Откога децата ви са на адаптирано мляко ?

  • 2 550
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 032
От тази седмица.Аз самата съм изненадана,защото синът ми го кърмих около 1,5мес.Но не мога да си изкривя душата и да не кажа,че този път се справих,благодарение на съседния форум.

# 31
  • Мнения: 2 108
до 6-ти месец, като до преди няколко дни беше смесено на кърма и адаптирано-сега е само на адптирано.
Ако не ти се кърми или имате проблем по-добре си го храни с адаптирано-насила неща не се правят-трябва да е приятно и за теб и за бебето Wink

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: kote.kote1
Ако не ти се кърми или имате проблем по-добре си го храни с адаптирано-насила неща не се правят-трябва да е приятно и за теб и за бебето Wink


  202uu

Гери я кърмех месец и половина- беше ад и за двете ни.

Юлиян е на адаптирано от първия си ден.

# 33
  • Мнения: 277
От 9 месец, кърма имах много, но по здравословни причини почнахме ад.мляко. Не намирам никаква разлика в поведението на детето.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 181
От началото на третия месец - на смесено хранене, от 3 месеца и 20 дни - само на адаптирано млекце.
За протокола - моя приятелка започна от 10-тия ден на бебчо.

# 35
  • София
  • Мнения: 938
От раждането си до онзи ден, когато направи 2 месеца - на смесено. Вече 2 дни само на адаптирано. Мъка голяма ми е това събиране на 30-40 мл. кърма, циците ми са целите в синини и кожата ми е протрита - и реших да спра. Не се чувствам виновна, поне не през цялото време  Laughing

# 36
  • Мнения: 433
Още от раждането е на смесено.

# 37
  • Мнения: 2 006
Давам нютрилон от 8 месец-та до сега Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 1 285
Аз пък още храня смесено.

Така е от самото раждане. Постоянно слушах как ще се отбие сама след 1 месец, след 2 месеца и т.н.

Убедена съм, че всяка глътка кърма е от полза и затова винаги започвам с кърмене.

Не казвам, че трябва да ме слушаш, просто чуй още едно мнение.

Спокойно!!! Здраве и успех!

# 39
  • Мнения: 830
Наистина защо не се опиташ да я кърмиш "свободно", т.е без режим и т.н. От 20 до 40 ден със свободно кърмене Елпида нададе 1.250 гр. Прочети из интернет, има много литература.
Адаптирано мляко винаги можеш да дадеш, това е най-лесното. Кърма обаче не.

[/quote]

Да , така е ! Аз лично кърмих до 5-6 месец . Поради различни причини и с двете ми деца се наложи да спра все по това време .

# 40
  • Мнения: 1 263
В съседния форум можеш да получиш много ценни съвети. Според мен е хубаво да кърмиш (колкото можеш естествено). Но ако не става - не се чувствай виновна. Най-важното е детето да расте здраво. Майчиното мляко е най-доброто за детето, но като няма -  няма и хората са го измислили - адаптираните млека да не са отровни Wink
На въпроса ти:  От 45-тия ден започнах да давам добавка. След две седмици мина изцяло на адаптирано мляко.

Общи условия

Активация на акаунт