миещи препарати и кърмене

  • 2 480
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Кърмещи майчета, кажете какви препарати за миене използвате за банята и тоалетната. Никъде не срещнах из литературата забрана да се мие с такива.

# 1
  • Мнения: 1 273
Нещо не разбрах. С какво се мием ние или с какво мием банята и тоалетната.  newsm78
Моя отговор и за двете е-- с каквото и преди да родя!

# 2
  • Мнения: 66
Apv, благодаря, че ми отговори. Имах предвид препарати за миене на банята и тоалетната, напр. Доместос, Полирапид, Мистър Пропър и т.н. Ти казваш, че не се ограничаваш в използването им. Но не се ли тревожиш, че ако ги вдишваш /което е неминуемо в процеса на миенете/  химията отива директно в кръвта ти, а оттам и в кърмата. Или пък притеснението ми е безпочвено ??

# 3
  • Мнения: 1 183
Аз вече не кърмя,но и преди това съм си използвала препаратите нормално без да се притеснявам,наистина мисля,че не е проблем  Peace

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Имах предвид препарати за миене на банята и тоалетната, напр. Доместос, Полирапид, Мистър Пропър и т.н. Ти казваш, че не се ограничаваш в използването им. Но не се ли тревожиш, че ако ги вдишваш /което е неминуемо в процеса на миенете/  химията отива директно в кръвта ти, а оттам и в кърмата. Или пък притеснението ми е безпочвено ??


Ами,като вървиш по улицата и вдишваш газовете от колите Naughty
Спокойно си ползвай препарати нищо няма да ти се случи на кърмата PeaceКърмих 11 месеца и нали не мислиш,че съм спряла да мия баня,мивки,тоалетна и др.

# 5
  • Мнения: 3 591
Проблем е да -  трябва да се избягва да се мие примерно в препарати, които яко миришат на амоняк и т.н. Трябва да се ползват ръкавици, защото някои отрови се абсорбират и през кожата.
Нод а налееш Доместос в тоалетната или да забършиш пода със специания препарат за под не е никакъв проблем.
Но аз и смятам, че дори и некърмещи трябва да избягваме силните препарати които тровят и НАС!

# 6
  • Мнения: 1 288
не съм сменяла препаратите със специални, докато съм кърмила. не смятам, че чак толкова може да навредят.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Със същите., както преди. Не съм ги сменяла със специални.

# 8
  • Мнения: 2 039
Със същите,които ползвах и преди това.Не се вманиачавай,НЕ могат да се промъкнат в кърмата ти  Joy

# 9
  • Мнения: 5 362
Със същите., както преди. Не съм ги сменяла със специални.
И аз така.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 084
не заради кърменето, а заради това че е малко бебчето избягвах белината и всичко такова миризливо като нея, мием с фрог.

# 11
  • Мнения: 1 225
Нещо не разбрах. С какво се мием ние или с какво мием банята и тоалетната.  newsm78
Моя отговор и за двете е-- с каквото и преди да родя!

И аз не съм сменяла препаратите.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 896
Не че нещо ще ти стане, просто силните препарати са си вредни - тези с хлора не бих ги използвала и без да кърмя, и без да съм бременна. Плюс това дезинфекциращите препарати изтребват микрофлората у дома, което не е в полза на никой - хигиенната хипотеза е едно от най-актуалните обяснения за бума на алергии по света в момента. Това че имунната система не се среща с безобидни дразнители когато му е времето, я кара да реагира екстремно на съвсем безвредни неща в по-късно време. Хората никога не са живели в стерилна среда.
Аз лично чистя банята и тоалетната със сода бикарбонат и някоя друга капчица етерично масло от бор за аромат на чисто  Grinning Супер работа върши и е безвредно за природата и за обитателите на дома.

# 13
  • Мнения: 169
Със същите., както преди. Не съм ги сменяла със специални.
И аз така Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Силните и концентрирани препарати почистват добре. И са отровни. И за кърмещи, и за не кърмещи. Хубаво е да се ползват с ръкавици и обезателно на отворен прозорец. Ако няма такъв, а само отдушник - аз лично се скривам в тениската ми и действам бързо. Няма голяма опасност, но не е и хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт