маркови очила

  • 2 377
  • 14
  •   1
Отговори
от години си купувам малкови очила и винаги струват 200-300лв
а една приятелка си е купила долче и габана за 70лв понеже били стар модел
може ли някой да ми обясни как се познават очилата че са маркови и са със защита Thinking

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
За един пример се сещам. На външния дисплей на някои телефони има светещи цифри(часовник)
Като сложиш хубави очила със защита, цифрите на тел.-а не се виждат!

# 2
  • Мнения: 220
На сайта на полароид има едни картинки и ако очилата са ти с полароиден филтър виждаш елементи които без очилата не се виждат.

# 3
  • в стаята
  • Мнения: 469
На сайта на полароид има едни картинки и ако очилата са ти с полароиден филтър виждаш елементи които без очилата не се виждат.

Би ли пуснала линк

# 4
  • Мнения: 463
Цитат
За един пример се сещам. На външния дисплей на някои телефони има светещи цифри(часовник)
Като сложиш хубави очила със защита, цифрите на тел.-а не се виждат!
Това не е вярно
И аз си купивам винаги оригинални очила.Предпочитам да дам повече пари и да имам защита ,ако не -по добре да не нося изобщо.Купувам си ги от Леонардо.Обиконовено Ментетата нямат надпис на рамката на очилата от вътрешната страна.Някои модели като Рей Бан винаги имат на стъклата надпис.Моите нямат.Такава картинка на полароид има в един магазин който се намира зад Винса.Слиза се по едни слълбички надолу.Там също има стари модели които са на ниски цени.Картинката е на стената зад щанда.Също друг начин по който аз проверявам.Рено лагуна има специфични защитни стъкла -оригиналните обаче,които като си сложиш очилата се виждат в зелено Mr. GreenКато си погледна колата и ми става ясно Sunglasses

# 5
  • Варна
  • Мнения: 535
Ако стъклата на колата са с УВ защита, когато си сложиш очилата я виждаш, стъклото на колата започва да розовее

# 6
  • Мнения: 5 539
Всичко, което казахте, важи за очила с поларизация, каквито са Полароид, някои модели на други марки, както и някои ментета.
Марковите очила с реална УВ-защита няма как да ги разпознаеш на око. В някои оптики съм чувала, че имат апаратура, с която се тестват очилата за УВ-защита, но не знам доколко е вярно.

Пазарувай от проверени оптики, подчертавам оптики. Пак няма гаранция, но рискът е по-малък.

# 7
  • Мнения: 220
Да, Лилита е права, тези тестове са само за поляризацията на стъклата. Ето го и линка http://www.polaroideyewear.com/eyewear.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id … 916471&id=m10

# 8
  • Мнения: 220
Съжаляв, но съм се объркала, това не е точния линк.

# 9
  • Мнения: 220
Ето го и правилния линк :http://www.polaroideyewear.com/eyewear.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id … 916853&id=m16
Всъщност, сега се рамислих какво точно е поляризацията и ето какво открих :
Поляризиращите се лещи филтрират селективно хоризонталната светлина, затова елиминират блясък. Носещият полароид от sunglasses означава:

* Визия без блясък
* Подобрени контрасти
* 100 процента ултравиолетова защита
* Значително по-малко възприемане на блестящия цвят и умора на окото

# 10
За един пример се сещам. На външния дисплей на някои телефони има светещи цифри(часовник)
Като сложиш хубави очила със защита, цифрите на тел.-а не се виждат!

Тояа и аз го знам,преди години мъжа ми си купи Рейбан,доста пари даде и ми показа тоя номер

# 11
  • Мнения: 1 234
Аз знам( и съм го правила),че полароида се познава като гледаш дисплея на телефон-не цифри,а целия дисплей,докато свети.Започваш да въприш телефона под различен ъгъл и ако в някое от положенията дисплея потъмнее почти до черено,значи стъклата наистина са полароидни Hug

Иначе имам въпрос за една марка очила-пиша тук,за да не отварям нова тема.Купих си очила MEDICI за 150 лв.,от оптика-уж хубава.Та някой да я е чувал тая марка,защото аз до преди да ги купя не бях,а и в нета нищо не излиза за такава марка,камо ли за такива очила.Имам усещането че съм се прецакла,или просто не мога да работя с Google Close

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
За един пример се сещам. На външния дисплей на някои телефони има светещи цифри(часовник)
Като сложиш хубави очила със защита, цифрите на тел.-а не се виждат!

...и завъртиш екрана под определен ъгъл.  Peace

# 13
  • Мнения: 5 539
Аз знам( и съм го правила),че полароида се познава като гледаш дисплея на телефон-не цифри,а целия дисплей,докато свети.Започваш да въприш телефона под различен ъгъл и ако в някое от положенията дисплея потъмнее почти до черено,значи стъклата наистина са полароидни Hug

Иначе имам въпрос за една марка очила-пиша тук,за да не отварям нова тема.Купих си очила MEDICI за 150 лв.,от оптика-уж хубава.Та някой да я е чувал тая марка,защото аз до преди да ги купя не бях,а и в нета нищо не излиза за такава марка,камо ли за такива очила.Имам усещането че съм се прецакла,или просто не мога да работя с Google Close

Съжалявам, и аз не намерих нищо за такава марка очила.

Пак да кажа, че има очила с поларизирани стъкла, които обаче не са марка "Полароид". Продават се по сергии и магазини и са около 30-40 лв.
Ако някой се интересува специално от Полароид, утре мога да ви кажа къде се продават оригинални. Пише го на гаранционната карта.
Аз лично съм фен на Полароид, защото имам много чувствителни очи и много други марки, макар и по-скъпи, не ми понасят.

# 14
  • Мнения: 1 234
Лилита много ти благодаря,че все пак си проверила и си се занимавала да търсиш bouquet  bouquet  bouquet   bouquet   bouquet

То и да съм се прецакала с тях връщане няма,ще си ги нося,но ще ми е обица на ухото и другия път ще си купя Полароид,да знам поне за какво си давам  парите Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт