Как се справяте след като си купихте жилище на изплащане?

  • 30 271
  • 322
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте! Имаме някакви планове да купуваме апартамент -  ще трябва да изтеглим вероятно цялата сума. Интересуваме вие как се справяте- с изплащането и парите, които ви остават. Това, което мен ме безпокои е че ще трябва да плащама всеки месец сериозни суми и изобщо не знам как ще се справяме.

# 1
  • Мнения: 46 484
Ние и преди плащахме сериозни суми, 7 г. на квартира. Ако не бяхме купили, сега трябваше да плащаме за наема 100 лв. над вноската, която даваме на банката. Та в тоя смисъл, гледам да не се оплаквам  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 992
И аз си мисля, че изплащането излиза или равно, или дори по-малко от наем... Rolling Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 133
И аз си мисля, че изплащането излиза или равно, или дори по-малко от наем... Rolling Eyes

Не си права, за съжаление...

# 4
  • Мнения: 364
Ние и преди плащахме сериозни суми, 7 г. на квартира. Ако не бяхме купили, сега трябваше да плащаме за наема 100 лв. над вноската, която даваме на банката. Та в тоя смисъл, гледам да не се оплаквам  Mr. Green

Същото е и при нас! Peace
Поне няма да даваме пари на вятъра, само това ме топли! А и няма да ни изритат от квартирата, както се случи веднъж... #Cussing out
Спокойствието си има цена! Peace

# 5
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 826
И аз си мисля, че изплащането излиза или равно, или дори по-малко от наем... Rolling Eyes

Не си права, за съжаление...

Права е, за съжаление -- ако искаш да живееш в хубав апартамент в хубав квартал, наистина дето ще плащаш наем по-добре си изплащай собствен апартамент - еднакво е. Иначе не е права ако си съгласен да живееш в треторазряден двустаен полуобзаведен и доста занемарен... не, не доста, отчайващо занемарен... намиращ се в блок останал отпреди 50-60 години апартамент Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 300
Ами....в този случай размерът има значение:) Просто купихме апартамент, който можем да си позволим.
Т.е. справяме се нормално.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
Купихме такъв апартамент , че да можем да си позволим вноските. Когато го взехме миналата година вноската беше по-голяма от наема за същата квадратура, сега ве4е е равна.

# 8
  • Мнения: 4 668
Няма да крия , че не ми е приятно всеки месец да давам 250 ЕВРО на банката  Confused , но от друга страна купихме стойностен и скъп апартамент ...
Както са казали и момичетата - един наем е толкова , но отиват на вятъра , а така изплащаш нещо свое  Wink
Все пак си направете добре сметката , за да може да не се натоварите с някаква огромна вноска !

# 9
  • Мнения: 1 172
Просто трябва да си направите сметка каква сума можете да изплащате (месечно), съответно да видите за тази месечна сума колко ще ви отпусне банката, а оттам и какъв апартамент можете да купите. Ако месечната ви вноска е близка до наема, който сега плащате, значи няма да ви се промени към лошо финансовото положение. Собственото жилище има предимства. Най-хубавото е, че можете да го подобрявате (изолации, дограми, икономични уреди и т.н.) с цел намаляване на разходите. Докато в жилище под наем въобще не може да се мисли за подобна инвестиция.

Но предполагам, че повече те притеснява въпросът дали винаги ще можете да плащате тези суми. Много ще се успокоиш, ако си направиш сметка, че дори и да не можете да изплащате жилището и се наложи да ви го отнемат, то ще загубите само парите, които сте дали за обработването на кредита и за лихви върху дължимата сума. А това вероятно е много по-малко от наема, който бихте плащали дотогава и всички други неудобства, свързани с наемане на жилище. Общо взето при добър избор на жилище и правилна преценка на финансовите ви възможности, само можеш да спечелиш от един такъв ход.

# 10
  • Мнения: 4 965
Няма да крия , че не ми е приятно всеки месец да давам 250 ЕВРО на банката  Confused , но от друга страна купихме стойностен и скъп апартамент ...
...

Правилно.
А и един хубав апартамент под наем излиза около 200-300 евро на месец.
Т.е. даже сте "на далавера".
И ние взехме жилище на изплащане, но след няколко месеца успяхме да го изплатим (продадохме друго по-малко жилище, делихме се с едни роднини и ни изплатиха нашата част от един имот, взехме на заем от близки част от сумата - на тях поне им я връщахмепосле 3-4 месеца без лихва и така).

Просто трябва да си направите сметка каква сума можете да изплащате (месечно), съответно да видите за тази месечна сума колко ще ви отпусне банката, а оттам и какъв апартамент можете да купите. Ако месечната ви вноска е близка до наема, който сега плащате, значи няма да ви се промени към лошо финансовото положение. Собственото жилище има предимства. Най-хубавото е, че можете да го подобрявате (изолации, дограми, икономични уреди и т.н.) с цел намаляване на разходите. Докато в жилище под наем въобще не може да се мисли за подобна инвестиция.

Но предполагам, че повече те притеснява въпросът дали винаги ще можете да плащате тези суми. Много ще се успокоиш, ако си направиш сметка, че дори и да не можете да изплащате жилището и се наложи да ви го отнемат, то ще загубите само парите, които сте дали за обработването на кредита и за лихви върху дължимата сума. А това вероятно е много по-малко от наема, който бихте плащали дотогава и всички други неудобства, свързани с наемане на жилище. Общо взето при добър избор на жилище и правилна преценка на финансовите ви възможности, само можеш да спечелиш от един такъв ход.

По-точно от това, здраве му кажи. Sunglasses

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Съвсем нормално се справяме, слава Богу! А сега, след като вече се нанесохме, съответно отпадна плащането и на наем, ще ни остават едни излишни парички...Шшшшопингггггг Money
 Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами и ние сега ще теглим и най-вероятно няма да ни е лесно. Смятам дори доста по-трудно от до сега.
 Тези които са взели кредити преди няколко години могат и да връщат по-малко от наема. Тези, които са взели част от кредита, а не 100% също могат да връщат по-малко от наема.
 Обаче сега да теглиш кредит и то цялата сума(поне аз така разбрах от първото мнение) е абсурдно да се мисли, че вноската ще е по-малка от наема.
 Казвам това не за да те разубеждавам или обезкуражавам, а просто да си знаеш, че трябва да се стегнете и това е. Ще се оправите - просто трябва добро разпределение на парите за месеца, първо вноската и тогава за останалото. Аз поне така виждам нещата.
 

# 13
  • Мнения: 10 567
Купихме такъв апартамент , че да можем да си позволим вноските. Когато го взехме миналата година вноската беше по-голяма от наема за същата квадратура, сега ве4е е равна.

И при нас се получи така. Направихме си сметките дали ще можем да живеем с парите, които ни остават след като платим вноската. Не е лесно, имаме още доста неща да оправяме, мебели да купуваме, но.... това е положението.
Ако случайно се влошат нещата, ще предоговаряме кредита и ще намаляваме вноската.

# 14
  • Мнения: 22 751
Купихме такъв апартамент , че да можем да си позволим вноските. Когато го взехме миналата година вноската беше по-голяма от наема за същата квадратура, сега ве4е е равна.

И при нас се получи така. Направихме си сметките дали ще можем да живеем с парите, които ни остават след като платим вноската. Не е лесно, имаме още доста неща да оправяме, мебели да купуваме, но.... това е положението.
Ако случайно се влошат нещата, ще предоговаряме кредита и ще намаляваме вноската.
И ние сме така.Засега се правяме,надявам се и за в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт