Униформите на 21 век

  • 7 207
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 074
E, както казах, учителите са инфантилни в определена степен, така че изказването ми е в логиката на това правило. А защо решихте, че задължително учителите трябва да са облечени като тийнейджъри, за да изразяват себе си? Или така е била облечена въпросната госпожа?
Така или иначе коментирах първото Ви изказване, в което забелязах неуважителност и неразбиране към учителите като цяло. Странно, все се получава като с лекарите - всичките са отвратителни, но не и моят, който, да речем, ме израждаше...
Същото и с Вас - Вашите учители са добри, но иначе другите ходят като прошляци и трябва да има ред. Хм...
Както и да е, спорът е безсмислен. За мен училището си остава остров на знанието и духовността, а за повечето млади и кадърни хора, които биха могли да станат фантастични учители, там не се намират достатъчно примамливи неща. Точно те слушат Вашите съвети да не се занимават изобщо.
Спирам спора, права сте, че на лични е по-добре да продължим, ако изобщо се налага.
Униформите, според мен, са чудесен начин да се спазват правилата в училище от всички, както и да подпомогнат съсредоточаването в учебния процес. Не случайно дори и уелските принцове се възпитават в училища с много строг режим, които имат свои униформи. Смятам униформите и за повод за гордост от мястото, където учи детето и доказателство за положения от него труд. Все пак изпитите не са леки и психологическата бариера да се явиш, да изкараш и да влезеш в елитно училище не е лесна за преодоляване.
Защо после да не се похвалиш пред целия свят с униформата си?

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 14:20 от Zanda Ksurik

# 46
  • Мнения: 6 167
много съм 'за' тази новина.
аз съм за и в 22 ри век да има униформи, всъщност.  Laughing
не мисля, че се посяга на  изявата и индивидуалността ( има по-сериозни начини да се изяви тя),  времето, което децата прекарват в училище е тяхно работно време, а на работа всеки спазва правила.
кои повече, кои по-малко, всички имат дрес код ( не знам дали така се казва), а някои ( болниците, например) изобщо не биха могли да функционират, ако ги няма строгите правила, йерархията, дисциплината и тн.
не виждам място за ах и ох. училището не е увеселителен парк.

# 47
  • Мнения: 196
Интересно е, че ЗА униформите в повечето случаи се изказват майки на едва проходили деца.
Като  видите що е униформа, и колко е "удобна" и "практична" за ученика, другояче ще заговорите, ама нали всеки е специалист по всичко...  Tired

# 48
  • Мнения: 7 382
Интересно е, че ЗА униформите в повечето случаи се изказват майки на едва проходили деца.
Като  видите що е униформа, и колко е "удобна" и "практична" за ученика, другояче ще заговорите, ама нали всеки е специалист по всичко...  Tired
         Е,аз не съм майка на непроходили деца и мога да изкажа мнение по повод униформите без притеснение,че нямам опит.Имам и още как.Дори когато аз бях ученичка и униформите бяха задължителни ходех с престилки ушити по мои модели и от материи,които аз съм си избрала.Спазвах само цвета и яката ми не винаги беше бяла  Mr. Green Е,оцеляла съм и по времето на тато с удобна дреха отговаряща на изискванията за униформа по това време,но избрана от мен и като модел и като материя.В началото когато моите деца бяха с униформи по същия начин се стараех дрехите да са им удобни и да отговарят на поставените условия.За практичната страна няма да говорим.
                      Учуди ме коментара за голите пъпчета и кръстове.Все си мислех,че това е приоритет на бабчетата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green та чак не повярвах на очите си когато видях писмен израз на вашето неодобрение. Laughing  Twisted Evil
                      Спора за облеклото на учителите - винаги съм считала,че човек трябва да бъде облечен според обстановката ,в която се намира и според килограмите си  Mr. GreenСтрогите костюми на селска даскалица никога не са ми били по вкуса.Учител съм от мноооого години и все още ходя с дънки.Това не значи,че не съм излязла от тинейджърската възраст ,а ,че така ми е по-удобно и по-лесно когато съм с децата.Така,че оставете учителите сами да решат как да се обличат и дали да са с униформа.
                       По въпроса за спазването правилата в училище и униформата - не съм убедена,че външната страна /униформата/ ще повлияе особено на поведението на учениците.След като аз съм намерила начин преди години да "заобиколя" строгите правила по онова време защо смятате,че днешните ученици са по-глупави и няма да успеят да приспособят униформата си по техен вкус.А и едва ли в 8-9 клас изведнъж като облекат униформите ще се променят .Често си задавам въпроса дали НИЕ възрастните не се опитваме отново да ги "подчиним" и да се наложим за кой ли път над техните индивидуалности.
                        Вярно,че можеш да се гордееш в едно престижно училище и всички да знаят,че учиш в него виждайки униформата ти,но хич не ми харесват 3/4 -тите чорапки в английските училища. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Прочетох  по горе "бяла блуза и червена вратовръзка"....УЖАС .... не можа ли да им дойде на ума  нещо по красиво и модерно,за практично да не споменавам.Това ме навежда на мисълта,че нещо......гнило има в Дания.И аз /на моите години/ ако поискат да нося бяла блуза с червена вратовръзка бих ......направо побесняла....за децата да не говорим.
                         "ЗА" униформата съм,но НЕ за ТЪПАТА униформа /ако мога така да се изразя/ Twisted Evil Peace  bouquet

# 49
  • Мнения: 6 167
Интересно е, че ЗА униформите в повечето случаи се изказват майки на едва проходили деца.
Като  видите що е униформа, и колко е "удобна" и "практична" за ученика, другояче ще заговорите, ама нали всеки е специалист по всичко...  Tired

ма няма нужда дори да сме раждали, за да имаме мнение по въпроса за униформите.  Laughing
от една страна, защото това знание не се предава с кърмата, а от друга,
някои от нас са учили, когато имаше униформи и говорим от опит. не познавам осакатени от униформи същества.
но пък познавам родители, които плащат огромни пари , за да учат децата им в училища с легендарно качество и по някаква причина всички ученици там са с униформи.

# 50
  • Мнения: 8 999
Смисълът на бялата якичка /преди години/ и бялата блуза /скорошно предложение/ се крие в лесен начин за контрол на хигиената. Едно време нас ни проверяваха на входа не само ДАЛИ имаме бяла якичка, а и ДАЛИ тя е чиста. Не разбирам защо комбинацията от бяла риза и червена вратовръзка да е лоша /мисля, че се говори за вратовръзка тип "мъжка", а не за онези червени триъгълници, които се наричаха "пионерска връзка"/  - доста изискани модни къщи предлагат вечерни тоалети за жени с вратовръзки и класически бели ризи. А на тези майки, чиито деца изявяват своята индивидуалност единствено чрез облеклото .... не им завиждам и не си го пожелавам за своите деца. И никой не говори за униформи, задължителни И за свободното време - става дума за облекло, което ще се носи ВЪВ училище.

# 51
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И никой не говори за униформи, задължителни И за свободното време - става дума за облекло, което ще се носи ВЪВ училище.

Точно за това говорихме и ние на родителската среща - децата ще са униформени само в училище. Това е разликата между "някога" и "сега".

# 52
  • Мнения: 804
Смисълът на бялата якичка /преди години/ и бялата блуза /скорошно предложение/ се крие в лесен начин за контрол на хигиената. Едно време нас ни проверяваха на входа не само ДАЛИ имаме бяла якичка, а и ДАЛИ тя е чиста. Не разбирам защо комбинацията от бяла риза и червена вратовръзка да е лоша /мисля, че се говори за вратовръзка тип "мъжка", а не за онези червени триъгълници, които се наричаха "пионерска връзка"/  - доста изискани модни къщи предлагат вечерни тоалети за жени с вратовръзки и класически бели ризи. А на тези майки, чиито деца изявяват своята индивидуалност единствено чрез облеклото .... не им завиждам и не си го пожелавам за своите деца. И никой не говори за униформи, задължителни И за свободното време - става дума за облекло, което ще се носи ВЪВ училище.
newsm10

# 53
  • Мнения: 196
Първокласник с бяла риза и мъжка вратовръзка е също толкова изнасилена гледка, както и първокласничка с тежък грим.

Стадният инстинкт и желанието да принадлежиш към нещо, или с униформата да покажеш, че си част от нещо "престижно", обикновено е признак за дълбоко чувство за малоценност - че без униформа си никой.

Принадлежността към тълпата няма да направи децата ви по-значими. Напротив, с възрастта страхът да изпъкнат ще е все по-голям. Трябва ли?

# 54
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
вечерни тоалети за жени с вратовръзки и класически бели ризи.

Искаш да обличаш детето си за училище във вечерен тоалет???  Rolling Eyes

По темата: Колко от вас ходят на работа с униформа? А ще облечете ли? При това не такава, която можете да обличате в офиса, а такава, с която задължително да отивате и да се прибирате.
Защо смятате, че точно във вашата работа има/няма нужда от униформи/ Какво би се подобрило, ако се въведе униформа във вашата работа? Айде първо ми отговорете, ама не за дрес-кода, който е нещо съвсем различно, а за униформата. Тогава вече ще си говорим за тези в училищата.

# 55
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ооо, моля те:
Принадлежността към тълпата няма да направи децата ви по-значими. Напротив, с възрастта страхът да изпъкнат ще е все по-голям. Трябва ли?

Хайде да не философстваме толкова. Това, че съм ходила с престилка на училище /и задължителен бежов чорапогащник!/ не ми е отнело в ни най-малка степен чувството, че съм уникална. Не вярвам да го отнеме и на децата ми. Защото те знаят, че са нещо особено. Ако и другите го вярват за себе си, къде е проблема?

# 56
  • Мнения: 6 167

Принадлежността към тълпата ....Трябва ли?


бих казала, че има много по-смислени начин човек да изяви индивидуалността си, от дрехите, с които се появяваш в училище.
тинейджърството много държи именно  на стайлинга в училище, за да се  'отличи'.
до степен, в която нищо друго , освен как изглеждаш, какво си облякъл и колко струва не е по-важно, за да си приет в нечий кръг или въобще. това е отвратително.
личният ми опит в система с униформи не ме е направила част от тълпата, прекрасно знаех кои съученици какви са, какво ги влече, с какво се занимават и съответно те знаеха за мен, а  когато дойде времето всеки тръгна по пътя си, без наранена самоличност.

# 57
  • Мнения: 804
бих казала, че има много по-смислени начин човек да изяви индивидуалността си, от дрехите, с които се появяваш в училище.
тинейджърството много държи именно  на стайлинга в училище, за да се  'отличи'.
до степен, в която нищо друго , освен как изглеждаш, какво си облякъл и колко струва не е по-важно, за да си приет в нечий кръг или въобще. това е отвратително.
личният ми опит в система с униформи не ме е направила част от тълпата, прекрасно знаех кои съученици какви са, какво ги влече, с какво се занимават и съответно те знаеха за мен, а  когато дойде времето всеки тръгна по пътя си, без наранена самоличност.
Абсолютно подкрепям това мнение.  Днес явно ми е дан да се съгласявам на готово.

# 58
  • Мнения: 4 406
По темата: Колко от вас ходят на работа с униформа? А ще облечете ли? При това не такава, която можете да обличате в офиса, а такава, с която задължително да отивате и да се прибирате.


о, би било чудесно!
смятам че придава сериозност на това, което върша...
нямам нищо против престилките в детската градина, нито униформите в училище, но е добре материи, цвят и модел да се обсъждат с учениците

# 59
  • Мнения: 196
Ооо, моля те:
Принадлежността към тълпата няма да направи децата ви по-значими. Напротив, с възрастта страхът да изпъкнат ще е все по-голям. Трябва ли?

Хайде да не философстваме толкова. Това, че съм ходила с престилка на училище /и задължителен бежов чорапогащник!/ не ми е отнело в ни най-малка степен чувството, че съм уникална. Не вярвам да го отнеме и на децата ми. Защото те знаят, че са нещо особено. Ако и другите го вярват за себе си, къде е проблема?

Бе ти си ходи и на работа с престилка (и задължително бежов чорапогащник!). Пък след това си вярвай че си уникална. Без много да му философстваш..

Общи условия

Активация на акаунт