоръчани лекари в София? Аз ходих при един в 3-та Градска, но изобщо не останах доволна. Веднага почна да говори за операция, а аз такива хирурзи не харесвам.  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 1 505
Моя приятелка се оперира в Италия и сега казва,че се чувства добре.Незнам до колко ще помогнат каквито и да било други методи,защото и аз имам една на крака,която не се скрива и това си е.Иначе кожата ми е тънка и по принцип ми се виждат всички вени,но тази направо и боли когато я докосна.

# 57
 bihte li mi kazali malko pove4e za tova gladuvane,struvami se,4e ste mi pomogne da se otarva ot prokletite veni Sad

# 58
  • Мнения: 1 111
Който има възможност да ходи на море,много добре се отразява на вените.Ходя всеки ден,плувам или просто си играем на брега и за първо лято нямам особен проблем с вените.Също така пия Венифит на д-р Тошков,дано да има по дълготраен ефект.

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
Кола маска и всякакви топлинни процедури не са показани при разширени вени.Гелчета от рода на Лиотона не помагат освен ако не са повърхностни разширени капилярчета.Хубаво е редовно да се пие Детралекс,но и той не е вълшебен.Ластичните чорапогащи за тази цел са добър вариант,но не и в жегите.

Общи условия

Активация на акаунт