Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 529 936
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 135
  • русе
  • Мнения: 1 316
хайде да набиваме пети ,4е май е мн сериозно. Embarassed

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И аз мисля да го пробвам, няма да ми навреди...обаче не съм сигурна, че го разбирам правилно. Звучи ми като да се вдигаш на пръсти и като се спускаш надолу да го правиш по-бързо и със сила, така че да се ударят петите, така ли? newsm78 И защо да се опираш на стена, аз мога да се вдигам на пръсти и без да се опирам никъде, да не би нещо под наклон да се правив? Моля ако има картинки или някой е разбрал по-добре да обясни Praynig

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 Peace

# 138
  • Мнения: 1 187
И аз мисля да го пробвам, няма да ми навреди...обаче не съм сигурна, че го разбирам правилно. Звучи ми като да се вдигаш на пръсти и като се спускаш надолу да го правиш по-бързо и със сила, така че да се ударят петите, така ли? newsm78 И защо да се опираш на стена, аз мога да се вдигам на пръсти и без да се опирам никъде, да не би нещо под наклон да се правив? Моля ако има картинки или някой е разбрал по-добре да обясни Praynig
Да си кажа истината, че и аз не разбрах защо трябва да се опирам до стената  Thinking

# 139
  • Мнения: 13 755
Академикът казва - около стена, врата, за да не лупаш на съседите отдолу, като си посредата на стаята Peace

# 140
  • русе
  • Мнения: 1 316
по колко минути набивате пети ?

# 141
  • Мнения: 1 187
по колко минути набивате пети ?
Аз руски не знам, но това, което схванах е 3-5 пъти в деня по 1мин.  Отивам да прочета линка на предния ти пост, да не би да съм пропуснала нещо.
Да - там пък пише 4-5 мин

# 142
  • Мнения: 558
според мен се стои до стена/стол, за да не се занесете и да паднете.

пише да се повдигате на пръсти на не повече от 1см от пода и да се отпускате на пода под тежестта на тялото. така се получават вибрации, които тренират клапите на вените. Не набивайте екстра петите, да не си докарате болка в петите или проблеми с гръбнака. Не го правете бързо, не по-често от 1 на сек, защото няма да е ефективно. Също така не е ефективно и ако се повдигате на >1инч (=2,5см  Thinking ) от пода. И след 30 повторения, да се прави почивка от 5-10 сек. В комплекс да не се правят повече от 60 повторения. Упражнението се изпълнява 3-5 пъти на ден по 1 мин., т.е. не повече от 30 повдигания.

Мерси за упражнението, ще го препоръчам на татко.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 727
така вече е доста по-ясно, аз тръгнах да го правя както си знам и си докарах мускулна треска на прасците Laughing, та сега почивам...от утре почвам по тази схема - 3 пъти по 30 повдигания и ще ви кажа дали има резултат Peace

# 144
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Майка ми има вътрешни разширени вени и често подуване на краката. От едно известно време започна да й се появяват зачервявания по кожата на краката. Има поставени много и различни диагнози, но една от тях е, че кожата не се храни достатъчно добре и за това се появяват подобни за екземи сърбящи участъци.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Аз имах подобен проблем и най-вече преди две годин ми се появиха екземи и гъбички, имах и зачервени участъци. В последствие стана ясно, че съм развила захарен диабет, а не съм разбрала.

# 145
  • Мнения: 799
И аз в отбора на куците коне...
Имам разширена вена на прасеца още от ученичка (15 годишна) - видима, около 5-6 см., релефна. Не ме болеше, не ми пречеше. Тогава тежах 44-45 кг.
6 години по-късно ме оперираха и храниха с хормони и за 3 месеца качих 10кг. Така стоях 5 години. Вената не се увеличи, отново нямах болки и оплаквания.
В един момент свалих натрупаните килограми (отново доста рязко) - вената си беше в същото състояние.
Веднага след това забременях - качих 16 кг. - вената не се обади.
Отново си върнах килограмите от преди раждането - вената си беше ОК - подута, страшна, но безболезнена и без растеж.
Айде пак забременях, нови 16 кг. - вената си беше ОК.
2 години по-късно си върнах килограмите (в момента съм 45 кг.) и тъпата вена стана 2 пъти по-голяма и дълга и понякога ме боли. Забелязах и мъничко синьо петънце на другия си крак.
Водя сравнително активен начин на живот (с две малки деца - на  2 и 5 години), ходя доста пеша, работата ми също е свързана с ходене пеша, често карам колело (велоерометър) и подсакачам в къщи на някакви гимнастики, от скоро (2 месеца) се старая да се наливам с по 1,5-2 литра вода на ден. Спрях газираното, солта ми е умерена, само цигарите са ми порок  Mr. Green и честно казано много ме е яд на ситуацията.
Давайте идеи за разни компреси и билки, защото след 2 дни заминавам на море и няма да успея да стигна до доктор, а там ще прекарам доста време на крак.

# 146
  • Мнения: 10
включва се още една препратила. Нямам външни разширени вени но изпитва страхотно болки и напрежение в прасците и на двата крака . Л Д  каза че това са вътрешни р вени . Изписа лекарство което да вземам пролет и есен от което не мина а само ми отавя джоба. След обстойно разглеждане на форуми се насочих към хомеопатията . Не съм ходила на хомеопатии . Купих си ХАМАМЕЛИС ВИРГИНИАНА 5 СХ и крем за крака с див кестен и червени лозови листа.  приемах по 5 зрънца на 3 часа . Едното флаконче го изпих така а второто го разредих на 5 - 6 часа на ден . Сутрин вечер мажех с крема. Болката тежестта изчезнаха . Повторих след 5-6 месеца . ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ ПИЛА.

# 147
  • Мнения: 13 755
Щом вече си добре, значи е било твоето лекарство.

Иначе болки и тежест в прасците не винаги се дължи непременно на разширени вени. Може и от липса на магнезий да е. Затова - Калмацин Peace

# 148
  • Мнения: 14
Дами!  bouquet  bouquet  bouquet

Правихте ли упражнението с набиването на петичките?
Има ли ефект?  ooooh!
Не искам операция  Cry Praynig

# 149
  • Мнения: 0
Здравейте,разгледах форума и реших и аз да напиша как в нашето семейство се борим с проблема разширени вени,баба ми страда от дълго време,а напоследък и брат ми започна да се оплаква.Баба ми лично какво ли не е опитала през годините,помоли ме да отида и да потърся мехлем от див кестен,още му казвали конски кестен,каза ми че през годините сама си е приготвяла мехлема,много и помагал но напоследък се затруднява да си го прави.Направих консултация с фармацевта от нашата аптека за подобен мехлем,препоръча ми Венонорм-гел с екстракт от въпросния див кестен,бил нов продукт на българска фирма,няма да споменавам името и за да не се получава реклама.Купих за 8 лв.гела,баба казва че е доволна и че облекчава горенето в краката и,така тя усеща ефекта от дивия кестен.Взех един и за брат ми и той ми каза че определено гелът работи.Това което прочетох в предназначението на гела,е че освен за разширени вени става и за хемороиди.Желая успех на всички и ще се радвам да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт