Ха сега де... идеи моля!

  • 3 451
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Утре идват сестрата на почти бившия ми мъж с нейното семейство (тя, мъж й и 4 хлапета).
Понеже пътуват специално за да видят малката ми госпожица цели 170 км в едната посока, бих искала да ги гостя с нещо повече от кафе и лимонада. Обаче това нещо да не е трудно за правене, да що годе засити стомасите им, да е вкусно, бързо приготвено и ... бе да не трябва да вися да го правя цял ден.
Та какво може да им направя? Хич ме няма да мисля такива неща... помагайте ми!

Ааа... и да е възможно да се направи във Финландия, че де що българско съм се мъчила да правя и никога не е ставало.

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Може да стъкмиш някакви гюведжета. Ако имаш йена купички става в тях прекрасно. Вътре каквото имаш - сирене, кашкавал, топено сирене, колбас, домати и готово.
Весело изкарване  Grinning .

# 2
  • Мнения: 1 441
Не споменаваш десерти ли ще предлагаш (следобедно гости) или вечеря.... Confused
Аз ще ти кажа за един супер лесен десерт, пък ако не ти свърши работа този път - запази го за друг повод.
Разбърква се една кофичка кисело мляко (все има някакво във Финско) с 200 г. захар и една ванилия. Разтваряш си във вода едно пакетче желатин. Когато напълно се разтвори се прибавя към млякото. На дъното на купички за сервиране се поставят плодове от компот (може и пресни), а отгоре се изсипва сместа с киселото мляко и желатина. Украсява се по избор - кокосови стърготини, шоколадови пръчици, настъргани ядки.... Оставя се в хладилник 2- 3 часа .... и после се хапва с апетит Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 232
Цитат на: BAN
Не споменаваш десерти ли ще предлагаш (следобедно гости) или вечеря.... Confused
Аз ще ти кажа за един супер лесен десерт, пък ако не ти свърши работа този път - запази го за друг повод.
Разбърква се една кофичка кисело мляко (все има някакво във Финско) с 200 г. захар и една ванилия. Разтваряш си във вода едно пакетче желатин. Когато напълно се разтвори се прибавя към млякото. На дъното на купички за сервиране се поставят плодове от компот (може и пресни), а отгоре се изсипва сместа с киселото мляко и желатина. Украсява се по избор - кокосови стърготини, шоколадови пръчици, настъргани ядки.... Оставя се в хладилник 2- 3 часа .... и после се хапва с апетит Simple Smile
има ли значение грамажа на желатина Sad едно пакетче-10 гр или,има различни разфасофки

# 4
  • Мнения: 1 441
Направо ме хвърли в размишление с тоз грамаж, че ходих да го видя в кухнята.Grinning
Моят е в пакетчета от по 10 грама и си става точно за една кофичка кисело мляко.

# 5
  • Мнения: 5 877
Буташ пилешки филета с де що зеленчуци намериш в йенска тенжджера. Лука можеш да го запечеш малко по-рано (нарязан на едро - много на едро - един лук на пет-шест части), докато режеш останалия зарзават. Слагаш масло или олио, сол и подправки - аз обичайно слагам розмарин, мащерка малко, риган - и печеш. Като стане готово, заливаш с бял сос (запържва се брашно, добавя се бульон - може и от кубче - и подправки по вкус. може чер пипер, копър, тарос е хубаво, абе каквото ти дойде наум. ако стане на топчета, врътваш с пасатора и готово). В последния момент - около пет минути преди края - можеш да сложиш броколи.
Можеш вместо поливане със сос да запечеш със сирене по твой вкус.

# 6
  • Мнения: 2 655
АНАНАСОВА ТОРТА НАНА

Необходими продукти:

1. 6 бр. яйца;
2. 2 ч. ч. захар;
3. ½ ч. ч. брашно;
4. 1 бакпулвер;
5. 1 – 2 бр. ванилия;
6. 1 бр. лимон /кората му/;
7. 1 компот от ананас;
8. 2 бурканчета заквасена сметана;

Начин на приготвяне:

ЗА БЛАТА: Яйца и само 1/2 ч.чаша захар се бъркат с миксера около 15-20 минути, с лъжица се прибавя и 1/2 ч. чаша брашно  бавно, за да не стане на топчета сместа, също така прибавяте и 1 бакпулвер, ванилия и лимонена есенция (може спокойно да се замести с кората на един лимон).
Сместа се пече в тавичка, предварително намазана с олио. Фурната е на 200 градуса около 30 минути. Не отваряйте през това време печката, за да не спадне блата. След като го извадите (като го режите само с ножа встрани), се разрязва на две равни части с конец.

ЗА СИРОПА: Сока от ананас (аз го купувам в консерва, компот) и 1 ч.ч. захар се разбъркват добре. Със сместа се заливат обилно двата блата.

ЗА КРЕМА: Сметаната се разбива с ½ ч. ч. захар много добре.

НАРЕЖДАНЕ: Реди се блат, полива се с сока обилно, особено по краищата отгоре нарязан на малки парченца ананас, сметана, после другия блат, ананас и сметана. Тортата добре се намазва със сметана и от страни. Украсява се по желание с шоколадови пръчици, бомбонки, орехи и т. н.

Лесно, бързо и много вкусно за десерт!
Няма да те измъчи, предполагам, че и при Вас има готова сладка сметана. Вземи от нея!
Поздрави

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Свински пържоли. Как да ги приготвиш виж тук или тук. Време на приготвяне на втората рецепта 40 мин. И двете неща се комбинират добре със зимна салата. За десерт купи нещо готово. Успех и весело изкарване. Преди всичко си гледай спокойствието и не се претрисай.

# 8
  • Мнения: 1 232
Цитат на: BAN
Направо ме хвърли в размишление с тоз грамаж, че ходих да го видя в кухнята.Grinning
Моят е в пакетчета от по 10 грама и си става точно за една кофичка кисело мляко.
Grinning ми моя явно е гигант някакъв,15грама на д-р Йоткер,направих аз кремечето сега висим пред хладилника Stuck Out Tongue ,има много апетитен вид,мерси за рецептата

# 9
  • Мнения: 1 215
Изпържи кюфтета, гарнирай със салата, купи торта и готово! Simple Smile
Или направи една хубава баница с готови кори.
Ако искаш нещо по-леко - виж в темата за предястия - например солена палачинкова торта.

# 10
  • Мнения: 1 441
Радвам се, че ти е харесала рецептата, Бимба! А на вкус допадна ли ви?   cook

# 11
  • Мнения: 1 232
Цитат на: BAN
Радвам се, че ти е харесала рецептата, Бимба! А на вкус допадна ли ви?   cook

страхотно е желираното кремче,аз го правих със замаразени боровинки м-м-м-м-м.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: BAN
Аз ще ти кажа за един супер лесен десерт, пък ако не ти свърши работа този път - запази го за друг повод.


После обръща ли се купичката, така че плодовете да дойдат отгоре, или не?

# 13
  • Мнения: 9 894
Цитат на: BAN
Аз ще ти кажа за един супер лесен десерт Simple Smile

БАН, невероятен стана кремът:) направих го днес за пръв път със замразени ягоди от фризера. Сложих го в коктейлни чаши, и вид има, и вкус:) отивам да си изям третата чаша:)

# 14
  • Мнения: 1 441
Хеееееей! Направо не мога да повярвам колко фенове е намерила моята скромна рецепта Grinning. Не бях влизала отдавна и съм хипер адски много поласкана от добрите ви впечатления. Blush
Относно въпроса на Бу за обръщането - аз не го обръщам, щото отгоре все си редя нещо - ядки, пръчици, сметана и разни такива, ама сигурно и с обръщане става.....

Общи условия

Активация на акаунт