Говорите ли с децата си за ВАШЕТО поведение?

  • 1 286
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
"Много си хубава, само малко си грозничка".
"Не те харесвам, само те обичам".

 Joy Joy Joy
Ох, толкова уважавам децата. Винаги обективни, винаги искрени и директни. Жалко, че хората не остават такива (повечето).

# 16
  • Мнения: 2 051
Питате ли ги какво харесват и какво не у вас, какво разбират под "добра майка" и "добър татко", какво особено ги дразни в поведението ви, кое им харесва?......
...Зарекох се да водим от време на време такива разговори, но ми стана интересно по принцип вслушваме ли се в малките човеци?

Да, питам, но в съвсем конкретни ситуации - как мислят, дали съм права да постъпя така или дали е добре да се направи нещо по един или друг начин, кое му е доброто и тн. , но в съвсем конкретен план.
Не ги карам да правят принципни генерални обобщения, мисля, че това е спирачка....по-добре да имат усет за всяка отделна ситуация и ако имат желание да споделят как я виждат.
Вслушвам се, на шест са ми ушите, тези мнения са пълни с послания, има страхове, има илюзии, какво ли не...много информация ми излиза оттам.

# 17
  • Мнения: 1 937
Страхотна тема! Как съм я пропуснала!

Да се размисля в тази посока, бях провокирана от близка, която е психолог, и случайно видя рисунка на малката ми дъщеря на тема "Моето семейство".
Направи такъв анализ, че се хванах за главата. Simple Smile

Ведра, харесвам те! Много!
Всъщност мнението ми се покрива с твоето.

# 18
  • Мнения: 11 313
Моите вече знаят, боли ли ме глава и съм ужасно раздразнителна.
Затова ме питат сутрин как съм Joy
Проверката висша форма на доверие.
Няма нищо по-лошо, отвратително и ужасно от една раздразнена от главоболие майка - според дъщеря ми.
Гледам да си пия хаповете и да се държа прилично Embarassed

# 19
  • Мнения: 2 211
За такъв разговор май е малък, но определено получавам индикации как възприема поведението и постъпките ми. Скоро много му бях ядосана, изпуснах си нервите, крещях и раздавах правосъдие, а той естествено е бил силно впечатлен. Същият ден както си играеше, ни в клин, ни в ръкав ме попита: "Мамо, лошите майки нали не са вещици?". Направо замръзнах.

Докато карах шофьорският курс се упражнявах и на семейната кола на полигон, а съпругът ми се явяваше нещо като инструктор. Тъй като намаше кой да го гледа, чадото идваше с нас. Както си седеше и си мълчеше отзад каза:"Мамо много смешно - хубаво караш колата. По - добре дай на тати да кара."

# 20
  • Мнения: 2 161
Да,питам и малката и голямата.Сверявам си часовника,но им казвам все пак да не забравят кой кара влака.Малката ме нарича "кралице моя". Grinning И ако сгафя се извинявам.

Общи условия

Активация на акаунт