четат ли вашите деца с удоволствие

  • 8 425
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 069
Хайде и ние в отбора на необичащите да четат! Но имаме уговорка, която спазват- всеки ден по половин час четене. Понякога се залисват и продължават по- дълго. Предполагам, че като им става интересно, ще си четат и без да ги задължавам.

# 46
  • Мнения: 1 470
    Много трудно го карам да седнат,но като седнат да четат и се увличат...Може би още нямат изграден маниер?!

# 47
Майка ми всяка вечер като бях малка ми четеше.Нямаше вечер,в която да пропусне.На мен ми беше интересно и тя ме научи да чета.Докато стана на 10-11 бях прочела повечето от книгите в детсткия отдел.Сега предпочитам детективски романи,фантастика или романтични.Всичко чета стига да ми е интересно и да не е учебник! Simple Smile имам алергия към учебници  Joy Laughing Flutter

# 48
  • usa
  • Мнения: 2 113
моята голямата е на моменти - понякога чете непрекъснато, друг път - изобщо. ей например миналото лято чете, чете, чете, чак ме удиви бабите и дядовците като им гостувахме, излезе и име на много начетена. после започна училище и преди два дни трябваше да предаде в училище списък на книгите, които е прочела през учебната година, едва изсмука от пръстите 6, три от тях ги е чела като част от учебния процес... сега очаквам като излезе поредния хари потър да чете 3-4 дни без спиране докато я прочете и после не знам... общо взето като я заинтригува някоя книга, чете, но като не се зачита в никоя, как да се заинтригува? има само един тип книги, които редовно прелиства - такива с логически задачи. сестра и чете по-равномерно - много в училище, малко в къщи, но тя пише много, както се казва "чукчи писател, чукчи не читател..." синът "чете" с огромно удоволствие всяка вечер преди лягане, но той още не знае какво чете Simple Smile.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 698
Моят син ще бъде 4 клас и чете без никой да го кара още от 7 годишен.Любимите му подаръци са книги,това от една година насам.Дано се задържи любовта му към книгите!

# 50
  • Мнения: 1 163
 smile3529И двете бяха сега в 1 клас,каката чете без да я карам,а малката я помързява но чете,какво да прави с такава лоша майка         З.-03.1999Г.,К.-11.2000Г.

# 51
  • Мнения: 24 467
Явно си зависи от това, какво се чете- "Пинокио" си чете по три глави на ден без проблем, сега- "Робин Худ", сам си я поиска и си я чете с кеф. Чете по малко, тъй като игрите са цел № 1 за момента.
Днес тръгнахме на целодневна двуседмична занималня с английски, та ще видим как ще е с четенето за тези две седмици. След занималня директно ще се излиза да се играе.

# 52
  • Мнения: 809
Стефчо още не чете, но понеже имам опасения се включвам в темата.
Вкъщи имаме диск на "Пинокио". Стефчо си умира за него. Купих му и книжката - елате да видите какво става. Предлагам му да ме почета - не, пусни ми филмчето.  Sad
Веднага си дадох сметка за случващото се и се коригирах. Гледането на филмчета се ограничава до минимум, само когато наистина трябва да свърша нещо, в което той не може да вземе участие.
Но направо се изумих. Досега не се бях замисляла над проблема.

# 53
  • Мнения: 1 035
Моето голямо момиченце скоро ще стане на 6г.,а вече чете много гладко.Много обича книжките ,даже и в тоалетната ходи с тях smile3550

# 54
  • Мнения: 2 567
Моето голямо момиченце скоро ще стане на 6г.,а вече чете много гладко.Много обича книжките ,даже и в тоалетната ходи с тях smile3550
Ох, не искам да ти охлаждам ентусиазма, ама моята като малка също ходеше с комиксите под ръка в тоалетната. Даже и виках Ал Бънди  Simple Smile, Обаче ела да видиш в един момент как желанието и за четене взе да се изпарява  ooooh!
Дано при твоята това желание за четене не отминава  Peace

# 55
  • Мнения: 2 567
Стефчо още не чете, но понеже имам опасения се включвам в темата.
Вкъщи имаме диск на "Пинокио". Стефчо си умира за него. Купих му и книжката - елате да видите какво става. Предлагам му да ме почета - не, пусни ми филмчето.  Sad
Веднага си дадох сметка за случващото се и се коригирах. Гледането на филмчета се ограничава до минимум, само когато наистина трябва да свърша нещо, в което той не може да вземе участие.
Но направо се изумих. Досега не се бях замисляла над проблема.

Julka, правилно е наблюдението ти. И моят племенник, който ще е седми клас на есен и една книга не е прочел все с това се оправдава. Защо да чете, като повечето книги ги имало и на филми. Даже последно като се виждаха с моята щерка я бил питал, как и се занимавало да си губи времето с тези книги  ooooh!

# 56
  • Мнения: 809
Ох, направо не ми се мисли. Аз като един четящ човек, а и това ми е работата де, почти не гледам телевизия.
Опитвам се и Стефчо да огранича, но някак не се получава. В детската си разказват филмчета и той иска да му ги купувам. Признавам си, че имаме доста анимации вкъщи. Embarassed И като поиска, му пускам. Може би постепенно ще го приуча и на интерес към книгите! Praynig

# 57
  • Мнения: 2 270
Моето голямо момиченце скоро ще стане на 6г.,а вече чете много гладко.Много обича книжките ,даже и в тоалетната ходи с тях smile3550
Ох, не искам да ти охлаждам ентусиазма, ама моята като малка също ходеше с комиксите под ръка в тоалетната. Даже и виках Ал Бънди  Simple Smile, Обаче ела да видиш в един момент как желанието и за четене взе да се изпарява  ooooh!
Дано при твоята това желание за четене не отминава  Peace
И аз забелязвам,че напоследък все повече намалява желанието и на моята щерка да чете.Нямаше 5 години когато се научи да чете и всяка събота и се купуваше по една книга ,която тя прочиташе до следващата седмица.До 2-3 клас все още имаше желание за четене,което за съжаление се изпарява.А четенето е толкова важно за развитието на речта,общата култура,способността да се изразяваш и тн.Големият ми син е прочел сигурно 3-4 книги /на 17г.е/Та той не може да говори .Няма достатъчно голям речников запас,за да може добре да се изразява-всичко това се научава с четене,четене и пак четене но.... уви.Сега много съжалявам,че не го натисках достатъчно

# 58
  • Мнения: 1 608
С удоволствие - да, но не всичко. Дества избирателно.

# 59
  • Мнения: 118
Голямата ми дъщеря още от малка много обича да чете. Сега ще бъде 6 клас и един голям списък с книги има за прочит през лятото, но тя вече отдавна ги е прочела повечето, а сега дори препрочита "Под игото" защото и е любима.  #Crazy   

Общи условия

Активация на акаунт