Страх от забременяване и раждане

  • 4 230
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Момичета,
имам голям проблем.страх ме е от забременяване и раждане а искам вече да си имам дете.Не мога да преодолея страха и не знам какво да правя Weary Weary Weary
Ще ми пъдат от полза Вашите съвети вас било ли ви е страх и как сте се преборили с това

# 1
  • Bapнa
  • Мнения: 762
От какво ТОЧНО те е страх ? От болка, свързана с бременността и раждането или отговорността за малкия човек. Опиши по-подробно. Споделяла ли си на някой лекар и ако да на какъв и какво ти каза той ?

# 2
  • Мнения: 169
В забременяването няма нищо страшно(даже е много приятно) Embarassed  Относто раждането и мен ме беше много страх , ососбено в началото на бременността, но после си казах че ще го мисля като му доиде времето. А като стана време ме крепеше мисълта че никоя не е останала вечно бременна и бебето се ще излезе на бял свят по един или друг начин. И ето сега се радвам на едно прекрасно момиченце,кото нямаше да е с нас ако не си давах така кураж.Така че ти пожелавам повече вяра  в себе си и много кураж Hug

# 3
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз имам позната с такъм проблем. След това забременя случайно (от мъжа си, де  Grinning). Сега изглежда щастлива. Мисля, че е хубаво да гледаш и пипаш мънички дечица, ако твои приятелки имат.
Ако се притесняваш, че не си готова, няма да се справиш и т.н. - това ще се оправи по време на самата бременност, хормоните ще ти променят мисленето  Wink

# 4
  • Мнения: 466
Здравей ,
от забременяването не ме беше страх - исках много бебе още от 18- 19 годишна го искам , но забременях на 31 Mr. Green- не съм имала проблеми просто сега се омъжих и така ... Няма от какво да те е страх на жената и идва някак си от вътре това да е майка . От раждането ме беше страх много - знаех месеци по рано , че ще е секцио и направо накрая се побърквах от страх . Когато дойде денят за секциото просто си казах бебето трябва да излезе от корема ми , не може да остане в мен ,така че ... осен това анестезиологът мина два три пъти говори с мен за по 15 минути - защото разбра ,че ме е страх , поговори с добър лекар по въпроса те са психолози и някак си знаят какво да ти кажат и как да ти действат успокояваща . Може би успокоява факта , че си в ръцете на кадърни хора

# 5
  • Мнения: 27 524
Беше ме страх, но в границите на нормалното. Когато забременееш и усетиш човечето в теб, страховете минават на заден план. Не го мисли, успокой се и всичко ще бъде наред!

# 6
  • Мнения: 46 477
Болната ми тема ...
И аз бях така, дълго време отлагах, въпреки, че исках дете, а мъжът ми още повече Confused

Не го преодолях, просто веднъж решихме да не слага презерватив, ако не беше станало, още щях да отлагам  Embarassed

Няма друг начин, хвърляш се с главата напред и после няма измъкване  Mr. Green

От 1 година искам второ, но имам същия проблем  Confused лошото е, че колкото повече време минава, толкова повече се разколебавам ... а 1 ден след раждането, бях готова да забременя пак, всичко  ми се струваше ужасно лесно  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: X
Това все едно аз съм го писала.
Колко време отлагахме това бебе и веднъж просто решихме да не се пазими то взе, че стана. Все си говорехме преди това и все отлагахме с два-три месеца. Като видях теста, вместо да се зарадвах почна един рев, как ще се оправяме сега с дете. Пък то после всичко си идва на мястото.

За раждането, аз съм си решила секцио и това ми дава някакво спокойствие. Голяма съм страхливка, но наистина няма бебе останало в корема, така че това минава за по-малко от час.

Не се притеснявай, карай смело. Всичко си идва на мястото, само притесненията са големи, пък няма за какво.

# 8
  • Мнения: 344
И мене ме беше страх не от забременяването а от раждането. EmbarassedСлучайно забременях от приятеля ми.Понеже много исках да си имам детенце реших да го задържа. Simple SmileВече родих и разбрах че не е толкова страшно. Simple SmileБолката се забравя. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Е, щом си сигурна, че искаш дете, въпросът ти е на 2/3 решен.  Laughing Според мен страхът от протичането на бременността и раждането е по-малък, отколкото страхът за отглеждането и възпитанието на детето. Всъщност бременността е доста приятен период, ако не си в огромно напрежение и ако самата бременност не е много проблемна... Но след това... не знам  Rolling Eyes Laughing
За съвети - не ти трябват. Първата ехографска снимка, първите ритничета... това са нещата, които ще ти покажат, че винаги си била готова...  Grinning А самото "забременяване" е доста приятен акт, както се сещаш  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 852
Много ви благодаря скъпи мами за окуражителните думи и споделения опит
На въпроса ви от какво точно ме е страх-от болките при раждането и от самата бременност
Споделете по време на бременноста ви какви изследвания са ви правили колко пъти се ходи на лекар,болят ли прегледите
А самото раждане как беше
Ох незнам изпитвам панически страх като си помисля за това newsm45

# 11
  • Мнения: 9 973
имай нагласа,че всичко минава и се забравя!
Сигурно си падала и е боляло много,но докато оздравееш-после го забравяш и даже ти е смешно!!!
мисли така-помага-за раждането

# 12
  • Мнения: 46 477
През самата бременност нищо не усетих, нито ми се е повръщало, нито ми е тежало, до последния ден бях на работа Simple Smile

От 3 до 9-ти месец ходех веднъж в месеца. Кръв и урина- 3 пъти общо за бременността. Вземането на кръв е от вената, поне мен не ме боли, ако трябва да е от пръста- повече боли.
Вагинален преглед най-вероятно ще ти направят веднъж в началото, за да ти вземат материал за микробиолигично изследнване и после чак накрая- не се усеща нищо, най-обикновен преглед. Иначе само на коремен ехограф са ме гледали- лягаш, слагат ти гел на корема и движат уреда по кожата ти  Simple Smile

Раждането- приеха ме за нормално, но имаше проблеми с предлежанието на бебето и ми направиха секцио почти на финала, преди това имах много силни менструални болки, губех съзнание даже от тях и ако трябва да ги сравнявам с контракциите- раждането е песен.

За раждането- можеш да си платиш упойка, спокойно, само предварително провери дали в болницата се предлага като услуга Peace

Това, че се забравя при мен явно не е вярно, всичко си помня, добре, че не беше много страшно  Embarassed

Като прочетох какво съм писала, почти се навих за второто  Mr. Green  Joy

# 13
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Хаха и мен ме нави за второ ( не че не искам - напротив)

# 14
  • Мнения: 6 461
И аз бях така ...страх ме беше от неизвестното.
Не знаех каква е болката...главата ми се пръскаше ....до като обмислях как ще се грижа за бебето като се роди...ще се справим ли с поетата отговорност...ей на такива хиляди въпроси .
Но ето че имам две деца...да са ми живи и здрави Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

Успокой се ...всичко ще си дойде на мястото постепенно.
А и след като искаш бебче ...не е ли по добре след известно време да си го гушнеш от колкото само да  мечтаеш Heart Eyes.
Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт