Детска кухня откога?

  • 2 625
  • 20
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте майчета, моята дъщеря е на 4м и половина.Захранила съм я със зеленчуково пюре и каша и почнах да се замислям откога най-рано може да я запиша на детска кухня  33uu
Трябва ли да е захранена със всичко или има храни и за по-малки бебета ? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
В различните градове въпросът с детската кухня стои по различен начин. В някои градове има групи, в които храната за децата е различна съобразно възрастта. В София общинските кухни са за деца на навършени 10 месеца и храната е една и съща за всички-до 3г.
Така че най-добре провери на място как е в кухнята, от която би взимала храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Зависи каква е кухнята.Има и такива за след 6м и такива за след годинка.Във втория случай трябва да е захранено детето с всичко.Все пак ми се струва че много избързваш със захранването има време да яде всичко  Naughty

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Зависи каква е кухнята.Има и такива за след 6м и такива за след годинка.Във втория случай трябва да е захранено детето с всичко.Все пак ми се струва че много избързваш със захранването има време да яде всичко  Naughty

И аз мисля така, на вашата възраст още не бях започнала захранването, а ти вече за кухня напираш.
За кухните - Виви ти е отговорила изчерпателно, провери на място каква кухня имате. Ние започнахме с кухнята на навършена 1 година и в началото дори не давах всичко.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте майчета, моята дъщеря е на 4м и половина.Захранила съм я със зеленчуково пюре и каша и почнах да се замислям откога най-рано може да я запиша на детска кухня  33uu
Трябва ли да е захранена със всичко или има храни и за по-малки бебета ? newsm78
Аз съм от София и при нас детската кухня е от 10 навършени месеца. Според мен още ви е твърде рано за такава кухня.

# 5
  • Мнения: 4 621
След 10 навършени месеца Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При нас кухнята е след 6м и готвят без яйца и пр.мляко.Въпреки това обаче записах Тери на 11 м и половина.Захранвах много бавно и прецених че тогава е готова .

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Благодаря за отговорите и само да уточня, не бързам да я записвам, а питам за над колко месеца предлагат храна от кухнята. Аз също си мисля че е за по-големи деца, ама да питам патило както се казва Laughing

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
В Търново кухнята е след 3-я месец!
Аз,записах дъщеря ми на кухня,когато беше на 11 месеца!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
В Търново кухнята е след 3-я месец!
Аз,записах дъщеря ми на кухня,когато беше на 11 месеца!


Това вярно ли  #Crazy и какво дават на тримесечно бебе за ядене в тази кухня. Много ми е любопитно  newsm78, та моите деца на тази възраст бяха само на кърма.

# 10
  • Мнения: 27 524
Рано е. Аз съм чувала за кухни и от 6 месеца, ако ти е наложително - потърси такава. Иначе около годинката според мен.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз записах синът си в 6 месец.

# 12
  • Мнения: 5 362
Аз записах Калина на 6 мес.
Беше захранена с основните храни.

# 13
  • Мнения: 1 207
Аз го записах на 4 месеца.При нас е млечна кухня и първа група е зел.пюре и кисел.
След като опитах с пюретата на Хип и не ги хареса направо го записах и започнах по-малко давам от кухнята.Направо се роди,и аз също.И си го захраних с тях пюрета.Кисела баба ни го ядеше.

# 14
  • Мнения: 1 230
На 7 месеца. И без това ядеше почти всичко. В нашата кухня готвят за 6~18 месечни (може би след това минават на обща храна  newsm78). Засега нямаме проблеми, но го отдавам на ранното захранване и готовността й да приема всякакви храни  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт