Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 530 158
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 901
Не, пусни в Гугъл търсачка и ще ти излязат множество медицински центрове, които изпълняват тази процедура.

# 121
  • Мнения: 0
Проблема с разширените вени може да се облекчи но не и да се изкорени Трябва да се внимава с килограмите но ако сте генетично обременени както аз няма спасение Искам да споделя лечението което прилагам от дълго време-мажа  краката си с Асам крем с червени лозови листа и кестен и пия вече втора година Ентан Тъмните петна по краката ми изсветляха  а и мравучкането което не ми даваше мира  ИЗЧЕЗНА Ентан заздравява съдовата стена и не се образуват тромби  Пробвайте  Дано съм била полезна

# 122
  • Мнения: 425
+ КОЙТО ПУШИ ТРЯБВА ДА ОТКАЖЕ ЦИГАРИТЕ !!! Praynig Peace Naughty

# 123
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте,
аз нямам за сега разширени вени /и слава богу/, но половинката има на лявото бедро една вена, която на места има малки "бучки".  Много не обръщах внимание, но от известно време постоянно му изтръпва или се схваща крака и най-вероятно това е причината. А и работата му е такава, че е стои прав по цял ден, отделно има и наследствена обремененост.
 Искам да ви попитам тези хапчета Детралекс могат ли да се купуват без рецепта, че ще видя голям зор да го накарам да отиде на лекар.

# 124
  • Мнения: 47 981
Мен не ме болят много краката, но много отичат, не ми се ходи на лекар, дайте съвет

# 125
  • Мнения: 2 068
Пролетна фея намали солта, дръж краката на високо и ги обливай със студена вода. За лекарства не бих те съветвала ако не си се консултирала с лекар.

# 126
  • Мнения: 1 187
Пролетна фея намали солта
и кафето.
Ако кг са повече, намалете ги. И не си изписвайте сами лекарства.

# 127
  • Мнения: 425
1-2 кафета на ден е полезно, защото помага срещу задържане на течности в организма... Naughty Blush

# 128
  • Мнения: 1 187
1-2 кафета на ден е полезно, защото помага срещу задържане на течности в организма... Naughty Blush
Да, стига да са само толкова.

# 129
  • Мнения: 47 981
Лично аз почти не пия кафе, за солта- опитвам се да е в норма

# 130
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте, Детралекс се изписва без рецепта (така пише на упътването), но и аз не препоръчвам да се купуват така лекарства.

Връщам се от операция, която ми направиха днес - в 3 ми я направиха, мина добре, в 6 ме взеха от болницата, реших да не оставам, а и лекарката ми каза, че тя е щяла първа да ми препоръча да остана, ако нещо се е съмнявала, чувствам се добре засега. Ще отговарям на въпроси, ако се интересувате от нещо.

Мен не ме болят много краката, но много отичат, не ми се ходи на лекар, дайте съвет
Пролетна фея, ако само ти отичат, това също е признак за разширени вени, ранен, ако е само това. Нещата коренно ще се променят, ако започнеш да пиеш поне по 1,5-2 литра вода на ден - до 2-3 дни ще ти изтънеят вените, гарантирам ти. Аз винаги съм била с отекли глезени, това лято започнах с водата, никога не си бях виждала краката толкова фини.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
И аз при вас - след двете раждания проблемът се задълбочи и вече съм за операция. Имам обаче някои въпроси:
1. Като слагате възглавница под краката в леглото - за тези, които спят настрани като мен правите ли го, дали има ефект и всъщност като си помисля ми се вижда много неудобно краката да ми са върху възглавница настрани.
2. За лазерната аблация - какво е усещането при прегледа? Четох, че вкарват сонда във вената, доста неприятно звучи? Айде за самата процедура ще го изтърпя някак, ама и при прегледа стават 2 пъти.
3. Някой оперирал ли се е в Пловдив? Кой ще ми препоръчате? (на търсачката излезе само Анастасов, но нямаше подробности за метода, който използва)

# 132
  • русе
  • Мнения: 1 317
 http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t82750.html някои правил ли е това?

# 133
  • Мнения: 1 187
За пръв път чувам (виждам  Mr. Green), но пък с какво ли ще ми навреди? Може и да пробвам, дано съм постоянна.

# 134
  • Мнения: 13 764
Благодаря за информацията Peace Свалих си книгата на Микулин.
Ето какво точно съветва за т.н. виброгимнастика:

"Я предлагаю простое упражнение, которое могут выполнять даже те люди, кому запрещены бег и быстрая ходьба.
Если подняться на носках так, чтобы каблуки оторвались от пола всего на один сантиметр (рис. 10), и резко опуститься на пол, то испытаешь удар, сотрясение. При этом произойдет то же самое, что при беге и ходьбе: благодаря клапанам в венах кровь получит дополнительный импульс для движения вверх.
Это упражнение автор назвал «виброгимнастикой».
Такие сотрясения тела нужно делать не спеша, не чаще раза в секунду. После тридцати упражнений (сотрясений) нужно сделать перерыв в 5—10 секунд. Ни в коем случае не старайтесь поднять каблуки выше сантиметра над полом. Упражнение от этого не станет эффективнее, а лишь вызовет ненужное утомление ступней.
Слишком частые сотрясения тоже бесполезны. В межклапанных пространствах вен не успеет накопиться достаточная порция крови, и ее волна не захлестнет следующий «этаж» вены. Помните, в начале главы я приводил пример с бутылкой, заполненной жидкостью?
 ...
При каждом упражнении нужно делать не более шестидесяти сотрясений. Выполняйте их жестко, но не настолько резко, чтобы они болезненно отдавались в голове. Сотрясения должны быть такими же, какие природа предусмотрела при беге. Поэтому никакой опасности для спинного хребта и его дисков виброгимнастика не представляет. Мой опыт занятий виброгимнастикой в течение десятилетий это подтверждает.
В течение дня рекомендую повторять упражнение 3—5 раз по одной минуте. Считаю, что виброгимнастикой полезно заниматься людям стоячей и сидячей работы..."



Общи условия

Активация на акаунт