Какви са недостатъците на кухните от лакиран МДФ и как се почистват?

  • 8 875
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 34
Много ми харесват кухните от лакиран МДФ, но подозирам, че трябва да се чистят непрекъснато, защото може би остават много отпечатъци по тях. Освен това се опасявам, че повърхността на лакирания МДФ се разваля по-лесно от обикновените покрития.
Момичета, споделете!!! Какви са недостатъците на кухните от лакиран МДФ и как се почиства това чудо? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 401
Имам такава кухня, преди да си я купя си задавах същите въпроси.  Факт е, че досега обаче не съм открила недостатъци. Почиства се само (в смисъл достатъчно е) с влажна кърпа. Отпечатъци не се виждат а при мен е осветено като в операционна.  За три години нямам и една драскотина.  Разбира се много е важно качеството - каква технология на лакиране е използвана.

# 2
  • Мнения: 577
И аз мисля да заложа на такъв тип кухня. задавам си същите въпроси, но ме убедиха, че пръсти не остават, така както ни е си мислим. Отново много зависи от това, кой я прави, защото било хеобходимо допълнително изпичане на лака.

# 3
  • София
  • Мнения: 34
Много ви благодаря, момичета! Смятам, да използвам вашето инфо в борбата с моя мъж, който е срещу такава кухня Wink

# 4
  • Мнения: 2 401
Спечели борбата, няма да съжалявате и двамата. Трябва да ти кажа, че моята далеч не я пазя като очите си.  Имам и калпазанин, който непрекъснато блъска вратите и чекмеджетата като бесен.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А някой може ли да покаже снимка как изглежда това чудо?  newsm78 Чудя се дали е това което си мисля?

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Ако е лакирана с полиуретанов лак, не би трябвало да има проблеми. Иначе чудесно се чисти с Пронто за мебели. А ако се появат драскотини, продават се специални гъбички 320 и леко се шкурка.

# 7
  • Мнения: 1 492
А някой може ли да покаже снимка как изглежда това чудо?  newsm78 Чудя се дали е това което си мисля?


# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
камелия  благодаря, точно за това си мислех, доста е ефектно.
Ама като, че ли само плотовете са матови или така ми се струва. Предполагам, не е случайно!  newsm78 Чудя се дали много си личи праха?

# 9
  • Мнения: 1 492
То, като имаш такава кухня, с кеф ще я чистиш Grinning
Този белия плот ми прилича на лак, не знам.

# 10
  • Мнения: 2 401
Бе вие сериозно ли допускате, че плота е лакиран??? #Crazy
И въпроса за праха - нали кухнята е мястото, което непрекъснато се ползва, и бърше съответно, няма начин да се задъжа прах.  Моята кухня е точно от тази фирма.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Предполагам, че умишлено плота не е лакиран, за да не се драска и да не се лепи толкова прахуляка предполагам.  Thinking Като знам индукционните ми котлони как привличат де що има прах, че ми се завива свят от всекидневното му чистене по 3 пъти на ден. Но въпреки това пак бих си взела такива, не ми тежи да я чистя, струва си робията по нея. Като знам колко скоростно ми готви.  Peace

То, като имаш такава кухня, с кеф ще я чистиш Grinning


Абсолютно! Twisted Evil

# 12
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Мечтая си за кухня като тази червената, борба не водя със съпруга си, но още се чудя дали на този вариант да се спра. Знаете ли кои фирми във Варна работят с този материал?
Ще следя темата с интерес и аз.

# 13
  • Мнения: 3 211
в стария ни апартамент беше такава, много пръсти остават, наистина, особено по чекмеджетата, но се чисти много лесно с препарат за стъкла
сегашната ни е с матиран МДФ, не лакиран и е много по-трудно, трябва с пронто, микрофибърна кърпа, драска се, онова не се драскаше
ако изнамеря снимка ще покажа старата ни кухня

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 571
сегашната ни е с матиран МДФ, не лакиран и е много по-трудно, трябва с пронто, микрофибърна кърпа, драска се, онова не се драскаше
Е, ти ме отчая. Вече поръчахме кухнята и е подобна на твоята (помня снимките от другата тема) А хич не си падам по мебели, дето трябва да им робуваш

Общи условия

Активация на акаунт