Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 530 161
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 207
А някой би ли казал как може да се избегне този проблем ? Започнах да забелязвам изпъкване на някой места . Особено в областа на прасеца.

# 106
  • Мнения: 15
Искам да попитам - съпругът ми има едно тъмно-синьо, мораво почти петно на левия си крак отпред под коляното.Мазал се е с какво ли не,но не изчезва.Той е генетично обремемен с вените, а и работата му е свързана със стоене прав почти 12 часа на ден.Казва, че рядко го болят краката.Кажете ефикасно лекарство или мазило и дали е необходима консултация с лекар.Мерси предварително.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 825
Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?

# 108
  • Мнения: 18
Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Това може да се дължи на много различни причини. Консултирайте се с лекар - искайте да ви пуснат изследвания за кръвна захар, мазнини и т.н.
ето това е едно нещо,което купих на майка ми да си маже краката, защото има варикозни вени и ТЯ казва, че и помага. 

http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=277

# 109
  • София
  • Мнения: 1 914
A това кремче само онлайн ли може да се поръча?

# 110
  • Мнения: 18
A това крем-че само онлайн ли може да се поръча?

Ами не знам аз го поръчах заедно с още няколко неща за крака и ми излезе много на сметка.

А като се по зачетох повече по форумите, стигнах до извода, че за да се спазва някаква хигиена при проблеми с циркулацията на кръвта в краката, трябва да им се осигури максимално удобство (без много високи токове, омекотяващи или анатомични стелки или обувки, слабо компесиращи чорапи и мазила всеки ден, леки и изтеглящи масажи и хладни душове - сутрин и вечер, вдигане на краката на високо вечер и ако човек работи прав - обувките и стелките са много важни), но най добре първо при доктора.

 newsm78

# 111
  • Мнения: 425
Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Това може да се дължи на много различни причини. Консултирайте се с лекар - искайте да ви пуснат изследвания за кръвна захар, мазнини и т.н.
ето това е едно нещо,което купих на майка ми да си маже краката, защото има варикозни вени и ТЯ казва, че и помага. 

http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=277

В НАШАТА ДЕНОНОЩНА АПТЕКА В ДРУЖБА 2-5 4АСТ-СОФИЯ  ГО ИМА, МЪЖЪТ МИ Е ДОВОЛЕН Peace

# 112
  • Мнения: 4 915
Макар че не е препоръчително да подновявам стара тема, го правя, с надеждата, че adkosan ще се включи, за да обясни по-подробно за лечебното гладуване. Опитах се да пратя лични съобщение, но кутията й е пълна. Интересува ме не само гладуването, но и самото захранване. Както и продължителността. Необходимо ли е лекарско наблюдение и изследвания преди това?

Оригиналното гладуване е на Лидия Ковачева. Д-р Емилова е нейна "ученичка" и последовател.
Аз съм ходила при Лидия Ковачева (да почива в мир) и провеждала 18 дни гладуване с наблюдение от нея, с друга цел и друг резултат.

Най-добре да се намери книгата й, там подробно е описана схемата.

Мисля, че може да си направиш профилактичен преглед преди гладуването - кръвна картина, ЕКГ, захар - и без това всеки трябва веднъж годишно да мине на подобен преглед при личния  си лекар.

Има различни схеми за гладуване - различни интервали.

Това е книгата: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=9663

Иначе и аз си открих повърхностни разширени вени на свивката на коляното на левия крак.  Tired Мисля да пробвам с повече движение, да не си кръстосвам краката, да опитам с някой крем и да направя 7-10 дни гладуване. Ако не за вените, за нещо друго ще помогне. Ако няма подобрение, ще търся съдов хирург за консултация.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз имах проблеми с караката, особено след лаждането. Пробвах с ластичен чорап, но ме дразнеше звелски и се отказах. После пих Детралекс  няколко месеца през лятото и определено мога да кажа, че имаше ефект. Хубаво е да се правят и упражнения за краката, ако не ви мързи, разбира се Mr. Green. Честно казано в началото хич не ми се правеха, но после ги правех почти редовно. Упражненията може да ги видите тук http://www.venite.bg/?p=exercise
 от първото упражнение се стяга и дупето Laughing

# 114
  • Мнения: 28
Вместо запис - интересно инфо за разширените вени.

# 115
  • малко градче
  • Мнения: 188
Тук във форумите чета много интересни неща за разширените вени.  Има много отзиви за различни доктори.   Моля препоръчайте ми специалист за гр. Варна.  И дали трябва предварително записване.  В нашият град има съдов хирург, но лятото ми говореше за склерозиране,  на следващият преглед след 3м. (когато спрях с кърменето заради вените)  ми говори за лазер.  И аз не знам какво да правя.  Хубаво е да потърся и второ мнение.
   По - нагоре в постовете пишеше,че с отслабването намалява проблемът с вените-  свалих 20кг.(  след раждането бях 85- сега съм 65  -направих диета,за да отслабна)  проблемът с вените ми се засили.

# 116
  • Мнения: 635
Едва ли ще отшумят болките и мравучкането в долната част на крака около прасеца. Аз имах нагледен пример как, ако не предприемеш нещо става по -лошо - при баща ми и баба ми. Въпреки всичко чак на третата година предприех много сериозна крачка. Точно преди 1 г си направих лазерна аблация във ВМА София. Една година след това имам само белези от разрезите, с които са отстранили изпъкналите възли - около 11 са. Крака ми не е толкова отекъл, но лятото винаги пия детралекс. Понеже работата ми е седнала цял ден пред компютъра си признавам, че много рядко ставам да се раздвижвам, а това е мн лошо. Вместо както ми препоръча д-ра  да намаля теглото аз го увеличих. Вечер след като преключа и с домакинската работа си почивам и пак чувствам напрежение, но няма как.Според мен е нормално и бях длъжна да пробвам всичко, за да не съжалявам след години.

# 117
  • Мнения: 5 676
Някой може ли да обясни какво означава склерозиране на вените ?Доколкото разбрах се вкарва някакъв разтвор във самата вена ,но какво допринася това и какв ефект има не знам.И къде се прилага това лечение?

# 118
  • София
  • Мнения: 2 901
Някой може ли да обясни какво означава склерозиране на вените ?Доколкото разбрах се вкарва някакъв разтвор във самата вена ,но какво допринася това и какв ефект има не знам.И къде се прилага това лечение?

Мога да ти обясня горе долу, в нета има информация, все една и съща, но вчера една лекарка от Националната Кардиологична Болница ми го обясни. С инжекции се вкарва във вената разтвор, който постепенно склерозира вената - тя изсъхва, свива се, престава да функционира и вече не е видима така. Кръвта си намира друг път по вътрешните вени, през които да минава. Казвам го, защото зададох аз и този въпрос, от къде ще ми минава кръвта. Процедурата се извършва в кабинет, не в операционна, продължава 15 минути, струва 90 лв. 1 час след нея трябва да се разхождаш, после някоя друга седмица се носи ластичен бинт (не помня колко). Преди процедурата трябва да си яла и пила, прави се следобед, първата нощ е дискомфортна. Това знам засега. Мисля да си я направя тази процедура, защото при мен нещата на моменти са нетърпими - всъщност, само за това мисля, само в това се вглеждам и... незнам дали не прибързвам, но другата седмица мисля да си направя тази интервенция. Каза ми докторката, че когато човек е наследствено обременен с това, много е възможно пак да му се появи такъв проблем, т.е. не е изключено. Ако се носят ластични чорапи може да не се появи никога, или след около 5 години, ако не се носят, до 2-3 години пак ще се появят.

Ще се радвам и други да се включат.

# 119
  • Мнения: 5 676
Някой може ли да обясни какво означава склерозиране на вените ?Доколкото разбрах се вкарва някакъв разтвор във самата вена ,но какво допринася това и какв ефект има не знам.И къде се прилага това лечение?

Мога да ти обясня горе долу, в нета има информация, все една и съща, но вчера една лекарка от Националната Кардиологична Болница ми го обясни. С инжекции се вкарва във вената разтвор, който постепенно склерозира вената - тя изсъхва, свива се, престава да функционира и вече не е видима така. Кръвта си намира друг път по вътрешните вени, през които да минава. Казвам го, защото зададох аз и този въпрос, от къде ще ми минава кръвта. Процедурата се извършва в кабинет, не в операционна, продължава 15 минути, струва 90 лв. 1 час след нея трябва да се разхождаш, после някоя друга седмица се носи ластичен бинт (не помня колко). Преди процедурата трябва да си яла и пила, прави се следобед, първата нощ е дискомфортна. Това знам засега. Мисля да си я направя тази процедура, защото при мен нещата на моменти са нетърпими - всъщност, само за това мисля, само в това се вглеждам и... незнам дали не прибързвам, но другата седмица мисля да си направя тази интервенция. Каза ми докторката, че когато човек е наследствено обременен с това, много е възможно пак да му се появи такъв проблем, т.е. не е изключено. Ако се носят ластични чорапи може да не се появи никога, или след около 5 години, ако не се носят, до 2-3 години пак ще се появят.

Ще се радвам и други да се включат.
Само в Националната Кардиологична Болница ли може да се направи тази манипулация?

Общи условия

Активация на акаунт