«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

“уризъм
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

—офи€

ћнени€: 1 492
ƒнес ще ходим при нотариус да заверим деклараци€ за пътуване на детето с баба си в чужбина. Ќамерих готова бланка в ко€то е нужно да се впишат само паспортните данни на нас и придружител€. Ќе тр€бва ли да се впишат и данните за личната карта? ¬се пак , ако ще пътуват за √ърци€ примерно баба му ще носи само личната си карта, а не паспорта. » още нещо - ¬ тази бланка н€ма информаци€ за колко време е валидна въпросната деклараци€. “р€бва ли изрично да се впише, ако ще е валидна за н€колко години?
 опирам €, да видите как изглежда.

ƒ≈ Ћј–ј÷»я - —Џ√Ћј—»≈

ƒолуподписаните 1._ _ _  _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
≈√Ќ _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
притежаващ/а   паспорт є _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

издаден на _ _/_ _/ 200_ год.        с валидност до _ _/_ _/_ _ _ _год.

и

2. _ _ _  _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
≈√Ќ _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
притежаващ/а   паспорт є _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

издаден на _ _/_ _/ 200_ год.        с валидност до _ _/_ _/_ _ _ _год.

декларираме, че сме съгласни детето ни:

1. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ ≈√Ќ _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
паспорт  є_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
издаден на _ _/_ _/_ _ _ _год.          валидност до _ _/_ _/_ _ _ _год.

да пътува извън границите на –епублика Ѕългари€ придружавано от:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ≈√Ќ _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
паспорт  є_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
издаден на _ _/_ _/_ _ _ _год.          валидност до _ _/_ _/_ _ _ _год.

_ _/ _ _/ 200_ год.                         ƒ≈ Ћј–ј“ќ–»:
                        1. _ _ _ _ _ _ _ _
                        2. _ _ _ _ _ _ _ _ _

÷итирай

ћнени€: 1 849
 ами, ако в деклараци€та не е упоменато изрично, че е безсрочна, значи не е.
ѕоле за данни от лк веро€тно н€ма защото, личните ни карти все още не са единствен документ за пътуване (навс€къде).

Ќа страницата на ћинистерството на външните работи пише още, че:

"ѕълномощното/деклараци€та за даване на съгласие за пътуване на детето се завер€ва в консулската служба. ѕодписът на пълномощното/ деклараци€та се постав€ лично от упълномощител€/декларатора пред длъжностното лице в консулската служба.

опие на пълномощното/ деклараци€та следва да остане в консулската служба."

ќще инфо тук
÷итирай

край морето

ћнени€: 3 623
—амата деклараци€ ще ти € изготви нотариуса при който щи отидете да си дадете съгласието за пътуването на детето в чужбина. “ам ще упоменете срока за който пускате детето и до ко€ държава го пускате. ѕравила съм такава деклараци€ три пъти и сме н€мали  никакви проблеми, ако много те интересува мога да погледна как точно е изготвена
÷итирай

—офи€

¬или, благодар€ ти. “ова значи, че ако е просто нотариално заверено пълномощното/деклараци€та е възможно да имат проблем на границата. ”ф, много сложно Tired ј това от скоро ли е, защото майка ми има такова заверено за детето на сестра ми и не са имали проблем на границите с ћакедони€ и √ърци€ миналото л€то.
÷итирай

—офи€

—амата деклараци€ ще ти € изготви нотариуса при който щи отидете да си дадете съгласието за пътуването на детето в чужбина. “ам ще упоменете срока за който пускате детето и до ко€ държава го пускате. ѕравила съм такава деклараци€ три пъти и сме н€мали  никакви проблеми, ако много те интересува мога да погледна как точно е изготвена
Tasha, много ще съм ти благодарна, ако го направиш Hug »нтересува ме също, дали най отдолу пише, че тр€бва да послужи пред граничните власти  или нещо подобно.
÷итирай

край морето

ћнени€: 3 623
—ега съм на работа , но към обед ще се прибера ще потърс€ н€кое и ще ти напиша текста както е на н€кое от нашите декларации
÷итирай

—офи€

—ега съм на работа , но към обед ще се прибера ще потърс€ н€кое и ще ти напиша текста както е на н€кое от нашите декларации
ћного благодар€ bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 271
ўе използвам темата за да попитам, тр€бва ли деклараци€та да се преведе на езика, съответстващ на държавата, в ко€то ще се пътува, или т€ е необходима само за българските власти?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 271
“ъй като вече намерих отговора на въпроса си, ще ви сподел€ и на вас. ƒеклараци€та за съгласие за извеждане на дете в чужбина е българско изискване и е необходимо да е на български с нотариална заверка.
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ ти.
јз € спретнах мо€та, като освен данните на паспорта, добавих и на личната карта. Ќакра€ написах и следното:
Ќасто€щата деклараци€ е валидна при многократни пътувани€ на детето ни извън границите на –епублика Ѕългари€ и важи за срок от _ _/_ _/_ _ _ _год. до _ _/_ _/_ _ _ _год.
ƒа послужи пред граничните власти на –Ѕългари€.

ƒано н€ма проблем, но ако има, нотариуса ще си каже.
÷итирай

ћнени€: 1 591
“ова, което наши€ нотариус забрави да каже, е да направим копие на деклараци€та, защото въпреки че беше на български, в √ермани€ са задържали оригинала.
÷итирай

Bristol

ћнени€: 5 534
“ова, което наши€ нотариус забрави да каже, е да направим копие на деклараци€та, защото въпреки че беше на български, в √ермани€ са задържали оригинала.
» на летището в —офи€ задържат оригинала, ако н€маш копие  Tired
 ами, в нашата деклараци€ са упоменати само града, където са родени децата и придружител€ и ≈√Ќ. ƒанни на Ћ  и паспорта н€ма. »зрично е упоменат срока на валидност. Ќотариално заверена е в Ѕългари€ и е само на български език. ќт 2005 година си караме с не€. —амо тази година 2 пъти съм влизала и излизала от страната с този документ.  усур за сега не са намирали.
÷итирай

–еъкйавик

ћнени€: 370
миналата година ништо не са ни искали на летисхте бургасно пък дъщер€ ми е на 17
÷итирай

—офи€

ами, в нашата деклараци€ са упоменати само града, където са родени децата и придружител€ и ≈√Ќ. ƒанни на Ћ  и паспорта н€ма. »зрично е упоменат срока на валидност. Ќотариално заверена е в Ѕългари€ и е само на български език. ќт 2005 година си караме с не€. —амо тази година 2 пъти съм влизала и излизала от страната с този документ.  усур за сега не са намирали.
ћери, балгодар€ ти и на теб. јз ходих вече и наистина се оказа, че н€ма нужда от данните от Ћ. , но пък за паспорт тр€бваше. Ќаправихме го да важи до когато му е валиден и паспорта на детето, защото б€ха вписани данните. ѕо принцип се пишело, че важи за неопределено време, не е нужно да се слага срок.
÷итирай
миналата година ништо не са ни искали на летисхте бургасно пък дъщер€ ми е на 17

—ина ми е на 17 и половина и тази година ще пътува с мен.јз съм разведена с баща му и живе€ в чужбина.
ј миналата година като пътува тои с баба си  и д€до си го върнаха от варненското летище поради липса на втора деклараци€ от маиката.
¬ие като пътувахте,двамата родители ли б€хте с детето или само едини€?
» сега се чуд€ дали да прав€ пак две декларации или само деклараци€ от мое име........?!
ўе ви бъда много благодарна ако ми кажете подробно как изл€зохте от българската граница с детето.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора