Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 530 095
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 11
Ако знаеш марка и къде да ги купя , кажи ми моля те.. трябва ми  20-30 компресия.

# 886
  • загубено
  • Мнения: 6 485
Защо не са те оперирали а само са вързали вената?
Хич не съм на ясно с тези връзваници.
Аз бях с тромбофлибит след секцио.
Мястото отечи и се зачерви и боля.
Помня че тогава докторът ми каза ,че не се оперира преди да спадне отокът.
2 месеца бях на инжекции за разреждане на кръвта,после чорапи през
летните месеци и ме оперира есента.
Минава и заминава,въпросът е да се извади тромбът.

Именно, че операция не се прави когато има възпаление на вената.
Твоето запушване долу под коляното ли беше или над него?
Моето почваше над коляното и стигане нагоре 1 педя.
Не беше много червено и не болеше почти изобщо.
Имаше зачервяване ама преди операцията почти стихна, но лекаря каза да не си правя изводи че не е червено, тромбите били там и се напипвали.
Сега имам на прасеца силни болки и зачервявания, по точно разбирам сега какво значи истинска болка от тромби, защото вече там кръвта там не циркулира и е заседнала и боли.. доста боли.
Операцията за махане на вени се прави или на пролет или на есен, представи си сега ако ме бяха оперирали с изваждане на вената, просто щеше да бъде мъчение за мен.



Извинявай че забавих отговорът,не съм влизала във форумът.
Запушването беше точно отстрани на коляното.
ЧОрапи носих през цялото време до  операцията,после не съм.
Има мн варианти,но задължително е петата да е вътре.
Само това ми каза лекарят ми.

# 887
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
Ако знаеш марка и къде да ги купя , кажи ми моля те.. трябва ми  20-30 компресия.
В санитарните магазини около Пирогов има.

# 888
  • Мнения: 3 259
Аз както уж имах леки козметични вени, кръвоотока бил идеален, стените на вените ми били много еластични, така сега в топлото време, виждам как си прогресират.
При мен препоръката от лекар беше 2 литра вода на ден, чорапи с профилактична компресия. Детралекс даже не смятаха, че ми е нужен.
Откакто слънцето ми пече краката по улиците, имам вече и нови само за няколко дни.
Детралекс не пиех, мислех, че мога да мина и без него. От днес го започнах.
Има ли лекарство, от което сте доволни? Според вас нещо би ли позабавило появата на нови?

# 889
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
какво правите след лазерна операция и мини склеротерапия ? движение , почивка ? мазила хапове ? моя лекар нищо не ми каза ,пия семакс само по негова рецепта и се мажа с бадяга  или нещо такова (по синините) .. аз си изписах детралекс и рутаскорбин + няколко добавки от iherb :
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Vein-Support-with-DiosVe … Veggie-Caps/12422
http://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Bio-Rutin-Complex- … g-90-Tablets/1650
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Quercetin-Bioflavonoid-Comp … -90-Capsules/2645

това е , само вечер слагам чорапа като спя  или като излизам и съм с нещо късо , гледам да стоя в нас на климатик ,без нищо на крака с цел зарастване по-бързо на шевовете (това от друг хирург съвет )
кажете вие какви мерки предприемате за по-бързо възстановяване и бъдеща превенция  Peace

# 890
  • Мнения: 47 973
И аз съм като marigold_, лекарят на мен ми каза да си правя профилактика топлите месеци- 3 най-топли месеца да пия флебодия или детралекс или друг подобен препарат

# 891
  • Мнения: 106
В тези жеги носят ли се компресивните чорапи или не ?
Чорапите се носят преди всичко в жегите - тогава вените са най-уязвими.

Чорапи аз си взимам от м-н "Самоздрав":
http://samozdrav-bg.com/index.php?route=information/information& … ;information_id=6

До преди 2-3 години имаше едни литовски, доста добри. Сега са ги заменили с турски, които още не съм пробвал, защото имам още от литовските, но от магазина твърдят, че били същите - предстои да разбера.
Аз обаче трябва да нося чорап непрекъснато, защото имам венозна недостатъчност на единия крак вследствие на дълбока венозна тромбоза след една операция за други неща.

От моя опит, който е вече над 25 години с такъв проблем, мога да кажа, че един нелекуван флебит (предизвикан от тромб или от нещо друго) може да ви съсипе целия крак, защото възпалението унищожава венозните клапи. Съсипе ли се една венозна клапа, другите по вената не могат да компенсират нейната недостатъчност и започват да се съсипват и те. Ластичните чорапи помагат много при такава клапна недостатъчност клапите на останалите вени да не се унищожават. А тромбите се образуват най-често при някоя клапа, там започва и възпалението и клапата заминава. Ако засегнатата вена не е централна, е най-добре да се извади или склерозира (моята е централна и не може), за да не натоварва клапите на другите вени. Дано си спомняте от часовете по биология, че всички вени са малко или много свързани една с друга, затова от една засегната вена страдат всички в същата част на тялото (крак или ръка).
С други думи, ако имате такъв проблем, никак не се бавете с решаването. Всяко забавяне може да ви абонира доживот за носене на чорап (като мен). Моля се някой ден, не много далеч, лекарите да измислят успешен начин за възстановяване на венозни клапи. Иначе чорап - без чорап и до тоалетната не ходя.

# 892
  • Мнения: 375
И аз съм като marigold_, лекарят на мен ми каза да си правя профилактика топлите месеци- 3 най-топли месеца да пия флебодия или детралекс или друг подобен препарат

Тези хапчета не оказват ли негатив на черния дроб?

# 893
  • Мнения: 887
  Може ли някой да ми каже, ако разширяването на вената е в начален стадий ( леко изпъква при стоене прав) дали може да се стопира по нататъшния процес с някакво мазило? Имам час чак за 29.07 и 2 такива вени, на които няколко месеца не обръщах внимание. Разширението обхваща около 3см от дължината на вената. Почнах да мажа с гел с конски кестен, но не знам дали има нещо по-добро, в аптеката има поне 4-5 вида мазила и не знам кое е ефикасно и кое не. Симптоми като тежест и подуване нямам изобщо.

# 894
  • Мнения: 106
 Може ли някой да ми каже, ако разширяването на вената е в начален стадий ( леко изпъква при стоене прав) дали може да се стопира по нататъшния процес с някакво мазило? Имам час чак за 29.07 и 2 такива вени, на които няколко месеца не обръщах внимание. Разширението обхваща около 3см от дължината на вената. Почнах да мажа с гел с конски кестен, но не знам дали има нещо по-добро, в аптеката има поне 4-5 вида мазила и не знам кое е ефикасно и кое не. Симптоми като тежест и подуване нямам изобщо.

А защо не пробвате с виброгимнастика, за която някой спомена по-горе?
При мен не действа, защото моят проблем е липсата на клапи (които се тонизират при това упражнение), но съм чел отзиви от хора точно в такъв начален стадий за постигнати фантастични резултати.
Хубавото е, че не струва нищо и не отнема повече от 3-4 минути на ден (аз си мия зъбите по-дълго време, а да не говорим, че упражнението може да се прави в същото това време Simple Smile ).

# 895
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте!
На 35г. съм и наследствено имам разширени вени. През 2009г. оперирах левия крак от вените и сега целия е в капиляри и ми се струва, че нова вена изпъква. Моля, споделете за добър специалист в София, който не бърза да реже.
Предварително благодаря!

# 896
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен! Прочетох до към 16-та стр. и видях,  че и моят проблем е засегнат - паякообразни /мрежовидни/вени. След бременностите е лошо положението, увеличиха се много. Не знам само козметичен проблем ли е или води след себе си и по-сериозно състояние,  но ако има справила се от вас, ще се радвам да сподели.

# 897
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 076
А моите са зелени вени. Има ли значение какъв цвят са?

# 898
  • Мнения: 375
А моите са зелени вени. Има ли значение какъв цвят са?

Зелените са си вени ... червените са капиляри ... Да не те плаша, но на мен тази голямата дето ми я оперираха беше голяма зелена вена...

# 899
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 076
Засега не мога да я виня, че точно от нея ме болят краката понеже имам и дюстабан. Една колежка ми препоръча нейн лекар и ще си записвам час да ида на един преглед. Сега съм си купила витамини магнезий + Б комплекс за заздравяване на кръвоносните съдове по-натам и ортопедични стелки да намаля напрежението. Повече нищо не мога да направя. Sick А още не съм имала дете. Тогава какво ли ще е чудо.

Общи условия

Активация на акаунт