Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
 Обстоятелствата ме притискат и нямам на кого да оставям хлапето през времето когато съм на работа. Тя е на 9, самостоятелна е но не чак толкова че да се чувствам спокойна да я оставя сама вкъщи. Днес бях решила да е първия път, облакох се, приготвих и обяд и в последния момент пак я взех със себе си Tired Кога започнахте да оставяте вкъщи дезата си сами и спокойно ли ви е през това време? Аз сигурно телефона който ще навъртя ще се равнява на полумесечната ми заплата ooooh! Утре вече ще трябва да го направя, защото олкото и да мирува ми е трудно да работя с нея. Споделете опит и дайте някой съвет, че ми е много некомфортно още от днес Tired

# 1
  • Белгия/София
боц

# 2
  • София
Не мога да си спомня точно,но май на 10-11 години беше моят син,когато започнах да го оставям сам и то само през деня.Не е било по-рано от тази възраст обаче.Твоята е момиченце,по-кротичка  ще да е и сигурно ти си знаеш най-добре.Ох,много ще ти е притеснено обаче.

# 3
Много...Живеем в нов квартал, на 12-ия етаж, не познаваме никой, а и за начало и ключа ще трябва да и взимам...направо не им се мисли

# 4
  • София
Няма ли начин наистина някой да я наглежда.И това с ключа е опасно,не дай боже да стане нещо,не може да излезе детето от къщи.Не искам да съм черногледа,но трябва да обмислиш добре какво би могло да се случи.Някоя пенсионерка от блока няма ли,да й даваш някой лев да я гледа.

# 5
  • Земята
В първи клас... С много притеснения... На 9-ти етаж... В нов квартал...

# 6
Справяше ле си?
 STef е права, че не бива да я оставя без ключ ама как да и го оставя...То ни така, ни иначе Sad

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
от отдавна. Но става дума за по цял ден. Не за скокването до м-н, примерно.
От 7г. и малко. Веднага след завършването на 1-ви клас. Нямам никакви проблеми. Справя се чудесно.

# 8
  • София
Касиди, защо не провериш по читалищата дали не организират градски лагери?
Аз съм от "квачките" и предпочитам да уплътня времето на дъщеря ми, отколкото да я оставям сама. Embarassed

# 9
Има. За съжаление И това на този етап няма как да си го позволя.Ще трябва да се примиря и да я оставя. За щастие работя на половин работен ден та поне това ме успокоява поне малко

# 10
  • София
Щом си но половин работен ден е приемливо.Тя сега е ваканция,може да не я будиш сутрин,за да спи по-до късно.Приготвяш й закуската,обяда и казваш като се събуди да ти се обади.После даваш наставления по телефона и това е.Вземай й касети или дискове от видеорентата да гледа и то половиния работен ден минал.Ще се справите.

# 11
  • Пловдив
Видях, че съм писала и в другата тема, но и тук ще кажа. Все още не ги оставям сами. Не мога, страх ме е. Но Наталия, която след месец-два ще стане на 9, мисля, че бих могла вече да я оставя сама, ако обстоятелствата го налагат. Тя е отговорна, сериозна, послушна и мога да й имам доверие. Ще ми се пукне душата, предполагам, но ако се налага бих могла. Брат й, който сега е на почти 7 няма начин скоро да влезе в групата на потенциално безопасните.

И аз мисля, че щом си на половин ден ще се справите и ще свикне детето. Оставяй й занимавки или й поставяй задачи. Когато е ангажирана няма време много-много да мисли за глупости. Аз и с моята така правя, дето я гледа човек. Задължително й поставям задачи за деня. И също като другите считам, че да я оставиш без ключ е опасно. Всичко става, детето трябва да може да излезе от жилището, ако не-дай-си-боже нещо непредвидено се случи.

# 12
  • Sofia
За кратко време - да, например за час, но за повече, все още не смея. Дори и сега е с мен на работа,  доста му е скучно понякога Confused, но е абсолютно изключено да го оставя сам в къщи за 8 часа!

# 13
И аз я взимам с мен на работа, но на втория час вече и е супер скучно и започва да обикаля из офиса, което е доста неприятно

# 14
  • Sofia
И моя син обикаля непрекъснато из стаите, но при нас има и голям двор, където излиза от време на време да рита топка с портиера Simple Smile Сега чистачката го взе да ходят за череши Wink, така, че ми го гледа целия институт Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт